Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4257 4257

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

leucantha
22.04.2021 5 z 5

výborné čtení, paní Picoult vskutku umííí

Luciee322
20.04.2021

Kniha mě zaujala svým příběhem. Hlavně tedy příběhem babičky, popisuje v ní životní událost, která jí změnila život. Samozřejmě jsou zde i jiné postavy,které jsou do příběhu zapleteny a příběh, který se tu prolíná stojí vážně za přečtení.

TaJeMa
17.04.2021 5 z 5

Krásná kniha, u které je potřeba překonat prvních zhruba 50 slabších stran, kdy vypravěčka na mne působila až příliš naivně a dokonce jsem chvíli zvažovala, že knihu odložím, což nedělám často, dávám příběhu šanci. Nakonec jsem byla odměněna hlubokým příběhem, konec velice emotivní, smutné, krásné.

Kara28
14.04.2021 5 z 5

Knížka se mi četla dobře, avšak byly chvíle, kdy se mi do čtení vůbec nechtělo. Občas jsem si říkala, že nějaké stránky jsou k ničemu, ale na konci mi díky těm "zbytečným" stránkám všechno do sebe hezky zapadalo. Konec mě dost překvapil. Pro mě to je jedna z těch emocionálně silnějších knih tohoto žánru.

Kalima206
12.04.2021 5 z 5

Konecne docteno! Dalsi z pribehu, z mizerne doby, ktera nas snad nepotka, ale kdovi?

Ja vim, ze valka je minulost a osudy zidu take, ale je to vec, ktera se stala a nemelo by se na ni zapominat..

Pribeh se cte opravdu hodne tezko a priznam se, ze sem byla rada a knihu chvilemi odlozila, protoze je to tema hodne depresivni. Kazdopadne clovek si pak vic vazi veci, ktere ma a to me vede k zamysleni se nad sebou. Mame sice stary domek, kde je toho opravdu hodne k opraveni, ale uprimne? Jsou lide, kteri jsou na tom mnohem hur...

Hugoline
08.04.2021 5 z 5

I když jsem četla již řadu knih o holocaustu, mnoho z nich bylo čtivých, se silným příběhem. Tato kniha je napsaná jinak, je také čtivá, se silným příběhem, ale její struktura se od všech liší. Někdo může namítat, že romantický příběh ze současnosti jen narušuje tíživé události holocaustu. Já naopak totu linku ocenila a považuji za originální.

Martina157
03.04.2021 5 z 5

silný , čtivý příběh

Lena78537
29.03.2021 5 z 5

Skvělý styl psaní, skvělá kniha obsahující nespočetně pravd, vedoucích k uvědomění.. "Jak je nádherné, že nikdo nemusí čekat ani chvíli, aby mohl začít sám zlepšovat svět."

Kristy78
28.03.2021 4 z 5

I přes strašné téma, velmi čtivá kniha. Na začátku jsem se lehce ztrácela, ale propojení dvou příběhů a jedné paralely je zajímavý nápad.

Amifa
26.03.2021 5 z 5

Jak je v předešlých komentářích, je zde vidět jaký je kontrast, když popisuje stejnou událost oběť holokaustu a nacista. že kniha dopadne, tak jak dopadla, jsem tušila od prvního nahlédnutí Sage do spisu. Velmi pěkná kniha

Pablo70
25.03.2021 2 z 5

Takhle se ztrácí paměť lidstva - spisovatelka si nastuduje, co to byl holokaust, zamíchá do toho romanticko-horrorové storky o upírech (!!! opravdu děsné!!!) a taky samozřejmě lásku a nenávist, a hleďme na ty náhody: aktéři z koncentráku se po letech ausgerechnet potkají v americkém městě, kde žijí, babička je druhá Šeherezáda, uff uff!
Pokud si chcete o holokaustu opravdu něco přečíst, zkuste třeba Lustigovy knihy, ten tam byl, nebo něco od Fuchse...
Tato slátanina vezoucí se na nynější módní vlně knih o kolokaustu se ovšem čte sama, (začátek se mi fakt líbil a JP psát umí), jak by ne! Šikovný mix! (Jak tu píše Macula: návaznost detailů a děje je tu až neuvěřitelná!!!) No, jinak by se to ani neprodalo... co na tom záleží, že realita byla jiná, ale kdo si to dnes ještě pamatuje???

1alena1
24.03.2021 4 z 5

Vzhledem ke množství komentářů a recenzí na tuto knihu už se mi nechce ji rozebírat. Zajímavá kostra knihy, na kterou se vše nabaluje, dává dohromady velice čtivý román.
Možná, že kdyby si nyní "v těžké době pandemie" přečetlo více lidí pár knih o holocaustu, zjistilo by se, že když máme co jíst, máme co na sebe, kde bydlet, tak by se přišlo na to, že ta těžká dnešní doba není až tak těžká, jen se prostě nějaký čas musíme omezovat v mnoha aktivitách. Tak to v rámci zdraví nás všech vydržme a bude zase dobře.

