Koruna z kostí a zlata

Koruna z kostí a zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498167/bmid_koruna-z-kosti-a-zlata-hSj-498167.png 4 575 94

Pokloňte se své královně, nebo před ní vykrvácejte. Třetí díl bestsellerové fantasy série. Poppy by ani ve snu nenapadlo, že někdy zažije lásku, jakou našla u prince Casteela. Chce si užívat svého štěstí, ale předtím se musí rozhodnout, jestli příjme korunu z kostí a zlata. Vždy toužila po kontrole nad vlastním životem, ne nad ostatními. Jakmile však výjdou na světlo hříchy království, povstane i dávná síla ohrožující vše, za co Poppy a Casteel bojovali. A tak brzo zjistí, jak daleko jsou ochotni zajít pro svůj lid - i jeden pro druhého.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Crown of Gilded Bones , 2021

AnnaNes
12.04.2023 4 z 5

Knížku jsem četla od listopadu minulého roku, kdy jsem se zhruba v 1/3 zasekla a nedokázala číst dál. Nelíbilo se mi, jak se opakovalo to samé dokola - Poppyiny nekončící otázky a Kieranův a Casům výsměch, to stejné popichování, sex, sex a zase sex. Ke knize jsem se teď v dubnu vrátila, pár stran musela opět překousat, a pak naštěstí příběh nabral nějaký ten spád, takže se mi nakonec třetí díl i líbí a jsem ráda, že čtvrtý vyjde za nedlouho a dozvím se, jak to celé dopadne.

edit má vyjít pátý a šestý díl

dam.si.knihu
05.04.2023 4 z 5

Tohle byla opět jízda od začátku do konce. Byť má kniha přes 600 stran a já mám chuť napsat, že to byla jednohubka, tak já jsem ji prostě přečetla za chvilku. Děj opět neuvěřitelně ubíhal pod rukama a já ji jen nerada dala z ruky.

Jennifer mi opět potvrzuje, že její svět skvěle funguje. Dokáže postavám vnést skvělé emoce a reálnost a vy to celé prožíváte s nimi. Její romantická linka je na výbornou a já ji prostě miluju.
V tomto díle možná zavládl ke konci mírný chaos, kdy jsem se musela vracet zpět, protože mi to moc nedávalo smysl. Bylo tam až moc informaci, moc bohů a božstev a trochu se to celé zamotalo.

Nicméně i tak se to bude řadit mezi moje top fantasy příběhy, které Vám budu doporučovat.

Anett003
04.04.2023 2 z 5

První dva díly byly lepší. Závěr zase super, ale v cele knize na mě bylo zbytečně moc sexuálních scén, byla to už nuda. Kdyby se kniha zkrátila cca o 150 stránek, myslím, že by to ničemu nevadilo.
Samozřejmě se ale těším na 4. Díl, protože konec byl fakt super a zajímá mě, jak se Poppy ještě vybarví.

blanka5960
01.04.2023 3 z 5

Z prvních dvou dílů jsem byla nadšená, z tohoto mám smíšené pocity. Jelikož se jedná o třetí díl série, nebudu psát nic moc k ději.
Po dvojce jsem se těšila na dobrodružství, která zažijí Poppy a Casteel, místo toho jsem se tak nějak trochu nudila. Bylo to čtivé to ne že ne, ale opakující se části hledání pravdy kdo Poppy je, střídané s explicitně popsanými sexuálními scénami s opakujícími se frázemi o středu těla, uzlíčku nervů apod mně lezly na nervy. Co mě naopak bavilo a hodně, byly postavy vlkodlaků, hlavně Kieran to byl můj oblíbenec již v minulém díle a teď k němu přibyli i další. Popis krajiny i města byl fajn. Překvapilo mě, že se v Atlantii používá elektřina, byť jen na svícení, to jsem nečekala.
V závěru příběhu nastal lehký chaos v bozích, božstvech, přibývají další jména a informace, což čtenáře malinko mate kdo je kdo. Knihu bych tak o třetinu zkrátila, myslim si, že by to vůbec ničemu nevadilo. Závěr příběhu byl skvělý, byl nabitý akcí a naopak by si zasloužil určitě více stránek. Napětí, akce, odhalení jistých informací mě nalákalo ke čtení dalšího dílu, na který naštěstí nemusím dlouho čekat. Válka dvou královen vychází již v květnu u Albatros Media

Mou oblíbenou postavou je Kieran jaká je ta vaše

Hodnocení 3,5

Tejna
01.04.2023 3 z 5

První dva díly jsem měla přečtené během chvilky, což se bohužel o třetím říct nedá.

