Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345676/bmid_vis-ze-te-miluju-htP-345676.png 4 1125 248

DIMILY série

Seznámit se s novou rodinou vlastního otce, kterého jste neviděli několik let, to nezní jako lákavé prázdniny v Kalifornii! Eden se potkává se třemi nevlastními bratry, z nichž ten nejstarší je černou ovcí rodiny a od začátku s ním naráží na komunikační problémy. Čím víc se jej snaží pochopit a najít k němu cestu, tím je jí jasnější, že k němu cítí mnohem víc. Tyler je ale složitá osobnost a jednoduché to s ním opravdu nebude. *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

xena2711
25.02.2019 3 z 5

Přečteno, ale musela jsem se kousnout....už holt nejsem cílová skupina:-)

todilka
25.02.2019 4 z 5

Když na vás leze nějaká choroba, je tohle přesně knížka, se kterou zalézt na víkend do postele...i když už mi dávno není -náct, tyhle nenáročné a předvídatelné příběhy mě stejně baví. Zalíbil se mi i název a také prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Občas mě štvala hlavní hrdinka, občas hlavní hrdina, ale tak to má u tohoto žánru být. Samozřejmě se chystám na další díly...svým způsobem mě i fascinuje, jak tyto "bezduché slaďárny" a jejich autorky dokáží nadchnout ke čtení tolik lidí po celém světě, i proto je čtu s tím, že za tím přece musí něco být. Třeba jako série After od Anny Todd...zřejmě chce spousta čtenářů uniknout od všedního života, prožít hořkosladký příběh se šťastným koncem a snít...
*čtenářská výzva 2019: Kniha, která má lichý počet stran (já vím, že zde na databázi je uvedeno 352 str., čistý text v mé verzi ale končí na straně 351...mimochodem, tak je to u spousty knih...většina má na DK sudý počet stran, bereme-li však čistý text, spousta jich má v papírové podobě počet lichý)

Kamchaa
12.02.2019 2 z 5

Pěkné, čtivé a naprosto mimo :-)

Turtleee
07.02.2019 odpad!

Jsem cílová skupina, ale tohle je moc. Jakým způsobem autorka obhajuje činy hlavních postav je opravdu neuvěřitelné. Kniha je plná vážných problémů, o kterých se autorka měla více rozepsat. Takto to v životě sakra nefunguje!!! Jednou by se k vám někdo zachoval jako Taylor a budete mít strach ho vidět....natož se do něj zamilovat. Bohužel.

Holky! takto NEMÁ VYPADAT vztah. Neberte si z toho prosím příklad.

domina
02.02.2019 5 z 5

Líbila se mi

Mišule_11
02.01.2019 5 z 5

Ještě před jejím přečtením jsem na tuto sérií slyšela různé, ale hlavně negativní názory, ale jsem ráda, že jsem se řídila jen svým úsudkem! A ani po přečtení knížky jsem si nedokázala vybavit, čím mě ta knížka, tak pohltila a dostala..! :)
Nápad na děj se mi líbil od samotného začátku, byl čtivý a i když místy přehnaný a nereálný. Stále mě něco pohánělo číst dopředu, abych nebyla již tak zvědavá a napnutá, jak se to vlastně celé vyvine..! :)

Alzbeta17
30.12.2018 3 z 5

Téhle kniha pro mě byla jedno velké WTF.
Jako první si dovolím vznést připomínku k názvu, podle nějž jsem čekala nějakou nudnou feel good slaďárnu a né tohle. Ekvivalentní název: Jak oplacaná holka vyléčila kluka že závislosti na kokainu, aneb jak se opít, zhulit a řídit v Kalifornii: Příručka typy a triky.

Jako jo, bylo to docela čtivý a asi pět věž se mi vážně líbilo a omg ne, fakt ne. Nevím jestli budu v sérii pokračovat. ????

Moje ponaučení z týhle knížky je takový že nikdy nebudu chodit na párty ( nikdy jsem Nikde nebyla, pořád jenom čtu)

Za mě prostě wtf se třemi hvězdičkami

snowpinkee
13.12.2018 3 z 5

Hmmm.. když jsem četla recenze na tuhle knížku byla jsem napjatá co mě čeká.
Upozorňuji, že jsem ji četla z pozice matky a taky už pokročilá věkem. Není mi 50 ale ani 20.
Spousta zápornějších recenzí, které jsem si přečetla jsou od čtenářů, kterým je kniha určovaná svým zařazením YA. Ale ve většině těchto případů si myslím, že nedokážou ten příběh úplně na plno pojmout. Oni ani nemohou, ty zkušenosti nás pokročilejších nemohou mít.
Nejde srovnat bolest zlomeného kotníku a zlomeného srdce nebo zakázané lásky (teď se bavíme o příběhu).
Bylo tam i pár částí, které sváděli k slzám. Ale zase mě asi na úplně jiných místech než dospívající mládež.
Určitě bych doporučovala, aby si to přečetli rodiče dospívající mládeže. Myslím, že by se mohli dostat blíže ke svým dětem.

