Vítěz je sám

Vítěz je sám https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151745/bmid_vitez-je-sam-X4a-151745.jpg 4 536 67

V knize Vítěz je sám se Paulo Coelho vrací k důležitým myšlenkám z románů Jedenáct minut a Záhir. Předkládá čtenářům román plný napětí, věrný obraz světa, v němž žijeme a kde se natolik upínáme k bohatství a úspěchu za každou cenu, že mnohdy neslyšíme, co nám říká naše vlastní srdce. V románu Vítěz je sám nás Paulo Coelho zavádí na Filmový festival v Cannes, kde se schází takzvaná Supertřída – lidé, kteří se proslavili ve vysněném světě módy a filmu. Někteří z nich se dostali až na samotný vrchol a obávají se, že své skvělé postavení ztratí. V sázce jsou peníze, moc a sláva – tedy hodnoty, pro které je většina lidí ochotna udělat cokoliv a za jakoukoliv cenu. Na tomto moderním „jarmarku marnosti“ se setkávají ruský milionář Igor, král módy Hamid, původem z Blízkého východu, americká herečka Gabriela, dychtící po hlavní roli, ctižádostivý policejní vyšetřovatel Savoy, který doufá, že vyřeší největší případ svého života, a Yasmine, modelka stojící na počátku úspěšné kariéry. Komu z nich se podaří v některém z mnoha snů, které jim okolní svět nabízí, rozpoznat svůj vlastní sen a uskutečnit ho?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

O Vencedor Está Só , 2008

Elbereth13
04.04.2015 4 z 5

Jednotlivé příběhy hlavních postav se mi líbily moc. Bylo zajímavé jak a hlavně odkud se do Cannes dostaly. Kniha jako celek bohužel se mi nečetla nejlépe, občas jsem se malinko ztratila v postavách vedlejších a musela jsem se kousek vracet. Autor patří mezi mé TOP, takže jsem ráda, že jsem se prokousla i tímto dílem ;)

Cherry Lady
02.01.2015 1 z 5

Knížka byla dost zdlouhavá a plná klišé. Nic nového mi nepřinesla.

KetrinZel
29.10.2014

Nijak mi nezaujala, vůbec jsem se nemohla začíst. Přestože bylo léto, volno a času dost, tak to nešlo číst. Jinak mám knihy tohoto autora moc ráda.

petra3242
28.10.2014 2 z 5

Kdyby autor vynechal všechny ty zbytečný popisky byla by to celkem zajímavá kniha, takhle jsem se nudila a místy se až nutila abych knihu četla dál. Pak se to nějak zlomilo, asi tak v polovině knihy mě začal děj opravdu zajímat. Ke konci naprosto úžasné.

Tommaso
25.09.2014 4 z 5

myslím, že přečíst si knihu Vítěz je sám nebylo špatné rozhodnutí i přes to, že nepatří mezi nejsilnější u tohoto autora...

kejty91
05.07.2014 5 z 5

kniha se mi velmi líbila - dokázala mě vtáhnout do děje - v takových situacích jsem si říkala, nebuďte s ním, jelikož vám přinese jen smrt...pocity k hlavním postavám se mi měnily, hlavně tedy u Ewy a Igora - o kom však můžu říct, že mě nechal naprosto v klidu byl například policista Savoy. Nakonec jsem si říkala, jak to asi dopadne, přiznám se, že jsem si myslela, že Igor zastřelí sebe a nebo sebe a Hamida. Přičemž neustále si pamatuji, jak dal Igor přísahu, že bude nápomocen rodině první oběti - anděla s hustým obočím.

Netuším, proč mi kniha dopřála tuto situaci.

Za sebe knihu velmi doporučuji - oproti jiné Coelhově tvorbě je tohle zase něco jiného a stále něco krásného. Doteď přemýšlím nad tím, jak autor nakonci uvádí, že mu ke knize pomohli informace jeho známých...Dnes je zkrátka možné všechno.

Imogen
19.06.2014

Souhlasím s tím, že Igor byl nejzajímavější postavou knihy, byl krásně vykreslený a přiměřeně dramatický. Už jen kvůli jeho vývoji stojí za to si knihu přečíst, povedený odraz dnešní doby tentokrát v "uměleckém" filmovém průmyslu.

šmudlík
25.01.2014 3 z 5

Řekla bych na jedno přečtení, ale ne špatné. Myslím, že jediné co mě udrželo nezavřít knížku, byla postava Igora. Dával knížce dobrý děj, stejně tak jako místy vyšetřování Savoye. Tím se nejednalo jen i čistý pohled na život slávy, který byl však také celkem zajímavý.

