Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135071/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skol-135071.jpg 4 2131 280

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch. Po patnácti letech se autor ke knize vrátil, aktualizoval jí a doplnil o pětadvacet nových příběhů.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

eliska18
21.02.2014 4 z 5

Tuhle knihu mi táta nabízel k přečtení už pár let. Teď jsem neměla po zkouškách co dělat, tak jsem se vrhla na tuto knížku a byla jsem velice příjemně překvapená.
Výhodou určitě je, že se jedná o jednotlivé povídky a tak vlastně člověka nic nenutí, aby knihu přečetl v celku.
Jak tu již bylo řečeno, některé povídky jsou úsměvné, jiné podnětné, některé mi třeba tolik neřekly, ale ve výsledku se mi kniha opravdu líbila a myslím, že jako oddechové čtení je ideální volbou.

Gooverka
20.02.2014 2 z 5

Měla jsem asi vysoká očekávání, zdálo se mi, že kniha je vychvalovaná ze všech stran. V půlce jsem ji však odhodila, protože se mě vůbec nedotkla. Některé příběhy byly úsměvné, jiné zase k zamyšlení, ale celkově to ve mě nic nezanechalo.

esussi
14.02.2014 5 z 5

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučila ve Fulghumových knihách.

Aliska
06.02.2014 5 z 5

Absolutní nádhera. :)

Verousek
15.01.2014 2 z 5

K téhle knize jsem se dostala proto, že si ji všichni vychvalovali. Název oslovil i mě, a tak jsem se rozhodla zjistit, co se skrývá pod obalem. Celkově mě kniha moc nenadchla, čekala jsem od ní víc. Je v ní pár pěkných myšlenek, ale myslím, že to Fulghum umí i líp...

šmudlík
29.12.2013 3 z 5

Kniha místy usměvavá, hodně k zamyšlení a celkově oddechová. Určitě ve mě něco zanechala, i když si myslím, že není zrovna můj šálek kávy. Chybí mi více děje.

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Dobré čtení, můj první Fulghum. Kdysi.

Ben Nevis
06.11.2013 3 z 5

Po přečtení "Možná, možná ne" jsem byla zvědavá na knížku, která autora proslavila. "Školka" je však pro mě zklamání. Málo vtipná, vůbec ne sebeironická a samotný školkový seznam obsahuje možná moudré rady, ale nic kvůli čemu bych si kupovala knížku. Pak tu máme rady typu "vánoce jsou důležité", "mějme se rádi" a "buďme pozitivní", kterými na nás Američané útočí ve všech romantických komediích.

Nenašla jsem tu skoro žádné podněty k zamyšlení, protože s Fulghumem nejde nesouhlasit. Když už popisuje něco, s čím by se dalo polemizovat (třeba pojídání hub), na konci to obrátí, takže ani odpůrci ani příznivci myšlenky nemohou nic říct. Na jednu stranu to vypadá, že je Fulghum moudrý a neustále pozitivně naladěný člověk, na druhou stranu z toho vychází jako plytká osobnost bez názoru. Knížka rovněž obsahuje přebujelý úvod a závěr, které smrdí sebechválou.

Závěr: Když chci něco lehkého v televizi, pustím si romantickou komedii, když chci lehké čtivo, které neurazí a nemusí nad ním přemýšlet, přečtu si Fulghuma. Nečekejte, že vás Fulghum vyvede ze životní krize nebo poradí v těžké situaci. To by vás spíš jeho povrchnost mohla naštvat.

Vlkova.kristyna
14.10.2013 5 z 5

Mohla bych číst dokola a dokola a do kola:) Vtipné povídky Roberta Fulghuma ať už jsou pravdivé či ne. Knížka Vám dodá pocit, že pokud nejste o smrt, nejde o nic a že všichni jsme v jádru malými dětmi a neměli bychom brát život až tak vážně:)

lucin_a
14.09.2013 5 z 5

Výborné počteníčko. Doporučuji všem :)

dangerita
12.09.2013 3 z 5

Pohodové čtení které pohladí a místy i rozesměje. Není třeba hlubokomyslných rozborů a přesto si člověk z příběhů autora hodně odnáší.

Andulino
04.09.2013 5 z 5

Tato kniha nebyla moje první od Roberta Fulghuma, nicméně po samých slovech chvály jsem se na ni moc těšila. A kniha nezklamala - Fulghum je úžasný spisovatel (a dovolím si tvrdit i filozof), jehož myšlenky se čtou rychle a něco (alespoň ve mně) zanechají. Dokonce jsem si během čtení vypisovala některé myšlenky a životní pravdy, jichž je v knize požehnaně. Jsem tedy nadšená, jako vždy! Ale jenom pro upozornění - v ostatních knihách tohoto autora naleznete stejné, ne-li větší, množství krásných myšlenek a podnětů k zamyšlení.

Darkleynon
29.08.2013 3 z 5

Nejprve mě nadchl jeho styl psaní, pak mě zklamalo, že vše, o čem píše, je trochu na stejné brdo. Navíc jsem s ním mnohdy v mnohém nesouhlasila. Vrchol byl, když začal kritizovat houby. jakožto milovnici hub se mi nelíbí nařčení, že to jsou plísně a co je plíseň to je hnusné.
Knihu jsem ani nedočetla, i když jsem se za to vduchu kamenovala, nicméně se mi nesmírně ulevilo, když jsem si řekla, že už ji nikdy nedočtu.
Abych nebyla zastak kritická-tři hvězdy za něco musely být, pár myšlenek se mi velice líbilo.

katina
27.08.2013 5 z 5

Uz jen nazev knihy mluvi sam za sebe...

Manifest blech
14.08.2013

Moje první a nejoblíbenější Fulghumova kniha. Píše pravdivě a podle sebe, ale sedí to nejen na něj. Tak proč si to někteří lidi stále neuvědomují?

Mycak
22.07.2013 1 z 5

Očekávala jsem něco poutavějšího a vtipnějšího. Byla jsem ráda, že jsem na konci a můžu ji odložit a zapomenout.

wzet
18.07.2013 5 z 5

Fulghumovy knížky mě vždycky přivedou k úsměvu. Ať už je ve školce nebo si lehá do postele, která už hoří, tak vždy umí velmi příjemně potěšit. Na jeho knížky rozhodně nedám dopustit.
Jde o krátké oddychové čtění, které zahřeje na duši. Líbí se mi autorův pozitivní náhled na život, ale chápu, že ho spousta lidí nesdílí, a možná proto při čtení Fulghuma nebudou mít stejně úžasný pocit jako já. Tahle knížka byla první, co jsem od Fulghuma četl a hned jsem si nesmírně oblíbil. Objevil jsem díky ní skvělého autora a často se k ní vracím :-)

pecka02
09.06.2013 5 z 5

výborná...taková pohodovka přečtená jedním dechem :) skvělý vyproštovák ze špatné nálady...určitě se k ní budu ráda vracet

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Krátke príbehy poukazujúce na zmysel žitia, na dobro či zlo a to všetko podané s ľahkou dávkou humoru. Táto knižka dokáže povzniesť nejednú utrápenú dušu a dodať tak trošku lepší pohľad na náš život.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka, nasmála jsem, zamyslela se i dojala ... A povídka s ponožkami prostě neměla chybu :D