Koruna z kostí a zlata

Koruna z kostí a zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498167/bmid_koruna-z-kosti-a-zlata-hSj-498167.png 4 575 94

Pokloňte se své královně, nebo před ní vykrvácejte. Třetí díl bestsellerové fantasy série. Poppy by ani ve snu nenapadlo, že někdy zažije lásku, jakou našla u prince Casteela. Chce si užívat svého štěstí, ale předtím se musí rozhodnout, jestli příjme korunu z kostí a zlata. Vždy toužila po kontrole nad vlastním životem, ne nad ostatními. Jakmile však výjdou na světlo hříchy království, povstane i dávná síla ohrožující vše, za co Poppy a Casteel bojovali. A tak brzo zjistí, jak daleko jsou ochotni zajít pro svůj lid - i jeden pro druhého.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Crown of Gilded Bones , 2021

evik91
05.01.2023 4 z 5

Tak popravdě jsem myslela, že to bude poslední díl, a ono zase ne. Nebaví mě vždy čekat, než vyjde nový díl, a pak zase než se dostanu do příběhu . Docela se děj v některých částech začíná komplikovat, nemůžu se dočkat toho dalšího, abych si mohla přečíst co udělá Poppy dál. Ale miluji tu interakci mezi Poppy a Castelem, cítím z nich to jiskření .

valika0302
03.01.2023 5 z 5

Wow. To je prvé slovo, ktorým by som chcela zhodnotiť túto knihu. Je neskutočné, aký svet autorka dokáže svojou fantáziou vymyslieť, ako prepracovane jej myseľ funguje. Vždy vymyslí niečo, čo čitateľa nadchne, núti čítať ďalej až tak, že zabudne aj pravidelne dýchať.

Je pravdou, že sa vzhľadom na hrúbky týchto kníh, v priebehu deje strašne veľa vecí, pričom na niektoré, možno menej dôležité, sa aj po prečítaní zabudne, no nevnímam to ako negatívum. Ja osobne čoraz viac prepadám hlavným (ale aj vedľajším) hrdinom, nejde si nezamilovať Poppy, Castella, Kierrana či jeho rodinu. To, ako sú ochotní jeden za druhého položiť život. Obzvlášť milujem ako Castell uctieva a ochraňuje Poppy (v dobrom slova zmysle, pretože taká úcta je v dnešných vzťahoch veľmi vzácna), ako keby bola jeho personalizovaná bohyňa.

Aj v tejto časti je pripravených mnoho nástrah pre Poppy, ktorá je silná hrdinka a osobnosť v jednom. Konečne sa dozvedá viac o sebe, svojej rodine, minulosti a schopnostiach, ktorými disponuje. Autorka konečne prezradzuje niečo viac, to prečo je Poppy taká výnimočná.

Ako romantik veľmi vyzdvihujem ľúbostné okamihy, ktoré boli trošku aj pikantné, no napísané sú bohovsky dobre. A tá ich kniha, ktorá s nimi neustále putuje? Milujem keď si ňou Castell doberá Poppy. Vydvihnem aj to, že sa mi neskutočne páči povaha a charakter Kierana. To ako reaguje, či dokonca keď je svedkom ich manželských radovánok? Častokrát som vybuchla smiechom, až na mňa okolie zazeralo, že čo sa deje.

Čítanie som si vážne užila a hltala som slovo za slovom, kým som sa nedostala na poslednú vetu. Potom prišla otázka: "prečo?". Prečo nám to autorka zase urobila? Kniha totiž to opäť končí "infarktovo" a preto tí, ktorí tú sériu čítate tiež, držme si prsty, aby ďalšia časť vyšla čo najskôr.

Na druhej fotke je aj skromný edit hlavných hrdinov.
Za poskytnutie knihy na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu @zelenykocur.sk

Hodnotenie: 5/5⭐

kristy.books
02.01.2023 4 z 5

Koruna z pozlátených kostí začína presne tam, kde končí Kráľovstvo tela a ohňa. Trochu som sa bála, či si budem pamätať všetko, čo sa stalo v dvojke, keďže už uplynul nejaký ten piatok, odkedy som ju čítala, ale v hlave sa mi *rozsvietilo" celkom rýchlo.

Začiatok knihy bol poriadne akčný, autorka mi hneď v prvých kapitolách privodila dva menšie "infarktíky". Podobný bol i koniec knihy, udialo sa tu toho toľko, ešte som nestihla vstrebať jednu "bombu" a už vybuchla druhá.

