Vždycky je to manžel

Vždycky je to manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389290/bmid_vzdycky-je-to-manzel-4q5-389290.jpg 4 341 114

TŘI NEROZLUČNÉ PŘÍTELKYNĚ, JEDNO TAJEMSTVÍ… A VRAŽDA Kate, Aubrey a Jenny se seznámily na vysoké škole a brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky, ačkoli byste jen těžko hledali tři odlišnější ženy. Kate byla krásná, divoká a bohatá. Aubrey pocházela z chudé neúplné rodiny a ze všeho nejvíc chtěla uniknout vlastní minulosti. A Jenny byla nebojácná, ambiciózní a cílevědomá. Přesto se spřátelily a přísahaly si, že je nic nerozdělí. O dvacet let později ale jedna z nich stojí na okraji mostu a někdo ji nutí, aby z něj skočila. Jak se to mohlo stát? Strhující román Michele Campbell sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou takto intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

It's Always the Husband , 2017

Bella1
12.11.2018 3 z 5

No čekala jsem od toho víc, začátek nuda, ale nakonec se to rozjelo. Velmi se mi ale líbí nápaditá obálka, díky ní jsem si vlastně knihu koupila.

Danago
02.11.2018 3 z 5

Kate krásná, divoká a bohatá. Aubrey z chudé rodiny, plachá . Jenny ambiciózní a cílevědomá. Tyto tři velice rozdílné dívky se spřátelily na vysoké škole. Přetrvá jejich přátelství dalších dvacet let? A je to opravdu přátelství? Nebo je jen spojuje jedno temné tajemství?

Knížka je psychologická a příběh se velmi pozvolna a pomalu odvíjí. Není to špatné, ale ani žádná bomba. Neurazí , nenadchne.

mikika
01.11.2018 4 z 5

výborná psychologická detektivka. tři kamarádky dostaly hodně prostoru, takže se s nima dost sžijete a pochopíte je i s jejich špatnostmi. tím víc si pak užijete závěr.

Terez25
29.10.2018 3 z 5

Svižné čtení, děj má spád. Ale moc mě nebavily sondy do života na univerzitě. Mnohem víc mě bavily části, které se odehrávaly v přítomnosti.
Vždycky je to manžel je příjemné počtení před spaním, neurazí, ale ani nenadchne. Krásná obálka.

Pípasek
28.10.2018 5 z 5

Kate, Aubrey a Jenny jsou od vysoké školy nerozlučné přítelkyně, ačkoliv tři naprosto rozlišné ve všech směrech......
O dvacet let později stojí jedna z nich na okraji mostu a někdo ji nutí , aby skočila. Proč ?

snoopylady
25.10.2018 5 z 5

Velmi pěkně a čtivě napsaná kniha. Celou dobu si myslíte, že "víte", ale konec vás možná překvapí. Doporučuji.

Kekik
23.10.2018 5 z 5

Jenny, Aubrey a Kate. Tři nejlepší kamarádky. A k tomu "vždycky je to manžel". Jenže čí manžel je ten " vždycky"? A která kamarádka je ta "pokud to není nejlepší kamarádka"???

Jedna z nich je mrtvá. Proč? Jak k tomu došlo? A hlavně- muselo k tomu dojít?
První část příběhu je v takovém klidnější tempu. Zaměřuje se na život tří spolubydlících na vysoké a ke konci dojde ke zvratu. Občas se něco dozvíme ze současnosti, ale ta je naplno rozvinutá až v druhé části. Ta mě bavila ještě více. Řádně se to rozjelo a já s každou další kapitolou byla více a více v koncích- komu vlastně věřit? Oblíbit si nějakou postavu je skoro nemožné. Jedné postavě jsem nakonec přeci jen fandila, ale nechám si to pro sebe, abych vás třeba nepřivedla na možný spoiler.
Příběh tohoto podivného přátelství mě bavil od začátku do konce. Láska, nenávist, přátelství, zrada, napětí a smrt. To je kniha Michele Campbell.

zuzana2599
22.10.2018 5 z 5

Tři růžičky - to jsou tři kamarádky Kate, Aubrey a Jenny. Potkávají se na univerzitě, stanou se nejlepší přítelkyně, pak je osud rozdělí a za dvacet let se potkávají znova. A pak se něco stane. Stará tajemství a křivdy vyplouvají na povrch a nikdo již není tím čím býval v mládí. Dobrý psychologický román s nečekaným rozuzlením.
A když ne manžel, tak kdo to může být ? Vždycky je to manžel !!

Šánka
22.10.2018 5 z 5

Dobrá kniha, ostatně už jen doporučení na obálce od autorek stylově podobných psychothrillerů mě dostatečně natěšilo.
M. Campbell rozehrává děj pozvolna, připravuje si půdu, abychom mohli neustále tápat o tom kdo, a těch proč tam je opravdu plno! Žádná z postav mně k srdci nepřirostla, ale všechny byly výborně charakterově vykresleny.
Tak co si myslíte, vždycky je to manžel ?
Přečtěte si, ať to konečně víte :-).

Medvidek82
17.10.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale zásek, že bych se od ní nemohla odtrhnout se nekonal.

Ivuska.09
15.10.2018 3 z 5

Nemohu říct, že bych se u knihy Vždycky je to manžel nudila. To rozhodně ne. Přesto ale hodnotím toto dílo ve srovnání s ostatními stejného žánru jako průměrné. První polovina byla alespoň z hlediska děje poměrně klidná - jen takové představování minulosti, která však má určitou roli v přítomnosti. Teprve v půlce začalo to pravé "vyšetřování", kterým ostatní knihy rovnou začínají. Závěr? Částečně překvapivý, autorka se snažila dát motiv řadě postav, ale možná těch podezřelých bylo až moc - nakonec se stejně ukázalo, že pod svícnem je největší tma.

bosorka1044
15.10.2018 5 z 5

Autorka Michele Campbell nás pěkně ukolébá vědomím, že tušíme, kdo je vrah, aby nás na konci brutálně vyvedla z omylu. Za to jí patří pět hvězd, podařilo se jí to dokonale! :-)

makke
15.10.2018 3 z 5

Nejsem si jistá, zda mohu být objektivní a doufám, že nebudu knize křivdit. Byla jsem v Praze a koupila si několik knih. Na zpáteční cestě vlakem jsem za dvě hodiny jízdy zvládla přečíst Hanu od Aleny Mornštajnové. A neboť jsme nabrali velké zpoždění, začetla jsem se i do knihy Vždycky je to manžel. Možná, kdybych nečetla Hanu, která mě zcela ohromila nebo kdybych měla odstup alespoň pár hodin či dní, pak bych možná hodnotila jinak. Za této konstelace mi ale kniha přišla rozvláčná, roztažená, místy trochu nudná a někde až překombinovaná. Nemůžu jinak, ale dávám za "tři".

kneslova
14.10.2018 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha, trochu mi připomíná můj oblíbený Poslední kabriolet. Ale tady se stal zločin a pachatele jsem neuhodla do poslední strany a to je úsměvné, jelikož spisovatelka ho nijak neskrývá. Je to příběh tří kamarádek z vysoké školy až do střetu po 20 letech. Pěkná psychologie postav a tentokrát i když se z mé strany sympatie k žádné nekonaly, nevadilo mi to. Výborný příběh.