Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1598 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Kacka999
04.10.2022 5 z 5

Teď jsem knížku dočetla a tohle... tohle bylo PEKELNĚ ÚŽASNÝ! Děsně jsem si to užila. Fakt bomba. Moje první knížka od Kulhánka a doufám, že není poslední :)

Ferenc808
01.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Vyhlídku na věčnost vidím na stejné kvalitativní hladině jako Cestu krve a Noční klub.
Přišlo mi výborné propojení s Nočním klubem (souhlasím se zmíňkou, že Hanako uteče z Prahy vzhledem k její povaze), velmi čtivá je část peklo s Dantem a humor shledávám na nejvyšší úrovni.
Jedinou kaňkou na díle vidím uspěchaný konec knihy, zde bych očekával více stránek.
Knížku bych zařadil mezi povinnosti čtenářů české brakové scény. Pro milovníky Kuhlánka je to samozřejmost a nic jiného.

Lejdy
25.08.2022 5 z 5

Už jsem jeden komentář k téhle knížce psala. Bylo to po prvním přečtení a už tehdy se mi to líbilo. Ale uběhl nějaký čas a já jsem po Vyhlídce sáhla znova. A četla jsem pomaleji, pozorněji, vracela jsem se k různým pasážím a nacházela spojitosti, které mi při prvním čtení unikly. A musím říct, že smekám před umem autorovým, před jeho fantazií a představivostí a je mi jasné (po přečtení všeho, co napsal), že Vyhlídkou to opravdu končí. Nejen, že jsou tu vysvětleny a uzavřeny osudy Nočního klubu. Ale jeho hrdina završil svoji cestu, kterou začal jako obyčejný člověk, pokračoval jako upír a teď dospěl na vrchol. Pokud tedy můžeme samé dno Pekla za vrchol pokládat, najdeme ho hned vedle Luciferova trůnu!

Rolada88
01.08.2022 3 z 5

No fantasymagory mám rad ale tohle bylo trochu moc. Konec se tahnul a už tam nebyla ta zpravná akce. Co bylo super vstup do sopky a pak do pekla to byla bomba. Pak se pan mluvčí zamiloval a trochu to uvadalo a konec to jsem se musel hodně přemlouvat do aspoň nejak dočíst

uzivatel6838
23.06.2022 2 z 5

(SPOILER) „Počkejte! Počkejte!“ zvedla hlas Alice, „to se tu vážně bavíme o tom, že si sbalíme plnou polní, navlíkneme maskáče a půjdeme střílet čerty?! Čerty?!“ nad absurditou své věty hlasitě vyprskla. - nad tímto jsem taky hlasitě vyprsknul. Bohužel to byl vrchol mé cesty skrz Vyhlídky na věčnost. Zbytek mi trošku přípomínal fanfic Anne Frank/Goku vs Hitler, bohužel v tomto případě psáno zcela vážně a bez ironie. A nechat jen tak ledabyle chcípnout téměř celý Noční klub, jen aby nakonec hlavní lesba přišla na chuť péru, to byla opravdu nešťastná volba.

Kopta
15.06.2022

Necelý sto stránek a dost. Kulhánek je jeden z nejžádanějších autorů. Tak moc, že nová díla se hezky prodávají a stará se neprodávají vůbec. Nebo jo, ale za 8 litrů českých. Nezpochybňuji autorův um, ale jsem v jednoduše subjektivní situaci, kdy mi to prostě nesedí. A mrzí mě to dost, protože zrovna takového autora jsem si chtěl užít. Po oné době jsem ani moc nevyrozuměl, co se v ději děje a s příslibem toho, co se mělo dít dle anotací, tak jsem asi jen rád, že jsem odložil. Byl by z toho úplný magyár gulas.

Racek213
09.06.2022 5 z 5

No, ještě dvě až tři Kulhánky bych snesl... byl jedinečnej. Teď je sice už kulhánků víc (s malým k( ale Mistr je furt jedinečný. No, co dělat. Všude na mě kouká Kotleta ,,, no nejen on a nejsou špatný, ale jo, taky se dá.
Mimochodem, jak ten chlap umi krasne popsat situace, děj, nenápadné dialogy...on je fakt hodně dobrej. Myslim ze by vynikl i v jiných žánrech . Škoda jeho talentu. Ale asi k tomu mel duvod.
Slavny ciňan Liou co napsal Problém tří těles taky od te doby uz nic nevydal. Prý sám zničil vse co měl pripraveno.. nelibilo se mu to. Ale mohl si to dovolit, ze...

Prateri
30.05.2022 4 z 5

Jsem pěkně uondaná, prošla jsem se peklem v Pekle i peklem na Zemi. Tolik postav, příšer, oživlých mrtvol a všelijakých čertmanů v jedné knize a všichni jdou po lidech. A pokud jsem to správně pochopila, může za to ukradení jedné hlavy padlého anděla. Dobrá fantasy kniha.

Poeta.kno
29.05.2022 4 z 5

Poutavé čtení plné démonů a další fantasy. Jen ve 2/3 knihy se mluvčí zamiluje a tam se děj dost "táhne"

uzivatel27725
15.05.2022 5 z 5

Tak to bola teda jazda.....
Satan,zombie, upíri, démoni,leopard ,pes.
Všetko tam máte ...
Totálna fantasmagoria....Ale zato jedinečný príbeh ktorý dával po prečítaní každej jednej stránky väčší zmysel....
Za mňa plný počet hviezd a este viac ...

Panpalapax
01.05.2022 4 z 5

Líbilo se mi to hodně, dobře se mi to četlo, mělo to spád. Nicméně téměř na konci mně to přišlo již trochu plytké. Hlášek k panu Delvinovi a jiným bylo příliš, a zdály se mi trapné. To ale jen trochu snížilo dobrý dojem z knihy.

