Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466010/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-l2q-466010.jpg 4 1341 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

EvelineGray
14.08.2023 4 z 5

Ani mě ne nevyhnula netflixová senzace Bridgertonů, a tak když jsem potřebovala nějakou historickou oddechovku, sáhla jsem po příběhu Kate a Anthonyho. Docela mě překvapilo, že se asi od půlky začal děj odvíjet trochu jinak než v seriálu a nakonec jsem za to celkem ráda. Zdá se mi totiž, že se v knize výrazněji řeší i trochu těžší témata, která tomu všemu propůjčují hloubku. Celkově bych to hodnotila jako nenáročnou a poměrně zábavnou romantiku, která vás na chvíli přenese do ideálního světa regentské Anglie. Btw. Díky bohu, že se díky Netflixu změnily ty příšerný obálky s polonahými chlápky, které vůbec neodpovídaly obsahu.

Kira283
31.07.2023 4 z 5

Za mě povedenější než první díl. Sice jsem knihu četla, když jsem měla zhlédnutou už druhou žadu Bridgertonů na Netflixu, ale osobně mě to nerušilo. Ba naopak se mi knižní verze líbí víc.

Sice se nemohu zbavit dojmu, že určité rysy z prvního dílu se zde opakují, ale na celkovém hodnocení to nemá vliv. Bavilo mě to :)

Senza Jenka
21.07.2023 4 z 5

Zajímavější, než první díl. Zábavnější, byť opět celkem průhledné. Palec nahoru za vysvětlující stať na konci knihy.

Luciee113
26.06.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem také četla až po zhlédnutí 2. série Bridgertonových a to si myslím, že už mě ovlivnilo. Nedokázala jsem si tuto knihu užít a vytvářet si vlastní představy dle popisu v knize. Hodně mě zfilmovaná verze rušila. Nicméně jsem tuto knihu přečetla jedním dechem a také jsem se u ní pobavila.

katerina4564
19.06.2023 3 z 5

Anthony Bridgerton dospěl k rozhodnutí, že se musí oženit. Jeho požadavky na budoucí nevěstu jsou vskutku zarážející, když vezmeme v potaz, že nežije životem v celibátu. Do cesty mu připadne letošní debutantka Edwina Sheffieldová, kterou se rozhodne pojmout za ženu. Plány mu však komplikuje sestra Edwiny, Kate. Kate s Anthonym se celým příběhem škádlí, dráždí, nesnáší a právě tímto chováním komplikují plány na sňatek. Co se ale škádlívá, rádo se mívá, proto tato jejich hra pěkně zamává příběhem

Luci-_-
18.06.2023 5 z 5

Druhý díl romantikou rozhodně překonal první. Líbí se mi, jak moc se druhá polovina liší od seriálu, kde je Kate vyobrazena jako žena bez strachu, což v knize rozhodně není, v knize postavy působí lidštěji.

Kami97
30.05.2023 5 z 5

Druhý díl tentokrát s vikomtem Anthonym. I když jsem nejdříve viděla seriál, tak se mi předloha moc líbila a ústřední dvojice Kate a Anthony byla skvělá

Fidibus
07.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tentokrát je hlavním hrdinou bratr Anthony, který se rozhodl oženit, a to s údajně nejkrásnější Edwinou. Ta ovšem chce, aby jejího ženicha schválila nevlastní sestra Kate a v tom je ten problém, protože mezi Kate a Anthonym to od počátku jiskří. Oba mají své kostlivce ve skříni a perou se s tím. Postupně k sobě nachází cestu a pak stačí jedno včelí píchnutí a je z toho svatba. Ovšem ani pak to nemají snadné a Anthony si musí uvědomit, že láska je nade vše.
Vtipné dialogy a scény, kromě bodnutí včelou i akce se psem nebo rodinný turnaj sourozenců. Jako bonus stále novinové glosy tajemné ženy... Doporučuji, oddechové, dobře se čte.
"... soupeření mezi Bridgertonem a slečnou Sheffieldovou bude jediným světlým bodem, který oživí jinak běžnou sezónu."