A mohla bych psát dál k této knize.
Jen co mi hodně vadilo, bylo, že korektor asi taky hodně pil. Těch textových chyb, které tam byly... děs běs...

Lenka.Vílka
06.12.2018 1 z 5

("You know I love you, I really do, But I can't fight anymore for you, And I don't know, maybe we'll be together again, Sometime, in another life, In another life" ... In another life - The Veronicas)

Co se to v poslední době děje s těma americkejma rodinama? Oni nenávidí svoje děti? Nějak mě štve ta postoupnost jejich akcí. Rodiče se rozvedou, každý z nich je na druhé straně států a dítě svého druhého rodiče vidí až po letech, když k němu jede? Jo, a mimochodem, znovu jsem se oženil a na svatbu nikoho z vás nepozval. Ať je větší sranda! No, ty kráso!

Takže, hodná, lehce (fajn hodně) naivní holka je vhozena do neznámého prostředí, přesto pro čtenáře plného stereotypů. Na každou naprosto přirozenou otázku je odpověď, že se nemá ptát, ať do toho nestrká nos a fakt si nevšímá toho kluka. A potom je tady "on". Udělalo mi radost (a překvapilo), že "ona" z něj není hned na větvi, dala si na to dost času. Dalo mi to naděj, že možná v ruce nemám takovou volovinu. No, naděj odešla hodně rychle...

Kniha má hodně WTF momentů. Jeden za všechny: Nerada mluvím závislostech svého kluka, protože se cítím trapně, když lidé ví, čím si musím procházet, ale má mě kdo ňuchňat, tak jsem tam, kde jsem.
Ale na druhou stranu, po dlouhé době, kdy největší blbka není hlavní hrdinka. Proto to tý holce a tomu "grázlovi" budete přát. Ale ještě na další druhou stranu, příběh za postavami a jejich chování, které jsem se postupně dovídala, mi prostě přišel postavený na hlavu. Jako kdyby postavám bylo padesát, nebylo jiné východisko a tím pádem "všichno musí zůstat jak je".

Celkově mi celá pointa přišla divná. A konec? Autorka je buď naivní nebo blázen, že je tohle téma knihy jako série (ale trend trilogií je mocný). Až moc se bojím, že další dva díly se budou točit stále v tom samém. Ale když něco (nebo nic), alespoň to bylo dobře napsané, takže cesta na konec nebyla tak hrozná. Ale tentokrát ne, druhý díl ne.

ZAČÁTEK SPOILERU
Víte, co jsem nechopila? Proč Eden tak řešila, že na ně přijdou ostatní. Že má něco s klukem, jehož máma si vzala jejího tátu. Já se domnívám, že oficiálně spolu nemají nic společného. Jenom by to na rodinných návštěvách ze začátku vypadalo zvláštně. Ale to bylo stejně povrchní jako to, za co Eden odsuzovala Tiffani. Že každý bude řešit její vztah s Tylerem. Že jí záleželo víc na tom, co si myslí ostatní. Neudělala Eden náhodou to samé? A na důkaz předstírání, že je všechno, jak to chtějí ostatní, začne chodit s jiným, ale zároveň si vždycky najde cestičku k Tylerovi.
Blink...
KONEC SPOILERU

Jenom škoda častých chyb v textu.
A taky škoda, že tam vlastně nebyl jiný děj než věčné povrchní večírky. A že postavy nebyly lépe rozepsané. Hlavně Tyler (ó, já to napsala, stydím se za to přiznání, ale je to pravda), protože tam mohla autorka něco ukázat, protože on byl jediná zajímavá postava. Proto je tohle důvod, proč má druhý díl u mě stopku, ne moje nízké hodnocení jedničky.

Co ale musím, je zastání se překladatelky. Četla jsem od ní ještě jednu sérii a tam bylo všechno naprosto v pořádku. Ale tady jsem občas musela přemýšlet, co se tím chtělo říct, ale nemyslím si, že to je jenom překladem. Potom by měl někdo knihu kontrolovat, ne? Překladatel ale není spisovatel, korektor a redakce v jedné osobě, nebo jak to tam chodí. Tady spíš chyběla kontrola, protože to byly chyby spíš z tohohle ranku. Jako kdyby to chtěl mít někdo prostě až moc brzo venku. Když kniha ještě nebyla přípravena.

kujuduss
21.11.2018 odpad!

Děs...je to prostě divné.

