Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345676/bmid_vis-ze-te-miluju-htP-345676.png 4 1125 248

DIMILY série

Seznámit se s novou rodinou vlastního otce, kterého jste neviděli několik let, to nezní jako lákavé prázdniny v Kalifornii! Eden se potkává se třemi nevlastními bratry, z nichž ten nejstarší je černou ovcí rodiny a od začátku s ním naráží na komunikační problémy. Čím víc se jej snaží pochopit a najít k němu cestu, tím je jí jasnější, že k němu cítí mnohem víc. Tyler je ale složitá osobnost a jednoduché to s ním opravdu nebude. *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

evik7522
25.09.2018 4 z 5

Ačkoliv nejsem cílovou skupinou, knížka se mi líbila - hezká, čtivá (dala jsem jí za víkend) a pohodová. Zápletka je sice, jak už několik čtenářů zmínilo, a já si to taky myslím, trochu \"přitažená za vlasy\", protože na lásce nevlastních sourozenců, kteří nemají mezi sebou žádné biologické pouto, nevidím nic špatného. Ale třeba tohle v Americe se sloučenými rodinami mají asi hozené jinak. Ale povznesla jsem se na tenhle pro mě drobný detail a četla a četla....

Nicméně - první díl jsem si rozhodně užila a už louskám druhý díl :-)

sd1992
19.09.2018 4 z 5

Do série DIMILY se mi vlastně vůbec nechtělo. Kvůli několika ne zrovna lichotivým recenzím na instagramu. Ale nakonec jsem byla celkem mile překvapena, protože mě to baví. Jediné co mi fakt vadí je ta naprostá bezohlednost postav vůči dospělým. Na facku. Ale taková je dneska asi doba. :/ :-D

ves.lucie
15.09.2018 3 z 5

Cekala jsem od knihy trochu vice. Nepoustela jsem se do cteni, dokud nebyly na svete vsechny tri dily a myslim, ze jsem udelala spravne ... celou knizku jsem cekala cosi, co me chytne a reknu si pecka a jsem z toho cela napnuta, kam to povede ... laska mezi nevlastnimi sourozenci ... melo to tak malo "stavy" a kniha jeden velky vecirek ...

Takze ctu dal a uvidime ... :-)

Magdyla.8
13.09.2018 3 z 5

Příběh nebyl špatný, ale jak už tu většina lidí píše láska mezi nevlastnimi sourozenci ikdyz nejsou nějak pokrevne spojení není žádný háček. To spisovatelka neměla moc promyšlené. Příběh neměl nouzi o zvraty, děj plynul, párty a rozhovory nactiletych na každém rohu. Z konce jsem neměla vubec dobrý pocit, za mě si myslím, že to si mohla autorka odpustit..další kluk, další drama.. Ale napínavé to je nenechám si ujít celou triologii.

markulka
04.09.2018 5 z 5

Moc krásné čtení... Myslela jsem si, že děj bude velmi průhledný a předvídatelný, což se tak úplně říct nedá. I když jsem si vědoma, že to bylo tak trochu klišé. Těším se na další díl.

Izabell
03.09.2018 3 z 5

Knihy pro "náctileté" mám ráda, ale tohle mi nějak nesedlo. Od takových knih očekávám, že mě "pohltí". Děj i postavy mi přišly už xkrát popsané jinde. Kupříkladu "Papírová princezna" mi přijde lepší.

Terr_y
31.08.2018 4 z 5

A mě se to líbilo. Jasně není to nic nového a je to hodně lehké a oddechové čtení ale prostě na letní dny jako dělané!
Možné spoilery..
Líblo se mi že Eden byla/je tak trochu tvrdohlavá a prostě šla si za tím že odhalí Tylerova tajemství. Ke konci knihy mi je trochu líto Deana protože je mi jasné že s ním nezůstane, i když se mi od začátku knihy hodně líbil a fandila bych mu. Doufám že to pro něj dopadne dobře. Určitě se vrhám na další díly.
Doporučuji

ketvin
29.08.2018 3 z 5

Mě bohužel celá série spíše zklamala, bylo to hrozně předvídatelné, nenapínavé, leckdy naivní a trochu i hloupé, taky roztahané... Ale přečetla jsem ji a je to prostě jen další "nevlastní sourozenecká" romance... Jsou lepší ale i horší. Tyler byl napsaný pěkně, člověk mu fandil :) Eden (fakt dobré jméno pro postavu) mi ale přišla občas fakt hloupá, naivní, nedovtipná... no a i ten věk byl prostě nízký v prvním díle, ale s tím se nic dělat nedá, to nemohu autorce vyčítat... Ale prostě z hlavní dvojice - ona mohla být lepší :)

