Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1600 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

ladycatelyn
14.10.2018 5 z 5

Visící střeva na keři, potoky krve.... řekla bych : nic pro mě... PŘEDTÍM, po přečtení mi spadla brada a pan Kulhánek má dalšího fanouška :-)

Malarkey
13.09.2018 4 z 5

Moje první setkání s Jiřím Kulhánkem v podstatě dopadlo na výbornou. Sice jsem si stejně jako u Kotlety musel zvykat na kombinaci všeho se vším, ale postupem času jsem se tomu vlastně spíš oddával. Kde jinde narazíte na veškeré fantasy a sci-fi kliše zakomponované do jednoho světa, potažmo jednoho příběhu. Je tedy pravda, že na samotný námět kniha působila až nebetyčně dlouze. Byly tu momenty, které mě bavily víc a momenty, které mě bavily míň. Autorovi se ale nedá upřít schopnost hrát si s jazykem a tak tu vzniká celá řada cynických narážek, dvojsmyslů a hrátek se slovy, čímž si získal moji obrovskou pozornost a díky tomu jsem měl chuť knížku číst až do konce a začít se zajímat i o jeho další knihy. Ač očekávám, že to bude stejně zběsilá šílenost jako v případě Vyhlídky na věčnost.

RemiBlack
22.08.2018 5 z 5

2023/28
Vyhlídka na věčnost nezklame ani napodruhé. Sice se musíte trochu prokousat přes začátek, kdy se teprve dozvídáte, co se vlastně děje, ale zbytek knihy i po pěti letech považuju za jeden z mých top oblíbených, i když dneska na tom cením asi i něco jiného než tehdy. Devlin je pořád bezkonkurenční ("Neuhne a neuhne!"), a další knihu s Karolínou člověk prostě nemůže odmítnout. Určitě to nebylo moje poslední čtení.

2018/34
Jo, první třetina je trochu slabší (a tím nemyslím, že je slabší, ale že zbytek je lepší). Pak se to ale neskutečně rozjede a Vyhlídka na věčnost je moje oblíbená knížka od Kulhánka. Ty scény s Převozníkem jsou skvělý a nic vám nezvedne náladu tak, jako naštvanej "Devlin". :D A taky tady vystupuje Kocour! Víc si prostě člověk přát nemůže.

Kaik
12.08.2018 4 z 5

Kulhánkův styl mám rád. Je přímočarý a dobře se čte. V kombinaci s jeho představivostí a bláznivými nápady se vždy jedná o odpočinkovou a zábavnou četbu. Občas trochu zaskřípe logika, ale komu to vadí, že?
Vyhlídce musím sebrat body za první třetinu, která byla opravdu nepřehledná. Počínaje výpravou do pekla však začíná parádní akční jízda, u které jsem se skvěle bavil. A to stanování s Karolínou...! Jako doplněk mezi náročnější díla ideální.

TERRORDROME
23.07.2018 3 z 5

Trochu tápem, chvíľami som bol celkom nadšený, chvíľami zasa nie a niektoré aspekty Kulhánkoverza ma definitívne otravovali. Ako obvykle to začína moc dobre a domnelá zombie apokalypsa sa postupne pretavuje na pekelné kruhy z ktorých vystupujú invazívne armády tlejúcich nacistov a červavých démonov. Hlavný hrdina je tiež tak trochu posadnutý a má pár ohnivých trikov v rukáve. Mortalkombatovskou rubačkou v kostole sa kniha dostáva na vrchol a ja som si povedal že ani ďalšie nájdené decko a totálne zbytočné obkendovanie tých samoľúbych upírskych kreténov z Nočného Klubu a klanu šušlimušlimoto ma nenaštve. Každopádne to ale už druhá polovica knihy už na tú prvú nedotiahne. Výlet do pekla nie je práve vrcholom nápaditosti, uprostred lávy stojí zámok, v ňom sedí na tróne padlý anjel v podobe bezďáka vo vreci a ochranku mu robí veľké brnenie a bubák so žltými zubami. Neprospieva tomu ani pasáž v stanovom tábore s podivnou a sakra pridlhou posteľovou telenovelou s opakujúcimi sa dialógmi na tému -"ty si taká... jáááu, kam pcháš to koleno... "! Záver je potom fajn, aj vďaka hlave pána L čo sa bojí toho že ho za priestupky príde buzerovať archanjel Gabriel. Vypointované je to dobre, jazdci apokalypsy a tak vôbec, takže výrazná pachuť neostane, ale zasa sa tam napokon napchajú upíri len aby dokázali že sú to korunovaný šmejdi, fakt ich neznášam. Celé je to taká hojdačka a preto nakoniec dávam za tri, to musí stačiť.

lyriq
21.06.2018 5 z 5

Zaznamenal jsem i názory, že tohle je Kulhánkova nejslabší kniha. Čistě subjektivně mám problém takový pohled pochopit, přijde mi, že všechno v Mistrově literární dráze směřovalo k téhle jízdě. Za mě se jednoznačně jedná o jeho opus magnum a úžasný závěr kariéry. Což je po pravdě slušná facka, rád bych si přečetl něco dalšího...

