Vesničanka

Vesničanka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507839/vesnicankatFIYOE-dAg-.webp 4 231 69

Karin stojí na rozcestí. Dostala výpověď v práci, doma si připadá především jako posluhovačka, protože laskavého slova se dočká, jen když některé z jejích tří dětí něco potřebuje, navíc s přítelem si dávno nerozumí. Když navíc zjistí, že zdravotní stav její matky se začne zhoršovat, rozhodne se z města alespoň načas přestěhovat do rodné vesnice a o mámu se postarat. Co se zprvu jeví jako bezvýchodný útěk z milovaného města, se brzy ukáže jako příležitost, jak dát sám sobě druhou šanci…... celý text

harena
13.10.2023 4 z 5

Mladá, 45letá Katrin se musí rozhodnout, jestli se dál nechá od svých pubertálních dětí a arogantního a sobeckého manžela zneužívat nebo se rozhodne udělat za dosavadním životem velkou čáru a zkusí žít tak, aby i ona měla trochu radosti ze života.
"Kde jsem udělala chybu? Snažím se soustředit na jednu otázku. Někde uvnitř sebe cítím. že to musím zlomit, udělat radikální rozhodnutí a držet se ho, jenomže jak na to? Tohle je bod nula, nevím, kde začít."
Krásné oddechové čtení, příběh ze života, který je zasazen do české vesnice. Pěkné.

Radka1911
27.09.2023 3 z 5

Příjemná oddechovka z vesnického prostředí. Za začátku děj poklidně plyne, hrdinka obtížená různými problémy postupně začíná žít. Ke konci knihy se děj mnohonásobně rozvine, na mne až příliš akčním způsobem. Dobře se to četlo, ale pochybuji že bych se ke knize ještě někdy vrátila.

janasim
26.09.2023 3 z 5

Ačkoli jsem si moc přála, aby se mi tato knížka líbila, jsem z ní celkem zklamaná. Je o ženě, která je nespokojená ve vztahu s partnerem i dospívajicími dětmi a tak se přestěhuje na venkov ke své mamince.
Bohužel jsem se špatně orientovala v čase, myšlenky nebo události se několikrát opakovali a některá závažná témata jako by tam byla vtlačena silou, rychle, k samotnému závěru. Vůbec se mi do tohoto příběhu nehodila.
Co se dá dělat. Nemusí se mi líbit všechno, tak snad příště.

Krlu
24.09.2023 4 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila. Bylo to mé seznámení s autorkou a určitě si přečtu i jiná díla. Hrdinka nežije příliš spokojený život. A tak se, ne úplně dobrovolně, rozhodne pro radikální změnu. Celou dobu má můj obdiv, i když mi není moc příjemné, že ji vlastní děti nějak nechybí, nezajímají...na druhou stranu, jsou uz dost velcí Knížka se četla moc hezky, čtenáře drží celou dobu v napětí. Konec knížky je na mě zbytečně uspěchaný, možná by zasloužil více stránek a nějaké hlubší myšlenky...no a samotný závěr to 'zabil'. Nebýt posledních dvou stránek, dala bych 5, dávám 4,5

Val
20.09.2023 5 z 5

Knížka o tom , že občas je potřeba udělat radikální krok a přestat ze sebe dělat idiota.
Karin to vůbec nemá lehké, ale s grácií se rve se všemi problémy, které se jí staví do cesty . A že jich není zrovna málo. Po návratu do rodné vesnice, kde se stará o nemocnou matku a seznamuje se s ,, princem na bílém koni " , se její život obrátí vzhůru nohama .

Toňula
03.09.2023 5 z 5

Hrdinky knih Mirky Skočílkové jsou mi velmi blízké svým přístupem k životu, vnímáním skutečnosti, citlivostí i snahou chápat ostatní ..často za cenu vlastního štěstí..Karin jako by mi mluvila z duše, dokázala jsem se s ní ztotožnit a prožívat její nelehký boj s osudem a s nástrahami života.

Vendy225
19.08.2023 5 z 5

Jé, no to byla moc pěkná knížka. Všechny strasti (a že jich někdy je) i slasti života... Knížka o tom, že nikdy není pozdě najít štěstí, i když cesta je k němu trnitá.

asam
15.08.2023 4 z 5

Život není vypucovaná pěšinka - cituji autorku a tato pravda se prolíná celým příběhem.

