Vévoda a já

Vévoda a já https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462713/bmid_vevoda-a-ja-63e5f1f49ebe7.png 4 1686 1686

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Duke and I , 2000

Katt15
29.01.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější

MonaLisa42
30.12.2019 4 z 5

Tato romantická kniha je velice čtivá a má krásný příběh.
Líbila se mi od prologu až k epilogu. Daphne je prostě skvělá a její sourozenci mi přijdou ještě lepší :-D Jedná se o odpočinkovou knihu, která umí vtáhnout do děje i pobavit. Při nehodě u vody jsem se skutečně nasmála. :-D
Jediné, co bych změnila, je trochu více rozvinout dobu jejich manželství, neumím si ho úplně představit... Kniha měla velice rychlý spád a rychle skončila.
Myslím, že se ke knize opět v budoucnu ráda vrátím a přečtu si ji znovu. Děkuji!!!

AnetaKor
20.11.2019 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení...

Petra-1
12.11.2019 5 z 5

Skvělá a vtipná kniha.

Lee7
17.09.2019 4 z 5

Vtipná, svižná a rychlá..jejich vztah byl skvělý a u páru jsem se bavila a těším se na bratry :)

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Nádherný příběh plný romantiky, velice jsem se nasmála jak se Daphne a Simon postupně sbližovali, prostě skvělé

rampapa
24.07.2019 5 z 5

Úžasný příběh o lásce. Asi jsem se Zamilovala do téhle série a musím si nutně přečíst další díl. Knizja byla napínavá až do konce. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi dubu Empírovou.

pip11
12.06.2019 4 z 5

Zábavná a veselá kniha. Vtipné žertovámí Daphne a Simona mě pobavilo, je to milá odpočinková četba.

MinaHawke
23.07.2018 4 z 5

Hezký příběh, bratři Bridgertonovi jsou sympaťáci.

Minimi_1
01.03.2018 5 z 5

Krasny a pútavý príbeh.

zinon
10.02.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Hodně jsem se nasmála.

keiko33
21.01.2018 5 z 5

Velmi mile prekvapenie. Kniha sa citala sama. Vtipne dialogy tomu dodavali stavu. Mam rada ochranarskych bratov a bratia Bridgertonovi su velmi sympaticki. Seria zacala velmi slubne a tesim sa na zvysok rodiny.

ketvin
08.01.2018 5 z 5

Oproti mnoha dalším historickým románkům je tento krásně originální! Hlavního hrdinu si zamilujete už na prvních stránkách a čím více ho člověk pozná, tím ho má raději. Daphne se svojí úžasnou rodinou také nelze nezbožňovat. Tedy kromě jednoho "okamžiku", kdy si člověk říká, jestli se nepraštila do hlavy a nezblbla. Každopádně je kniha ale opravdu dobrá, děj je plynulý, bez hluchých míst, ohromně zábavný (opravdu se s touto autorkou směju nahlas!) a i nečekaný - sice víte, jak to skončí, ale ta cesta se prostě předvídat nedá :) Po L. Kleypas jsme konečně našla další autorku, která vyniká z řady. Děkuji paní Quinn! :)

Adelin239
01.12.2017 5 z 5

Naprosto úžasné! Už je to nějakou dobu, co jsem u některé knihy nejen bavila, ale taky se hodně nahlas smála :-D. U některých částí ten smích prostě nešel zadržet. Autorčin styl psaní mi velmi sedl a nebyl žádný problém se do knihy začíst. Nebylo to ale jen díky stylu psaní, ale hlavně dějem, který byl naprosto skvělý a dechberoucí a v žádném případě nudný. Nemůžu se dočkat následujících dílů.
Nakonec jen dodám, že tuto super knihu doporučuji všemi deseti. Rozhodně se u ní nudit nebudete!

účetní
27.11.2017 5 z 5

Krásná kniha, moc hezký příběh, s humorem a pěknými dialogy. Všechny postavy byly moc sympatické, nejen Simon a Daphne, ale celá její rodina, styl psaní autorky se mi líbí, umí dobře vykreslit soudržnost rodiny a její postavy matek jsou super. Krásný závěr a epilog, takže zbývá už jen těšit se na další díly.

Jaja1981
15.11.2017 5 z 5

Prijemne oddychove cteni

nani_nka
23.08.2017 5 z 5

Milujem celú túto sériu o súrodenoch Bridgertonových. Ide o historické romány, ktoré len sršia vtipnými dialógmi medzi hlavnými hrdinami a to ma tak strašne baví :) Kniha Vévoda a já je z celej série moja druhá najobľúbenejšia.

Michalka98
20.08.2017 5 z 5

Příjemná oddechová četba. Sourozence Bridgertonovy jsem si naprosto oblíbila. Kéž bych i já měla tak úžasné starší bratry :)

Turiel11
15.08.2017 4 z 5

Nesmírně příjemné čtení. Všechny sourozence Bridgertonovi jsem si hned oblíbila, stejně jako autorčin styl psaní. Můžu jen doporučit.

katkaq
02.08.2017 3 z 5

Zlobím se sama na sebe, protože jsem si jako první přečetla druhý díl této série. Musím říct, že románky s vévody nejsou mojí obvyklou četbou, ale těm od J.Quinn jsem propadla. Dobře se čtou a i když předem odhalíte konec, stejně knížku neodložíte a dočtete ji.