Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1286/bmid_vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-j-Koc-1286.jpg 4 2135 280

Školka je už více než patnáct let na světě. Stále vychází v dotiscích a mnoha překladech, a Fulghuma proto napadlo přečíst si to, co napsal před patnácti lety, novýma očima. Chtěl zjistit, jestli stále věří tomu, co napsal, jestli náhodou na něco nezměnil názor, a pokud ano, tak jak, v jakém smyslu a co s tím dělat. Obvykle se taková věc nedělá, autoři nemají takovou možnost. Školka je však o postoji k životu, jak se dívat na věci kolem sebe, a to se časem mění. Fulghum udělal na nové Školce nakonec víc práce, než čekal. Něco vynechal, protože to působilo zastarale, nebo prostě změnil názor na věc. Na oplátku přidal dvacet pět nových příběhů, co přinesl život, a co je dnes aktuální. Zdá se to jako hotová kniha?... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

eliska18
21.02.2014 4 z 5

Tuhle knihu mi táta nabízel k přečtení už pár let. Teď jsem neměla po zkouškách co dělat, tak jsem se vrhla na tuto knížku a byla jsem velice příjemně překvapená.
Výhodou určitě je, že se jedná o jednotlivé povídky a tak vlastně člověka nic nenutí, aby knihu přečetl v celku.
Jak tu již bylo řečeno, některé povídky jsou úsměvné, jiné podnětné, některé mi třeba tolik neřekly, ale ve výsledku se mi kniha opravdu líbila a myslím, že jako oddechové čtení je ideální volbou.

Gooverka
20.02.2014 2 z 5

Měla jsem asi vysoká očekávání, zdálo se mi, že kniha je vychvalovaná ze všech stran. V půlce jsem ji však odhodila, protože se mě vůbec nedotkla. Některé příběhy byly úsměvné, jiné zase k zamyšlení, ale celkově to ve mě nic nezanechalo.

esussi
14.02.2014 5 z 5

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučila ve Fulghumových knihách.

Aliska
06.02.2014 5 z 5

Absolutní nádhera. :)

Verousek
15.01.2014 2 z 5

K téhle knize jsem se dostala proto, že si ji všichni vychvalovali. Název oslovil i mě, a tak jsem se rozhodla zjistit, co se skrývá pod obalem. Celkově mě kniha moc nenadchla, čekala jsem od ní víc. Je v ní pár pěkných myšlenek, ale myslím, že to Fulghum umí i líp...

šmudlík
29.12.2013 3 z 5

Kniha místy usměvavá, hodně k zamyšlení a celkově oddechová. Určitě ve mě něco zanechala, i když si myslím, že není zrovna můj šálek kávy. Chybí mi více děje.

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Dobré čtení, můj první Fulghum. Kdysi.

Ben Nevis
06.11.2013 3 z 5

Po přečtení "Možná, možná ne" jsem byla zvědavá na knížku, která autora proslavila. "Školka" je však pro mě zklamání. Málo vtipná, vůbec ne sebeironická a samotný školkový seznam obsahuje možná moudré rady, ale nic kvůli čemu bych si kupovala knížku. Pak tu máme rady typu "vánoce jsou důležité", "mějme se rádi" a "buďme pozitivní", kterými na nás Američané útočí ve všech romantických komediích.

Nenašla jsem tu skoro žádné podněty k zamyšlení, protože s Fulghumem nejde nesouhlasit. Když už popisuje něco, s čím by se dalo polemizovat (třeba pojídání hub), na konci to obrátí, takže ani odpůrci ani příznivci myšlenky nemohou nic říct. Na jednu stranu to vypadá, že je Fulghum moudrý a neustále pozitivně naladěný člověk, na druhou stranu z toho vychází jako plytká osobnost bez názoru. Knížka rovněž obsahuje přebujelý úvod a závěr, které smrdí sebechválou.

Závěr: Když chci něco lehkého v televizi, pustím si romantickou komedii, když chci lehké čtivo, které neurazí a nemusí nad ním přemýšlet, přečtu si Fulghuma. Nečekejte, že vás Fulghum vyvede ze životní krize nebo poradí v těžké situaci. To by vás spíš jeho povrchnost mohla naštvat.

