Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287183/bmid_volani-kukacky-8og-287183.jpg 4 4751 4751

Když se slavná topmodelka zřítí ze zasněženého balkonu v luxusní londýnské čtvrti Mayfair, vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. S tím se ale nehodlá smířit její bratr a najme si soukromého detektiva, aby její smrt znovu prošetřil. Cormoran Strike je bývalý voják - což ho poznamenalo na těle i na duši - a právě prochází složitou životní situací. Nový případ ho může uchránit před hrozícím krachem, čím hlouběji však proniká do komplikovaného světa, v němž mladá modelka žila, tím temnější věci vyplouvají na povrch a sám Strike se ocitá v ohrožení... Napínavá a rafinovaně vystavěná zápletka čtenáři přibližuje atmosféru současného Londýna: ospalý poklid ulic v rezidenční čtvrti Mayfair, omšelé kouzlo zapadlých hospod v East Endu i čilý ruch v Soho. Cormoran Strike se poprvé představuje v oceňovaném detektivním románu od Roberta Galbraitha, což je pseudonym J.K.Rowlingové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Katy007
23.06.2014 3 z 5

Kdyby kolem té knížky nebyl takový poprask, možná bych ji ani celou nedočetla. A teď možná čekáte něco v tom smyslu, že jsem ráda, že jsem to vydržela, protože druhou půlku knihy jsem četla s nadšením a nemohla jsem se odtrhnout. Není to úplně tak. Rozhodně nemůžu říct, že mě kniha úplně zklamala, protože text je krásně napsaný, propracovaný... nevím, co přesně mi v tom chybělo. Chvílemi mě trochu zaráželo množství vulgarismů v řeči postav, ale to k nim nejspíš patří... Ale líbilo se mi, jak si na konci knihy autorka pohrává s časem. Děj tak získal větší spád.

kvarkan
21.06.2014 2 z 5

Pravda, na knizku jsem se doslova trasla, az si ji prectu.Mozna ocekavani bylo prilis velke, ale kolikrat jsem si pri cteni prvni pulky rikala, co na tom vsichni vidi? Zdlouhave vypraveni, mnoho postav, zkratka nuda, takze jsem se do cteni musela nutit. Nastesti se to pak zmenlo a od knizky jsem se nemohla odtrhnou. Detektiv i jeho asistentka byli prijemna a ne zas tak typicka dvojice.

3nitka
20.06.2014 5 z 5

Kniha splnila moje očakávanie, sympatickí hlavní hrdinovia, oceňujem, že sa nedali na konci dokopy. Zhltla som ju na pár posedení. Dávam plný počet hviezdičiek.

VePe
19.06.2014 5 z 5

Dočetla jsem včera.. I při šířce knihy mi na to stačilo pár dní. Dávám maximum bodů, protože kniha mě chytla. Oproti severským detektivkám neoplývá popisy násilí, je to spíše takové pátrání alá Colombo. A taky se mi líbilo, že v závěru nedošlo ke klasickému/ohranému sblížení hlavních postav, i když se toho možná v dalších pokračováních dočkáme.
Avizované popisy Londýna mi nevadily, lépe se mi všechno představovalo.
Knihu doporučuji i jako dárek, rozhodně nezklame. Těším se na další v pořadí.

eiramka
18.06.2014 4 z 5

Autorka si dobře zvolila hlavního hrdinu i jeho pomocnici - sympatická dvojice:) Taky mi vyhovojue, že to rozhodně není "drsná škola" - špatné spaní z thoho mít nikdo nebude - je to prostě klasická dobrá anglická detektivka - atraktivní prostředí, sympatický detektiv a dobrá zápletka - Agáta Christie by to možná zkrátila na polovinu, ale jinak nemám co vytknout. A pokračování už vychází, na českém překladu se pracuje.

darinka20
15.06.2014 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Příběh je poutavý a nenudí. Soukromé očko Cormorana si zamilujete :)

Karcoolka2210
14.06.2014 4 z 5

A mňa to bavilo. Cormoran Strike je zaujímavý človek. Rowlingová síce nie je Nesbo, ale je to dobrý začiatok série. Tak sa teším na nové prípady súkromného očka :) AJ

Modrina
14.06.2014 4 z 5

Ze série o Harry Potterovi se mi líbilo jen něco, pátý díl mě otrávil natolik, že zbytek už jsem si nepřečetla. Ale detektivky mám ráda, tak jsem to zkusila. Četlo se to velmi dobře. Oba hlavní protagonisté mě bavili. Možná to opravdu bylo zbytečně dlouhé, ale já jsem se nenudila. Takže - nadšením jsem neskákala, ale jako oddechovku na dovolenou rozhodně doporučuji. :)

keselylenka
13.06.2014 4 z 5

Hodně mě zajímalo, jestli Rowlingová zvládne i něco jiného než Pottera a za mě zvládla. Pravda, bylo to dlouhé, nebylo to na škodu. Styl psaní autorky mě hodně baví a její věty a děj se mi moc dobře čte. Postava detektiva je sympatická a tak nějak normální (až na kratší nohu),takže taky fajn slévá od všech těch alkoholiků apod.

kklepkaa
12.06.2014 4 z 5

Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowligové dektivka se mi četla dokonce líp než Nesbø - Netopýr.

