Věž vlaštovky

Věž vlaštovky https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97646/bmid_vez-vlastovky-FfC-97646.jpg 5 3729 275

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

6. díl

Kdyby se toho dne po setmění někdo přikradl k chatrči v mokřinách a škvírou v okenici se podíval do světnice, spatřil by i v chabém osvětlení bělovousého starce soustředěně naslouchajícího popelavé dívce sedící na špalku u krbu… * Ciri se léčí z těžkých, téměř smrtelných zranění na samotě v bažinách Pereplutu a vypráví starému poustevníkovi o všem, co se událo od chvíle, kdy na Thaneddu prošla portálem ve Věži racka. Postupně vychází najevo, že jedinou možností, jak uniknout pronásledovatelům a dostat se domů, je projít mytickým portálem ve Věži vlaštovky. Věž však mohou spatřit jen Vyvolení…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Wieża Jaskółki , 1997

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Další skvělý dí

Majkrofon
13.10.2016 5 z 5

Opäť výborný diel, miestami možno viac rozťahaný, ako predošlé časti,,le tak nenudí a posledných 100 strán som pri čítanie dostával zimomriavky, čo sa mi už pri knihe velmi dlho nestalo. teľím sa na vyvrcholenie románu o Geraltovy a Ciri :)

memphisz
11.10.2016 4 z 5

Oproti předchozímu dílu o něco slabší, ale stále stejně čtivý příběh, který nekompromisně směřuje k velkému finále a velkolepému přerodu Ciri. V práci s postavami a vlastním světem se Sapkowski s každou další knihou více a více zlepšuje.

Anyv
06.10.2016 5 z 5

Jedním slovem "skvělé" ... už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, a konečně spojím tu záhadnou skládačku dohromady. Kniha se velmi dobře čte, je zde akce, smutek i zábava. Určitě všem doporučuji si kolekci Zaklínače přečíst.

Phyl
15.09.2016 5 z 5

https://www.youtube.com/watch?v=GD3VsesSBsw - přesně takovou velkolepost jako start přiložené hudební vložky, jsem z toho cítil.

tovlasek
14.09.2016 5 z 5

Zatím ze všech románů - ten nejlepší. Všechny dějové linky mě bavily, občas jsem se i trošku ztratil v nových postavách, ale v zápětí jsem byl zase v obraze. Přišlo mi to už spíše jako kniha o Ciri než o Geraltovi, ale ani to nebylo problémem. Skvělá kniha a těším se na závěrečný díl.

kklepkaa
18.08.2016 5 z 5

Úžasná jízda. Člověk by snad řekl, že je to už nemožné, ale Sapkowski se překonal... žádná z linek mi tentokrát ani trochu nevadila. Nechápu jak mohl autor pracovat s tolika časovými liniemi a množstvím vypravěčů aniž by se ztratil. Škoda, že mi čtení protnula téměř pracovní čtrnácti denní dovolená a tím pádem se mi čtení o dost protáhlo. Napínavé od začátku do konce, zajímavé vsuvky ze světa Zaklínače i příběhy vedlejších postav (např. o králi Koviru). Už teď mě mrzí, že mě od konce dělí poslední kniha (Bouři mečů nepočítám). Ale i díky CD Projektu RED se do tohoto světa jistě ještě mnohokrát vrátím...

Shui-Xian
15.06.2016 5 z 5

Vždy mě znovu mrazí z té vystupňované krutosti, z bolesti ústřední trojice, z očekávání osudového střetu mezi Geraltem a Vilgefortzem, Ciri a Bohhartem, mezi spojenci a Nilfgardem. Taky mezi póly lidské psychiky - podlehnutí agónii, nebo přetrvání vůle vytrvat? Boj s vnitřními démony, nalezení směru a sbírání sil pro závěrečný boj - tím pokračuje cesta Geralta a Ciri. Yennefer vychází osudu vstříc nejrychleji a s pevnou odhodlaností se vrhá do přímé konfrontace. Jednotlivé linie spějí k propojení...
Velmi se mi líbily vsuvky z pobytu u starého Havrana a Dijkstrovo jednání s Esteradem; stejně tak obohacení příběhu o pohled Kenny Selborne. Rozmanitost příběhu je poutavá: upřímně mě těšilo vědět, jak se vyvíjel příběh i dalších známých na cestě...

