Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56200/bmid_vrazdy-podle-abecedy-pyT-56200.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

L.Helena
21.01.2019 4 z 5

Četla jsem před léty, nyní jsem poslouchala audioknihu. Dokonalá detektivka.

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Pro mě druhá nejlepší kniha od A.Christie. Naprosto dokonalá zápletka. Sice mi v hlavě v jednu chvíli problesklo v hlavě, kdo je skutečný vrah, ale hned jsem tu myšlenku zahnala, že to určitě nebude správně-a našla jsem si jiného (nesprávného) pachatele :-).

mkkoudy
01.12.2018 5 z 5

Do poslední chvíle jsem neměl tušení kdo je vrah. Za mě příjemné čtení.

esfinge
08.11.2018 4 z 5

Příjemná detektivka. Vrah pro mne opravdu nečekaný, naštěstí Poirotovy nic neunikne.

tereza1198
07.10.2018 5 z 5

Chceš- li spáchat sérii vražd, nepiš o tom monsieur Poirotovi. Opět skvělá detektivka.

Fillipa
16.09.2018 3 z 5

Je jen málo děl A.CH., ke kterým se nevracím. Bohužel tahle je jednou z nich, i když Agátha odvedla výjimečnou práci a román by byl na 5* (ty také téměř pravidelně dávám) Jenže ... Nemohu skousnout postavu - aha, to by byl spoiler. Prostě jedna příliš dobře vykreslená postava je pravým opakem toho, co lichotí mému duchu, a vytáčí mne do krajnosti ;-) Proto jen 3*

Alizon
02.07.2018 5 z 5

Jedna z mých "nej" od Agathy Christie, kde jsem si i po dlouhé době pamatovala zápletku, ale to mi nezabránilo vychutnat si ji znovu. Geniální i když vlastně jednoduchá zápletka a podmanivé zpracování - prostě jedna z těch starých dobrých klasik.

Adush
16.06.2018 5 z 5

Příjemná, krátká a oddechová knížka, moje první Agatha Christie. Nečekané rozuzlení mě překvapilo, ale všechno hezky dávalo smysl. Myslím, že kdyby se příběh nevyprávěl z pohledu Hastingse, skoro by tam neměl co dělat.
Třeba přijde někdy chuť na nějaký další kousek.

Jessica007
22.05.2018 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Samozřejmě detektivní příběh i skvělá - a opravdu skvělá a bravurní zápletka, jak už je u Agathy Christie zvykem, to vše se mi moc líbilo. Ale také se mi líbilo, že v této knížce Hercule Poirot vyřeší nejen to, jak to bylo s anonymními dopisy a kdo byl vrahem, ale také vyřeší, jak pomoci někomu s jeho city. To se mi moc líbilo - na závěr ještě, jak pomohl. Opět skvělá kniha od Agathy Christie.

wiix
19.05.2018 3 z 5

Rozumiem, že kniha je úžasná a repliky ma bavili a boli priam bravúrne zvládnuté. Zápletka, napätie, nápad - skvelé. No naďalej ostávam pri tom, že detektívy nie sú moja šálka kávy a knihu som len tak-tak dočítala.

edith79
06.04.2018 5 z 5

To byla jedním slovem paráda. Hercule Poirot se během jednoho měsíce stal mým oblíbencem. Kniha je skvěle napsaná, příběh krásně plyne a nechybí ani vtip. Rozuzlení je tradičně parádní. To o co se spousta autorů dnes marně snaží, tedy originalita a napětí uměla Agatha Christie vložit do svých knih naprosto dokonale. A jízda nekončí....

