Vermontské psycho

Vermontské psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378342/mid_vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 4 372 118

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Night Sister , 2015

Jancas.s
11.09.2019 2 z 5

Příběh byl zajímavý, mám ráda prolínání tajemné rodinné historie, líbilo se mi přeskakovat do různých období, pomalu rozmotávat příběh... a když už čekám pádný konec a vysvětlení všech záhad na základě racionálního vysvětlení (psychická porucha, bludy, atd.), tak se dočkám jakéhosi Twilightu nebo co. Potenciál to mělo pěkný, konec to zkazil.

annasglamour034
09.09.2019 3 z 5

Příběh je zajímavý svým námětem, ale začátek je velmi zdlouhavý (až bych tvrdila nezajímavý). Hororový příběh jsem čekala trochu děsivější, co se týče právě věže, která je postavena u motelu. Mohlo být více propracovaný příběh dané rodiny a jejich tajemství. Oproti první knize Zimní lidé, je to opravdu slabé. Bohužel se asi ke knížce již nevrátím.

Veju007
31.08.2019 3 z 5

“Hororový” příběh, který po rozluštění všech tajností působí jako pohádka bratří Grimmů.
Kníźka se čte sama, příběh je zajímavý, ale nakonec to pro mě bylo “too little, too late”, šlo z toho vytřískat mnohem víc.

Princezna22
23.08.2019 1 z 5

Podle me dalo by se příběh více využít,takových možností.... me to přišlo takové zamotane,jako když autorka neví o čem ma přesně psát.. A ten konec? To jako vážně ?? Taková pohádka,která má moc pěknou obálku,i když dost zamotany příběh uvnitř.. čekala jsem asi něco jiného...

Drndi
22.08.2019 5 z 5

A mně se to líbilo:) Zimní lidé měli sice větší šťávu, ale rozhodně přečtení nelituju a těším se na další knížky této autorky.

Johhanka79
21.08.2019 3 z 5

Tak nevyužitý potenciál knihy. Jakoby se autorka nemohla rozhodnou o čem chce vlastně psát a pro koho. Chvilkami, mi tato kniha přišla jako fikce pro mladistvé. Děj takový nedotažený ve všech dějových linkách a místy až hloupý. Přesto, není to špatná kniha, motiv parádní, kniha se nečte špatně, ale pro mne velké zklamání.Škoda:-(

zdendula31
18.08.2019 3 z 5

Kniha neurazila,ale ani nenadchla...taková trochu strašidelná pohádka.

xichtik
14.08.2019 3 z 5

Kniha byla celou dobu napínavá a hodně čtivá.Konec mě ale dost zklamal,čekala jsem ho jiný.

karol.cadex
11.08.2019 3 z 5

Na tenhle typ “hororů” jsem už vážně velká, ale i tak se vždy nechám napálit a nějaký nový otevřu. Cílovkou jsou v tomto případě bystřejší dvanáctiletá děcka. Příběh je ok, před patnácti lety by se mi to asi i vcelku líbilo. Teď jsem spíš rozpačitá sama ze sebe, že jsem to vážně přečetla. Ale na nedělní nicnedělání dobrý.
Každopádně všechny hrdinky v knize mi byly krajně nesympatické, Jay Jay má post ultimátního hňupa a motel jsem si moc dobře neuměla představit, takže popisy zde nezafungovaly. Dějová linka rozvrkočená a na konci mi už popravdě bylo úplně jedno, jak to dopadne.

Andynka
11.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila o trochu víc, jak zimní lidé. Ale bohužel, jsem se dočkala i zde menšího zklamání. Ač byl příběh od začátku napínavý a vy jste prostě nemohli přestat číst, protože jste potřebovali vědět , jak to dopadne. Tak ten konec... au, ten jak u knihy Zimní lidé, tak zde byl přehnaný, a přitažený za vlasy...Je to škoda. Proto jsem musela sundat hvězdičku z hodnocení.

Medovnice
07.08.2019 1 z 5

Příšerná nuda. Potřeba udržet v paměti několik různých jmen několika různých, a přesto zaměnitelných postav. Ač to nikdy nedělám, zkusila jsem přeskočit kapitolu, potom dvě a ejhle - nic se nestalo, příběh pokračoval v nezměněném, pomalém a neskutečně ubíjejícím tempu. Závěr žádná překvapení nepřinesl, byl stejně nudný a očekávatelný jako předchozí text.
Jedna hvězda, a to jsem hodně milosrdná.