PetrKral
14.06.2018 5 z 5

Výborně čtivá a nápaditá cyber-punk upířina.

ludek.n
11.06.2018 5 z 5

Šílené, bláznivé, brutální, šokující, uhrančivé, fantasmagorické... číst Vyhlídku na věčnost je jako sjíždět svah sopky těsně před výbuchem. Je neuvěřitelné, kolik nápadů dokáže mistr Kulhánek nacpat do jediné knížky. On jimi doslova hýří, jako by jich měl nevyčerpatelné množství. Neohlíží se napravo, nalevo a střílí jimi pekelně dlouhé dávky kadencí rychlopalného děla. Děj se ani na chvíli nezastaví. Knihu je proto možné zařadit do kategorie "nespavých": nejíte, nespíte, neodcházíte od ní. Potřeby těla, rodiny i přátel jdou stranou. Když už se objeví nějaká ta volnější pasáž, je tu jen proto, aby vám připomněla, že jste se už pořádně dlouho nenadechli a komatózní stavy rozhodně neprospívají četbě. Tohle je almanach "pokleslé" literatury, skvělý, famózní a jedinečný.

Lethania
05.06.2018 5 z 5

Prostě dokonalé. Kulhánek je jeden z nejlepších spisovatelů a můj oblíbenec. Specifický styl psaní mi vyhovuje. Černý humor byl snad na každé stránce. Je škoda, že se jedná o poslední knihu. Jsem ráda, že se objevili i postavy z Noční klubu. Naprostá paráda. Šílený příběh se skvělým koncem.

Lucifer.CK
24.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Kulhánek má jedinečný styl psaní a ihned jsem se do něj zamilovala. Je to jiné vzrušující a naprosto reálné i vzhledem k tématu.

knihovníček0707
07.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, je mi líto že tohle je jeho poslední kniha

Veverka94
10.04.2018 5 z 5

Skvělé, dokonalé - perfektní!!! Myslím si, že kvalitou i myšlenkou kniha mnohonásobně překonala Danteho tématiku v knize D. Browna - Inferno... A to, že i tato kniha je výborná... Neb oba autoři pracují se svými již publikovanými příběhy.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Pan Kulhánek opět nezklamal. Vyhlídka na věčnost byla zase jízda . Ten kdo četl Noční klub 1,2 klidně hned může sáhnout po této knize .Musím říct ,že prostředí ,které si pan Kulhánek vybral mě velice upoutalo a hlavně , bylo to něco s čím se člověk v knihách až tak nepotkává . Samozřejmě ani v této knize nechybí masakry , které se v knihách od pana Kulhánka často objevují.

Sváťa3
06.04.2018 5 z 5

Moje první přečtená knížka od Kulhánka! Otevřel mi svět Sci-fi a fantasy o kterém jsem do té doby neměl ponětí ! Ale vyprávět někomu obsah, že hlavní hrdina bojuje s Hitlerem který utekl z pekla je fakt makačka:)

Ramiel
30.03.2018 4 z 5

Nebýt postav Karolíny, Kocoura, Hanako a Tobiáše, ani bych neřekl, že má kniha něco společného s Nočním klubem. Bylo ubráno cynismu a krve, zůstalo zhruba stejně vystřílených nábojů a přibylo mrtvol a náboženské symboliky. A celkový koktejl sice chutná jinak než u Vládců strachu a Nočního klubu, ale pořád je to báječné pití (čtení).

Misuri
29.03.2018 4 z 5

Po Nočním klubu další Kulhánkova řezničina. Musím říct, že jsem se bála, aby mi to nezkazilo dojem, ale zbytečně. Perfektní zápletka, postavy, no div mi slzička neukápla.
Ale jedno velké POZOR! pro budoucí čtenáře. Možná se to bude zdát občas ze začátku trochu zmatené, nicméně doporučuji dočíst do konce. Vše do sebe začne zapadat a než se nadějete, tak knihu v napětí div nerozcupujete.

DiLay
28.03.2018 4 z 5

Začátek výborný, prostředek trochu nůďo a konec opět bomba :)

duben
24.02.2018 4 z 5

Přišlo mi to trošku slabší, nezvykle jsem se u Kulhánka v půlce knihy lehce nudil. Pak už ale zase děj nepustil a musel jsem to dočíst skoro na jeden zátah. Noční klub se mi ale líbil víc. Pan L příjemně pobavil. Celkově spokojenost.

Fanda321
22.02.2018 5 z 5

Pěkně morbidní Kulhánkův humor, tak jak to má být. Mix vtipu, napětí a i dojetí. Kulhánek je tu ve výborné formě. Líbí se mi, že úplně všechno nevysvětluje a nechá čtenáře, aby si to domyslel. Kdo má rád Noční Klub, tak by neměl váhat..

Forest66
16.02.2018 3 z 5

Noční klub byl dle mého zajímavější. Tahle kniha je napsána až příliš zmatenou formou a měl jsem hodně co dělat, abych ji v první polovině neodložil jako nečitelnou

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 453x