V tejto časti sme sa dozvedeli veľa nových vecí o pôvode Poppy, o jej rodine, o jej schopnostiach, o udalostiach z minulosti a podobne. Konečne som dostala odpovede na veľkú časť mojich otázok z predchádzajúcich dvoch častí.

Jadro knihy sa venovalo prevažne vzťahu Poppy a Casteela, čo mne nevadilo, keďže mám túto dvojicu rada. Áno, nenamietam, že romantická linka bola miestami dosť sladká a naši hrdinovia sa nemuseli každých päť minút navzájom ubezpečovať, že sú jeden druhého hodní, ale páčilo sa mi, ako sa Casteel o Poppy staral a pre jej ochranu by urobil prvé a posledné. Je to zlatíčko, jednoducho si ho nejde neobľúbiť. Zbožňujem momenty, keď sa títo dvaja doberajú, najmä kvôli jednej konkrétnej knihe (pokiaľ ste čítali, tak viete, čo myslím), takýchto scén by som privítala aj viac (napríklad ako v dvojke).

Zbožňujem Kierana, jeho si tiež musíte zamilovať. Niekedy je svedkom takých situácií, až mi ho je celkom ľúto (Poppy a Casteel ho nešetria). Ich priateľstvo je jednou z veci, ktoré sa mi na príbehu najviac páčia. Rovnako som si obľúbila aj ich ďalších verných zástancov, keďže do deja vnášajú množstvo vtipných situácii (a keď je potreba pomôcť, nikdy ani chvíľu neváhajú).

Samozrejme, že príbeh zasa musel skončiť v tom "najlepšom", tak dúfam, že ďalšej časti sa dočkáme čo najskôr. Viem, že na túto sériu sú rôzne názory, ale ja sa rozhodne pridávam k jej fanúšikom, zatiaľ sa mi páčili všetky tri časti (aj keď sa viac sústreďujem na romantiku než na fantasy zápletku).

1259
01.01.2023 5 z 5

Celá kniha byla naprosto uchvacující. Nemohla sem se od ní odtrhnout, páč od začátku do konce to bylo napínavý, úžasný, jedinečný a prostě dokonalý. Měla sem knížku přečtenou za den a nemohla sem se od ní odtrhnout a i kdyby se mi to podařilo, tak sem stejně potřebovala vědět, jak to celý dopadne a teď bohužel musím čekat na další díl. Ale nevadí, kdo si počká, ten se dočká.

janka2000
31.12.2022 3 z 5

Třetí díl fantasy série je zatím nejslabším dílem. Příběh se začíná trochu motat, přestože se vyjasnily některé záhady, jiné se zase ukázaly. Často jsem se načapala, že přeskakuji některé pasáže, protože se něco dost opakovalo, a celkově jsem měla pocit, že spousta věcí tam je zbytečné navíc. Stále více mám ráda Kierana a čekám na TU scénu (to snad všichni, ne?).

Prokrastinuji
31.12.2022 4 z 5

Koruna z kostí a zlata je už třetí díl v sérii Z krve a popela. Na první díl nedám dopustit, druhý mi přišel trochu zbytečně natahovaný, ale pořád jsem si čtení celkem užívala. Při čtení trojky mě bohužel dohnaly mé četné zdravotní problémy, a čtení se mi tedy dost protáhlo. I tady jsem si, ale při čtení užívala ty nezaměnitelné vibes, které nese autorčin styl psaní.

Byla to zase celkem jízda. Jasně, je to pořádná bichle, kterou byste někoho mohli ubít, a jasně, malé proškrtání by tomu asi neublížilo. Co musím vytknout je, že na některý pojmy/slovní spojení (např. „uzlíček nervů“, „nech mě hádat, máš otázku“, Poppino vyhrožování, že pobodá Case,…) jsem už začala být alergická xD V knize se až moc často opakují.

Trojka krásně navazuje tam, kde dvojka skončila. Máme tady další zvraty a další otázky, na které naši hrdinové jen těžko hledají odpovědi. Nechybí ani větší, či menší zrady, násilí, krev a intriky, a ano, pořád si myslím, že autorka miluje Upíří deníky :D

Díky tomu, že jsou tady zmínky o tom, co jsme se dozvěděli už v předchozích dílech, jsem neměla tolik problémy s orientací kdo, kdy, kde, co, proč a jak :D Přeci jenom jsou to opravdu bichličky, a s časovou prodlevou, se kterou u nás vycházejí, čtenáři na pár věcí můžou pozapomenout.