Eclaire
19.11.2018 1 z 5

Je to blboučké :-)

Sabča92
29.10.2018 2 z 5

Do dočtení této knihy jsem se musela nesmírně nutit. Snažím se dočítat všechny knihy a toto bylo opravdu utrpení. Mrzí mě to, ale ta kniha byla naprosté nereálné fiasko. Hlavní hrdinka byla naprostá hlupačka, jejíž myšlenkové pochody jsem vůbec nechápala. Svět, do kterého se přistěhovala byl plný sexu, drog, alkoholu a vše bylo na denním pořádku. Láska s nevlastním bratrem - největší možné klišé, byl tak nepochopitelný a zničehonic.
Pokud hledáte romantickou YA knihu s tématem lásky mezi nevlastními sourozenci, raději sáhněte po Papírové princezně nebo sérii Rosemary beach, ale toto opravdu ne :-(

Maruš.D
26.10.2018 5 z 5

Do knihy jsem se velmi rychle zamilovala. Byla naprosto úžasnaa. Od začátku do konce se mě drželo vzrušení, tep se mi zrychloval ve vypjatých situacích a po zádech mi přebíhal mráz. Zamilovala jsem se jak do Edan tak i do Tylera. Tyffany jsem nesnášela, ale kdo by ji snesl? Dean mi nevadil, ba naopak jí pomohl v těžkých chvílích. Postavy mají hlavu a patu, jsou reálné a zábavné. K příbehu se dá říct pouze WOW a UFF.. ocitli se v těžké situaci, avšak myslím si, že to není nic pohoršujícího, avšak věřím, že s odsouzením by se setkali všude. Konec se mi moc nelíbil, ale ne ve smyslu, že by byl špatně napsán, ale proto, že neměl Happy-end.

Horselen
13.10.2018 4 z 5

Zpočátku mě kniha přišla hodně průměrná, čtivá sice byla, to ano, ale nic moc se nedělo. Samé večírky a puberťácké problémy a k tomu spousta popisu.
Nicméně později jsem se do Tylera zamilovala podobně jako Eden a plánuji přečíst i další díly.

simona5r
13.10.2018 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, i když už nejsem úplně cílová skupina, tak si občas ráda přečtu young adult knížky. Ale tahle mě bohužel vůbec neoslovila. Hodně klišé, trapné rozhovory, Eden mi byla spíš nesympatická, jediný Tyler a jeho tajemství mě přesvědčili ve čtení pokračovat, abych si potvrdila své odhady. Ale do pokračování zatím nemám v plánu se pouštět.

wildXchos
11.10.2018 3 z 5

Bylo to čtivé, takové nahlédnutí do vnitřního světa dívky. Postavy ale vlastně nedělaly nic jiného, než že pořád chodily na večírky. Láska mezi nevlastními sourozenci není ve skutečnosti vůbec problém, takže nemuseli mít žádné starosti.

-Annett-
10.10.2018 5 z 5

Neskutečně čtivá oddechovka. Chvílemi jsem si sice říkala "jak to? A tohle proč?" Nicméně i tak se mi knížka velmi líbila a už se těším na další díl.

Evule114
08.10.2018 4 z 5

První díl byl opravdu čtivý, až na pár věcí, které byly přitažené za vlasy. Ale to už je názor každé z nás. Rozhodně jsem ale četla lepší knížku s podobnou tématikou, takže plný počet dát nemohu, rozhodně ale můžu doporučit.

Anet_410
05.10.2018 4 z 5

Knížka se krásně četla, je velmi čtivá a jako oddechovka ideální. Postavy mi byli sympatické a celkově příběh Tylera je zajímavý sám o sobě. V tomto díle se toho dělo asi nejvíc, ale musím říct že některé situace mi přišli až moc přehnané a především vedlejší postavy byly i dost nereálné. Taky mi hrozně vadil překlad a chyby v textu ale to není vina autorky. Kniha se mi líbila a Eden a Tylerovi jsem fandila.

__Vev__
02.10.2018 5 z 5

Začátek knížky jsem váhala, nevěděla jsem, jak tu knížku mám uchopit, jestli číst dál nebo ne. No, jak jsem se dál dostávala do děje, tak mě knížka totálně polapila. Četla jsem všude, fakt všude. Zatraceně, tohle bylo fakticky skvělé. Tylerovi výbuchy byly někdy přehnané, co si budeme vykládat, Davea sem nemohla vystát... Konec mě velmi překvapil (což je jenom dobře!). Jakože Dean, to jsem vážně nepochopila, protože prostě nenene :D
Líbilo se mi, jakým stylem, byla knížka napsaná. Místy jsem měla co dělat, abych se někdy nezasmála (hlavně, když jsem četla na přednáškách ve škole :D). Doporučuju, sice už asi nepatřím do téhle kategorie, ale tyhle knížky zbožňuju!