Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1506 384

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

Askarinka
24.01.2017 5 z 5

Já tak nějak pořád nevím co o knize napsat.... Styl psaní i děj se mi líbil...Konec byl nečekaný, až trochu zarážející.... Je to kniha hodně neobvyklá a pro někoho kdo se s tímto tématem setkal i v osobním životě dost těžká na čtení... Ale ve výsledku se mi líbila. Tohle je jedno z témat o kterých se moc nemluví, a mělo by.... Takže by si ji měl určitě každý přečíst... Pomůže Vám otevřít o trochu víc oči a všímat si varovných signálů...

kkristynaa
23.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si zamilovala a tak, jak nečtu knihy podruhé, u téhle vím, že si ji jednou přečtu znovu. Pro mě naprosto originální a dech beroucí příběh, který mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Nechci tady nic vypisovat, myslím si, že by si ji měl přečíst snad každý.
Doporučuji

Anne Leyyd
20.01.2017 4 z 5

Tahle kniha byla... zvláštní, neobvyklá, s nečekaným koncem. A musím podotknout, že nebýt doslovu autorky, asi bych její hodnocení pojala trochu jinak.

Co se týče stylu psaní, tak byla kniha čtivá. Sem tam se objevil záblesk humoru a trocha romantiky. Ta byla podaná poněkud jinak, než jak je možné ji nalézt v jiných YA knihách. Nemohla jsem si pomoct, ale po celou dobu jsem se nedokázala s hlavními hrdiny tak nějak "spojit", jak se mi to stává u některých jiných příběhů a tedy knihu prožívat více naplno. Nevím, čím to bylo... ale prostě to nešlo.

MOŽNÝ SPOILER

Příběh sám o sobě měl rozhodně nečekané vyústění. Ale jak jsem uvedla výše, tak díky doslovu autorky dává mnohem větší smysl. A opravdu jsem ráda, že tuto knihu napsala. Možná, že kdyby příběh skončil tak, jak nejspíše spousta z nás čekala, padl by mezi ty nevýrazné a brzy zapomenuté, ale takhle... Doufám, že kniha čtenářům otevře trochu víc oči.

Niannie
20.01.2017 5 z 5

Jeden den jsem zhltla přes 100 stran, další den taky...stačilo pár hodin a knihu jsem měla přečtenou. Dlouho se mi nestalo že by mě kniha takhle pohltila. Žila jsem v příběhu společně s hrdiny a i když jsem zrovna nečetla, myslela jsem na Teodora a bála se o něho.. Čekala jsem že se všechno díky Violet urovná, že se navzájem podpoří a skončí to happy endem..ale to se bohužel nestalo.
Autorka nám ukazuje tuhle hrozivou nemoc z pohledu nemocného a normálnímu zdravému člověku to přijde neuvěřitelné.
Knihu jsem si přála k Vánocům 2015 a taky jsem ji dostala, otevřela jsem ji ale až letos. Škoda, že jsem tak neudělala už dřív. Skvělá kniha!

HankaJosefiova
19.01.2017 5 z 5

Smutná, smutná ale zároveň střízlivá kniha. Kniha při které se radujete, pláčete a žijete s nimi. Uvědomujete si tíhu tématu a doufáte, že tohle se děje pouze v knihách nebo ve filmech a chcete aby Finch, ten mladý kluk, nikdy nechtěl najít dno.
Vzpouzím se pocitu že takto kniha končí, ale ano, právě tak má končit nemá vás pohladit po duši, má vás roztrhat na kusy a ukázat, že každý může být skvělý ale přitom i zoufalý. Až tak moc že i se štěstím najde dno.

hs777
18.01.2017 5 z 5

Období dospívání je samo o sobě dost těžké období. S diagnózou bipolární poruchy nebo traumatem ze ztráty sestry a pocitu viny - o to těžší. I když nejste zrovna teenager, Theodora i Violet si hned oblíbíte. Budete jim fandit, bát se o ně, cítit s nimi a přát jim šťastný konec.
Knihu jsem objevila náhodou (díky čtenářské výzvě) a jako rodič dítěte, které právě vstupuje do tohoto věku, na mě hodně zapůsobila a velmi ráda jsem si ji přečetla.