Fantasy svět je vymyšlen opravdu zajímavě, ale já začínám mít obavu, zda to autorka nedělá až moc velkém - aby se pak sama neztratila v té pavučině dějových linek, zvratů a nezodpovězených otázek. Protože se samozřejmě dozvídáme další nové informace, a je jich opravdu dost.

Co si na téhle sérii opravdu užívám je romantická linka mezi hlavními hrdiny. Jsou pro sebe navzájem vším, respektují se a jiskří to mezi nimi. Ještě musím zmínit Kierana, kterého mám díl od dílu radši - jeho postava mě prostě baví :D

3,5/5

Vampucha
28.12.2022 3 z 5

Kniha z Krve a popela mi skvěle sedla, druhý díl jsem přečetla snad za dva dny a na třetí jsem se neskutečně těšila… Od konce prvního dílu totiž čekám na jistou událost a pořád se neděje, ale náznaky jsou, tak se možná v nějakém dalším díle dočkám :D

Koruna z kostí a zlata začíná přesně tam, kde předchozí díl končil a plynule pokračuje dál. Setkáváme se všemi oblíbenými i neoblíbenými postavami. A tak jak mi začíná lézt na nervy Poppy, tak úplně naopak jsem si oblíbila Kierana.

V knize najdete vše co v předchozích dílech, chemii mezi Poppy a Casteelem, Kieranovo rejpání. Ale taky extrémní množství sexu, není to moc originálně napsané či přeložené, to nedokážu posoudit. Možná to bude od obojího trochu, opakující se slova pro jisté části těl jsou fakt otravné.
V tomto díle se také konečně odhalí skutečný původ Poppy, nicméně je kolem toho mnoho teorií a vlastně se to řeší celou knihu, takže téměř celých 600 stran!! A i tak si myslím, že autorka má ještě nějaké překvapení v klobouku.
Vzhledem k tomu a spoustě dalších okolností, ke kterým dojde, je už tak zamotaný příběh ještě zamotanější.
Už na začátku jsem měla problém vzpomenout si na některé postavy a na určité situace, ale u čtvrtého dílu budu asi úplně mimo.

Svým způsobem mi přišel třetí díl slabší než druhý, sice se tady toho celkem dost děje a dozvíme se spoustu nových věcí o tomto světě, ale přijde mi to už značně překombinované.
Za každou cenu šokovat nemusí být nutně úspěch. A já chvilkami měla pocit, že už autorka neví co by, tak vymyslela nějaký podivný vztah, zvrat, cokoli….

Samozřejmě se to čte dobře, ale u dalšího dílu budu s těšením opatrná a budu ho brát dost s rezervou.

EvelynChatte
26.12.2022 3 z 5

Do třetího dílu se mi moc nechtělo. Odkládala jsem ho, co to šlo. Po druhém dílu, jsem byla dost znechucená. Nicméně beru zpět. Třetí díl je konečně zase zajímavější. Bohové, povznesení, atlanťané, schopnosti, které má Poppy. Byť mi přijde, že kdyby spisovatelka věnovala rozepsani všech zákonitostí světa a historie všech místo opakujících se sexuálních aktů mezi Poppy a Cassem, udělala by lépe.
Poppy vyrostla, trochu zmoudředla, je odvážnější. Cass zůstává pořád stejný, upřímně až je to trochu otravné. Kde je konec skvělého Hawka, do kterého se zamiluje každá? Oba si sebe navzájem zaslouží, jsou si hodni, miluji se... Když se to zopakuje po 5 už to začne lézt na nervy.
Každopádně kniha alespoň obsahuje více akčních scén. A děj se někam posouvá.
Celkově bych řekla, že spisovatelka měla dobrý nápad. Bohužel tento nápad nebyl 100% využit. Nebyl využit jeho celkový potenciál.
Nejsem puritán a třeba Mass mě baví. Myslím, že Armentroutová sází na sexuální stránku knihy víc, než na cokoliv jiného. Za mě je to škoda.
Nicméně další díl si přečtu. Protože mě samozřejmě zajímá, jak to bude dál.

