Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437726/bmid_verity-3IN-437726.jpg 4 2904 2904

Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

Verpax
14.06.2020 4 z 5

80% knihy bylo dost napínavých. Konec by mohl být trochu lepší i v podání, že vlastně nikdo nevi, jak to vše bylo.

Adris
13.06.2020 4 z 5

Plusove body za atmošku a čtivost. Konec jsem čekala a nebyl to na můj vkus dobře napsaný.

CITLIVKY NA SLOVÍČKA, AČ TO NENÍ SPOILER, BACHA :D

Dávám přednost údernému, strohému "šokingu", než sáhodlouhému vysvětlování.

Ale celkově super????

LouSmetanka

Prostě WOW!

TerkaM
13.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo jedno velké wow! Colleen Hoover má obdivuhodný talent na psaní a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst byť jen nákupní seznam. :D Dokázala to! Znechutila mě (v dobrém myšleno) a tak dokonale mě zmátla, že vlastně ani na konci nevím, kde je pravda a kde je lež. Doporučuji. :) Čtení si užijete. A i když budete zrovna v pasážích, kde se vám bude chtít zvracet, stejně si to užijete - za to vám ručím. :)

Pitbullka
13.06.2020 5 z 5

Temné, znepokojující, autorka odvedla bravurní práci, moc mě to bavilo. Nevíte absolutně co čekat a jaké tajemství na koho bude odhaleno.

Sukinka
13.06.2020 5 z 5

Naprosta paráda, mám všechny knihy od Cooleen a jsem si naprosto jista, ze se k nim několikrát vratim..

FejKýý
13.06.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě vtáhla do děje hned! Měla jsem čtecí krizi ale tahle kniha mi ji pomohla překonat. Knihu jsem měla přečtenou skoro za jeden jediný den a to já tolik stránek normálně nedávám. Tohle se Colleen opravdu povedlo, na to že thriller psala poprvé, fakt paráda. Celý příběh jsem nesnášela Verity ale ten konec ??! :o Za mě jeden z nejlepších thrillerů tohodle roku.

Brambram
12.06.2020 5 z 5

Sice plný počet, ale fyzicky mi z té knihy bylo fakt zle a v životě už to nechci číst znovu.

musivila
11.06.2020 5 z 5

Chci další takovou !!!!! Přečteno jedním dechem ... nutí vás číst a číst až do samého konce, který je bravurní, šokující a vám nezbývá než si položit otázku: "pravda nebo lež ?" Skvělá kniha ... doporučuji :-)

adriane9
11.06.2020 5 z 5

"Najdi co miluješ a nech ať tě to zabije" /Bukowski
Thrillery nečtu, ale Colleen miluju, tak jsem do toho šla a.. popravdě chtěla jsem ji místy odložit, jak mi bylo zle. Jenže je to tak skvěle psychologicky vykreslené, že mě to nutilo číst dál a dál a teď je konec, já na to hledím s otevřenou pusou a nechápu. Pravda nebo fikce? Je to děsivé a šílené a rozhodně kniha stojí za přečtení.

Myška43
11.06.2020 5 z 5

Hluboce smekám před Colleen. Její nápaditost je nekonečná. Myslela jsem si při čtení, jo zajímavý příběh, opět čtivý, poutavý, ale ten konec tomu dal úplně jiný rozměr, naprosté psycho. Normálně thrillery nečtu, ale autorku mám v oblibě, proto jsem sáhla po této knize a rozhodně ne naposledy. Tento příběh bude ještě dlouho zaměstnávat můj mozek.

GiraffeAndy
10.06.2020 3 z 5

Mám hodně smíšené pocity. Možná za to mohla příliš velká očekávání? CoHo píše čtivě, ten nápad má rozhodně potenciál, ale zpracování mi teda úplně nesedlo...

Tváří se to jako thriller, ale erotických scén je tam snad víc než ve většina romancí, co napsala. (Mimochodem, jedna z postelových scén zněla jak nějaký recept, nechyběly ani časové údaje, kdy se co otočilo...). Bavily mě kapitoly z Veritiny autobiografie, ale kapitoly samotné Lowen mě časem začaly nudit. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila a příběh Verity byl vlastně to jediné, co mě nakonec nutilo číst dál. Často jsem při čtení listovala v knize, kdy zase přijde úryvek z pohledu Verity. Když následovala jen další kapitola z pohledu Lowen, neměla jsem problém knihu odložit na později.

