Vždycky je to manžel

Vždycky je to manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389290/bmid_vzdycky-je-to-manzel-4q5-389290.jpg 4 341 114

TŘI NEROZLUČNÉ PŘÍTELKYNĚ, JEDNO TAJEMSTVÍ… A VRAŽDA Kate, Aubrey a Jenny se seznámily na vysoké škole a brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky, ačkoli byste jen těžko hledali tři odlišnější ženy. Kate byla krásná, divoká a bohatá. Aubrey pocházela z chudé neúplné rodiny a ze všeho nejvíc chtěla uniknout vlastní minulosti. A Jenny byla nebojácná, ambiciózní a cílevědomá. Přesto se spřátelily a přísahaly si, že je nic nerozdělí. O dvacet let později ale jedna z nich stojí na okraji mostu a někdo ji nutí, aby z něj skočila. Jak se to mohlo stát? Strhující román Michele Campbell sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou takto intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

It's Always the Husband , 2017

Adhara
20.01.2020

Kladom príbehu je nadstavba nad klasický triler. Tu sa nejde hurá rovno k vražde, ale je dobre rozobraté aj pozadie postáv, vývoj ich vzťahov a plno atmosféru dotvárajúcich, aj keď dej zdanlivo len málo posúvajúcich situácií. Časť odohrávajúca sa počas vysokoškolských štúdií ma zaujala viac, zvyšok o trošku menej. Celá kniha sa ale čítala dobre. Mínusy? Ani s jedinou postavou som sa nevedela stotožniť. Dve z kamarátok boli antipatické a Kate bola absolútne príšerná. Vôbec som nechápala, prečo sú z nej všetci úplne paf. Bola krásna a mala peniaze, ale ku každému sa správala ako taká mrcha, že ono jej tajomné kúzlo išlo úplne mimo mňa. K neuveriteľnostiam sa pridala aj výdrž jej krásy pri jej životnom štýle. Tak celý život je na alkohole, omamných a striedavo povzbudzujúcich látkach, a pri takejto životospráve je aj v štyridsiatke očarujúco krásna? Taktiež emočne to pre mňa nebolo až také silné, ako to zrejme chcelo byť.

handulli
19.01.2020 5 z 5

Na toto téma už bylo napsáno bezpočet knih, ale přesto se tahle řadí rozhodně k těm lepším. Prvních 80 stran o studentských pitkách mě až tak nebavilo, ale pak se to rozjede a člověka to nutí neustále číst dál. Autorka si se čtenářem pohrává jako kočka s myší, že bych na konci snad uvěřila i tomu, že ji zabil zahradník, s nímž měla utajovaný poměr :D Možná, že se v ději najde pár trhlin, ale mě to prostě bavilo.

orinka3
19.01.2020 5 z 5

Jelikož je to v krátké době druhá knížka autorky, poněkud mě rozladilo, že jde znovu o téma studentek, které se náhodně sejdou při zahájení školního roku. Opět je tu jedna bohatá hvězda, jedna ambiciózní šprtka a mezi nimi lítající zakomplexovaná chudinka. Už jsem se obávala klišé, ale pak se to pozvolna rozjelo do pozdějších dob a došlo i k vraždě. Je smutné pozorovat, jak člověka formují peníze, drogy a úporná snaha dosáhnout společenského uznání. Takzvané dobré kamarádky po dvaceti letech dozrály a metamorfovaly do jiných osobností. Jen Kate zůstala věrná tomu, s čím se v podstatě narodila: sobectví, vyhýbání se problémům a alkoholickým a drogovým úletům. Ti, které zasáhla kouzlem osobnosti, na to doplatili. Konec knihy je logickým vyústěním všeho, co jsme se o postavách v knize dověděli. Jen mě mrzí, že Kate naletěl i nový policejní náčelník Rizzo a ve své podjatosti neviděl důkazy, které vidět měl. Fajn čtení na dva večery, snad bude další kniha z jiného, než akademického prostředí.

katerina7986
11.01.2020 5 z 5

Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Přečteno za 2-3 dny. Nedokázala jsem přestat číst. Doufám že najdu někdy takhle dobrou knížku.

Pavlnka
30.12.2019 4 z 5

První třetina knihy o pařbách na výšce mě fakt nezaujala a četla jsem poměrně dlouho. Potom kniha dostala spád a přečetla jsem během jednoho dne. Kromě úvodu, který asi byl důležitý,ale dal by se zkrátit, je to skvělá kniha a mrzí mě její nízké hodnocení.

gordon13
27.11.2019 5 z 5

No, tak tohle se mi vážně líbilo, super příběh, který mě i vrátil do studentských let a opravdu hodně bavil, bravurní konec!... autorku budu dál vyhledávat.

berila
26.11.2019 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné čtení, určitě doporučuji hlavně ženám k přečtení.

ivzu77
26.11.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, nejdříve příběh studentek premiantní americké univerzity, přátelství, pravdy, lži, bolest, odpuštění, drogy, klam a zvrat. Po letech návrat, manželství, opět klam a lži, kamarádství, nevěra ... detektivní příběh byl zajímavý.