JaAnička
19.12.2022 4 z 5

Když jsem si poprvé přečetla, že kniha má 600 stran, čekala jsem akční děj, šílené zvraty, dobrodružné výpravy, sexy scény a další zápletky (vlastně nevím proč, ani předchozí díly něčím takovým nedisponovaly - ale dobře, je jich tam trochu víc než v díle druhém), ale ono je to i přesto suma sumárum vcelku o ničem (až na ty žhavé scény, které jsou - až na jednu max. dvě výjimky - pořád dokola - dobrá scéna na pláži tomu trošku zvedá skóre a připravuje půdu pro další díl. Ach, ten reddit. Ale i tak bych řekla, že je tam těch scén až moc. Postavy se na sebe kolikrát vrhají, jak utržení ze řetězu - za každé i silně nevhodné situace!). A to mě trochu mrzí.

Taktéž víc a víc zabředáváme do místní mytologie a taky víc poznáváme prakticky neomezenou moc hlavní hrdinky (což je pro mě kámen úrazu prakticky každý druhý knížky) a ruku v ruce s tím jde hodně mluvení a málo děje.
Kniha rozhodně nestojí sama o sobě a pouze připravuje "půdu" pro pozdější díly - nebo vyvrcholení (nevím, jestli těch dílů bude nakonec opravdu 6)...jenže...takto "výplňový" byl i druhý (dobře, dejme tomu, že v druhém díle šlo hlavně o to, jestli odpustit nebo opustit lásku svého života), ALE když má čtenář 2x po sobě vyplňový díl, je rozhodně něco špatně.
Tak proč tedy tolik hvězd, když tak skoupý názor? Kniha rozhodně není špatná, vyprávěná je krásně, emočně hooodně detailní a nevím, něco v sobě má, něco, co mě nutilo číst pořád dál, a i když jsem ji v půlce chtěla odložit, nemohla jsem to udělat.
Konec se opravdu dobrý, posledních několik stran má kniha neskutečný spád a rozhodně v tom dobrém! Až jsem byla naštvaná, že to končí.
Plusový bod za Kiernana, který je prostě cute, sweet a totálně superózní sarkastik a jeho jediná charakterová vlastnost není "Och, Poppy, jsi nádherná", "Och, Poppy, mám na tebe chuť", "Och Poppy, bla bla bla"...Zlatý Cas když byl Hawke.

Eviik
14.12.2022 3 z 5

Za mě 3 hvězdy z důvodu stále se opakujících trapných Poppyiných frází jako mám chuť tě bodnout, jsi zvrhlý atd. . Sexuálních scén už bylo zbytečně moc, takže by kniha mohla být poloviční, až posledních tak 50 stran stálo opravdu za to. Jinak vůbec nechápu, jak kniha může spadat do kategrie pro děti a mládež

Verkolka
13.12.2022 3 z 5

Pro lásku boží....
Když tohle nenajdete na jedné strance, je to na následující 2x
Dostala jsem na to alergii :/
Jinak knížka super, poutavá a čtivá. Stránky, kde byl sex a pití krve jsem přeskakovala a taky věcné opakování Poppyiných pocitů, takže je rázem knížka na 400 stránek místo na 660.
Další díl si určitě přečtu, chci vědět jak bude děj běžet dál

Nelly
08.12.2022 3 z 5

Musím dát jen tři hvězdy, protože toto byl slabší díl než dva předchozí - téměř celé dvě třetiny knihy jsou řeči, řeči, řeči - málo děje, který vygraduje až ke konci. Hodně smotané rodové svazky, ale budiž, málokterý spisovatel utáhne kombinaci lidí, bohů, božstev a dalších bytostí. Takže se nechám překvapit dalším dílem.

Wisha
08.12.2022 5 z 5

Sice je to celkem snadno odhadnutelné, takže jsem při závěrečných odhaleních nebyla vůbec překvapená, a první polovina se trochu táhla, ale i tak dávám pět hvězdiček.
Protože příběh je skvěle propracovaný, zápletky jsou dobré, a co absolutně miluju? Slovní přestřelky mezi Casteelem, Poppy a Kieranem :-) U máločeho se směju nahlas, ale u téhle knížky jsem vyprskla smíchy snad stokrát, to mě vážně baví. Ten jejich smysl pro humor i ve chvílích, kdy jim teče do bot. Takže jestli si něco opravdu zaslouží 5 hvězd, je to autorčin smysl pro humor.
Mimochodem, jestli během téhle série nedojde ke spojení, budu fakt, fakt naštvaná! :-D

