Vermontské psycho

Vermontské psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378342/mid_vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 4 372 118

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Night Sister , 2015

Googies
24.04.2019 5 z 5

Kniha mě bavila hned od začátku!!!

tinka8526
24.04.2019 2 z 5

Příběh zajimavej ale jinak...
????

Aleen
06.04.2019 5 z 5

Hezké a milé psycho, při kterém občas přeběhne mráz po zádech. Jen opravdu maličkou chvíli jsem si motel představila jako ten Batesův...asi jsou v Americe motely nějaké prokleté, či co. Vlastně je to celkem logické, tolik lidských osudů se tam střetává a dost často jsou motely útočištěm pro zoufalé lidi...Jsem spokojená s příběhem a s překvapením, jež přinesl. Odhalení bylo, alespoň pro mně, překvapivé. A nebudu porovnávat!

Knižní střípky
11.03.2019 4 z 5

Po Zimních lidech jsem se pustila i do autorčiny další knihy. Hodně jsem se bála, když jsem si přečetla anotaci, která tedy zbytečně moc vyzrazuje, což je v tomto případě hodně na škodu, protože se člověk díky vyzrazení zápletky, ochudí o efekt postupného objevování, že mě kniha bavit nebude. Naštěstí se toto nestalo. Přiznám se rovnou, že mi místy běhal mráz po zádech. Prostředí zchátralého motelu bylo strašidelné samo o sobě, a to všechno tajemství kolem tomu dodávalo tu správnou děsivou atmosféru. Autorce se podařilo svést mě ze stopy, podezírala jsem nějakou dobu nesprávnou osobu, a když mi pak došlo, že bude vše jinak, nabrala kniha ty pravé grády.
Ovšem co musím zmínit jako velmi rušivý element, je spousta chyb. Záměna jmen, chybějí slova, divný slovosled, špatně uváděné letopočty, jako opravdu děs běs. Mnozí z nás již vědí, že nakladatelství Omega je tímto nešvarem nechvalně proslulé, ale čeho je moc, toho je příliš. A za mě toho zde příliš bylo. Omega vydává dobré thrillery, ale tímto si, dle mého názoru, hodně škodí. Jsem hodně tolerantní čtenář, sem tam nějaká chybička se vloudit může, nikdo nejsme neomylní, ale toto už fakt ne.

oolinkaa
08.03.2019 4 z 5

Zimní lidé byli o hodně hodně lepší.. ale i tak bylo psycho celkem pěkný horůrek, kdy člověk čekal, co z toho nakonec vznikne .. tajemno zde je dost , ale že bych se bála číst knihu v noci to rozhodně ne.. řekla bych , že konec je takový dost odflaknuty, neuškodilo by , kdyby kniha měla o stránku více a bylo zde úplně dovysvětlení proč...?

maxx
08.03.2019 3 z 5

Kniha měla zajímavý děj sem tam jsem se zasekl než jsem to pochopil ale doporučuji přečíst. Nejsem si jist jestli se ke knize ještě vrátím. Pro mě zimní lidé byli top

Prske
06.03.2019 5 z 5

super kniha, napínavá až do konce! :)

klaraj093
16.02.2019 4 z 5

První kniha autorky mě z celkového pohledu zaujala více. Tato nebyla špatná, četla se i celkem rychle, ale zpočátku miliarda jmen, trochu jsem se v tom ztratila, což se pak zlepšilo. Ale i tak jsem v tom nenašla žádný pořádný náboj jako v první knize, takže stojím za tím, že první byla lepší.

knihomolkadorfa
11.02.2019 4 z 5

Dobrá, ale Zimní lidé mě bavila víc.

JarmilaNovotna
04.02.2019 4 z 5

O chlup slabší než Zimní lidé, ale taky stojí za přečtení.

Hanifa
30.01.2019 5 z 5

Velmi dobré. Čtivé, pohodlné, chytlavé, napínavé. Jako skutečné. Posledních 80 stran jsem dala vcelku, jinak bych nemohla do dalšího večera vydržet.
První kniha autorky mě tak navnadila, že tuto knihu jsem vyhlížela několik měsíců. Hmmm, bude další dílko?

zbožňuju_knihy
28.01.2019 4 z 5

Věty jako "Nakonec s nezvykle zavřela rázně přibouchla dvířka kredence." co to je za překlad? (str 133), občas někde chybí se/si, občas záměna jmen, atd. Za 399,- bych poprosila trochu kvality!
A teď ke knize: autoři propadli novému zvyku, psát za několik postav zvlášť a nejlépe v několika časových rovinách. Zřejmě pojali podezření, že kniha není pro čtenáře atraktivní, když je psána "normálně". Jestli se mi do ruky dostane další taková kniha, jsem v pokušení číst vše z daného roku v kuse :-D.

