Vermontské psycho

Vermontské psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378342/mid_vermontske-psycho-zG6-378342.jpg 4 372 118

Hororový příběh o síle sesterského pouta. Tower Motel byl kdysi prosperující atrakcí venkovského Vermontu. Nyní je zchátralý a přežívá pouze ve vzpomínkách tří žen – Amy, Piper a její malé sestry Margot, které si v něm jako děti hrály. Tenkrát nadšeně prohledávaly opuštěné místnosti, dokud jejich nevinné hry jednoho dne neodhalily něco temného a ohavného, co navždycky zničilo jejich přátelství. Nyní Amy čelí obvinění ze strašlivého zločinu a jediným náznakem jejích motivů je spěšná zpráva, která přinutí Piper a Margot, aby se znovu ponořily do minulosti motelu a osudu dvou sester, které v něm žily v době jeho největší slávy. Sylvie Slaterová snila o tom, že uteče do Hollywoodu a stane se první dámou Hitchcockových filmů, zatímco její mladší sestra Rose se spokojila s prostým životem. Každá tu druhou považovala za něco zrůdného, ale jen jedna z nich zná tajemství, které má děsit budoucí pokolení.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Night Sister , 2015

Leena
11.11.2020 5 z 5

Mě se to tedy líbilo moc, poslední dobou nejlepší kniha, co jsem četla.
Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem za den.
Krásná pohádka, víc se mi líbila linie s Rose a Sylvií, ale moc hezky napsané, čtivé a napínavé.

LeSk
05.11.2020 3 z 5

Ale jako joooo, šlo to, ačkoliv knihy "Zimní lidé" a "Pozvaní" měly daleko větší odpal, příběh byl zajímavější. Toto bylo takové umělé, celkem mi vadily dějové linky. Ale konec mě překvapil, byl poutavý. Doporučuji.

kanitsuj
03.11.2020 4 z 5

Jak už zde bylo řečeno, příběh musí být vnímán jako pohádka, protože teprve potom je možné si čas strávený jeho četbou užít a také ho objektivně zhodnotit. Měla jsem trochu problém se začíst a pochopit, kdo je kdo, několikrát jsem si pro lepší orientaci přečetla i krátkou anotaci na obálce:-) Chátrající motel ukrývající děsivé tajemství ovlivňující několik generací žen jedné rodiny je skvělým námětem a jak už to v hororu bývá, došlo i na monstra, ale řekla bych, že tak nějak decentně a nadpřirozeno ve většině situací spíše probouzelo představivost ve spojení s duševní poruchou hrdinů. Zakomponování korespondence s Alfredem Hitchcockem byl geniální nápad a v poslední dopis jsem si velmi užila - ano, byl by to vhodný námět pro strašidelný film:-) Za trošku zběsilý závěr, nedostatečné vytěžení námětu a tragické korektury bohužel nemohu dát plný počet hvězdiček.

Anushka1
30.10.2020 4 z 5

Zkrachovalý motel, kam už moc lidí nezavítá kvůli postavené dálnici, a jedno velké tajemství, kterým je zatížena rodina, která motel vlastní. Strašlivé tajemství, které neměl nikdo odhalit. V knize je budována slušná atmosféra. Rozuzlení je celkem předvídatelné. I tak jsem si knihu užila stejně jako předchozí dílo autorky Zimní lidé. Obě knihy mají podobné vlastnosti. Dobře se čtou, na chvíli se s nimi zabavíte, ale extra bát se nebudete.

IvetKl
28.10.2020 5 z 5

Mně se kniha líbila více než Zimní lidé. Co mě ale fakt štvalo, byly časté překlepy a dokonce překlep v postavách!

ArwenAragorn
10.10.2020 3 z 5

Když klepat Smrt na dveře uslyšíš,
napadne tě, žes ji už viděl kdysi.
Sotva po schodech přikrade se blíž,
bude jak noční můra, která děsí.
Když potom svoji tvář v zrcadle zříš,
pochopíš, jak podobní oba jste si.

Asi takhle: Pokud budete brát Vermontské psycho jako pohádku, nemůžete být otráveni. Já jsem si užila tu tajemnou atmosféru starého motelu i přízraky. Je pravda, že až do konce jsem netušila, o co půjde, nebo jsem to tušila špatně.
Ale za ty chyby v knize tentokrát dám * dolů. Tohle odhodlání ve mně uzrálo, když se objevila chyba i v letopočtu a jméně, což bylo hodně zavádějící.
Jinak ale pro fanoušky McMahon vzkazuji-přečtěte si tento příběh!

mona.benny
03.10.2020 3 z 5

Musim napsat,že Zimní lidé mě zaujali více. Tady se dej dlouze táhl a vlastně posledních 80 stran bylo teprve napínavých. Zatím se mi více líbí styl příběhů od Darcy Coates.

jprst
28.09.2020 2 z 5

Nalákán knihou Zimní lidé jsem zkusil po nějaké době další autorčinu knihu, ale tahle volba už tak dobrá nebyla. Zajímavý, ale nepříliš dobře využitý námět s prolínáním tajemné rodinné historie se nakonec proměnil v dost nezáživnou záležitost, kterou se navíc autorce povedlo korunovat předvídatelným a hodně za vlasy přitaženým závěrem. Pro mě zklamání i docela nuda.

