Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1286/bmid_vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-j-Koc-1286.jpg 4 2135 280

Školka je už více než patnáct let na světě. Stále vychází v dotiscích a mnoha překladech, a Fulghuma proto napadlo přečíst si to, co napsal před patnácti lety, novýma očima. Chtěl zjistit, jestli stále věří tomu, co napsal, jestli náhodou na něco nezměnil názor, a pokud ano, tak jak, v jakém smyslu a co s tím dělat. Obvykle se taková věc nedělá, autoři nemají takovou možnost. Školka je však o postoji k životu, jak se dívat na věci kolem sebe, a to se časem mění. Fulghum udělal na nové Školce nakonec víc práce, než čekal. Něco vynechal, protože to působilo zastarale, nebo prostě změnil názor na věc. Na oplátku přidal dvacet pět nových příběhů, co přinesl život, a co je dnes aktuální. Zdá se to jako hotová kniha?... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

Luvák
17.03.2016 4 z 5

Výborná kniha, tu jednu hvězdičku jsem srazil protože autor je místy až příliš sentimentální.

Manyna
16.03.2016 3 z 5

Ve spoustě věcí jsem se našla, a přiznejte se, kdo kouká v cizí koupelně do skřínky? :) Já občas ano, ze zvědavosti. ;-)

IvetB
04.03.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. První, kterou jsem od Fulghuma četla. A touto knihou si mě naprosto získal. Úvahy ze života, pro život. Fulghum je velmi laskavý s velmi jemným humorem. Ráda se ke knize vracím.

tatruszka
04.02.2016 5 z 5

Jsem učitelka v mateřské škole, možná to byl důvod, proč jsem si knihu přečetla, proč mě zaujal název. Cítila jsem z příběhů malé denní radosti, na které mnoho lidí zapomíná, radosti, které děti vidí. Krásná kniha :-)

jimbow
03.02.2016 5 z 5

Tenhle klenot jsem objevil zastrčený v knihovně jedné horské chaty při zimní dovolené. Nedbal jsem autorovy rady a se čtením spěchal, ale slíbil jsem si, že si tuhle knihu koupím, protože ne všechny mateřské školky jsou stejné.

lordik
18.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, dává milý a vtipný pohled na svět. Určitě si od Fulghuma přečtu knížek víc.

JosefW
05.01.2016 5 z 5

Prvně jsem se s Fulghumem setkal při hodině iteratury, kdy naše profesorka vykládala o svých oblíbených autorech. Už je tomu nějaký ten pátek, tudíž tahle informace skončila zaprášená pod hromadou dalších věcí, ať už k životu potřebných či nikoli. Asi týden nazpět, při procházení zdejší databáze, mi najenou padl do oka Robert Fulghum. A bylo jasno.

Jednotlivé postřehy, příběhy, vzpomínky a názory se nedají hodnotit najednou. Většinou jsme si ale rozumněli. Často jsem se přistihl s úsměvem na tváři. Tahle knížka člověku dokáže spravit náladu. Jak tu už někdo přede mnou napsal: ,,Fulghum vám dá do hlavy takový ten pocit, že na světě jsou i dobř lidé a není jich málo. :-)

P.S. Přísahám, že jakmile půjdu kolem papírnictví, koupím si pastelky. A budu si malovat. Barevně.
P.P.S. A zkusím si také někdy udělat domácí pampeliškové víno. :-)

nelajsia
02.01.2016 5 z 5

Kniha ma veľmi pobavila aj rozcitlivela... príbehy sú nádherne opísané, sú pravdivé a poučné... nájdu sa v nich mnohí prostí ľudia ... ako ja a Ty... prečítam si ju niekedy rada znova...:-)

Red_Fox
21.12.2015 4 z 5

V některých povídkách se najdou zajímavé myšlenky a čtenář se na věc podívá z trochu jiného úhlu pohledu. Ale našly se i slabší, které mi nic nedaly.

Jinak jednoduché čtení, dobré na vypnutí hlavy.

Kaca24
07.12.2015 4 z 5

Milá oddechovka ve které nechybí kapka humoru a poučení :)

newtory
18.11.2015 3 z 5

Nuda, ale usiluje sa tváriť milo. Čím viac s snaží, tým menej to funguje.

romankrasa
19.10.2015 5 z 5

Poslední věta: „Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.“ Ta není pouze citátem pro školky. Není pouhým moudrem, jaké rodiče a vychovatelky často kladou svým dětem na srdce. Přečtěte si ho ještě jednou jako dospělý člověk. Co vidíte nyní? Není to náhodou tak trochu moudro do života? Vždyť pro nás je neskutečně důležité mít někoho vedle sebe. Někoho držet za ruku, dávat pozor na okolnosti, a hlavně jí s ostatními. S rodinou, miláčkem, dětmi. Mít se rádi a života si užívat jak jen to je jde.

aji
15.10.2015 4 z 5

U této knihy jsem se opravdu nasmála. Je o obyčejných věcech ze života, nad kterými se moc lidí nepozastaví.

Evus
03.09.2015 3 z 5

Třetí knížka od Fulghuma je pro mě už možná moc pozitivna na stále stejný způsob a nic nového k tomu, ale přečíst se dala.

prcek25
28.08.2015 5 z 5

Tato kniha byla skvělá. Po různých žánrech, které jsem četla je tato kniha asi zatím mým favoritem :-) Ráda ji doporučím a určitě si jí přečtu více než jednou..

Najulka
02.08.2015 5 z 5

Skvělá odpočinková knížka, rozhodně můžu doporučit :)

IvanaBr
17.07.2015

Tuto knížku povídek znám jen z audio verze. Poslouchala jsem je několikrát před spaním, nebo v noci, když jsem nemohla spát. A dle projedí diskuse zjišťuji, že v mé audio verzi je jen několik povídek z celku. :-)
Některé povídky jsou milé a úsměvné. Jiné nutí k zamyšlení. Některé se mě nedotkli. Je to přesně o tom, jaké máme vlastní zkušenosti. Co nám na přečtené, nebo slyšené říká naše srdce.
Nečekejte od této milé knížečky nic světoborného. Motivačních knížek je celá řada a pokud hledáte, určitě najdete.
Tohle jsou prostě milé povídky před spaním. Uklidní, pohladí, zasadí semínko. :-)

HDosoudilová
03.07.2015 3 z 5

Kniha, ze které jsem velmi rozpačitá... byla to moje prvvní zkušenost s tímto autorem, nemyslím si, že poslední, ale čekala jsem od ní daleko daleko víc. Asi jsem k ní ještě nedozrála... Byly příběhy, které mě bavily, jiné vůbec. Třeba se k ní vrátím za pár let a změním názor...

radascz
08.06.2015

kniha z vyrazy pro veci kids where are you

gazduš
04.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka, autor má spoustu dobrých názorů, takže já jsem si z této knížky mnohé odnesla :D

eseje povídky humor americká literatura fejetony úvahy a zamyšlení

Část díla

1996  85%Už hořela, když jsem si do ní lehal
2004  83%Třetí přání
2011  87%Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century
1996  86%Možná, možná ne

Kniha Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce je v

Přečtených3 552x