Blondebookdevil
07.08.2019 3 z 5

V knize sledujeme tři časové roviny, v nichž hrají důležitou roli rodinné, sesterské vztahy, tak síla přátelství. Na začátku jsme svědky šílené vraždy, ale je nám jasné, že milující matka Amy by toho nebyla schopná. Je pravdou, že některé pasáže byly nudné, nic neříkající a člověk se těšil na finální rozuzlení. Avšak pokud jste trochu čekali takový konec, tak je pro vás posledních sto stran lahůdkou. Rozhodně se Vermontské psycho nedotýká kvalit Zimních lidí, a je to škoda, protože motel atd by tu atmosféru mít mohl. Mimochodem, v originále Night Sister by bylo výstižnější, protože pokud je to pojmenováno po filmu Psycho, je to trochu zavádějící.
Plus! Ty chyby! To bylo příšerné, chvílemi mě to odrazovalo od čtení. Pokud dám za knihu téměř čtyři sta korun, očekávám alespoň dobře přeložený a stylisticky čistý příběh, v tomhle ohledu to byla velká katastrofa. Vynechaná slova, nejasnost toho, kdo mluví, věta, ve které jsou tři podobná slovesa, to asi aby si člověk vybral, nebo nevím... V části, která odděluje roky, tak nás informuje o tom, že je 2013, ale přitom příběh pokračoval tak, že mluvila Rose, ale v roce 1961, takže chyby i v tomhle, hrůza. Rozhodla jsem se, že kvůli překladu nebudu strhávat hvězdu, byla by to škoda.

kachnat
06.08.2019 4 z 5

Příběh strašidelný, psáno velmi čtivě. Nadpřirozeno, vraždy.. Co si víc přát. Za příběh a způsob psaní dávám palec nahoru!
Bohužel, kniha je plná chyb - pravopisných, překladatelských - nejspíš neprošla pořádnou kontrolou. To mi trochu kazilo dojem. Jestli vykřikla jedna z hlavních postav nebo mrtvá kráva.... Dokonce u jedné věty, ani po 5x přečtení jsme smysl nepochopila...

Parwana
06.08.2019 4 z 5

Neměla jsem závratná očekávání, ale knížka mě doslova pohltila a jí ji zhltla za dva dny. I když jak o tom tak přemýšlím, tak jsem ji spíš sežrala; nedala mi vydechnout a čistého času by to vydalo na den. Brala jsem ji jako fajn oddechovou, ovšem příjemně napínavou fantasy.

Alex.rrr
02.08.2019 4 z 5

Po zimních lidech jsem čekala, co bude v této knize. Zimní lidé skončili celkem rozumně, tady moc s reálností nepočítejte, ale, kdo ví? :). Kniha mě bavila. Jediné, co je na úvod třeba zdůraznit, je pamatovat si tři generace. Pokud tohle zmáknete, čte se kniha sama. Návaznost a napínavost děje je na jedničku. Trochu mě mrzí velká většina překlepů a v závěru knihy i v přehození jmen. viz. Jason miluje "Piper". Ale to je asi všude. Příběh byl duchařský, napínavý, čtivý a nápad je pro mě poutavý.

vera4669
30.07.2019 4 z 5

Pro mě kniha naopak o level výš než kniha Zimní lidé, ta mě tak nezaujala. Byla jsem i celkem napnutá, kniha se četla dobře, ale musím ubrat hvězdu za hodně chyb a hlavně chvilku trvá než se člověk začne orientovat kdo je kdo.. Občas jsem musela na začátku listovat zpět abych se zorientovala. Ale jinak příjemná duchařina

orinka3
25.07.2019 1 z 5

Tohle se mi vážně nelíbilo. Nepřehledná změť křestních jmen, skoky v čase a umělé natahování příběhu. Knížka mě spíš iritovala, než aby mě děsila. Konec mé čtenářské trápení milosrdně ukončil, a i ten byl dost pitomý.

salkyn
19.06.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se mi poměrně dobře, ale docela dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala ve jménech a letopočtech... A těch chyb!

Skippi16
27.05.2019 3 z 5

Škoda, že se nedá srovnat s prvním dílem. Kniha byla o poznání slabší. Občas mi to přišlo až moc nereálné...

Digi28
19.05.2019 2 z 5

Po přečtení předešlé knihy zimní lidé která se mi velice líbila jsem se vrhla na tuto tahle kniha však velké zklamání zdálo se mi to jako fantasmagorie nereálné hodně překombinované začátek knihy o ničem konec se mi celkem líbil i když jsem musela zapojit fantazii

záhady sestry pátrání v minulosti duchařské romány Nová Anglie

Jennifer McMahon