Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287183/bmid_volani-kukacky-8og-287183.jpg 4 4727 4727

Když se slavná topmodelka zřítí ze zasněženého balkonu v luxusní londýnské čtvrti Mayfair, vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. S tím se ale nehodlá smířit její bratr a najme si soukromého detektiva, aby její smrt znovu prošetřil. Cormoran Strike je bývalý voják - což ho poznamenalo na těle i na duši - a právě prochází složitou životní situací. Nový případ ho může uchránit před hrozícím krachem, čím hlouběji však proniká do komplikovaného světa, v němž mladá modelka žila, tím temnější věci vyplouvají na povrch a sám Strike se ocitá v ohrožení... Napínavá a rafinovaně vystavěná zápletka čtenáři přibližuje atmosféru současného Londýna: ospalý poklid ulic v rezidenční čtvrti Mayfair, omšelé kouzlo zapadlých hospod v East Endu i čilý ruch v Soho. Cormoran Strike se poprvé představuje v oceňovaném detektivním románu od Roberta Galbraitha, což je pseudonym J.K.Rowlingové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

danipos
29.04.2014 4 z 5

Neřekla bych o této knize, že je to detektivka, zřejmě jsem příliš nakažená Jo Nesbem (to jsou pro mě detektivky), spíš bych ji definovala jako román s kriminální zápletkou. Je to dobře napsané, Rowling je profík, ale nějak mi tam trošku chyběla určitá dramatičnost, spád .. nevím, jak to správně vyjádřit, ale když čtu detektivku, která mě chytla, tak v podstatě v každém volném okamžiku, který mám se k ní vracím, abych si honem, honem přečetla další kapitolu ... takto na mě tato kniha nepůsobila. Ok, když jsem se dostala ke čtení, četla jsem ji ráda, ale necítila jsem takové to vnitřní pnutí, to napětí ... naštěstí to zachránil aspoň konec, cca od 400 stránky to konečně dostalo spád ... kdyby takto byla napsaná celá knížka, dám s čistým svědomím a ráda 5 hvězdiček, takhle jsou to jenom 4.

michalka S.
28.04.2014 5 z 5

Tato kniha byla moje první od této autorky (samozřejmě jsem četla harryho...) , ale kniha se mi moc líbila . Protože mam moc rada detektivky !!!

VladkaBU
28.04.2014 4 z 5

... přišlo mi to dlouhé, někde mě to nebavilo, ale líbil se mi konec. Vyústění příběhu jsem přečetla jedním dechem. Spád a dramatičnost mi po celou dobu nějak chyběla.

radus
28.04.2014 4 z 5

Myslím, že je to docela dobře napsaná detektivka, jenže jsem čekala asi něco víc. Postavy jsou velice dobře vykreslené, celý příběh byl možná až zbytečně dlouhý, prostě taková oddychovka bez zbytečného násilí a krveprolití. Kdo má tenhle styl rád, ať si knížku určitě přečte.

Osca
27.04.2014 4 z 5

Třeba mi to nebudete věřit, ale i kdyby kolem toho nebyl takový humbuk, poznal bych, že tuto knihu psala žena. A líbila se mi. Víc než Harry, jsem už velký kluk.

Ivuska.09
26.04.2014 4 z 5

Mně se knížka moc líbila. Postupný příběh, který se postupně sám skládá a vše do sebe začíná zapadat. Bavilo mě pokračovat ve čtení, čekala jsem, jak se příběh vyvrbí a líbil se mi konec. Těším se na další pokračování s Cormoranem Strikem a myslím, že tento příběh Rowlingové sedl mnohem více, než román Prázdné místo.

muzka
24.04.2014 4 z 5

Skoro vše bylo napsáno. Já se děsila tolika stránek, ale nakonec se knížka četla dobře souhlasím s Clara del Valle přesně tak to cítím i já

Ladys
24.04.2014 3 z 5

Ani nevím, co napsat.
Líbilo se mi, že v příběhu nelítaly mrtvoly na každé stránce, netekla krev na hektolitry, nebylo to akční. Odlišnost veskrze sympatická oproti současné záplavě thrillerů.
Líbil se mi styl vyprávění. Pomaloučku, po střípcích si skládáte mozaiku až k slušnému finále.
Nelíbilo se mi, že jsem místy měl problém udržet pozornost a sledovat děj. Dokonce jsem někde uprostřed knihu chtěl odložit a dočetl jen proto, že autorka umí psát a konce někdy bývají dobré. Tenhle naštěstí byl

Retene
23.04.2014 4 z 5

Rozvláčné, ale nenudil jsem se.