9098
17.01.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

TheMelorry
16.01.2017 5 z 5

O knize jsem si myslela, že to bude jen takový odpočinkový román pro mladé. Hrozně jsem se ale spletla. Nejen že příběh je hluboký a na zamyšlení, ale celá kniha je velmi dobře napsaná a moc dobře se mi četla.
Finche i Violet jsem si zamilovala a oba jejich příběhy mě uchvátili a dostali.
Říká se: Nesuď knihu podle obalu. A v tomhle případě to vyloženě sedí. Za mě velmi povedená knihu, o ne příliš obvyklém tématu.

bosorka78
14.01.2017 5 z 5

Drahý Finchi,nikdy na tebe nezapomenu,možná by jsme se všichni měli zamyslet a začít jinak vnímat " magory" mezi námi,třeba mají taky tak kouzelnou duši jako měl Theodor Finch....

bosorka78
10.01.2017 5 z 5

Strana 96,právě jsem se zamilovala do Finche,stejně jako Violet,jenže ona to ještě neví,nádherné čtení,nádherné myšlenky,Theodor Finch je užasnej mladík,kterého bych chtěla potkat kdybych byla opět na střední :)

Já_
08.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha!!! Hltala jsem ji se zatajeným dechem. A po jejím dočtení jsem byla rozčarovaná ještě několik dní. Jsem nesmírně vděčná za to, že ji mám hezky doma v poličce, protože tuším, že ji přečtu ještě několikrát.

MayaBu
08.01.2017 4 z 5

"Můj mozek je ten nejnevypočitatelnější stroj - stále bzučí, hlučí, vzpírá se, řve a pak se potápí do bahna. Ale proč? Nač všechna ta vášeň?"

Maysonnie
07.01.2017 3 z 5

Na téhle knize je nejlepší to, že se věnuje hodně složitému tématu, které ovšem podá poutavým příběhem, který pochopí všichni, nebo alespoň čtenáři, kterým je tato kniha určená.
Bylo to čtivé, super postavy, vzbudí to ve vás poustu pocitů a donutí přemýšlet.

Misha11
27.12.2016 5 z 5

Vlastně ani nevím, co napsat..
Snad jen, že jde o krásný a poutavý příběh, který se věnuje závažnému tématu, o kterém se zas tak nemluví (a to je špatně) a že nabízí úplně jiný pohled na lidi a mnohé sděluje.
Vážně nevím, přečtěte si to.
Fakt.

Kaaramelka
26.12.2016 5 z 5

Příběh knihy je silný a něco ve vás nechá a nejsou to jen smíšené pocity.

U této knihy je dobré číst i mezi řádky, uvidíte toho více a také je dobré si přečíst Poznámku autorky.

Dakarianna
25.12.2016 5 z 5

Neskutečně silný příběh. Dosahuje kvalit, o jakých se knize „Hvězdy nám nepřály“ nemůže ani zdát. Takový typ knih nevyhledávám, ale pro tohle je milion hvězdiček málo.

luciefeix
19.12.2016 2 z 5

čekala jsem více .. podle meho psychické problémy Finche nebyli moc popsány ..prekvapivě se to nejvíc rozjelo na konci

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Silný příběh, fakt doporučuji.

Luis
20.11.2016 3 z 5

Konec mě zcela pohlitl, to se přiznám. Jinak ale kromě posledních několika pár kapitol, kdy se autorka snaží upozornit na závažnost duševní nemoce je to takový tuctový román.

Peace
12.11.2016 5 z 5

"Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte."

Hodně silný příběh, který - i po jeho dočtení - bude nějaký čas s vámi. Je dobře, že podobné knihy vycházejí, protože je důležité o těchto neveselých tématech mluvit.
Doporučuji všem!