Lejdus
14.10.2019 3 z 5

Čekala jsem zajímavější příběh. Začátek se mi zdál zbytečně roztahaný a moc mne paření na výšce nebavilo. V tomto ohledu mi to přišlo spíše jako kniha pro náctileté. Detektivní příběh byl ale zajímavý, jen mi byl policejní náčelník dosti nesympatický. Konec je samozřejmě nečekaný. Nicméně po přečtení doporučení autorek Paris a Lapena jsem očekávala větší pecku. Jejich knihy dle mého byly kvalitnější.

Janaves
13.10.2019 4 z 5

Nebylo to nejhorší,jen zbytečně táhlé.Ale konec dobrý.

veronna
14.09.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila a nakonec jsem byla zklamana. Dej se neuveritelne tahl...

Kerberos
04.08.2019 4 z 5

Příběh nebyl špatný,možná mohl být stručnější a konec mě trochu překvapil.

lištička123
04.08.2019 5 z 5

Přes některé negativní komentáře jsem si knížku přečetla a musím říct, že se mi líbila. Četla se mi dobře, byla napínavá, prostě splnila moje očekávání.

Katulinka69
15.07.2019 4 z 5

Zajímavý nápad, fajnove poctenicko.

Ankavi
30.06.2019 4 z 5

Vcelku čtivé, nápad skvělý, provedení trochu vázne. Příběh tří kamarádek a hlavou vám běží, zda se můžeme nějak zásadně změnit během dvou desetiletí - něco zůstává, jinde se obrousíme... umíme kompromisy ... děj nás lehce ukolébá, abychom na závěr byli lehce překvapeni. Za ten konec přidávám jednu hvězdičku, jinak absolutně průměrné, ničím nenachlo...

veronika8042
13.06.2019 3 z 5

Při přečtení negativních komentářů této knihy, jsem se rozhodla, že si ji stejně přečtu. Sice to nebyla úplná bomba, ale nedělalo mi problém se začíst. Četla se svižně a měla jsem ji rychle přečtenou.
Jen by možná ta kniha mohla být poskládaná jinak. Nicméně mě tahle kniha bavila a celkem jsem si u ní odpočinula :). Autorka se snažila o zvraty, při zjišťování, zda to byla sebevražda nebo vražda a už z toho důvodu bych pojmenovala jinak knihu. Celkem hodně to už prozradilo a ubralo na intenzitě.

Pettinka
08.06.2019 3 z 5

Mně se příběh líbil. Nicméně to šlo napsat na mnohem méně stran, pak by to možná byla ještě lepší kniha. Nicméně já nelituji. Samozřejmě jsem četla daleko lepší knihy, ale i horší. Měla jsem ji přečtenou za den, protože jsem četla jak drak, abych se dozvěděla, co a jak teda a kdy přijde ten zvrat. Podle mě to taková tragédie nebyla.

Ajuszka
13.05.2019 3 z 5

Úvodem bych chtěla říct,že B.A.Paris a Shari Lapena si musely šnupnout některé z drog,které jsou v knize hojně užívany,protože jinak by nemohly napsat doporučení na tuto knihu.Kniha oběma spisovatelkám nesahá ani po kotníky.

A teď ke knize. Prvních téměř 250 stran je o vysokoškolském životě 3 kamarádek.Sex,drogy,kluci..Po 250ti stránkách na chvíli zpozorníte,neboť se něco stane.. Někde jsem četla,že čtenáře závěr překvapil.Asi jsme četli každý jinou knihu.Mě teda nepřekvapil,neboť jak říká název knihy: vždycky je to manžel???? Thrillerem bych to rozhodně nenazvala.Zařadíme-li knihu do žánru podobnému seriálu Gossip girl,hodnotila bych kladně,jako thriller to stálo za prd.

Dafnetka20
11.05.2019 3 z 5

Kniha by se dala zkratit min.o 100 stran. Pribeh nijak spatny, ale utahany. Znovu bych po knize nesahla..

certik003
29.04.2019

Příběh tří kamarádek, které spolu bydlely na koleji v jednom pokoji, jejichž vztah je od počátku až chorobně nezdravý a zůstane tak, i když už jsou dávno dospělé. Tentokrát se mi na pachatele hodil prakticky každý, kromě osoby, která to udělala. Konec mě překvapil.