Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491442/bmid_volani-kukacky-gZd-491442.jpg 4 4745 4745

Kniha, kterou čte celý svět Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Cuckoo's Calling , 2013

Pharaoha
30.05.2014 3 z 5

Nebylo to spatne, ale dost zdlouhave.

veronique.ka
30.05.2014 4 z 5

Hlavní hrdinové byli sympaťáci, měli své mouchy a máte pocit, že je můžete potkat na ulici. Příběh byl také zajímavý a když už jsem četla, četlo se mi dobře, ale nemám z knihy nijak skvělý pocit. Jsem zvědavá jestli bude pokračování.

lupo
29.05.2014

Dost jsem byla dějem knihy zklamaná. Přišlo mi dost zbytečné děj tak strašně natahovat a stejně až na konci pár stránek před koncem se dovíte kdo je vrahem.

wiix
29.05.2014 3 z 5

Celé 3/4 knihy som čakala na ozajstnú zápletku a skutočné vyšetrovanie, no mala som pocit, akoby príbeh stagnoval na opise tých istých situácii, predmetov a osôb len s malou obmenou viet...a keď prišlo vyvrcholenie, bola som mierne sklamaná, lebo to bolo predvídateľné. Vskratke: nebolo to zlé, ale na skutočnú detektívku to nemá.

Radzha
28.05.2014 4 z 5

Smíšenější pocity jsem snad ještě z knihy neměl.
Na jednu stranu je kniha svým způsobem nudná a nedokáže člověku nabídnout nic zajímavého. Ale na druhé straně je napsána tak čtivě, že ji prostě čtete. Osobně jsem ji četl skoro měsíc, ale nebylo to způsobené tím, že by mě kniha nebavila, ale opravdu nebyl čas na její čtení.
Co bych vytkl, tak to je přílišný popis. Ale což patří k této autorce. Dokáže vám i hrnek s čajem popsat tak dokonale, že ho skoro cítíte na jazyku. Což je podle mě u detektivky škoda, jelikož bych si detaily místností a dalších věcí rád představil po svém.
Je to klasická detektivka, kde je jen kapka krve, ale pozorovat detektiva s jeho velice chytrou sekretářkou vás baví. A osobně bych na vraha tipl někoho jiného, ale možná nejsem tak důvtipný, jak většina čtenářů.

jozanet
27.05.2014

Tak knihu jsem odložila a nevím, jestli ji někdy dočtu... ale nejspíš ne.
Nebaví mě. Opakovaně čtu stejné odstavce, musím se vracet a vůbec nevím, co čtu a to už se mi dlouho nestalo. Jsem zklamaná, zatím knihu nehodnotím, snad někdy příště, jestli budu mít chuť ji přečíst.

pavlina9305
26.05.2014 1 z 5

Nedočetla jsem, přiznávám se... možná jí dám časem ještě šanci, ale podle mě, to není šálek kávy pro Rowlingovou - měla by zůstat u knih typu H.P. .... za mě, ne ne

Škuch
26.05.2014 4 z 5

V podstatě klasická, čtivě napsaná detektivka ze současného Londýna, se sympatickým detektivem, šikovnou sekretářkou a úkladnou vraždou...

lucin_a
24.05.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha, musím potvrdit předcházející komentáře, že bylo předvídatelné, kdo bude vrahem. Nicméně jsem si pěkně početla, především zbožňuji postavu a charakter detektiva C.S.

Shampoo
22.05.2014 2 z 5

Tahle kniha je prostě slabá, paní Rowlingová prostě od Haryho nedorostla a je to spíš taková "dámská krimi" nevím jak to popsat, ale své fandy má, tak se určitě neztratí v knihovničce. Taková fajn oddychovka, ale kdo by se po náporu severských autorů mohl zlobit

pil
19.05.2014 3 z 5

Když paní Rowling opravdu napsala tuto detektivku, kdo potom sepsal skvělého Harryho Pottera?
Mrzí mě slabá zápletka a rozuzlení…
Jsem magor?
Překlad mi drhnul mezi očima, musela jsem některé věty číst opakovaně, abych jim porozuměla. Např. „Sjížděla asfalt“, říká vivien Cranfieldová, která bydlela v bytě nad Higsovou v době, kdy otěhotněla s Landryovou. „
To už je dnes možné otěhotnět se ženou?