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Můj milovaný Poirot se svým věrným "Watsonem" Kapitánem Hastingsem tentokráte čelí vpravdě ďábelskému protivníkovi. Agatha Christie je má nejoblíbenější spisovatelka. Její první knihu jsem četla někdy kolem deseti let v létě na chalupě u babičky. V podkroví byla malá knihovnička s detektivkami a tehdy začala má láska, která trvá již třicet let. Miluji onu starou dobrou Anglii z Agathiných knih, ta atmosféra nemůže nikoho nechat chladným. Není to poprvé, co jsem Vraždy podle abecedy četla, pravidelně se ke knihám ACH vracím a vracet budu. Všem, kdo mají rádi poctivou detektivku, tvorbu ACH mohu jen a jen doporučit.

Aymira
10.12.2017 5 z 5

Opět trochu jiný styl autorčina vyprávění, kdy nám tentokrát osobu vraha jmenovitě nabízí od samého počátku... Zároveň je velmi poutavý nápad s vraždami spojenými s abecední posloupností. Rozdíl oproti jiným knihám je i v tom, že tentokrát je Poirot na stopě sériovému vrahovi a místem zločinu jsou různá anglická města, a nikoliv uzavřený prostor s omezeným množstvím možných pachatelů.

Kniha je velmi čtivá, takže se dá opět přečíst během pár hodin. Závěrečný Poirotův proslov byl opět dechberoucí a vysvětlující a vše do sebe krásně zapadlo.

OcniBulva
21.11.2017 5 z 5

Moc pěkná věc. Starý dobrý Hercules Poirot. I při čtení mi před očima hrály postavy z filmového Poirota s Davidem Suchetem. Pro mě nikdy jiný Poirot nebude.

Shui-Xian
12.11.2017 5 z 5

Ze série s Poirotem považuji Vraždy podle abecedy za nejzdařilejší díl. Nechybí mu napětí, promyšlenost, ani poirotovská nonšalance (asi v málokterém díle tolik vynikne kontrast inspektorského pachtění oproti elegantní herculovské dedukci). Snad by té psychologie bylo až příliš, kdyby příhodně nevykreslovala pokřivené pozadí zločinu... Tento příběh je rafinovaný a svíravě temný - nestane se, že by jeho rozkrytí přineslo hned uspokojivé vydechnutí: spíše se k němu v myšlenkách budete ještě hodnou chvíli vracet.

RudýOnkel
23.07.2017 5 z 5

První z knih paní Mistryně, kterou jsem četl a koupil za levno v antikvariátu. Ceny nelituju. Dodnes ji mám uloženou a často se na ní kouknu. Dlouho jsem nic lepšího v budoucnu nečetl. Jednoduchý strhující děj, který udělá to, že kniha ten den na jeden nával dočtete do konce.

galadrielin
21.07.2017

Agathiny detektivky s Herculem Poirotem miluju. K vraždám podle abecedy mám obzvlášť srdečný vztah, protože nehledě na to, kolikrát jsem je četla nebo viděla v seriálové podobě, nikdy, ale skutečně nikdy, nevím, kdo je vrah. Ovšem kromě toho, že si připadám jak úplný blbec, to má svou výhodu - můžu je číst, kolikrát se mi zachce a pořád budu překvapená. ;-)

MirijamFrankl
27.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila,hezky napsaná,zajímavá vražda,vynikající psychologie vraha.Asi by mi však víc sedlo,kdyby byla vyprávěna z pohledu vypravěče nebo malého Belgičana.A také některé pasaáže byly příliš vleklé.Jinak jsem ale opravdu ráda,že jsem si na knihu udělala čas a rozhodně se s Agathou při nějakém jiném případu setkám zase!

konicekbily
24.04.2017 5 z 5

Autorka skvěle zamontovala do sériových vražd nový prvek - velice dobře skrytý a těžce odhalitelný motiv jednání vraha se současně snadno pohozenou návnadou.

Liduka
02.03.2017 4 z 5

Ze začátku jsem tomu teda moc nedávala, protože jsem se jen těžko začítala a vyšetřování vražd se vůbec neposunovalo kupředu. Nicméně konec mě dost překvapil, protože se ukázalo, že spisovatelka si se čtenářem celou dobu jen hrála.