Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1506 384

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

šipulka
29.04.2016 5 z 5

Ten konec mě překvapil.

Efeméra
29.04.2016 5 z 5

Nádherný a zároveň velmi silný příběh. Knížku jsem četla při cestování autobusem, což nebyl nejlepší nápad. Oči jsem měla zalité slzami a musela jsem se hodně ovládat, abych se před lidmi nerozbrečela. Dohnala jsem to pak při dočítání doma. Poznámka autorky o tom, že je příběh prakticky založený na skutečné události, mě šokovala. Všechny malé zázraky jsem měla půjčené z knihovny, ale po přečtení jsem usoudila, že se jedná o knížku, která by neměla chybět mezi mými oblíbenými kousky doma.

šneki
26.04.2016 4 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY

Všechny malé zázraky... Škoda, že se nekonaly. Nebo snad ano?
Dala bych i 5*, ale asi jsem se prostě nedokázala dostat do Finchovy hlavy a tudíž jsem se nemohla zbavit dojmu, že je to prostě sobec.

misulef
25.04.2016 5 z 5

Je to další ze série knížek "Vytrhnu čtenáři srdce a budu se pomalu dívat, jak umírá". Proto pro mě není žádným překvapením, že jsem se do ní zamilovala.
Chvíli jsem žila ve světě, který vyprojektoval Theodor Finch... A jsem jako Violet, navždy proměněná.
Tahle knížka je nádherná.
"Nádherné" je nádherné slovo, nemyslíte? Měli bychom ho používat častěji...

smoldo56
23.04.2016 5 z 5

Jsem kluk a brečel sem. A to hodně. Nemám víc slov...

Allka
22.04.2016 5 z 5

Miluju tě, Finchi. Jsi ten nejlepší young adult hrdina, se kterým jsem se kdy setkala. Dočtení Všech malých zázraků jsem odkládala a odkládala, jenom abych se s tebou ani Violet nemusela loučit. Teď mi přijde zbytečné začínat s jakoukoliv další knihou, protože jaký by to mělo smysl, když ty už v ní nebudeš?
Bude se mi moc stýskat. Brzy se za tebou vrátím.

strippedd
01.04.2016 4 z 5

Spoiler....
Když mi kamarádka doporučila tuhle knihu,po pár stránkách jsem si řekla to nemyslí vážně. Bohužel téma knihy je mi trochu blízké a přemýšlela jsem či to vůbec číst,ale Finch i Violet si mě získali. Mám ráda, když čtu smutný příběh, ale i to smutné co prostě víš že přijde není to podstatné. Přála bych všem koho se to týká, aby jako Finch pro Violet něco zanechali, i když už svou existenci ať je jakkoliv dlouhá zanechame stopu. " někdy je pravda, to co cítíme uvnitř,i když to tak ve skutečnosti není..."

Mudblood
29.03.2016

Bože.. tahle kniha, to je něco. Už od první stránky jsem věděla, že to nebude jen tak obyčejný román. Vtipná a přitom smutná. Každou myšlenku, která mne nějak zaujala, jsem si podtrhla. A nakonec mám podtrženou půlku knihy. Je tak zvláštní a přitom tak úžasná, jiná a otevřená, Finchovo zběsilé přemýšlení a Violet, která se snaží dělat, jako že nic a schovává se za "tu hodnou holku". Oba zevnitř umírají, ale ani jeden z nich to nedává najevo. Kolik lidí prožívá to samé? Sžírají se stejnými pocity? Je potřeba nebrat deprese na lehkou váhu. Tato kniha ukazuje, jak je jednoduché spadnout do této propasti a jak těžké je se z ní pak dostat. Jenže, bohužel, jak je v knize zmíněno, pro většinu lidí nemoc, která se nedá změřit na teploměru, není nemoc..

PetraBery
29.03.2016 5 z 5

Krásný, smutný, bolavý... Theo mi byl strašně sympatický, jeho boj s nemocí bez pomoci ostatních byl bolestný... Violet jako jediná podpora, v případě bipolární poruchy jednoznačně nedostatečná. Přestože se opravdu snažila. Celkově krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.

Anna 13
21.03.2016 3 z 5

Kniha mne neoslnila, tak jako ostatní. Dlouho jsem přemýšlela, jestli si zaslouží ty čtyři hvězdy, ale nedokázala jsem tam tu jednu přidat. Tak má ode mne tedy jen tři.
Oslovila mne obálka, anotace, ale nejvíce asi to, že je to nutnost pro fanoušky knih Hvězdy nám nepřály a Eleanor a Park. Obě dvě jsem četla a zamilovala si je. Tahle na mne neudělala ani zdaleka takový dojem, jako knihy předešlé.
Kniha je rozhodně jednou z lepších knih pro mládež, které jsem četla, ale já se prostě do příběhu nějak nevžila. Theodor Finch mne očaroval jen písní pro Violet a jsem si jistá, že si ještě dlouho budu pamatovat Jupitero-plutónský gravitační efekt, ale jinak mi postavy k srdci nepřirostly a celá ta situace v knize se mnou nic neudělala. Možná je to zvláštní, ale četla jsem už mnohem procítěnější knihy.