sgjoli
22.09.2020 3 z 5

Vermontské psycho je přesně ten případ, kdyby se mi hodilo udělovat půlhvězdy. Protože tohle bylo lepší než tři hvězdy, ale na čtyři to pro mne nemá.
Nápad samotný, respektive zápletka samotná mi přišla fajn, ta se mi moc líbila. Některé aspekty zápletky (část pointy) jsem uhodla sice celkem brzo, ale celkově ten nápad byl fajn. I ten závěr sám o sobě byl celkem ucházející, byla tu snaha o gradaci. Místy jsem také narážela na velmi příjemnou, tajuplnou atmosféru. To napětí a tajemno tu bylo a vím, že autorka to umí. Ale mne to "chytlo" bohužel celkem pozdě, až spíše ke konci, takže nějaké terno a "wow" efekt se u mne bohužel nekonaly. A fakt mne to mrzí.
V čem byl u této knihy pro mne problém? Hlavně v tom, že se dějová linka dělí do tří časových rovin, v nichž vystupuje celkem dost postav, které se objevují napříč knihou v různém stádiu života podle toho, v jaké časové rovině zrovna jsme. A já měla občas problém se v tom zorientovat - kdo je kdo, kde jsme a kdo ke komu patří. Minimálně první půlku knihy se mi to dost pletlo a já nad tím musela pořád přemýšlet, ztrácela jsem se. To mi strašně kazilo dojem z knihy a zabíjelo to ty napínavé chvíle.
Celkově pro mne lehce nad průměrem, 3 a půl hvězdy. Nebylo to špatné, ten potenciál tu fakt byl, ale k dokonalosti to pro mne mělo bohužel daleko.

denisa7794
03.09.2020 5 z 5

Úžasná spisovatelka.Cekam na další ????????

PetaZ
29.08.2020 4 z 5

Nemůžu dát plný počet.. Tak slibně to vše vypadalo ale ten konec.. To autorce došla fantazie?

Petraxxx
19.07.2020 2 z 5

Strašidelná pohádka pro děti.

Tabby
29.06.2020 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy od této autorky (Zimní lidé, Vermontské psycho i Pozvaní). Mohla jsem si je porovnat a i ohodnotit podle toho jak se mi, která kniha líbila.
A musím říct že mě tahle bavila asi nejvíc. Tím že se tam střídali tři roviny a doby příběhu, nebylo moc prostoru na nějaké nudné pasáže a děj hezky a svižně plynul.
Tajemný motel, záhada, zmizení, tajemné vzkazy a vražda, já jsem tam měla vše.
Rozuzlení celého příběhu bylo skvělé, ale s konecem jsem měla problémy, byl takový nudný až nedotažený.
,,Věříte na monstra??? " já asi ne. :)

Mirin1349
16.06.2020 4 z 5

Musím souhlasit s většinou čtenářů, také jsem po Vermontském psychu nadšeně sáhla po přečtení Zimních lidí, kteří se vážně povedli. A také bohužel musím přiznat, že jsem se předchůdcem namlsala a tím pádem čekala o malinko víc. V příběhu se střídají hned tři časové roviny, vyprávění je z pohledů různých osob a kapitoly svižně ubíhají. Čekala jsem ale o trochu víc tajemna a mrazení v zádech. Zápletka ale byla postavená dobře, konec jsem nečekala, takže jsem ve finále spokojená.

mStationka
11.06.2020 4 z 5

Čtivá kniha, zpočátku problém ve jménech/ spojení kdo ke komu patří v jaké době, ale nakonec dobrý. Kniha člověka upoutá a chce zjistit jak to teda je sakra.... ale až takové vnitřní halóóóó jsem s knihou neprožila proto 4*

Janetg
09.06.2020 5 z 5

Ač má tahle kniha slabší hodnocení než Zimní lidé, mě se moc líbila. Opět skvěle napsaná a napínavá. Za mě na jedničku.

qydko
19.05.2020 5 z 5

Po přečtení Zimnich lidí jsem sáhla i po této knize. Rozhodně byla čtivá, napínavá. Jen to vysvětlení asi nebylo úplně podle mého gusta, ale to je spíš můj problém.

blackoutzuzi
14.05.2020 3 z 5

Po Zimních lidech, kteří byli naprosto strhující a šla jsem kvůli nim spát až pozdě v noci, jsem se na Vermontské psycho moc těšila! Bohužel se Zimním lidem ani zdaleka nevyrovnalo - jak kvalitou textu, tak příběhovou linií, které působila jako dětská verze hororu, u které by se snad ani to dítě nebálo.. Knihu bych zařadila do kategorie horor pro mládež s prvky fantasy. Vůbec nevím, jak si s hodnocením této knihy poradit - mám po dočtení tak rozporuplné pocity, že vážně nevím. Za mě průměrná kniha..

PeM
05.05.2020 2 z 5

Možná by to bylo dobré, kdyby to nevyústilo v takovou fantasmagorii. Pardon, ale já to vidím bledě (až černě). Tahle kniha se mi tedy moc nelíbila, hvězdy za obálku.

Janule809
20.04.2020 5 z 5

Nic se mi to líbilo, děj byl mě pohltil.. Co kazilo dojem z knihy, jsou časté chyby v textu

záhady sestry pátrání v minulosti duchařské romány Nová Anglie

Jennifer McMahon