Začátek mě bavil, jelikož jsem byla natěšená z předchozího dílu na pokračování, ale pak se to začalo tak divně táhnout, že jsem chvilkama přemýšlela, že knížku odložím na později a vrátím se k ní jindy. Nakonec jsem to neudělala a dočetla ji. Nutno říct, že nakonec jsem zas tak zklamaná nebyla. Vlastně vůbec. Ke konci to začalo mít spád, bavilo mě to a těším se na pokračování!

Mimochodem, fakt mám ráda ty momenty, kdy se člověk upřímně usměje u některých pasáží napříč celou sérií.

padajicidvere
22.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Borec permanentně nadržený.. Slečna někoho zřejmě přivedla zpět k životu a on myslí jen na to jak je to sexy, jak je ona sexy, a že by ji hned chtěl mít? Kdekoliv, jakkoliv.. To snad ne..

Když jsme u toho sexu, tak ten je tady rozebrán barvitěji a peprněji, než jsou všechny akční scény v knize, a že jich je poskrovnu.. Takže hned a začátku, aby se neřeklo, se strhne vřava, ale naši milou hned osvobodí a vlastně ani pořádně nevíme jak k tomu celému došlo. Skvělé.. Tohle se děje zbytek knihy. Vlastně ani nevíte jak a kdy, ale je konec.

Celkově na mě autorčin styl působí, že se tady spíš jedná o erotiku fantasy a vlastně nic víc, protože jakmile dojde na hluboký děj, tak vlastně žádný není.
Všechny informace jsou předávány překotně, chaoticky (asi se máme cítit ztraceně jako její postavy) a nesourodě. Podání zpráv je dost nudné a vlastně se několik stránek jen mluví a mluví a mluví, a vy musíte absorbovat tolik novinek a spletitostí, že vlastně sami nevíte, která bije. Pak se stane ZLOM!

Dojdeme si do říše bohů, tam kde spinkají, pohodička. Cože? To je všechno? Jako cestička tunýlkem a hupky dupky jsme tam? Aby se neřeklo, nějaký ten kostliveček.. A co ta úmluva s lidmi, o které mluvil N.? No pardon, ale to je mimo jako celá kniha..

A teď jsme hrozně ale hrozně v šoku, že ta nabídnutá schůzka v Oak něco je past! Ale to nikdo z nás nečekal! Prosím vás..

Ex královnu E. by měl někdo už konečně uškrtit. Takže vězní nejprve jednoho syna, pak druhého, pak zase..a už jsem ztracená.. No země se nám rozpadá na dva tábory. Lidi nemají kam jít, kde žít, ale budeme si hrát na to jak je vše OK a nikomu nepovíme to hlavní? Takže je pošleme vlastně PO TOM VŠEM na smrt? Super.. Vážně bizár.

Bůh, božstvo, atlanťan, upír, povznesení, měňavec, draken, vlkodlaci..nevím co ještě, ale pořád to nekončí. Stejně jako teorie o původu Poppy. Kdo se v tom má vyznat?

Je mi už upřímně jedno, kdo je její otec, matka, strýc a babička.. Její milý mi leze na nervy svou nekonečnou touhou po sexu. Jediný, kdo mi byl blízký byl K. Chudák, vážně, v tom všem..

Takže si to shrneme. Celých 600 stran o tom, že si slečna přijde pro korunku, jde vyjednávat o mír, marně, a tak si zavolá draky. Mezitím se vdá a přijde o manžela.

Mamka_cte
07.03.2023 4 z 5

Třetí díl série Z krve a popela. Autorka prostě umí psát, knížka vás totálně pohltí při scénách mezi Casem a Poppy, bojování nebo oběvování Atlantie.

Začátek byl pomalejší, ale pak se to totálně rozjelo a já hltala každé slovo. Při posledních řádcích jsem si hned říkala: Potřebuji okamžitě pokračování".