Pavlusa007
11.06.2014 5 z 5

Kniha se četla krásně a po delší době mi dokázala, že dobře napsaná detektivka nutně nepotřebuje tuny detailně popsaných zohavených mrtvol.

Askarinka
10.06.2014 4 z 5

Já vážně nevím co říct....Příběh je to vesměs velice pěkný,ale tak zdlouhavý! Občas jsem se musela vracet zpátky a číst si znovu předešlé rozvleklé odstavce. Ve výsledku se mi ale vlastně docela knížka líbila.

tereza8106
06.06.2014 5 z 5

Myslím, že se čtenáři musí smířit s tím, že pro Rowlingovou jsou typické dlouhé dialogy, neúnavný popis okolí, propracovaná psychologie postav a rozvláčný začátek. Tohle se projevuje ve všech jejich knichách (až na poslední napínavé díly Harryho).
Musím se přiznat, že prvích asi 80 stránek mě nudilo, ale postupně s přicházejícími vodítky jsem se nemohla odtrhnout. Dokáže totiž vytvořit do detailu nové světy,postavy a místa, o kterých přestáváte pochybovat, že neexistují. Vrah pro mě byl překvapením a na konci do sebe důkazy dokonale zapadly. Člověk si pak musel říct několikrát, no jo vlastně...Navíc dává čtenáři možnost, přijít si na viníka sám, vodítek je dost.....

Lenny33
06.06.2014 4 z 5

Páni. Nejsem v šoku ze zjištění "kdo je vrah", ale z toho že už kolem sté strany jsem díky jednomu rozhovoru měla na vraha svůj typ a byl správný! :)
No ale ke knize. Když jsem si přečetla anotaci, na knihu jsem se těšila, i když jsem si říkala, že námět je celkem ohraný. Prvních 50 stran mě kniha vážně bavila, ale pak nadšení z knihy sláblo víc a víc, až jsem někde v polovině měla takovou krizi, že jsem myslela že knihu nedočtu. Za 2 dny jsem s novým elánem ve čtení pokračovala a naštěstí už se jednalo o posledních 200 stran kdy děj gradoval. :)
Podle mého, je v této knize popsána naprosto dokonale práce detektiva a chápu, že autorka musela do knihy nacpat všechny ty rozhovory, aby se dostala tam kam chtěla. Ale pro mě byla polovina knihy prostě nezáživná ba až nudná.
Největší zbraní této knihy je jednoznačně hlavní hrdina, který zaujme snad vším (vzhled, pochmurná minulost, humor,...).
Ani nevím co ke knize říct. Pajdovi bych dala s přehledem 5* ovšem jen o něm kniha nebyla. Konec byl super, ale to nic nemění na tom, že jsem se prokousávala desítkami stran nudných rozhovorů, které autorka neuměla nijak okořenit. Hodnotím 3,5* a další díly si přečtu jen a jen kvůli Pajdovi!! :P

sewista
06.06.2014 3 z 5

Rekl bych normalni detektivka. Zadny zazrak to neni a myslim si, ze lidi jsou urvani jenom z toho, ze JKR umi napsat i neco jineho nez Harryho. Ale je pravda, ze je to fest dlouhe. Takze za mne tri hvezdy.

lena_itf
04.06.2014 5 z 5

Super čtení. Je to klasická detektivka, spoustu vodítek, které si možná někdo dá ihned do souvislosti s hlavní dějovou linií :-D Mě to všechno docházelo až ke konci knihy, :-D ale víc už neprozradím. Jen možná toto: budete překvapeni :-D

ttinecka
04.06.2014 4 z 5

Souhlas s julythreemosen, kdo čeká nervák ve stylu severských detektivek, tak se nedočká, ale proč pro změnu nečíst trošku klidnější detektivku? I když jen zdánlivě, i tady se to hemžilo podivíny v čele s hlavním hrdinou :-). Mně se to líbilo, pobavilo a taky asi nepatřím k tak sečtělým čtenářům detektivek, kteří zločince uhádnou hned na začátku - taky proto mě to bavilo až do samého konce :-).

mumin63
04.06.2014 5 z 5

Musím se v prvé řadě přiznat, že jsem knihu nečetla, ale koupila jsem si ji jako audioknihu a jediná věc, kterou jsem musela trochu překousávat byl Petr Oliva, který knihu načetl. Ale obsahově jsem byla velmi spokojená, těším se jestli bude další díl.

Katka81
04.06.2014 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Klasická detektivka.

julythreemosen
01.06.2014 4 z 5

Musím nesouhlasit s komentáři, ve kterých převažují negativa. Knížka byla dlouhá, to ano, ale nezdála se mi natahovaná, vtáhla mě do děje a měla jsem ji přelouskanou za pár dní. Cormoran je skvělá postavička. Moc nechápu lidi, kteří se snaží srovnávat se severskou literaturou. To je jako srovnávat HP a krtečka - HP je je ve svém oboru jednička, ale krtečka budete stejně stále milovat. Rozhodně jsem do téhle knížky nešla s tím, že se bude podobat Larssonovi nebo Keplerovi, přesto se mi líbila, byla čtivě napsaná a na rozdíl od většiny lidí asi nejsem dost chápavá a vraha jsem opravdu od začátku neuhádla. Vzhledem k tomu že Kukačku napsala stejná spisovatelka jako přeslavného HP, nemůžu dát pět hvězdiček. Jinak ale chválím, hezká oddechová knížka pro dlouhé večery.