DreamerX9
08.12.2022 2 z 5

Musím říct že by kniha mohla úplně v klidu být poloviční. Mám na třetí část smíšený názor. Připadá mi, že už to zkrátka nemělo takovou šťávu. Jednička mi přišla hrozná a to hlavně díky Poppy ale tato postava se vyvinula a už mi tak nalezla na nervy. Kdo teda změknul tak Casteel a ve velkém neustále řešení toho jestli je Poppy v poho a fakt ji nic není. Krom par "ero" scén to byla jedna velká slaďárna. Co se deje týče za mě byl zajímavý až ke konci ale autorka má plusove body za originalitu co se týče upírů a vlkodlaku. Celkove si nemyslím že by ten svět měla špatně vymyšlený jenom za mě příliš roztazeny a místy zdlouhavý. Uvidíme co bude dal

knihomolka78
04.12.2022 4 z 5

Tahle série je opravdu dobrá, líbí se mi romantická linka od nenávisti k lásce v kombinaci s akcí a napětím. Autorka má velkou fantazii, když dokáže vytvořit takovýto svět, ale místy mi to přišlo už dost komplikované a málo vysvětlené. Občas jsem se v těch stále nových postavách a rozdílech mezi bohy a božstvy nebo dalšími a dalšími liniemi Atlanťanů ztrácela.
Poppy získala neskutečné koule a v mých očích velmi stoupla. Už to není ta naivní Vyvolená, ale žena, která dospěla a umí se správně rozhodnout. Nicméně je trošku překvapivé, že na své nové schopnosti nepotřebuje žádný výcvik. Použije je jednou nevědomky a už je dokonale ovládá... Taky mě zarazilo její spojení s vlkodlaky. Ve dvojce mi přišlo zajímavé, že má Atlanťan za ochránce vlkodlaka a mají mezi sebou hluboké pouto. To, že ho Poppy zrušila ve svůj prospěch a kluci s tím byli v pohodě... Kdybych já měla s někým pouto tak hluboké, že bych fyzicky cítila, kdyby toho druhého někdo mučil, a to se potom přetrhlo, zuřila bych nebo bych byla minimálně rozhozená... Přiznám se, že jsem byla naštvaná za ně.
Naopak z Casteela se v tomhle díl stal nadržený puberťák. Mám pocit, že mu změkl mozek a byl tak sladký, až to občas bylo trapné, stejně jako neustálé narážky na Willin erotický deník. (Mimochodem, nejsem žádná puritánka, ale pokus o začlenění trojky do této knihy mi přišel nevhodný a doufám, že k němu ve čtvrtém díle nedojde.)
Postavu Kierana miluju od první chvíle, jen mi trochu vadí neustálé narážky na Poppiny dotazy. Upřímně, nedivím se, že měla tolik otázek když zjistíte, že téměř nikdo tam není tím, za koho je měla, vlastně ani ona sama ne.
Přestože bylo v knize opět několik stovek hluchých stran, které se daly shrnout do 3 kapitol, musím říct, že vývoj děje překvapil a těším se na další pokračování. Jen doufám, že vyjde brzy, protože potřebuju číst dál...

lena.o.knihach
03.12.2022 4 z 5

Do prvních dvou dílů série jsem se zamilovala. Líbila se mi romantická linka od nenávisti k lásce, hlavní trojice postav, plno vzrušujících momentů, skvělé zvraty, a tak jsem doufala v další peckovní pokračování.

Korunu z kostí a zlata jsem četla nejdéle ze všech a nemůže za to počet stran, protože druhou polovinu jsem přečetla za jedinou noc. Na začátku jsem byla nadšená. Konečně tu znovu byli Poppy, Casteel a Kieran, ale uběhlo 70 stran, nadšení odpadlo a čtení mě začalo příšerně nudit. Než jsem se dostala do poloviny, přečetla jsem tři jiné knihy.

Z Poppy a Case se stal slaďoučký páreček a já si víc užívala, když Casteelovi hrozilo bodnutí nožem než ty zamilované řečičky (a že s nimi nešetřili). Jednoznačně tady na první čáře vedl vlkodlak Kieran!

Jsem ale moc ráda, že v polovině knihy nastal zlom a pak už jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Závěr byl skvěle nadupaný akcí a dalšího dílu se nemůžu dočkat.

Pokud Korunu z kostí a zlata právě čtete, vydržte, bude to čím dál lepší!

