Vždycky je to manžel

Vždycky je to manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389290/bmid_vzdycky-je-to-manzel-4q5-389290.jpg 4 341 114

TŘI NEROZLUČNÉ PŘÍTELKYNĚ, JEDNO TAJEMSTVÍ… A VRAŽDA Kate, Aubrey a Jenny se seznámily na vysoké škole a brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky, ačkoli byste jen těžko hledali tři odlišnější ženy. Kate byla krásná, divoká a bohatá. Aubrey pocházela z chudé neúplné rodiny a ze všeho nejvíc chtěla uniknout vlastní minulosti. A Jenny byla nebojácná, ambiciózní a cílevědomá. Přesto se spřátelily a přísahaly si, že je nic nerozdělí. O dvacet let později ale jedna z nich stojí na okraji mostu a někdo ji nutí, aby z něj skočila. Jak se to mohlo stát? Strhující román Michele Campbell sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou takto intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

It's Always the Husband , 2017

bigben
01.12.2020 4 z 5

Taková červená knihovna, poté smrt jedné z trojice kamarádek, pachatel neznámý...Pro mě byly všechny tři svým způsobem nesympatické i jejich neuchopené životy.

Pavlína2019
11.10.2020 4 z 5

Výborná, napínavá a zajímavá kniha. Krásně se četla. Velmi doporučuji!!

monte
13.09.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Nejsem zklamaná

Warty
30.08.2020 2 z 5

Musím říct, že tohle se moc nepovedlo. Děj byl takový nemastný, neslaný, podivně rozvláčný. Přestože jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah, nepřišli mi to ani trochu napínavé.

lucie2371
25.08.2020 4 z 5

Kniha byla zajímavá. Hlavním tématem jsou zde drogy a co všechno může projít jedné arogantní, bohaté holce. Závěr byl hodně nečekaný!

mariva
08.08.2020 3 z 5

Místy trochu zbytečně rozvláčný příběh, ale docela dobře se četl. V závěru už to vždycky vypadalo, že je vrah jistý, pak zase někdo jiný a ve výsledku to vypadalo, že snad vraždil každý. Ale rozpletla to autorka pěkně a napětí udržela až do konce.

lenka31
08.08.2020 4 z 5

Výborná kniha k vodě,s překvapivým, nečekaným koncem,jen škoda,že bylo tolik podezřelých a dopadených tak málo.

Ester59
29.06.2020 3 z 5

Dobře napsané, napínavý děj, nečekaný konec.

Mirin1349
21.04.2020 5 z 5

Ze začátku mi to hodně připomínalo variaci na Hru na lháře nebo Zlomené duše. Opět tu máme přítelkyně, které nemohou být odlišnější, na koleji se spolu hned na začátku spřátelí a toto přátelství je pro ně naprosto osudové a ovlivní jim celý jejich život. Je to takové mírné klišé, ale proč ne. Na prolínání časových linií si potrpím, autorka příběh podala prostě skvěle. I když jsem si k žádné z postav bližší vazbu neutvořila, myslím, že to nebylo na škodu. Alespoň jsem mohla příběh sledovat nezaujatě a jen si užívat postupné rozplétání tajemství. Konec to naštěstí také nezazdil, takže pro mě to bylo skvělé čtení.

Terrez93
14.04.2020 4 z 5

Styl psani me hodne vyhovoval, cteni utikalo a knizka mela spad..nektere postavy mi teda vubec neprirostly k srdci, misty, az moc prekombinovany dej, az neuveritelny...ale do posledni chvile jsem myslela, ze to byl nekdo jiny.

PetraBery
27.03.2020 4 z 5

Tři kamarádky z prvního ročníku vysoké školy, tři osudy, které jsou neuvěřitelně propletené. Na prvotinu zdařilý počin, první asi třetina ze studentských let mě nebavila tolik jako zbytek z pozdější doby po 20ti letech od jejich prvního setkání. Přestože ani jedna z hrdinek mi k srdci nepřilnula, čtení mě bavilo a odhalení zločinu celkem i překvapilo. Názory, jak to všechno opravdu bylo, jsem měnila několikrát.

Galadwen
26.03.2020 3 z 5

Společenský nebo vztahový román. Mrtvola tam je (asi ve dvou třetinách knihy), ale proč jsem knížku našla v knihovně mezi detektivkami, je mi záhadou. Jako četba průměr, moc mě to neoslovilo, postavy nesympatické, navzájem se nenávidí, i když se "přátelí", některé situace se opakují (v Americe zjevně všichni předčasně umírají na rakovinu, nebo nevím). Napsané je ale docela čtivě, takže pokud od toho člověk moc nečeká, proč ne.

Fzuzik
18.03.2020 3 z 5

Možná, kdyby se vleklý děj trochu okleštil, měl by příběh větší spád. Řekla bych, že "magická schopnost" uhranout každého, kterou je obdařena jedna z postav, je trochu přitažená za vlasy a zavání to kultem. :D
Celkově mi ve druhé části vadilo propojení každého s každým, kdy vznikali až nepřirozené vztahy.
Ze začátku bylo obtížné orientovat v osudech třech hlavních hrdinek, ale to si sedlo v průběhu.
Za mě průměrná kniha, která mě nijak výrazně neuchvátila.

LeHor
09.03.2020 3 z 5

Čekala jsem víc. První polovina zdlouhavá, druhá trochu lepší, ale na víc jak 3* to za mne není.

Leniiis
04.03.2020 5 z 5

Tato knížka se mi sice líbila ze všech tří knížek od autorky nejmín, ale pořád byla dobrá natolik, abych si autorku přidala do oblíbených.Tak šup, kde je nějaká nová knížka??! U ted se nemůžu dočkat :-)

tanecnica
02.03.2020 3 z 5

Čekala jsem víc. Děj má potenciál, ale kniha nezaujme tolik, jak by mohla. První třetina je skoro zbytečná, dala by se shrnout do jedné kapitoly. Další části už jsou lepší, ale tři na všechny strany ukřivděné ženské mi lezly na nervy. Za mě, nic moc...

Pdede
02.03.2020 3 z 5

Hezky se četla, ale jsou i lepší příběhy.

Pet13
27.02.2020 5 z 5

Úžasná kniha plná napětí. Udrží váš v napětí od počátku do konce. A ten neskutečný závěr. Moc se mi líbila a Kate mi sympatická nebyla...

Toňula
11.02.2020 4 z 5

Na to, že jde zřejmě o autorčinu prvotinu, kniha není vůbec špatná. Sice ve srovnání s "tichou dívkou" je trochu slabší, trochu rozkolísaný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, přičemž ta druhá je lepší, propracovanější. Přesto kniha stojí za přečtení, děj je napínavý, postupně graduje i díky zmiňovaným rovinám, pomocí kterých můžeme nejen sledovat tragické vyústění vztahů přátel z minulosti a také vývoj postav, který prodělali za uplynulé roky. Mám ráda tento typ příběhů pohybujících se na pomezí psychologického a společenského románu a thrilleru.

kykyna42
29.01.2020 5 z 5

Dobře napsané,pěkně se četlo,jen mohla mít kniha méně stránek.
Některé věci byly zbytečně natahované.