Knížce dávám 4*, byla čtivá, byla dobrá, držela mě v šachu, dokud nebyl konec. Líbí se mi obal, který je podobný knize "Zimní lidé". Nelíbí se mi překlad knihy (včetně názvu!), ale s tím nic nenadělám.
Anotace zde podle mne zbytečně moc prozrazuje.
Odebírám 1* za věty typu " Piper si uvědomila, jak Jason moc Piper miluje" -str 365 (záměna jmen)

Irsaf
18.01.2019 5 z 5

Kniha me opět hodně bavila, stejně jako Zimní lidé.

Nixa
16.01.2019 3 z 5

Od knížky jsem asi čekala hodně a proto jsem trochu zklamaná. První autorčina kniha se mi hrozně líbila a tak jsem si byla jistá i touto, no a opravdu nevím co si o tom mám myslet. Příběh se čte opravdu dobře, je to čtivé a napínavé, ale strašidelné opravdu ne. Líbilo se mi, že jsou v knize vyprávěny tři časové roviny, tím to bylo všechno napínavější, ale závěr pro mě nebyl překvapením, bohužel jsem tak nějak tušila co se na konci odehraje. I tak se mi kniha líbila a nemůžu říct, že by byla vyloženě propadákem, jen jsem čekala víc....

veronika0382
19.12.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Tento hororový příběh je stejně výborný jako její Zimní lidé. Navíc ten překvapivý, šokující závěr, který jsem absolutně nečekala! Celé čtení provází ponurá, duchařská atmosféra. Všude se pořád něco míhá, někdo hlavní postavy sleduje, zjevují se různé vzkazy… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

a.k
13.12.2018 4 z 5

Starý Tower Motel skrývá nejedno tajemství. Policie zde objevila zmasakrovanou rodinu a záhadný vzkaz od vraha. Ten odkazuje na 29. pokoj, který ale neexistuje.
Hororová fantasy, při které nepřijdete o setkání se skutečnými příšerami. Důležitou roli zde hraje dávné prokletí.
I když nejde o klasickou duchařinu, dýchá z příběhu tajemno a nevysvětlitelno. V každé ze tří časových linek číhá nějaké tajemství a záhada. Když jsem si zvykla na střídání příběhů v různých obdobích a zažila jsem si postavy, četlo se mi to moc dobře. Bavilo mě to.

Joges
01.12.2018 3 z 5

Nečekal jsem, že mě Jennifer McMahon bude takhle nudit. Zatímco thriller Zimní lidé jsem zhltl během dvou dnů na jeden zátah, Vermontské psycho se nesnesitelně vleklo. Četl jsem je téměř měsíc. Nemohl jsem se začíst, knihu jsem často odkládal, ztrácel jsem se ve spoustě drobných událostí, rušilo mě časté střídání období a dopisy adresované slavnému filmaři hororů mě vůbec nebavily. Teprve až v poslední třetině knihy se začalo něco odehrávat. To už bylo na mě ale pozdě, to už jsem Vermontské psycho odsoudil na průměr. Nezachránil to ani fakt, že kniha McMahon je odkazem na Psycho Alfréda Hitchcocka. Z celé knihy oceňuji alespoň zajímavý závěr a plynulý styl psaní. Jinak autorka ničím nepřekvapila. Další její knihu si ale nejspíš zase nenechám ujít.

Cherryel
21.11.2018 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože její 1.knizka u nás"zimní lidé"byla bomba,ale tahle,no nevím.Tady se zase protínají příběhy,hodně dávné minulosti, minulosti a přítomnosti,kde rodina trpěla prokletím,že někteří z nich se měnily ve zvířata.Ale pořád tomu něco chybělo i když spisovatelka píše hezky a sama jsem nepřišla na to, kteří z nich jsou ty netvoři,to až ke konci,tak ale žádný horor to nebyl a ani trošku jsem se nebála.Takhle knížka je spíše jedna velká hádanka,ale horor ne.

záhady sestry pátrání v minulosti duchařské romány Nová Anglie

Jennifer McMahon