Smečka rváčů

Smečka rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243110/bmid_smecka-rvacu-qol-243110.jpg 4 162 29

Wolfe Brothers série

Bratři Ruben a Cameron žijí na okraji – doslova. Na okraji Sydney, na okraji blahobytu. Ve světě psích závodů, bídy a nezaměstnanosti. Ve světě věčného zápasu. Celý život se rvou, spolu a za sebe. A tak když jim boxerský promotér nabídne, aby si ilegálními rvačkami přivydělali pár dolarů, přijmou. A rvou se jako psi. V sázce totiž nejsou jen peníze, ale i vlastní identita a hrdost... Silný, dojemně bolestný příběh je volným pokračováním debutového románu Roky pod psa (Argo 2014) Markuse Zusaka, australského spisovatele a autora slavné Zlodějky knih.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Fighting Ruben Wolfe , 2000

kalinkacz
07.07.2016 3 z 5

Předchozí díl mě natolik zklamal, že jsem si rozhodně nedělala velká očekávání od druhého dílu... No a světe div se, poprvé byl druhý díl nějaké trilogie lepší, než ten první.. Rozhodně už měl zápletku, to že nebyla úplně pro mě je druhá věc, ale alespoň už se jednalo o celkem ucelený příběh, který měl i částečně napínavý konec... Pro mě rozhodně větší spokojenost, než první díl a třetí díl si nenechám ujít!

Joges
24.06.2016 4 z 5

Stále jsem čekal, jak to s bratry Wolfeovými dopadne, ...nakonec vše uhráli se ctí. Prostě odechovka. Je to spíš krásná, vymazlená a dobře napsaná kniha talentovaného autora, než opravdový příběh, který zhltnete na posezení. Jsou to osobité stránky M. Zusaka (Camerona), jeho bráchy Rubena, ostatních postav a možná i zbytku světa. Z příběhu jsem nebyl úplně paf, jeho poetické psaní se mi však podivuhodně zažralo pod kůži, proto z mé strany žádné nízké hodnocení...

„Camerone,“ řekne Perry. „Jestli uděláš příští tejden to co dneska, zabiju tě.“
„Dobře,“ odpovím.
Srdce mám až u kotníků, dodávka jede pryč a my s Rubíkem jdeme pěšky domů. Kopám si srdce před sebou po dlažbě. Je mi do breku, ale nebrečím. Chtěl bych bejt jako Rubík. Chtěl bych bejt Rváč Ruben Wolfe, a ne Lůzr. Chtěl bych bejt svým bráchou.

magnolia
07.06.2016 4 z 5

Moc hezká knížka o klukovském dospívání na chudém předměstí, v době bez mobilů a internetu. Působivé čtení o tom, co je to rodina, sourozenecká podpora, vzájemný obdiv i (jen trochu) rivalita. A ten box, to je to jediné drsné na celé knížce, i když i to je popsáno snesitelně (pro čtenářky). Jinak je knížka hezká, plná (často nevyslovených) citů a hlavně přátelství a pochopení. Líbila se mi víc než Roky pod psa (a vadila mi na ní jen ta zdrobnělina jména, ale na to se dá zvyknout). A obdivovala jsem paní Wolfovou, i když nebyla hlavní postavou.

Skawin
16.01.2016 4 z 5

Není rváč jako rváč. Ale kluci Wolfovi jsou rváči jak v ringu tak v životě. A i když si nikdy v rodině mezi sebou neřeknou jak moc o sebe stojí, tak to všichni prostě ví a rvou se za sebe i ostatní.

Krysa1769
20.12.2015 4 z 5

Žádné veledílo, ale člověk se od toho nemohl odrhnout a obohatilo ho to o další cenné myšlenky. Zlodějka knih a Posel sice jednoznačně vedou, ale Smečka rváčů se mi rozhodně líbila více, než Roky pod psa a nedivím se, že má i vyšší hodnocení. Za mě 4*.

zuzi1162
18.11.2015 4 z 5

Ze začatku jsem chtěla knihu odložit. Přišlo mi, že autor vykrádá svoje oblíbené autory, ale pak mě to chytlo víc a přestože mi některé náměty přijdou povědomé, tak autor s nimi dokázat pracovat tak, jak jsem nakonec nečekala a konec mě opravdu dostal.

Mufírek
19.08.2015 4 z 5

Přišlo mi to teda trošku slabší než Roky pod psa.

Peace
21.07.2015 3 z 5

"Snažíme se většinu času věci pamatovat, nebo na ně zapomenout? Snažíme se většinu času přiblížit, nebo vzdálit vlastnímu životu?"

I když je knížka poměrně tenoučká, děj mi bohužel přišel, až na pár dobrých myšlenek, dost o ničem.

Krisseliss
11.05.2015 5 z 5

Zusak opět nezklamal! Příběh o hrdosti, podpoře, lásce a bolesti - podaný tak trochu jinak, přesto poutavě. Pět hvězdiček si zaslouží.

dospívání zápasy, zápasení

Markus Zusak