Pafča88
14.03.2021 5 z 5

Vypravěčka byla moje první přečtená kniha od Jodi Picoult a od této chvíle se stala mojí oblíbenou autorkou. Vyhovuje mi její styl psaní, kde se zaměřuje na těžká životní témata a vždy umí něčím šokovat.

Vypravěčku jsem si vybrala proto, že mě zajímají židovské otázky a druhá světová válka. Spojení historické otázky se součastností byla dobrá volba. Zajímavý byl příběh Sage i vyprávění o ghettu, které mě donutilo k slzám. Tato kniha ve mě vyvolala velmi silné emoce. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

vikyna9
14.03.2021 5 z 5

Silný příběh silné ženy.

kathla
13.03.2021 3 z 5

Kniha byla poutavě napsaná, bohužel to válečné téma mi místy přišlo tak kruté, že jsem nechtěla pokračovat v četbě. V půli knihy jsem se vysloveně nutila a rozhodovala, zda vůbec dočítat... Když si člověk uvědomí, že toto se opravdu dělo - otřesné. Raději sáhnu po knihách kde je to čirá fikce, tuto znovu číst odmítám a ani si ji nenechám. Jinak styl psaní mi vyhovuje. Snad nějaký jiný titul autorky bude lepší volba.

marci8
07.03.2021 3 z 5

Kniha byla dobře napsaná a zajímavá. Nejsem ale zvyklá číst knihy z doby holocaustu a musela jsem dobrých 30 stránek přeskočit, protože ač vím, že se takové ukrutnosti děly, je těžké o nich číst ještě když znáte konkrétní hrdiny, z kterých téměř nikdo nepřežije. Proto tato kniha nebyla pro mě nejlepší. Přeskakuji odstavce, kde se dějí drastické věci, ale tady se jednalo o mnohem více stránek. Jinak oceňuji i to, že zde nebyly postavy černobílé, i když to byli třeba nacisti.

SilviiM
07.03.2021 5 z 5

"Viník se nezaslouží naši lásku, ale zaslouží si naše odpuštění, protože jinak se nám usadí v srdci jako plevel a bude nás dusit. Jediný člověk, který trpí, když v sobě všechnu tu nenávist nosí, jsme my."
Jak pravdivé, jak krásné. Jako celá tato kniha, která se mi na dlouho vryje do paměti.

mirinda973
03.03.2021 5 z 5

Pokaždé když začínám číst knížku s tématem války a holocaustu si říkám, že už mě nemůže nic překvapit. A vždycky jsem zaskočená tou krutostí, surovostí a nelidskostí. Vypravěčka je jednou z nich...velmi čtivě napsaný román s napínavou zápletkou, kdy se minulost a budoucnost prolíná. Zajímavé pro mě bylo i vyprávění Josefa a jeho začátky v Hiltlerjugend a pokračování jeho života jako vojáka SS. Doporučuji

Aiden888
15.02.2021 5 z 5

Stejně jako prakticky všechny ostatní knihy od této autorky, i tato je čtenářsky náročná. Jestliže si libujete v jasných románcích a předvídatelných příbězích, pak tenhle nečtěte. Není postaven na ohromujících zvratech a dějových kličkách, ze kterých se vám bude tajit dech. Stojí na neuvěřitelném příběhu, který je ovšem v mnoha podobách neodmyslitelně spjat s naší minulostí. Je to hluboké, bolestivé, ale zároveň něžné a jemné vyprávění. Okouzlující hrdinka, okouzlující příběh, zároveň spousta smutku a zla. Kniha vás donutí přemýšlet možná víc, než byste chtěli. Ale stojí za to.

EvikU.
15.02.2021 5 z 5

Jednoznačně za plný počet hvězd. Tušila jsem, že bude kniha zajímavá a čtivá a opravdu byla. Jodi je skvělá Vypravěčka". Příběh mě zcela pohltil. A to i přesto, že už jsem několik knih válečné tématiky četla.

Jen ten konec nějak nevím, jestli to dopadlo dobře nebo špatně, jenže já vlastně ani nevím, jak bych chtěla, aby to dopadlo.

Bylo zajímavé i vyprávění Josefa z pohledu těch nacistů, oni tomu vážně věřili, že dělají dobro pro sebe, aby se jim pak lépe žilo. Mrazí mě z toho, že jeden člověk dokázal takhle sfanatizovat masu lidí. A pak tam je Franz, kterému ač Němec, ač člen SS, vzala válka také jeho normální život, ve kterém si chtěl jít za svým snem a vystudovat literaturu. Neměl jinou možnost a z vraždění se mu dělalo špatně. Opravdu není jen černá a bílá, ale spoustu odstínů šedi. Knihu doporučuji.