Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1501 384

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

adevis
10.11.2016 4 z 5

Kniha mě zprvu moc nebavila, ale jakmile jsem se konečně začetla a děj začal nabírat grády, tak jsem ji zhltla jako malinu :-) Super!!

pink_ivy
10.11.2016 5 z 5

Začalo to pomalu a nenápadně, netušila jsem co od toho čekat. Možná další young adult romanci ve stylu Rainbow Rowell, a byla jsem docela překvapená. Sympatické hlavní postavy, vyprávění z obou stran má svoje výhody. Zajímavý příběh, který chytne za srdce. 5*

kikush
06.11.2016 5 z 5

Silný příběh s promyšleným dějem.
Je neuvěřitelné a zároveň i strašidelné, že tohle se opravdu děje..

pawla.sevcikova
27.10.2016 5 z 5

"Pokud myslíte, že je něco špatně, mluvte o tom.
Nejste sami. Není to vaše vina.
Pomoc je tam venku."

Neskutečná kniha. Bylo by zbytečné na ni plýtvat slovy, to si musí prožít a procítit každý sám...

hana8062
26.10.2016 4 z 5

Ne, že by to bylo špatné. Knížka se četla jako po másle. Postavy mi byly celkem sympatické. Ale ta duševní porucha, okolo které se chodilo po špičkách jako kolem horké kaše mě byla jasná cca od třetiny knihy.
Líbil se mi závěr a celkově myšlenka knihy, ale mám dojem, že napsat by se to dalo lépe.

verden
20.10.2016 3 z 5

Nejako sa neviem zžiť s týmto typom young adult literatúry zameriavajúcim sa na duševné poruchy. V princípe oceňujem snahu o detabuizovanie témy, ale nemôžem si pomôcť, tie knihy sa mi zdajú strašne umelé a nasilu poučné. Na rozdiel do Zappiinej Vymyslela som si ťa sa mi Všetky skvelé miesta zdali oveľa menej iritujúce, dokonca, čo ma samú prekvapilo, niektoré vety/myšlienky sa mi naozaj páčili. Za všetky vyberám "Stáť na rímse zvonice nie je o umieraní. Je to o kontrole. O tom, aby som znovu neupadol do spánku.", ktorá sa ma dotkla takým zvláštnym spôsobom, ktorý ani neviem opísať. No tak či tak..., táto literatúra proste nie je moja šálka kávy.

lidunka1
10.10.2016 4 z 5

Mně knížka opravdu chytla. Opět jsem si uvědomila, že mít dobrou rodinu je velká věc a taky to, že dospívání je náročné. Nechybí kus tajemství. A knížku určitě dám k přečtení svým neteřím.
Lída

Thackery14
08.10.2016 1 z 5

Ne, tohle mě fakt zklamalo. Postavy jsou arogantní a umělý, příběh průhledný a dost odfláklý. Celý je to napsaný jako průměrný příběh na Wattpadu. Nedokázala jsem se donutit to dočíst, za mě bohužel ne-e.

Safrika
28.09.2016 4 z 5

Zvláštní kniha... chtěla jsem dát 3, jako průměr, četla se dobře a rychle, ale zanechala takový zvláštní dojem. Nakonec dávám 4 po dovětku autorky. Nemělo by to být tabu!

little.chemik
17.09.2016 5 z 5

Proč?! Proč se musí dít takové věci? To vůbec není fér. Život někdy není fér. Hořkosladký příběh, který mě vzal za srdce, zrychlil můj tep a vehnal slzy do očí. Láska je prý jako slza - rodí se v oku a padá k srdci. A to se mnou udělal Theodor Finch - spadl do mého srdce. On i Violet jsou výjimeční a přála bych jim mnohem lepší osud, než který je potkal, ale zřejmě to z nich udělalo takové osobnosti jaké jsou a jsem velmi ráda, že alespoň na určitý čas se jejich cesty zkřížily a vydali se na neuvěřitelné, neobyčejně obyčejné putování... Děkuji, že jste mi umožnili nahlédnout na svět Vašima očima.