Lacie
20.03.2022 5 z 5

Kdybych si měla vybrat jednu knihu s sebou na pustý ostrov, tak to bude tahle! Pana Mluvčího žeru, Leoparda a Devlina taky, a ten úplný konec nejvíc. A taky Kocoura :)

jejda.majda
27.02.2022 4 z 5

Moje první přečtená kniha roku 2022.

Kulhánek je nejoblíbenějším spisovatelem mého manžela a já mu už 5 let slibuji, jak si od něj něco přečtu. Teď na to konečně došlo. A bylo to pro mě příjemné překvapení! Ani jsem nečekala, že mně to bude tak bavit. Byla tam i slabší místa, která na mě byla oproti zbytku moc popisná s málo akční, ale můj celkový dojem z Kulhánka je skvělý a určitě si od něj budu chtít přečíst další knihy.

Nejlepší byl rozhodně Kulhánkův sarkastický humor, který mi připomínal Deadpoola říznutého Palahniukem a taky mě bavilo, že hlavní hrdina nebyl celou dobu vyloženě kladnou postavou. Sice byl víc zodpovědný než bezohledný, ale sem tam udělal něco, co byste od hlavního hrdiny klaďase úplně nečekali.

Jan je pronásledován zombíky a dalšími monstry, která se začínají vynořovat všude, kde se zrovna objeví. Do toho se musí ještě starat o malou sedmiletou holčičku, které zombíci téměř před očima zabili (rozuměj - sežrali) maminku a nesmí si znepřátelil upíry z Čech, kteří mu do jeho rodné země zakázali do smrti vstup. Proč se to děje a jak to bude všechno pokračovat? To se dozvíte, až si to přečtěte.

jan0223
24.12.2021 4 z 5

Kniha, která by se dala rozdělit na dvě části na část která super a čtenáře baví, je plná děje, zvratů, má to odpich, prostě skvělé. A potom je ta druhá část, která už je víceméně přeplácaná a je znát, že se autor snaží udržet nastavenou laťku za každou cenu. A místy se nachází zóny, které vyplňují prázdná místa aby tyto dvě části šli do sebe napasovat. A konec by jsem zařadil do pohádky o princovi na bílém koni, který všechny zachrání. Takže pokud to shrnu, tak za mě je to kniha na letní nudné okurkové dny někam k vodě nebo jako relaxační oddechová lehčí četba. Ale rád se k ní vracím a nechávám se strašit osobitým Kulhánkovským stylem proložený černým humorem.

Acnaj
21.12.2021

Moje první kniha od tohoto autora... Nejprve jsem si říkala co je to za blbost, potom jsem se začetla a nemohla přestat číst... Konec mi přišel už moc pohádkový, happy end za každou cenu, ale teď před Vánocemi je na pohádky dost času...

JirkaTob
22.11.2021 2 z 5

První třetina knihy zajímavá, druhá třetina víceméně zaklapává do první. Dává mi smysl. Třetí je naprosto tragická.
Četl jsem od pana Kulhanka Stroncium a to mi přišlo lepší než toto, ač má horší hodnocení

Margherita_N
25.10.2021 5 z 5

(SPOILER) A zase jsem zpátky v Neapoli, ze které jsem se znovu vrátila minulej měsíc. Nečekala jsem, že i z Kulhánka na mě vyskočí, ale je to zkrátka moje město, nenadělám nic. :) Zajímalo by mě, proč zrovna do kráteru Vesuvu umístil Kulhánek vstup do Pekla, ale tahle pasáž je hodně dobrá. Stopy v prachu, který tam zbyly od Danta, ten šašek s loďkou, kterýmu nechceš dát svůj poslední zlaťák, všechny ty pekelný kruhy a nakonec sál s Luciferem, kterej se dá překvapivě snadno zmasakrovat, jak to Kulhánkovy postavy umí, ale ďábelská hlava může fungovat i samostatně (zejména ironicky vtipkovat s hlavním hrdinou), a co šlo pryč, půjde koneckonců i nasadit zpátky. Ale to je zase na další pekelnej Janův výlet - dost mu v tom pomůže, že při tom prvním nechtěně splynul s nějakým čertem nebo co. Cením, že ve Vyhlídce na věčnost vystupuje Karolína z Nočního klubu (špatná romantická linka k přiznanýmu béčkovýmu příběhu patří), méně už se mi líbí Hanako a přála bych si Tobiáše. Tady je ale hrdinou Mluvčí Jan a uvažováním je mu vlastně dost podobnej.

Ebon
20.09.2021 4 z 5

Přečteno hned po Nočním klubu a na ten to fakt nemá. Některé scény ve Vyhlídce jsou jen z důvodu, aby tam něco bylo. A zejména v první polovině je to zbytečně překombinované, takže se čtenář ztrácí. Trochu mi chybí ta přímočará údernost.

lassse
12.09.2021 4 z 5

Ta k v týhle knize je snad úplně všechno - zombíci, náckové, upíři, FBI, démoni, andělé, japonci... Na začátku jsem byl sice úplně ztracený, ale pak vše do sebe zaklaplo a konec jsem si užíval.

ajasin
07.09.2021 5 z 5

Ach Bože (pardon), kam až tohle dospěje. S Nočním klubem jsem vzala na milost upíry. S touto knihou démony, zombíky a bůh ví (opět pardon) co ještě.
Výborný příběh, skvělý černý humor, bezvadné hlášky. Nemohu tomu uvěřit, ale za mne maximální spokojenost.

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 449x