Doporučuji např. P. Ward Stepbrother dearest, ta stála za 5* ;)

laura
28.08.2018 5 z 5

První díl se mi z celé série líbil asi nejvíc - byl plný očekávání, co se bude dít, a i když to předpokládáte, baví vás to, čekáte zvraty, překážky, první jiskření, prostě dobře namíchaný guláš, který splnil mé očekávání... Dost dobře jsem nechápala v podstatě jedinou zápletku, dle mého postavenou na vodě: Jak můžou být dva lidé, kteří mají zcela jiné rodiče, nevlastní sourozenci jen proto, že se jejich rodiče vezmou? Ano, možná se jim tak říká, ale není to podle mě překážka, aby se do sebe mohli zamilovat a žít spolu... Takže tohle jediné mi připadalo maličko přitažené za vlasy... Něco, co tam autorka dala, aby vlastně měla na čem celý příběh postavit...

teri1003
26.08.2018 5 z 5

Kniha, která mě nečekaně překvapila. Bylo to pro mě právě ideální čtení na léto a do té knihy jsem se ponořila. Byla neskutečně čtivá a hlavní hrdinka Eden mi sedla. Hned po přečtení jsem se pustila do druhého dílu a doufám, že mě bude bavit stejně. Za mě vám můžu knihu jen doporučit.

Galánečka
22.08.2018 1 z 5

Velké zklamání - ani jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka otravná a ostatní postavy nijaké. Čekala jsem letní oddechovku, ale knihu jsem odložila s tím, že na mě v knihovničce čeká spousta jiných a zajímavějších. Kladně hodnotím snad jen obálku.

Kiwicatko
22.08.2018 5 z 5

Namet nevlastnich sourozencu jsem uz v par knizkach cetla a musim zkonstatovat, ze me zatim neomrzel :-)
Chovani hlavnich postav nejspis odpovidalo veku, i kdyz ja si fakt nepamatuju, ze bych se v sestnacti a sedmnacti mela tendence opijet :-D asi nova doba :-D

salča
21.08.2018 4 z 5

Určitě bych tuto knihu nezařadila do žebříčku 5 nejlepších YA,ale jinak je to taková čtivá,letní oddechovka.
Trochu mi to připomínalo Rosemary beach.

TheSarah
21.08.2018

Ach jo..čekala jsem něco lepšího...

Bórborka
21.08.2018 2 z 5

Popravdě řečeno jsem silně zklamaná... Očekávala jsem něco mnohem více, ale tohle nebyla ani průměrná ya.. Hlavní hrdinové se chovají jak spratci,vztah Eden s její "novou" rodinou je silně nedomyšlený a Eden musela být asi fakt úžasná když dokázala okouzlit tři šuhaje.... Styl jakým kniha byla psaná, je něco jako slovník "vyspělého" dítka, ale ke knize se to v celku hodí. Celkově mě kniha vůbec neoslovila a mrzí mě, že mě nedokázala zaujmout na tolik, abych zkusila pokračování.

Arianne
20.08.2018

Nene, tohle nemůžu. Ani ji nebudu hodnotit, neboť jsem se nedostala za 100 stran. Ačkoli mám moc ráda YA, zjišťuju, že na něco už jsem opravdu moc stará. Románek psaný dle mého tak pro patnáctileté slečny už nezvládnu. Kdybych měla ještě jednou přečíst slovo "trapný", tak se nejspíš osypu. A holčička, která sice svého otce a jeho rodinu nesnáší, ale chce se opalovat v Kalifornii, tak se bude snažit být milá a stěžovat si, co jí to stojí úsilí, opravdu nezíská mé sympatie ani soucit.

M_bookworm
15.08.2018 3 z 5

Pohodová, hezká, čtivá romantika. Žádný zázrak. Daleko lepší je za mě druhý díl :)

Gabetka
14.08.2018 3 z 5

Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a pořád neřešili to samé kolem dokola. Příběh byl jinak fajn, taková dramatická středoškolská romantická oddechovka, ale opravdu zbytečně protahovaný neustálým opakováním již řečeného. Ale i tak se do dalších dílů nejspíš pustím.

Lorej
12.08.2018 5 z 5

Příjemná romanťárna s lehce předvídatelným dějem. Ideální pro letní čtení.
Eden, jako hlavní hrdinka, mi přišla fajn, nevím, jak jinak ji popsat. Občas se mi na ni chtělo trochu zakřičet, ale jinak se chovala jako docela rozumná.
Moc se mi líbil popis prostředí, se všemi těmi detaily.
Konec mě překvapil a nalákal na další díl, takže si ho nenechám ujít.

dzenevi
11.08.2018 4 z 5

Moc pekna oddechova kniha.Romantika,na letni dovolenou -idealni.Doporucuji.