Fakt jsem si moc přála, aby mě to nadchlo, ale nakonec to bylo spíš lehké zklamání. Jako hodně oddechový, romantický (pokud se tak vůbec dají nazvat ty vycpávkové popisy sexu) "thriller" (opravdu jen v uvozovkách, toho napětí tam zas tak moc nebylo) to ale celkem ujde. Jen jsem asi od toho chtěla přece jen trochu víc...

Knižní střípky
10.06.2020 5 z 5

Tak toto byla naprosto neskutečná psycho jízda. Knihu budu rozdýchávat asi ještě velmi dlouho. To, co se tentokráte povedlo COLLEEN, nemá chybu. Kniha se nedala odložit. Psycho od první do poslední stránky. já jsem naprosto nadšená, i když se přiznám, že u některých kapitol mi bylo opravdu zle. Tomuto opravdu říkám perfektní psychothriller, který vás dostane, rozseká, zničí. Alespoň u mě se to stalo

Léňa2510
10.06.2020 5 z 5

naprosto úžasná kniha, užila som si ju, hrozne ma desila a záver nečakaný....
super!!

hopen

Co dodat.Opět tleskám!!!!

drazi
09.06.2020 5 z 5

Wow to byla jízda. Nemůžu jinak než doporučit.

Knihomolka97

Nemám slov...odpadla jsem. :D
Přečteno za pár hodin a teď mám na další hodiny o čem přemýšlet. Doporučuju všem! Úplně jiná Colleen než jak ji znám a opět naprosto perfektní.

kikikrat
09.06.2020 5 z 5

Colleen Hoover dokázala, že je skvělá spisovatelka. Nečtu thrillery skoro nikdy ale tohle je Colleen, že jo! No a dostala
mě i tímto žánrem. Chvílema jsem měla strach, chvílema jsem byla v napětí, pak zase ohromená láskou, nenávistí a sexem. Knížka mě vtáhla a nešlo jí opustit. Nakonec nevím co si myslet a jsem ráda protože si chci vybrat tu svou variantu. Postavy jsem si oblíbila a celkově nemám moc co vytknout. Prosím zkuste tu knihu. To téma za to stojí.

maafa
09.06.2020 5 z 5

Pro mě má tato autorka dar zpracovat i vážná a drsná témata velmi čtivým způsobem. Od prvních slov jsem byla vtažena do děje a nemohla jsem přestat číst. Autorka vás prostě nenechá vydechnout. V té knize je vše, láska, tajemství, tragédie, strach, vztek, lítost, sex....A u ničeho vlastně nevíte, zda je to opravdové....Za to, jak mě to vtáhlo a nepustilo, autorce odpouštím pár chybiček a nesouladů a dávám plný počet. Ještě dlouho jí budu mít v hlavě...

MamaKnihomolka
08.06.2020 5 z 5

Tak tahle ta kniha mě naprosto rozsekala, pohltila a stala se mou další z oblíbených od CoHo.
Obálka je nádherná a originální, jen mě mrzí že je to pevná vazba a ne měkká jako ostatní její knihy. Co se týče názvu tak jsem si říkala proč nakladatelé změnily její název, proč knihu nenechali pojmenovanou tak, jak ji pojmenovala autorka (Verity). Ale po přečtení jsem zjistila, že název Pravda,nebo lež je naprosto trefný.
Jako většina autorky knih je velice čtivá a snadno se čte. Těžko se mi od ní odtrhávalo. Děj mě pohltil natolik, že jsem celý den přemýšlela jak bude děj pokračovat a co se ještě víc může stát. Při četbě jsem procházela různými pocity od znechucení přes smutek až po zděšení a překvapení. Jakožto pro matku pro mě určité pasáže byly dost stresující až se mi tajil dech.
Jelikož je hlavní hrdinka spisovatelka, myslím, že mnoho pocitů a myšlenek pochází přímo z hlavy Colleen.
A ten konec?? Málem jsem měla infarkt. Poslední kapitola mě naprosto položila. Četla jsem a četla a jen valila oči.
Rozhodně doporučuji všem příznivcům Colleen Hoover a fanouškům thrillerů.