#spoluprace @albatrosmedia

Concoca
02.12.2022 1 z 5

Jako pardón ale je strašný. Na 3.díl jsem se moc těšila a jsem zklamaná, normálně mám knihu o 400 stranách přečtenou za 2 dny, toto čtu již 14dnů a vůbec mě to nebaví, dokonce muzu rict ze na tu knížku mam alergii. Nekonečný ujišťování jak jsou oba úžasní a jak si nemají co vyčítat..romantická linka je vždycky super, ale čeho je moc toho je přílíš. Mám pocit, že si z tý knížky nemapatuju nic kromě toho jak si porad opakujou ze se milujou a ze jsou si navzájem středobodem vesmíru. A to mam žánr YA fakt rada..

AliceTief
30.11.2022 5 z 5

Konečně jsem se dočkala 3.dílu,během týdne jsem přečetla, málem dostala infarkt, trochu si pobulela a teď zas s nervičkama čekat na další díl. Když jsem knihu dočetla, jen jsem seděla a říkala si WOW, tahle autorka má opravdu brutální fantazii, stejně jako pro mě Ch. Paolini, že dokáže vytvořit takovýhle svět. Ano, občas tam byla zbytečná hluchá místa, občas už se taky ztrácím v božích, božstvech atd... Ale za mě, je to opravdu krásný, propracovaný příběh

Literarytwins
28.11.2022 3 z 5

Třetí díl ze série byl pro mě největší oříšek. Prvních cca 30 kapitol bych shrnula do maximálně 3. Tahle kniha mě hodila celkem do čtecí deprese a musela jsem se opravdu hodně přemlouvat do toho, abych v jejím čtení pokračovala, což jsem zrovna u této autorky absolutně nečekala, tuhle sérii miluju. Naštěstí to rozsekla kapitola 32. Pak už se tam konečně začalo něco kloudného dít a nebyly to jen tisíce úvah, pocitů a myšlenkových pochodů. Další co mi vadilo, bylo neustálé opakování rádoby vtípků z předešlých dílů (bodání Casteela a vyrejpávání do toho, že má Poppy otázky). Upřímně řečeno se nedivím, že měla tolik otázek když zjistíte, že téměř nikdo tam není tím, za koho je měla, ani ona sama ne. Další věc co mi úplně dvakrát nesedí je v mých očích tlačení trojky do tohoto děje. Myslím, že by si vystačili se svým magickým poutem i s Casteelem a nemusí jim u všeho včetně styku přicmrndávat Kieran. A Casteel? O něm nevím co si úplně myslet v této knize. Jednou je mega majetnický alfasamec, jindy mu nevadí společnost a ještě popichuje? Navíc mi místy přišel jak nevybouřený puberťák s tím neustálým vyrejpáváním ohledně deníku slečny Willy. Naštěstí to v mých očích neskutečně zachránily poslední kapitoly. Byť jsem některé věci očekávala, musím říct, že vývoj děje překvapil i mě a závěr jsem si nesmírně užívala. Poppy získala neskutečné koule a v mých očích velmi stoupla! Moc se těším na další díl a pevně doufám, že nebude mít tak krkolomný nájezd, jako Koruna z kostí a zlata. P.S.: Poppy může být ráda, že neštěká, protože to tenkrát musel být solidní mejdan, když jsem tak četla její původ a kdo kde a s kým :))

PetraKysova
27.11.2022 3 z 5

Konečne sa to rozbehlo. V tretej knihe... Mám až pocit že to nepísala tá istá autorka čo predchádzajúce dve časti. Pekne od začiatku akcia za akciou a malo to spád. Áno malo to tak v strede knižky trošku hluché miesta ale nie ako predchádzajúce diely. Akurát som už alergická na slovo dolíčky..... Ale k deji, no konečne sa tam niečo dialo, a bolo to také akčné, niečo sa dozviem bum idem to riešiť a nie 3/4 knihy o tom len polemizovať. Zbožňujem Kierana úplne najviac. Alistar neprekvapil. Rodičia Poppy aj hej aj nie. Otec dobrá bomba. Dosť mi vadila ufňukaná Poppy a večne nadržaný Casteel. To s tou Willou a jej denníkom bolo značne prehnané. Ale inak super. Konečne som spokojná pretože už bolo na čase. To s tými Drakenmi bolo super vymyslené a vkaz pre Krvavú kráľovu? Áno prosím!!.
Ak ste sa ako ja silou presviedčali aby ste pokračovali v sérii oplatilo sa počkať. Konečne môžem povedať, že sa teším na ďalší diel.