Sireen
16.09.2016 2 z 5

No. Příběh nijaký, téměř 350 stran o tom, jak se mají dva lidé rádi, chodí do školy a jezdí autem, sem tam se mihne nějaká fajn myšlenka nebo citát, ale celou dobu máte pocit, že vás autorka k něčemu napíná a že na něco čekáte a že je to už moc dlouhé. Pak nastane ten dlouho očekávaný zvrat a posledních cca 50 stran se přečte samo.
Každopádně má kniha fajn poslání a vcelku fajn myšlenku ovšem příběh samotný je jaksi 'nic moc'.
Kniha je i hezky psaná, ale něco tam chybí, chybí tam nějak ten život, ten hnací motor, co vás nutí číst dál a dál a bohužel to není ten typ četby, u kterého byste si užívali popisy přírody, scén, dialogy nebo cokoli dalšího, kde pak slabší příběh tolik nevadí.
Doporučila bych možná jako oddechovou četbu, přestože záměrem knihy je čtenáře dojmout, pohnout s ním a možná i vydojit nějakou tu slzu, u mě se nic takového nestalo. Neměla jsem pocit, že by mě kniha zavedla někam hlouběji. Mimo to mě silně iritovala pozornost zaměřená na Violet a na její utrpení ze ztráty sestry a idealizovaní rodiče. Nikde není ani zmínka o tom, že i oni by trpěli nebo se z toho dostávali. Skoro se zdálo, že Violet je slaboduchá umřel jí křeček a rodiče na to koukají zvrchu, vyměňují si mezi sebou pohledy a hladí ji konejšivě po hlavě.

Arsi
16.09.2016 5 z 5

Ten příběh mě dostal. Je dost knih s tímto tématem, ale tato byla jedinečná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc se mi líbilo i použití citátů. 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží.

CrazyDuck15
15.09.2016 5 z 5

A tak jsem se z TOP10 musela přeorientovat na TOP20, protože mi došlo, že deset prosě nestačí, steně jako možnost dát jen 5 hvězd. Kdybych mohla dám 1000 hvězdiček. Nikdy jsem nečetla nic podobného, nic co by mi tak otevřelo oči a vytrhlo srdce zároveň. Dlouho jsem přemýšlela, jak se ke knize vyjádřit, protože to co ve mně zanechala byla obrovská směs všech pocitů zároveň. Popravdě je to dokonalost. Spíše Jeden velký zázrak, řekla bych. Díky Theo za nový způsob, jak se dívat na svět. Děkuji ti za tvou nedokonalost, která tě dělala dokonalým. Díky Theodore Finchi.

Janet11
12.09.2016 5 z 5

Podobnou knihu jsem asi ještě nečetla a doslova jsem ji zhltla, kdybych nemusela, nepustím ji z ruky. Bavil mě styl psaní, citace a úvahy hlavních hrdinů, které nutí k zamyšlení. Po dlouhé době dávám plný počet hvězd.

Terez67
10.09.2016 5 z 5

Tato knížka mě dostala. Na toto téma už sem četla hodně knížěl ale i tak se mi moc líbila.Tato knížka dá se říct zase mi něco dala a změnila něco v mém životě .Děkuju autorce,že toto dílo napsala...

K.Lara
04.09.2016

Nenadchla, nezklamala... Zvláštní kniha...

kapuve
04.09.2016 5 z 5

Byla to první kniha po prvním Harrym Potterovi, co jsem četla anglicky. A jsem ráda. Krásně se to četlo a jsem ráda, že jsem všechny ty citáty četla v originále.
A kniha samotná? Neuvěřitelná. Nádherná, sladká, veselá i srdcervoucí. Nečekala jsem, že mě to takto dostane, ale brečela jsem jako nikdy. A to jsem si původně myslela, že to bude ''lehká četba''. Víc takových, prosím!

''You make me lovely, and it's so lovely to be lovely to the one I love...''

Pavlinka777
30.08.2016 5 z 5

Některé knihy je moc těžké číst!

Mišíí
24.08.2016 5 z 5

Kvůli posledním asi 40-ti stranám musím dát 5*.

paja0903
19.08.2016 odpad!

Já si nemohu pomoc, asi jsem měla špatný výtisk knihy. Vůbec se mi kniha nelíbila a Finch mi celou dobu lezl na nervy, že jsem tu knihu musela odložit nedalo se to s ním číst