Tiffany
23.04.2014 3 z 5

Za mě za tři s odřenýma ušima... Nevím, ale u mě se žádné napětí nestupňovalo. Vlastně jsem asi ani žádné možná nepocítila. Škoda. Zbytečně zdlouhavé, předvídatelné a vcelku nepřekvapivé. Nebýt sympatického Cormorana Strika, měla bych problém dočíst. Oproti severské krimi nuda.

petrra
21.04.2014 4 z 5

Kniha hooodně dobře napsaná, četlo se samo:) Přiznávám, že jsem věděla, že je od Rowlingové a ano - byl to důvod koupit a ano - nezklamalo mě to.
Mírné rozčarování pouze na konci - pozor spoiler - já jsem prostě čekala, že to bude strašně promyšlená a do detailů naplánovaná vražda a to jednoduché vysvětlení a přiznání, že šlo vlastně o okamžité rozhodnutí, mě trochu otrávilo.
Jo - Cormoran sympaťák:)

Klarinet
21.04.2014 2 z 5

Rowlingová umí psát. Napínavé, chytré, čtivé...nejlepší jsou na čtení knížky dohady, kdo je vrah a fantazie podnícená krásou slov si vše představuje. Oblíbíte si Cormorana Strika i Robin a držíte jim palce. Na druhou stranu je Volání Kukačky oddychovkou na jedno přečtení, knížka, ke které se podruhé už nevrátíte, není proč...oblíbený citát "Lež by neměla žádný smysl, pokud by ovšem pravda nebyla nebezpečná."

kuřátko
19.04.2014 4 z 5

Harry Potter to není, detektivní zápletka vlastně není nijak extra propracovaná, zpětně mi ten příběh přijde místy hodně vykonstruovaný, ale autorce se prostě nedá upřít, že je to skvělá vypravěčka!! Skoro 500 stran jsem přečetla hrozně rychle a to ne proto, že by to bylo jednoduché, ale prostě proto, že je to dobré. A na Cormorana se už zase těším!

magnolia
17.04.2014 4 z 5

Váhám mezi 3,5 a 4. Četlo se to moc dobře (ale zase ne tolik, abych mezi tím nepřečetla jednu ještě lepší knihu). Líbili se mi hrdinové Cormoran a Robin,autorčin styl vyprávění i detektivka bez krveprolití a úchylných vrahů. Tak přece jen dám ráda ty 4*. A těším se na další.

akcinel
16.04.2014 4 z 5

Obávám se, že příliš velká reklama někdy knize zbytečně ublíží. Čtenář očekává něco velmi neobyčejného, něco, co tu ještě nebylo a nakonec je poněkud rozladěný. Zbytečně. Po přečtení knihy si řekne: Ale ano, proč ne, docela se to povedlo. Možná do toho jdeme i s tím, že si nechceme nechat "vnutit" cizí názor. A knize to nakonec sebere jednu hvězdičku.

Clara del Valle
14.04.2014 4 z 5

Paráda. Návrat ke klasické detektivce ve stylu Agathy Christie. Nehoda, která nehodou nebyla a vyšetřování krok za krokem, na počátku se seznámíte s hlavními aktéry, kteří jsou pak pěkně jeden po druhém konfrontováni se sympatickým detektivem. V záplavě drsných severských a amerických krváků, které mnohdy soupeří v tom, kdo čtenáři naservíruje brutálnější, krvavější a hlavně nesmyslnější mord byl pád z balkonu a jeho rozplétání pro mne opravdovým požitkem, vyrostla jsem na knihách Agathy Christie a tohle mi jí připomnělo včetně závěrečného rozluštění, které bylo hodně ve stylu královny detektivek /přesně jsem uhodla, kdo by mohl být vrahem :-))/. A ta jména... Cormoran, Cyprian, Lula... krásně starosvětské. Jen ke konci už se to trochu vleklo, za to ubírám jednu hvězdičku, nicméně díky madam JKR za tuto knihu a moc se těším na další případy sympatické dvojice.

boris9229
09.04.2014 4 z 5

Ale jo - povedlo se! Ačkoliv kniha plyne pomalejším tempem a nic "závratného" se skoro na čtyřsetstranách neuděje ačkoliv nutno přiznat, že poté konec nádherně graduje až dospěje k .... no však přečtěte si. I přesto je kniha ukázkou toho, že JK Rowling dokáže psát krásně dialogy, vykreslit postavy - jak vizuálně tak i charakterově. Možná mohla být trošku kratší, vlezlo by se určitě na méně stránek, ale proč ne. Mě se líbilo! Doporučuji.

judy1
09.04.2014

Musím se připojit např. k Aliii a Raty,. Celkem dobře propracovaná postava detektiva, ale příběh nic moc a je fakt, že mně překvapila spousta vulgárních výrazů. Ale musím říct, že se zas tak špatně nečetla, prostě jsem čekala něco víc, třeba další bude lepší.

Aliii
09.04.2014 3 z 5

Musím přiznat, že kniha mě nechytla tak, jak jsem četla. Líbilo se mi, jak byl vykreslený Cormoran Strike a coby hlavního hrdinu jsem si ho docela oblíbila, nicméně jsem čekala mnohem větší čtenářský zážitek.

raty
09.04.2014 4 z 5

Od této knihy jsem asi čekala moc. Mírné zklamání, ale přesto se kniha dobře četla a určitě zkusím ještě minimálně další díl, abych věděla, jak se budou vyvíjet hlavní postavy.. Já se jen nemůžu srovnat s nadměrným používáním vulgárních výrazů. Vím, že se v prostředí, kde se příběh odehrává, tak mluví. Stejně mi to vadí.