Ellis03
03.08.2023 4 z 5

Taková přehlídka těch nejhorších možných scénářů, co vás mohou v životě potkat. Velký plus knihy je její ctive zpracování. To, ze se čte sama a to, jak se hrdinka se vším popere, za tím toxickym udela čáru a začne znovu, jsou věci, co se mi na knize libily. Jinak bych ji ale zhodnotila jako spise depresivní čtení. Mám raději knihy jako je Knihonos, která se sice také dotkne spousty životních témat, ale spise hladi člověka po dusi. U čtení Vesnicanky mě spíše provázely myšlenky typu - to snad ani není možné, ze by někdo dobrovolně takovou dobu setrvával v takovém neutesenem životě.. - jsem moc rada za to, ze mám, to co mám a věřím tomu, ze bych to nikdy nenechala zajít ani z daleka do takoveto hrůzy.

raty
03.08.2023 5 z 5

Krásné letní čtení. Pro mě první kniha od autorky a určitě ne poslední. Děkuji za dva příjemně strávené večery.
Hlavní hrdinka Karin opravdu nemá životní cestičku vypucovanou, řeší hned několik vážných problémů, které se jí v životě nakupily pěkně na jednu hromadu (jak už to tak bývá).

sahha
31.07.2023 3 z 5

Autorku mám ráda. Je čtivá a její knížky se mi líbí. Tuto knihu řadím k těm spíše slabším, přesto ji nezavrhuji a těším se na další

josska
30.07.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla všechno a vše se mě moc líbí,,pokaždé jiné životní téma,,moc mě její tvorba baví a těším se na vše co ještě napíše...

landr
25.07.2023

Od knihy jsem popravdě moc neočekávala, dala jsem na hodnocení ostatních.
Nakonec velmi příjemná oddechovka na dva dny. Kdo má rád knihy tohoto druhu, tak doporučuji...

mnohoknih
24.07.2023 4 z 5

Příběh, který se moc dobře četl. Karin mi byla spíše nesympatická se svým přístupem k řešení situací. Ale je mi jasné, že každý nemůže být rázný. Naštěstí jí život postavil do cesty spousty překážek ve správnou chvíli, kdy jí docházelo, že takhle se dál chovat nemůže. Ještě víc se mi líbilo přiblížení života v domácnosti, kde má jeden člen Alzheimera. Přiblížení této nemoci se všemi příznaky a s jejím průběhem určitě nejedné čtenářce pomůže. A konec je velmi sympatický, když se něco může ještě víc pokazit, pokazí se to. Ale zároveň stále existuje naděje.

Arsi
02.07.2023 5 z 5

Moc pěkná čtivá kniha.

ANDY28
30.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Dnes jsem ten happyend potřebovala

Anitram22
19.06.2023 5 z 5

Krásná kniha s krásnou obálkou. Uvnitř knihy na nás čeká příběh že života se šťastným koncem. Ke knize jsem přistupovala s lehkou skepsí, protože do knihy Opuštěný dům jsem se jaksi nemohla začíst. Ovšem Vesničanka, to pro mě byla jízda. Krásné oddechové čtení. Řekla bych, že kniha je určené pro čtenářky od 40 let. Ty plně dokáží pochopit hlavní hrdinku Karin. Knihu určitě doporučuji.

Mark26
19.06.2023 2 z 5

Tak bohužel na mě kniha nezapůsobila. Karin mi nepřišla vůbec sympatická a celý děj byl podle mě postavený tak, aby čtenářku (opravdu si nedovedu představit muže jako čtenáře) manipuloval k symaptii s Karin. Bohužel v mém případě to působilo opačně. No a ten závěr... přesně toho jsem se obávala...

Lena79
17.06.2023 4 z 5

V příběhu jsem našla hned několik témat k zamyšlení.
Taková ta oddechovka na dvě odpoledne, příběh ze života, jen ten konec byl takový až moc..

Juici
31.05.2023 2 z 5

.. Důležité je to, že na ty životní kotrmelce nejsme sami a máme jeden druhého ..

Příběh ze života, fajn oddechovka a dobře napsaná kniha. Ano, vše je pravda. Větší okouzlení se však nekonalo. Asi nejsem úplně cílový čtenář a u některých částí jsem kroutila očima. Konec knihy byl na mě asi dost šílený a po zavření jsem byla ráda, že mám knihu přečtenou. A abych své hodnocení zakončila pozitivně, chtěla bych pochválit přebal knihy, který je opravdu moc hezký.