Kniha, ale není zklamáním. Jsou v ní zajímavé myšlenky a situace. A Poznámka autorky je nejzajímavější stránkou z celé knihy.

Toť vše k této knize...

Jennie
13.03.2016 5 z 5

Velmi příjemná kniha o dvou mladých lidech na střední škole, jejich trápeních a každodenním životě. Čte se jedním dechem, přináší jak pozitivní, tak smutné okamžiky, na nic si nehraje, je svá, zvláštní, zajímavá a emoce vám zapracují... Byla jsem překvapená myšlenkami Theodora a Violet vzhledem k jejich věku. Takové ty myšlenky, které vedou k zamyšlení a přehodnocení života samotného. Doporučuji, opravdu nádherný zážitek.

bookmania
13.03.2016 5 z 5

U tohoto příběhu nešlo neplakat. Kniha mě vtáhla do děje a rozhodně jsem nečekala, že Theodor své trápení ukončí. Pořád jsem čekala, že se někde objeví a řekne, že si dělal legraci. Ale bohužel ne. Dokonalá kniha plná emocí a překvapení.

Mirime13
12.03.2016 5 z 5

Jedna z knih, které se vryjí do paměti a nehodlají vás pustit po několik týdnů i měsíců. Rozhodně doporučuji, jen si k sobě vemte balíček kapesníků.

Markét.t
12.03.2016 5 z 5

Úžasná. Nezapomenutelná. Chtěla bych žít ve světě, který by projektoval Theodor Finch. Někdy stačí poslouchat.

"Vaše naděje spočívá v tom, že přijmete svůj život jaký teď je, navždy změněný. Pokud to uděláte, dovedete se s tím postupem času smířit."

"Poslouchej, já jsem magor. Jsem podivín. Výtržník. Rvu se. Ničím lidi... Ale já nejsem soubor příznaků. Nejsem oběť rodičů na hovno ani žádných chemikálií. Nemám problém. Nemám diagnózu. Nejsem nemocný. Není od čeho mě zachraňovat. Jsem člověk."

soph
11.03.2016 5 z 5

spoilers...
Tak jo...
to byla šílená knha. Bože, pořád je mi z ní smutno a to jsem ji četla před měsícem! Prvních několik kapitol jsem se opravdu nudila... ale potom BUM a nemůžu přestat. Totálně jsem se zamilovala do Theodora Finche ♥ stašně mě bolí, že umřel :( asi jsem to čekala a ani nevím, proč jsem doufala, že by přežil, protože poslední kapitoly to už bylo jasný, ale... PROČ?! Většinou mi přijde trapný, když jsou happy endy, ale tohle tak moc bolí!!! :(
no jo, dokonalá kniha na pár večerů :)

terkas2001
09.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Měla v sobě obrovké množství dokonalých myšlenek, které rozhodně nikdy nezapomenu. Není nic, co bych jí vytkla.

andrea.ivanic
05.03.2016

Kniha, u které se zasmějete, pobrečíte si a po jejím zavření o ní bude ještě dlouho přemýšlet. Rozhodně zajímavě psaný příběh dvou mladých lidí, který je plný lásky, nenávisti, smutku, prázdnoty, ale i radosti ze společných chvil. Zkrátka všeho, co k životu patří. Jsou knihy, které zavřete a založíte do knihovny bez přemýšlení. Tuto knihu zavřete a budete potřebovat několik hodin na to, abyste ten příběh vstřebali.

pichova.veru
01.03.2016 5 z 5

Kniha se krásně čte,celkově je velmi zajímavě pojatá, láska, nenávist, ctižádostivost, smrt. To vše v poutavém příběhu.

maxihrosik
28.02.2016 5 z 5

Příběh začíná, když se sedmnáctiletí spolužáci Violet (bývalá roztleskávačka, těžce se vypořádává se smrtí sestry) a Theodor (školní magor, trpí bipolární poruchou) nečekaně setkají na římse školní zvonice. Pochopitelně neskočí, to by bylo hodně krátké vyprávění, spíš neplánovaně vstoupí jeden druhému do života, postupně se poznávají, spřátelí, zamilují…, ale jejich problémy se tím jednoduše nevyřeší, takže mají hodně zvláštní, složitý, krásný i smutný vztah. Mně se knížka moc líbila s drobnou výhradou - závěr je zbytečně natahovaný a autorka trošku citově vydírá (úspěšně).

klarinka9974
27.02.2016 4 z 5

Zajímavý, zvláštní, pozitivní a smutný. Dlouho po přečtení ve mě kniha zůstává. Nevím co o tom říct, je to i zmatené ale i lákavé. Obálka vás nadchne ale děj je prostě tak jiný co čtu:-) ale vy můžete tvrdit opak :-)