Natique
08.12.2013 1 z 5

Tahle kniha se mi také moc nelíbila. Když si vezmu, co Coelho dokáže napsat a porovnám to s touto knihou, tak jsem byla dost dost zklamaná. Dočetla jsem knihu jen proto, že jsem se rozhodla, že ji dočtu.

Silvina
09.10.2013 2 z 5

Tohle pro mě byl celkem propadák...

dusty
18.08.2013 3 z 5

Na Coelha slabota. Tady se autor vydal do vod, které mu rozhodně nejsou vlastní. Ještě, že jsem tohle dílko nečetl dřív než ostatní Coelhovy knihy, to bych přišel o svého oblíbeného autora.

LucieV
26.06.2013 2 z 5

Knihu jsem dočítala jen obtížně (dva roky po zakoupení). Jiné knihy od Coelha se mi líbí, ale tahle je na mě moc pochmurná a vypravěčské schopnosti mě v tomto případě moc neuchvátily.

Šárka_D
25.06.2013 2 z 5

Tahle knížka mě vůbec nebavila. Příběh byl tak roztahaný, až se zdálo, že tam žádný není, asi do půlky jsem vůbec nepostřehla, že by se hlavní postavy někam pohnuly. Kromě toho byl plný moralistických kázaní, takže jsem knihu asi za půlkou odložila a dočítat se nechystám.

Wichita
18.06.2013 2 z 5

Místy velmi utahané čtení, které vás i přes své velikášství (ten svět celebrit je ale prohnilý!) začne nudit. Moje první kniha daného autora se rovná zklamání.

BooksLucyKing
08.06.2013 4 z 5

Zajímavě pojaté časově, odlišná od jiných knih Coelha, takový až thriller pomalu, ale stála za přečtení.

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Prvých sto strán som "zhltla" na jeden záťah a už už som si myslela, že je to konečne prvá kniha od Coelha, ktorá skutočne stojí za to. A potom prišlo sklamanie. Postupným prenikaním do deja sa mi to páčilo menej a menej. Život a štýl veľkých hviezd filmu či módy, nezmyselná honba za slávou a v tom ešte nezmyselnejšie vraždy nevinných ľuďí, spáchané odvrhnutým mužom, ktorý chce ničiť svet pre ženu, ktorú miloval. A k čomu to všetko? Len pre to, aby zistil, že ona za to nestojí.
Coelho ponúka skutočné detailný pohľad do sveta, ktorý bežný človek nepozná, ale samotný text a rozsiahle popisy nedokázali udržať moju pozornosť a priapadli mi nezáživné a nezaujímavé.
Postavy z knihy majú sny a ciele veľmi vzdialené od skutočných hodnôt života obyčajného smrtelníka, že keď sa im ich aj náhodou podarí dosiahnuť za veľmi vysokú cenu a mnohokrát za cenu straty samého seba, tak to nie je žiadne víťazstvo a mnoho z nich ostáva samotných a chudobnejších, než akýkoľvek obyčajný človek.

JanaS.
12.01.2013 5 z 5

Další hezká kniha od Coelha :-) Celý příběh Mě bavil a držel v napětí.Je to sice trošku "jiná" kniha, než jsem si představovala, ale líbila se mi :-)

Peeki
21.05.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější od Coelha.

Tripedalia
29.03.2012 3 z 5

Nápad ohledně děje knihy nebyl vůbec špatný, právě naopak. Ale ta délka, trvalo mi, než jsem se jí prokousala. Plno věcí mi přišlo zbytečných. Kdyby kniha měla zase jako dřív těch 150 - 200 stránek, tak by podle mě o dost stoupla...

Vat
18.09.2011 3 z 5

Myšlenka dobrá, jako vždy, pokud se jedná o knihy Paula Coelha. Ale to zpracování!! Mezi Vítězem a Veronikou je propastný rozdíl v podání myšlenky. Co se délky týče, tak na 170 stránkách Veroniky je vyjádřena nepoměrně lépa a poutavěji, než v této knize,u které, jako jsem ji četl déle a déle, jsem měl pocit, že ji napsal úplně někdo jiný. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že Igor, ačkoliv to má být vlastně pozitovní hrdina, který jediný prozřel a došel k názoru, že pokus o znovuzískání jeho rozmazlené, životem v přepychu zkažené exmanželky je blbost, ji vlastně do tohoto přimknutí se k materialismu a vztahu s Arabem musel svým chováním dohnat. Vyústění děje v to, že Igor je vlastně vítěz mi připadlo, jako velice sporné a od autora knihy, jejíž název jsem již zmínil, bych rzohodně očekával mnohem více.