A ještě otázka : víte jak vypadají chryzoberylové oči?

djelinek
17.05.2014 3 z 5

S většinou komentářů souhlasím, pro mne slušná detektivka, které bych nejvíce vytknul rozvláčnost vyprávění, či chybějící napětí. To že mi před koncem byl vrah už také jasný, autorce nevyčítám, ale nejvíce mne naštvalo to provedení. Až na tuto část to do sebe pěkně zapadlo a rozuzlení bylo precizní.

tandula
16.05.2014

Pověděla bych to asi takhle - přečetla jsem Prázdné místo, a chtěla bych ho mít ve své knihovně, protože mě ta kniha nějakým způsobem zasáhla. Přečetla jsem Volání kukačky, a ve své knihovně ji mít nemusím. Mimo jiné proto, že odhalení vraha pro mě nebylo překvapením.

MonisPop
16.05.2014 4 z 5

Myslím, že tento žánr by měla Rowlingová přenechat jiným. Nevadí mi tlusté knihy, ale jen za předpokladu, že je o čem psát. Nepotřebuji jistá fakta zopakovat několikrát, jako tomu bylo právě zde. Na celé knize byl nejlepší její závěr, protože se konečně nenatahoval jako celá kniha a rozuzlení příběhu přidalo na přitažlivost (což se nestalo díky odhalení vraha Luly). Rozhodně jsem čekala od označení bestselleru více. Možná další pokusy budou lepší.

pajunček
13.05.2014 3 z 5

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Román není ničím výjimečný, dokonce ani nijak extra zajímavý, ale zase je pravda, že se dobře čte a poslední část má spád. Souhlasím, že kdyby byl autor neznámý, kniha by zapadla jako stovky jiných. Mě osobně více zaujala Rowlingová svým Prázdným místem, to je její parketa, pokud chce psát pro dospělé, ne detektivky.

okeey
07.05.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, je to má druhá přečtená kniha od této autorky, první bylo Prázdné místo. Četla jsem ji jedním dechem a závěr byl pro mě šokující, to bych opravdu nečekala.

Magrata Mauritz
07.05.2014 4 z 5

Snaha o podobný styl jako měla Agatha Christie, ta však měla rozum a její knihy nemají víc než dvěstě stránek. Kolem stránky 300 jsem myslela, že Volání kukačky nedočtu, všechno se pořád opakovalo, ale ten konec nebyl tak špatný.

evasamankova
06.05.2014 4 z 5

Moje vůbec první kniha od této autorky. Styl vyprávění velice příjemný, četlo se to skvěle, ale přišlo mi to zbytečně rozvleklé. Konec byl možná pro mě menším zklamáním, ale postavy Strike a Robin byly velmi sympatické. Další díl bych si určitě přečetla.

kneznaliba
05.05.2014 4 z 5

Na rozdíl od některých jsem hoodně dlouho netušila, kdo to vlastně udělal. Kniha byla napínavá a jak jsem od Rowlingové zvyklá, i dobře napsaná. Co mi však opravdu vadilo byla ta mluva. Jak zde již někdo psal, samozřejmě vím, že se tak prostě mluví a i já podobná slova občas v mluvě používám, ale do knih se mi to prostě nehodí. Jelikož se mi ale kniha, kromě mluvy, celkově jinak líbila, ubírám jen jednu hvězdičku a zřejmě se začtu i do další knihy o Strikeovi.

bookgover
05.05.2014 3 z 5

Rowlligovou jsem si oblíbil díky úžasnému popisování světa Harry Pottera, kdo taky ne? Volání Kukačky je jinej žánr a bohužel se zde svého popisování nezbavila. Ono číst o pohádkovém světě je jedna věc, ale rozvlekle číst podrobné věci o klasických věcech - které děláme každý z nás během dne mi přišlo příšeně nudné a knihu jsem častokrát odkládal. Navíc během samotného popisování (včetně akce) používá dlouhá souvětí, které mě spíše uspávala, nežli držela v napětí. Je zvláštní že absolutním protikladem jsou dialogy. Ty jsou perfektní. Tady vládne pevnou rukou a jednolitvé rozhovory a následně výslechy mají šťavu a nutí čtenáře hltat slovo od slova. Klobouk dolů. Upřímně se tedy těším na nové tři filmy z kouzelnického světa, u kterých bude psát scénář (dialogy jí prostě jdou perfektně) - nežli na další díl této detektivky.