6493
05.05.2023 3 z 5

O fous lepší než předchozí díl, ale opět se zde neudálo nic mimořádného a já pro trochu té romanitky na úrovni 19. století raději sáhnu po Austenové.

majc
30.04.2023 5 z 5

Prvně jsem viděla seriál a tak mě potěšilo, že v knížce se děj odehrával jinak. V seriálu mi to přišlo už dost na sílu překombinované. V knize se to vyvinulo jednoduše, přirozeně a četlo se to jedna báseň.
Začala jsem číst večer a vydržela jsem až skoro do půl druhé do rána. Přemohl mě spánek a tak jsem knížku dočetla ráno u šálku kávy.

Výborný odpočinek. Dvě postavy, které se přitahují jako magnety, ale zprvu se nesnáší. Jejich vzájemné provokování se, postupné zamilovávání se .. aaaah. Sladší už to být nemůže. :)
Nemám co vytknout. Už se těším na další díl. Je to fajn odpočinek po náročném dni v práci. O:)

Per-quiee
06.04.2023 3 z 5

Tak oproti seriálu je kniha dost slabá.

saez
13.03.2023 5 z 5

Je to teda dost sladký, ale aspoň se po tom netloustne.

tessie_m
26.02.2023 5 z 5

Skvělý, lepší než seriál. Příběh byl úplně jinak a bylo to takto lepší. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla to za dva večery, výborné️. Bylo to vtipné, místy smutné, dokonale vyvážené. Těším se až si přečtu další díl.

Marfuška89
18.02.2023 5 z 5

Opět jsem viděla první seriál a pak jsem si přečetla knihu.
Zatím co u Vévoda a já jsem byla mile překvapená, že seriál (1. série) je velmi podobný knize, tak u Vikomta, který mě miloval mě překvapilo, že druhá polovina knihy i seriálu (2. série) nemají spolu snad nic společného. Zvláštní...
To ale nemění nic na tom, že se mně kniha moc libila a že seriál i knihy stále miluji.

Ivet_V
11.02.2023 4 z 5

Nemůžu si pomoc, ale první díl se mi líbil víc. Simon mi sedl víc, přišel mi vtipnější. Proti Anthonymu nic nemám, ale neokouzlil mě tolik jako Simon. Kate mi příjde pokrokovější než Daphne. Je velmi tvrdohlavá a realistická. Bylo to vtipné a opět mě ohromilo rodinné pouto. Tentokrát nejen v rodině Bridgertonových, ale i Sheffieldivých.

cukrovka
04.02.2023 5 z 5

Příjemná a čtivá romantika. Pěkný příběh plný vtipných dialogů a sympatických hlavních hrdinů.

Neluš
02.01.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila, asi hlavně proto, že jsem nejdříve viděla seriál. Nečekala jsem až tak velkou odlišnost. Jinak pěkné, pohodové čtení.

Fortuna7
30.12.2022 4 z 5

Druhý díl mě nebavil tolik jako 1. díl, víceméně jsem neměla problém knihu odložit... Rozhodně jsem ale byla nadšená z druhé poloviny a konce knihy, to se autorce opravdu povedlo a já se posledních 100 stran uculovala jako měsíční na hnoji. Už jsem zvědavá na další díly :-).

Tereziee
30.12.2022 3 z 5

Druhý díl Bridgertonů mě nechytl tolik, jako díl první. Do čtení jsem se musela místy nutit a teď cca měsíc po přečtení si ani většinu knihy nepamatuji. I tak se ale pustím do dalších dílů, zajímá mě co bude dál.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Druhý díl Bridgertonových, tentokrát jsme s Anthonym a Kate. Zase masakr! Přečteno za den, skoro jedním dechem. Miluju ty rozhovory a Katinu drzost.