Vzájemná láska mezi Poppy a Casem se prohloubila a naprosto z nich vyzařuje. Ať už ochranou před lidem Atlantie, rodinou prince Casteela, vzájemné obětování pro toho druhého nebo stálé pošťuchování a škádlení.

Poppy se postupem v knize dozvídá svůj původ. Sice stylem pokus/omyl, ale nakonec přece.

Objevují se nová stvoření .. Neviditelní, Drakeni, Revenanti, opravdu se v knize nenudíte.

Hvězdičku ubírám za často opakované věty a akce (častý sex, Willa, stálé řešení původu Poppy) a unavenější začátek. Konec knihy mě totálně navnadil na další díl a nemůžu se dočkat.

Zbožnuju od prvního dílu naprosto Casteela ale i Kieran mi začal dost přirůstat ke srdíčku.

Knihu bych doporučila každému kdo má rád fantasy, hodně sexu, romantiky, ale i humoru a škádlení.

Konfu97
02.03.2023 4 z 5

Tak tentokrát mám smíšené pocity. Stále jsem ze série unešená, stále se mi líbí, ale třetí díl je lehce chaotický.

Vztah Poppy a Casteela se vyvíjí a jejich popichování je stále úsměvné. Ač musím říct, že mi v určitých chvílích Poppy lezla na nervy. Cim dál tím víc si oblibuji Kierana a Vonnettu.

Opět byla krásně popsána všechna místa, všechny situace. Člověk to viděl před očima jako by tam byl. Ale... V bytostech, bozích, božstvech a jménech, pravdách a lžích má člověk neskutečný chaos. Mám pocit, že ani teď na konci jsem to nepochopila. A to mi bohužel bere tu 100% radost z celého dílu. Další co je škoda je, že byl lehce uspěchaný ten konec. Kdyby byly vynechány některé "nadbytečné" pasáže a více rozvedený konec, vůbec bych se nezlobila.

Rozhodně se ale těším na další díl, protože ten konec?! No.. Opět z něj nemůžu.

Kapkaťapka
20.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Třetí díl mě zklamal. První dva byly úžasné, čtivé a tak jsem totéž čekala i od toho třetího. Realita byla, že se děj táhl, pořád mi přišlo, že se jen cestuje zleva do doprava po světě, ale nic moc se neděje. Z Poppy se stala dokonalá osoba, která se za mě chovala trochu jako nána a Cass byl dokonalý, perfektní a nudný. Přijde ne mi, že už to není ten sexy dominantní z prvního dílu.

Asi jsem jen zklamaná, ale čekala jsem od této knihy mnohem víc.

Papimami
16.02.2023 4 z 5

První díl mě moc nezaujal. Ze začátku jsem byla zmatená o co vlastně jde, tak jsem skočila na konec knihy a přečetla si rovnou díl druhý, ze kterého jsem byla unešena, pak jsem si dala jedničku a celá natěšena se vrhla na třetí, která mě hrozně zklamala. Poppy mi začala hrozně vadit, její dokolanost Královna všehomíra vládkyně vesmíru ... Kdyby jí J.L.A. ubrala bylo by to to milejší a snesitelnější, Castel se stal druhořadou princeznou, chybí mi to jeho mužství z prvního dílu. Byla jsem ráda za Kierrana, který dostal více prostoru. Dej se moc táhnul a při popisováni zámku jsem se lekla, že čtu Zvoník od Matky Boží, kde je půlka knihy o popisu sloupů. Naštěstí to J.A. spravila na konci a já se na 4 díl moc těším. Poppy bude konečně bez Castla a dostanou prostor i další postavy.

