Vesničanka

Vesničanka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507839/vesnicankatFIYOE-dAg-.webp 4 231 69

Karin stojí na rozcestí. Dostala výpověď v práci, doma si připadá především jako posluhovačka, protože laskavého slova se dočká, jen když některé z jejích tří dětí něco potřebuje, navíc s přítelem si dávno nerozumí. Když navíc zjistí, že zdravotní stav její matky se začne zhoršovat, rozhodne se z města alespoň načas přestěhovat do rodné vesnice a o mámu se postarat. Co se zprvu jeví jako bezvýchodný útěk z milovaného města, se brzy ukáže jako příležitost, jak dát sám sobě druhou šanci…... celý text

kolacky
28.05.2023 4 z 5

Dobře napsané. Karin měla svatou trpělivost, když s tím pakem vydržela tak dlouho, děti by občas potřebovaly profackovat a s maminkou to nebylo jednoduché. Ale kdo se vzchopí, vyhraje.

hzd
23.05.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběh je ze života a to mě baví. Zjistila jsem, že mám doma ještě další tři knížky od této autorky a moc se na ně už těším.

Knihomura
21.05.2023 3 z 5

Čtení ve stylu Táni Keleové-Vasilkové.

radus
19.05.2023 5 z 5

Moc příjemná oddechovka z takového normálního běžného života. I když mít doma takového zabedněnce a dceru, co jen natahuje pracku na peníze, bych asi nedala. Autorka mě mile překvapila a určitě Vesničanka nebude poslední knihou, kterou si přečtu.

Květi62
16.05.2023 5 z 5

Pěkná knížka ze života. Karin to nemá vůbec jednoduché, v práci, ve vztahu, ani s dospívajícími dětmi. A aby toho nebylo málo, zdravotní stav její matky se rychle zhoršuje. Karin se musí rozhodnout. Přestěhuje se na vesnici za mámou... A tady zjišťuje, že: "Věci se nezmění, když se jimi budeme trápit. Akorát si tím ještě víc ubližujeme. Na všem se dá najít něco pozitivního a toho se držet." A tak Karin "zabojuje" pro sebe, pro děti, pro vztah a také pro mámu. A jak vše dopadne? Knížka určitě stojí za přečtení.

alnahu
11.05.2023 5 z 5

již čtvrtý přečtený román od této autorky, která píše knihy ze života ve kterých nám popisuje situace a problémy,které v životě zažíváme. A tak je to i v této knize v které Karin středního věku prožívá těžké období -rozpadá se jí rodina, děti dospívaji a již ji nepotřebují a vztah z dlouholetým přítelem -katastrofa již si nemají co říct. A tak se rozhodne vrátit se do rodné vesnice a starat se o nemocnou matku,která ji potřebuje.Další příjemná oddechovka s pěknou obálkou.

Marčullkas
11.05.2023 3 z 5

Ale jo :) jako oddechovka

Danago
05.05.2023 4 z 5

Odpočinkový román, který splnil to co jsem očekávala.

cornetka
03.05.2023 5 z 5

Karin je neskutečně silná žena, chvílemi příliš sebekritická. Dokáže zvládnout náročný život, takže o to víc jsem jí přála klid, pohodu a trochu toho štěstí. Partner Vladimír mě teda neskutečně svým chováním iritoval. Příběh je krásně napsán, tak lidsky, že se lehce do Karin vžijete. Pokud máte rádi životní příběhy obyčejných lidí, určitě po této knize sáhněte. Je škoda, že se o ní víc nemluví - zasloužila by více pozornosti.

KatyM.
25.04.2023 5 z 5

Mé první setkání s autorkou, krásná kniha ze života. Doporučuji.

Damaj
23.04.2023 5 z 5

Opět krásná knížky od Mirky Skočílkové. Taková oddechovka, ale přitom silná knížka o nejednoduchosti života a to hezké přijde, když to nejméně čekáme. A na štěstí se vyplatí čekat, i když někdy hodně dlouho.

alzbeta4340
22.04.2023 4 z 5

Milá česká oddechovka převážně z vesnického prostředí. Děj není nesmyslný ani trapný, naopak celkem uvěřitelný - jen konec je příliš velká idylka, ale to patří k žánru.
Pěkné čtení.

kiraa
18.04.2023 2 z 5

O Karin, která si tlačila svou kárku plně naloženou problémy. Až po okraj. Zdomestikovanej přítel neustále obloženej lahváčema, dvě pijavice (pardon děti) uvízlý ve virtuálním světě s věčně nataženýma pazourama a výpověď v práci. K tomu duševně nemocná máti, kde je jistý, že dobře už bylo. Právě o ní odjíždí Karin pečovat do svý rodný vsi. A tady začíná romantický martyrium z cyklu Večery pod lampou, který mě absolutně nebavilo a doslova jsem se prokousávala k poslední stránce. Mnohým se ten konec asi líbil, ale za mě si Karin přihodila do kárky další závaží a já už teď vidím, jak se jí pod tíhou začínají rozjíždět kolečka :)

bookcase
17.04.2023 4 z 5

Ke knížkám Mirky Skočílkové si chodím odpočinout. A věřím, že ona to má s jejich psaním jako učitelka matematiky stejně. Nečekám od nich nic náročného, prostě příběhy ze života s dobrými konci. A to dostávám, stejně to bylo u Vesničanky.

4xbabča
15.04.2023 5 z 5

Tak tahle knížka je opravdu ze života. Příběh Karin, kterou stíhá jeden problém za druhým, a není nikdo, kdo by ji situaci ulehčil, třeba přítel nebo její dospívající děti. A tak její rozhodnutí žít na venkově se svou nemocnou maminkou jí vlastně pomůže být šťastná. Krásné čtení a určitě doporučuji k přečtení.

zuzana2599
05.04.2023 4 z 5

Vesničanka je pohodový a odpočinkový příběh ze života dnešní doby. Tuto docela útlou knížku jsem přečetla za dva večery a jsem spokojená. Hezky napsaný příběh o tom, že život není žádné peříčko a cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Karin je matkou tří dětí a problémy se jí nevyhýbají - rozpadá se jí vztah, v práci dostane padáka a maminka na vesnici onemocní... Jak si s tím poradí ? Přečtěte si, příjemné čtení, které nenudí. Pochválím i moc pěknou obálku, ta se povedla !

Alena1957
05.04.2023 5 z 5

Krásná kniha ze života, zatím co jsem četla od paní Skočílkové bylo senzační. Moc doporučuji-

Maky1505
01.04.2023 5 z 5

Skvělý příběh, bohužel i pravdivý, určitě některá z nás žen prožila co v knize je, nebo některou z nás to bohužel čeká. Autorka umí vtáhnout do příběhu. Doporučuji přečíst.

Knižní střípky
28.03.2023 3 z 5

Já mám knihy paní Mirky Skočílkové v ranečku s jejími dvěma slovenskými kolegyněmi - s Katarínou Gillerovou a Táňou Keleovou-Vasilkovou, přijdou mi typově hodně podobné. Příjemné oddechovky, které celkem reálně dovedou vykreslit běžný život, občas sice sklouznou k moc sluníčkovým koncům, bývá tam někdy až moc náhod, ale za ty roky už vím, kdy přesně něco takového potřebuji, takže po jejich přečtení bývám vesměs spokojená.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Ivuska.09
26.03.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh o realitě všedních dnů. Snad každá žena pochopí, čím si hlavní hrdinka prochází. Mirka patří k mým oblíbeným autorkám a na každou její další knihu se víc a víc těším.