Vlkova.kristyna
14.10.2013 5 z 5

Mohla bych číst dokola a dokola a do kola:) Vtipné povídky Roberta Fulghuma ať už jsou pravdivé či ne. Knížka Vám dodá pocit, že pokud nejste o smrt, nejde o nic a že všichni jsme v jádru malými dětmi a neměli bychom brát život až tak vážně:)

lucin_a
14.09.2013 5 z 5

Výborné počteníčko. Doporučuji všem :)

dangerita
12.09.2013 3 z 5

Pohodové čtení které pohladí a místy i rozesměje. Není třeba hlubokomyslných rozborů a přesto si člověk z příběhů autora hodně odnáší.

Andulino
04.09.2013 5 z 5

Tato kniha nebyla moje první od Roberta Fulghuma, nicméně po samých slovech chvály jsem se na ni moc těšila. A kniha nezklamala - Fulghum je úžasný spisovatel (a dovolím si tvrdit i filozof), jehož myšlenky se čtou rychle a něco (alespoň ve mně) zanechají. Dokonce jsem si během čtení vypisovala některé myšlenky a životní pravdy, jichž je v knize požehnaně. Jsem tedy nadšená, jako vždy! Ale jenom pro upozornění - v ostatních knihách tohoto autora naleznete stejné, ne-li větší, množství krásných myšlenek a podnětů k zamyšlení.

Darkleynon
29.08.2013 3 z 5

Nejprve mě nadchl jeho styl psaní, pak mě zklamalo, že vše, o čem píše, je trochu na stejné brdo. Navíc jsem s ním mnohdy v mnohém nesouhlasila. Vrchol byl, když začal kritizovat houby. jakožto milovnici hub se mi nelíbí nařčení, že to jsou plísně a co je plíseň to je hnusné.
Knihu jsem ani nedočetla, i když jsem se za to vduchu kamenovala, nicméně se mi nesmírně ulevilo, když jsem si řekla, že už ji nikdy nedočtu.
Abych nebyla zastak kritická-tři hvězdy za něco musely být, pár myšlenek se mi velice líbilo.

katina
27.08.2013 5 z 5

Uz jen nazev knihy mluvi sam za sebe...

Manifest blech
14.08.2013

Moje první a nejoblíbenější Fulghumova kniha. Píše pravdivě a podle sebe, ale sedí to nejen na něj. Tak proč si to někteří lidi stále neuvědomují?

Mycak
22.07.2013 1 z 5

Očekávala jsem něco poutavějšího a vtipnějšího. Byla jsem ráda, že jsem na konci a můžu ji odložit a zapomenout.

wzet
18.07.2013 5 z 5

Fulghumovy knížky mě vždycky přivedou k úsměvu. Ať už je ve školce nebo si lehá do postele, která už hoří, tak vždy umí velmi příjemně potěšit. Na jeho knížky rozhodně nedám dopustit.
Jde o krátké oddychové čtění, které zahřeje na duši. Líbí se mi autorův pozitivní náhled na život, ale chápu, že ho spousta lidí nesdílí, a možná proto při čtení Fulghuma nebudou mít stejně úžasný pocit jako já. Tahle knížka byla první, co jsem od Fulghuma četl a hned jsem si nesmírně oblíbil. Objevil jsem díky ní skvělého autora a často se k ní vracím :-)

pecka02
09.06.2013 5 z 5

výborná...taková pohodovka přečtená jedním dechem :) skvělý vyproštovák ze špatné nálady...určitě se k ní budu ráda vracet

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Krátke príbehy poukazujúce na zmysel žitia, na dobro či zlo a to všetko podané s ľahkou dávkou humoru. Táto knižka dokáže povzniesť nejednú utrápenú dušu a dodať tak trošku lepší pohľad na náš život.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka, nasmála jsem, zamyslela se i dojala ... A povídka s ponožkami prostě neměla chybu :D

eseje povídky humor americká literatura fejetony úvahy a zamyšlení

Část díla

1996  85%Už hořela, když jsem si do ní lehal
2004  83%Třetí přání
2011  87%Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century
1996  86%Možná, možná ne

Kniha Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce je v

Přečtených3 552x