Hels-is-unicorn
16.02.2023 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se musela podívat, jak jsem ohodnotila předchozí díl série, než jsem napsala hodnocení tomu nejnovějšímu. Nemůžu si pomoct, tahle série prostě upadá. První díl byl totální pecka, něco nového, něco napínavého, něco sexy. Ale další dva díly jedou podle stejného schematu - zhruba 400 stran se nic pořádně neděje, jen se vyprndává a souloží, a pořádná akce přijde až na konec. Druhý díl si už nepamatuju až tak dobře, ale v tomhle díle mi vyloženě vadilo několik věcí. Dialogy byly příšerně statické. Běžně se v knihách odehrávají v pohybu, postavy se někam přemisťují, něco dělají. Tady se vždycky stálo na místě... a to pravděpodobně i několik hodin, protože mnohé dialogy se táhly přes několik kapitol. Druhá věc, u které jsem opravdu po prvním dílu nečekala, že mi bude vadit, je sex. Zbytečně často a na nevhodných místech, zbytečně vulgární a vlastně vůbec ne sexy. Naopak místy až odpudivý (představte si, že se po některých pasážích chystáte na večeři... minimálně mě rozhodně přešla chuť). No a ta poslední je dokonalost hlavní hrdinky, která je každou stránkou dokonalejší. Kolik titulů bude muset ještě prostřídat, než tahle série konečně skončí?
Upřímně, kdyby autorka nepoužila dva prvky, co na mě fungují vždycky - vlkodlaky a draky - už bych nejspíš ani moc nepřemýšlela o tom, jestli nakupovat další díly. Ano, chyběly by mi v knihovničce, ale knihovna je taky možnost. Jsem na rozpacích, počet hvězd vůbec není relevantní, protože vycházím pouze z toho, že i daleko větším brakům jsem dala 3, které bych ráda použila i teď. Zároveň jsem 4* dala předchozímu dílu, který byl po většinu času srovnatelně nudný.
A ještě menší poznámka "pod čarou" na závěr. Řekla bych, že obdobné pocity měl i korektor, protože přesně v polovině knihy najednou bylo chyb jak nasekáno, zatímco na začátku a konci prakticky nic. Nemůžu mu to ani vyčítat, prostřední část byl fakt porod přečíst a neodložit.

karolina259
14.02.2023 1 z 5

Musím říct, že tato kniha byla pro mě vážně zklamáním. Jen abych mohla číst další pokračování, jsem rychle běžela do knihkupectví a koupila jsem si i první 2 díly, který jsem četla v elektronické podobě. Musím říct, jak někde jsem četla, že tam je ještě více sexu atd... Tak mi to vůbec nepříjde jako pravda, spíše naopak. Děj se nezkutecně táhl. Přišlo mi, že se tam nic skoro nedělo. Kdybych neměla přečteno předchozí 2 díly, tenhle bych lehce odložila.

Betty96
02.02.2023 3 z 5

Miluju tuhle sérii, ale začíná se mi zdát, že autorka knihy zbytečne natahuje. Svým způsobem mě kniha bavila. Sympatizuji se všemi postavami. Svět je zajímavý, myšlenka děje také, ale nějak to drhlo. Mnoho popisných a stále se opakujícíh pasáží. Přitom konec knihy byl zase moc urychlený. Tam, kdyby autorka děj více rozvedla, vůbec bych se nezlobila. No..., ale nic z toho mi nezabrání vrhnout se na další díl.

Nikidree
29.01.2023 3 z 5

Třetí díl mě nechytl tolik, jako předchozí dva. Ačkoliv první díl byl plný neobjasněných věcí, ve druhém se něco pořádného stalo až na konci, třetí díl je naopak nabušený tolika zvraty a akcí, že jsem se chvílemi krapet ztrácela.
Série jako taková se mi zamlouvá a opravdu v ní plánuji pokračovat. Dokonce i Poppy už působí mnohem moudřeji, než v předchozím díle. Taky musím pochválit styl psaní, který mi přišel propracovanější.
Vlastně mi ani nevadí vývoj událostí, jako jeho dávkování. Začátek byl takový akorát, prostředek mi přišel zase trochu roztahaný, byť se mi líbilo, jak Poppy poznává Atlantii. No a konec byl doslova nacpaný akcí. Putování, které vydalo na celý druhý díl se tady odehraje pomalu jen na několika odstavcích. To samé jako návštěva jistého místa. Nevím no. Raději bych rozepsané tyto "akční" pasáže, než vnitřní pocity a rozpory Poppy.
Těším se na další díl. Jen doufám, že mi jeho čtení půjde snadněji, než tohoto.