Eldar80
14.06.2016 5 z 5

Ságu čtu znovu po 11 letech a všímám si jak jinak na mě působí. Tehdy jsem byl uchvácen atmosférou, která přebila úplně všechny literární nedostatky. Nyní si všímám nuancí, které mi kdysi unikly, ale jsem zas víc kritičtější. Překvapilo mě jak první dva díly mají otevřené konce a bez pointy vyznívají trochu do prázdna. Třetí díl zas i přes povedenou pointu ztrácel v ději a napětí. Zde je konečně všechno.
Od začátku se děj střídá mezi vyprávěním Ciri a zoufalým Geraltovým putováním. Sapkowski přechází z vyprávění do minulosti a zpět do přítomné doby jednotlivých postav. Příběh tak vidíme z různých pohledů a v různém čase. Během čtení mě postupně začla rušit Sapkowského parodie na fantasy, kde neohrožení hrdinové putují navzdory všem překážkám. To Geraltovi se nedaří nic. Žádný nepřemožitelný hrdina. Šílené putování válečným územím naštěstí končí a objevují se první konkrétní cíle. A opět se nedaří. Štěstí, které mají nepřemožitelní hrdinové se reálných lidí netýká. A ani zaklínačů. Na válku proti osudu ani Geraltovy schopnosti nestačí. Ke konci knihy se objevuje dějová linka čarodějky Yennefer a různé části příběhu tak do sebe začínají víc zapadat.
Věž vlaštovky se mi tak zdá lepší než předchozí díl. Část věnovaná Geraltovi má opět spád a kniha má perfektní závěr. Zlověstné atmosféře napomáhají psychopatické záporné postavy. Na škodu je tak jen občasná rozvláčnost. 90%

Praetorian
09.06.2016 5 z 5

Čvrtý díl je pro každou pentalogii klíčový. Dokáže autor udržet čtenářovu pozornost? Nebude se opakovat? U Sapkowského není třeba mít obavy. Věž vlaštovky celou sérii okysličila novými pohledy a postavami a skvělým způsobem připravila půdu pro grand finále.

misulef
04.06.2016 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší knížka v celé zaklínačovské sérii. Až neuvěřitelné množství postav, v němž se mi neznámo jak podařilo nezamotat se, dělalo příběh o mnoho realističtější. V tomto díle se odehrálo snad úplně všechno, na co se v předchozích dílech čekalo... A je pro mě nepochopitelné, jak si Sapkowski může tak brilantně pohrávat s pohledy a charaktery jednotlivých hrdinů (i nehrdinů :D ), aby čtenáře nezačaly nudit a přitom neustále překvapovaly.

AnndrejkaH

16.05.2016 5 z 5

Výborné..:)

ElenRiannon
07.04.2016 5 z 5

Snad nejlepší díl. Ono se to ale těžko hodnotí, protože skvělé jsou všechny. Hrozně dobře se mi četly pasáže s Vysogotou, byl to milý chlapík. :)

Kopta
24.03.2016 5 z 5

Dobře navazuje na předchozí knížku a čte se stejně dobře. Už zde je vidět ta číst fantasy temnoty. Prostě Sapkowski nám ukazuje co je to dark fantasy v celé své kráse. Poslední části s Ciri jsou neopakovatelné na první přečtení.

Mikino00
18.01.2016 4 z 5

Sapkowski ubral ze svého tempa a dal se do vyprávění osudů Ciri, pro které zvolil výbornou metodu, kdy příběh vlastně vypráví několik osob, které ve vyprávění na sebe navazují a posouvají příběh dál. Na druhou stranu v záplavě nových postav bylo obtížnější se orientovat. Vyprávění je pravda poněkud rozvleklé, ale i tak dokáže autor jakoukoliv kapitolkou věnující se jiným postavám svůj příběh ještě rozšířit a čtenáře napínat do poslední chvilky.

Albina
17.01.2016 5 z 5

Trošku vleklejší, ale stále výborné. Nedá se od toho odtrhnout, čtu do čtyř do rána!

Benjiki
08.01.2016 5 z 5

10/10
Nejlepší kniha ze ságy a jedna z nejlepších knih vůbec. Sapkowski experimentuje, skáče v prostoru a čase, tu je na jedné straně světa, tu na druhé, tady je v daleké budoucnosti, tady v minulosti, tady je retrospektiva, tady věštba, tady masakrální flashback, támhle tvrdá přítomnost vyprávěná vtipnou budoucností. Hop hop hop. A všechno je to tak neskutečně a lehce ukočírovaný, že fajnšmeker slintá blahem. Sapkowski si vždycky hrál se slovy, házel originální hlášky a kombinoval to s latinou, cizími výrazy a zabijáckým cynismem, ale tentokrát to hází všechno na ještě vyšší level, hraje si se samotným vyprávěním. Symfonie. Dost lidí to tu asi tak neocení, ale jejich hloupost.
Tak, nad dokonalostí formy jsem se vynahválil dost, teď k příběhu - Bonhart je děsivý až to bolí, Ciri aryovsky cool, Geralt je Geralt a Geraltův gang miluji i s nováčkem Angouleme.
Tohle byl nářez, boží.
10/10

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Předposlední kniha ságy o zaklínači je stále velice dobré čtení, avšak nedá se říci, že by byla napsána na jedné stejně dobré vlně. Je zde mnoho pasaží, od kterých se nelze odrthnou a pak přichazí i řada slabších zbytečně natahovaných míst. Jako celek však stále velice dobrá kniha.