Viděla jsem vraždu

Viděla jsem vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53270/bmid_videla-jsem-vrazdu-WSZ-53270.jpg 4 479 53

Hercule Poirot série

Během halloweenského večírku pořádaného v domě Roweny Drakeové pro mládež z městečka Woodleigh Common dojde k surové vraždě třináctileté dívenky. Slavná spisovatelka Ariadne Oliverová, která se zábavy náhodou zúčastnila, se rozhodne oslovit Hercula Poirota – nezdá se jí, že by mohlo jít o zločin spáchaný vyšinutým vrahem v pominutí smyslu. Klíč k záhadné smrti totiž patrně tkví ve větě, kterou pronesla zavražděná Joyce při přípravách večírku: Viděla jsem vraždu… Pozadí vzniku tohoto detektivního příběhu z roku 1969 má pro české čtenáře jedinečný význam: předlohou jedné z postav, au pair dívky Olgy Seminoffové, se stala prachatická učitelka, s níž si Agatha Christie dlouhá léta dopisovala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Hallowe'en Party , 1969

Majdule
17.04.2016 3 z 5

Pro mě trošku těžkopádnější příběh, zejména v dialozích. Zpočátku mě zarazil určitý citový chlad pojící se se smrtí dítěte, ale pak jsem si uvědomila, že ve zlatém věku detektivky byly tyto příběhy velmi často naroveň určité intelektuální hry, což čtenáři milovali a milují. Celkově byl příběh napínavý, měl nápad a odvahu, v poslední třetině dostal i potřebný švih, ale rozuzlení se mi opětovně zdálo trošku šroubované.

Spýťa
05.12.2015 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od Agathy Christie. Líbí se mi, že roli ústředního detektiva zde nemá Hercule Poirot, ale Ariadne Oliverová.

Modrina
19.05.2014 4 z 5

Nejsem přílišná fanynka paní Oliverové, ale i tak to byla fajn knížka.

DejnaDee
21.03.2014 5 z 5

Tento příběh má všechny atributy a kouzla nadprůměrné detektivky.

zdisule
27.12.2013 3 z 5

Kniha mě celkem bavila, vadili mi některé zbytečné pasáže, závěr knihy byl ovšem překvapující.

borknagar
12.08.2013 4 z 5

Klasická detektivka u které jsem se velmi dobře bavil. A světe div se, vraha jsem vytušil správně - a to se mi nestává vůbec často. Agathka nezklamala a těším se na další knihu od ní....

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Stačí trochu si vymýšlet a může se vám to šeredně nevyplatit. Jedna malá nepravda vede k více než jedné ošklivé vraždě.

Kubíííína
09.08.2012 5 z 5

Tato kniha mě velice příjemně překvapila. Očekával jsem podle hodnocení na internetu, že tato kniha bude slabá a moc z ní mít radost nebudu. Ale byla opravdu úžasná, závěr a rozuzlení jsem fakt nečekal. Nemůžu rozhodně říct, že je nezáživná a nudná, skvěle jsem si čtení užil.

Alexxandra
10.07.2012

Nedočetla jsem ji,vůbec mě to nebavilo

Lucretat
04.07.2012 4 z 5

Další z kvalitních děl mé milované spisovatelky. Neurazí, ale má samozřejmě tvrdou konkurenci v ostatních dílech Hercula Poirota.

bovinka
06.08.2011 5 z 5

Přidávám se k názorům, že tato kniha byla oddechovka. Pro mě napínavá.

derminator
01.08.2011 4 z 5

Je to jedna z těch knížek takových oddechovek ale řekl bych že patří k těm méně zajímavým pro někoho ale pro mě byla napínavá ale povedlo se mi odhalit vraha u Agathy vůbec poprvé takže pro mě dobrá kniha 80%.

LenaBil
30.03.2011 5 z 5

Viděla jsem vraždu je dle mého názoru zdařilé dílo, přestože vzniklo v pokročilejším věku autorky, kdy její knihy nedosahovaly již takové kvality.