annes
29.01.2023 3 z 5

Tak jak druhý díl předčil první, tenhle zase klesl. Tolik "náhod" a všechny se vztahují k Poppy..no snad se to v dalším díle trochu zlepší :⁠-⁠)

Carol1122
28.01.2023 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, jak jednoduše mě kniha vtáhla do děje. Příběh měl hned akci a postavy mě překvapily ohledně charakteru. Poppy se mi líbila a konečně se mi její postava zalíbila. Celkově se mi líbilo i směřování děje, budování vztahu mezi Cassem a Poppy. Zklamala mě ale druhá půlka knížky. Děj se najednou úplně obrátil, byl zmatený a celkově jsem nechápala, kam směřuje. Konec mě bohužel také neuchvátil. Oproti předchozím dílům mohu vyzdvihnout styl psaní, který autorka vyšperkovala. Bohužel mě stále děj nenadchl natolik, abych si sérii zamilovala. I přesto budu doufat, že se můj názor v příštím dílu změní. Dávám 3/5*.

andrejci
28.01.2023 5 z 5

Já se teda přidám k názoru většiny a to, že to byl nejslabší díl série. To, ale neznamená, že to nebylo skvělé. Od začátku tam byla akce. Knížka MĚ hned vtáhla do děje. Akce tam hodně i nečekaných zvratů. Autorka se toho rozhodně nebojí.
Postavy za mě bez chybičky. Poppy a Casteel pořád stejně skvělý, ale uvítala bych kdyby spolu nespali skoro každou kapitolu. Už tam toho na mě bylo moc. Místo toho by prostor mohl dostat například Kieren. Pořád čekám, že se o něm dovzím víc a víc. Stejně jako vztah Poppy například s králem a královnou. Kdyby tam taky byly víc tam by mi to nevadilo.
Ještě mám jednu malu výtku a to na ,,výpravu´´. Za mě to bylo strašně jednoduché. Jsem čekala, že to bude napínavější a, že tam bude více léček.
Co, ale autorka umí moc dobře jsou konce. Jedním slovem wow. Ještě teď vstřebávám co se tam stalo. A budu to vstřebávat hooodně dlouho. Moje čtenářskoá duše dostala infarkt když otočila na další stránku a byl konec. Nutně potřebuji další díl. Toto bylo skvělé zakončení knížky.

petusska01
16.01.2023 5 z 5

Príbeh pokračuje a pokračuje a pokračuje... Za mňa zatiaľ najslabší príbeh, asi kvôli tomu, čo spomínali aj ostatní a plne súhlasím - trochu som sa stratila v novom svete božstiev, príbeh miesto dialógov a prekáračiek medzi Casteelom, Poppy a Kieranom je plný sexu (prvýkrát super, druhýkrát okej ale stále zas a zas?!) btw som si myslela, že je to pre mladšie ročníky ale očividne nie :-D. Stále je tam toho kopec nezodpovedaného, stále sa vynárajú nové skutočnosti a ja som fakt zvedavá. Samozrejme páči sa mi na tomto príbehu aj to, že Poppy je silná, samostatná a dokáže sa ubrániť a Casteel ju velice oceňuje svojim vlastným spôsobom a humorom, sú spolu fajn :) Kieran veľmi dotvára tú odľahčenú atmosféru napriek bojom, ktoré sa odohrávajú v ich hlavách a v realite. Nemôžem sa dočkať pokračovania a potom sa nemôžem dočkať, ako to všetko začnem čítať odznova, bez prestávky a všimnem si toho zase o veľa viac.

Tesset
07.01.2023 4 z 5

Další super pokračování. Konec nás akorát tak navnadil na další díl. Jednu hvězdičku ubírám za často se opakující fráze, které tam byly zbytečně navíc, a za to, že mi přijde, že autorka málo vysvětlila svět, ve kterém se příběh odehrává.

Blanka29
06.01.2023 5 z 5

Konecne docteno a uz se tesim na pokracovani, jak by taky ne, kdyz to skoncilo, jak to skoncilo :) Musim za sebe rict, ze tento dil, ac skvele napsany, mel misty az neskutecne hlucha mista, ktere autorka vyplnila sexem. Nevim, jestli je to chyba autorky nebo prekladem, ale celkem jsem se ztracela ve vysvetlovani bohu, bozstev atd....