Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437726/bmid_verity-3IN-437726.jpg 4 2904 2904

Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

sabca
19.06.2020 5 z 5

Zajímavá změna proti romantickým románům této autorky, ale vůbec to nebylo na škodu. Lowen mi byla sympatická a o napětí nebyla nouze. Komu nevadí trochu víc erotiky, tak doporučuji

romika
18.06.2020 5 z 5

Čekala jsem romanci s troškou erotiky jako vždycky,ale najednou tu byl psychothriler s prvky porna,pořád jsem čekala na tu romantiku a ono nic....no musim začít číst anotace. Bylo to temný a drsný a vůbec jsem to nečekala. Ale i tak doufám,že autorka na romantarny nezanevře.

hlina
18.06.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a musela číst a číst, dokud jsem nebyla na konci.

Sashetka
18.06.2020 5 z 5

Knihy od Colleen mi vždy po přečtení ještě nějaký čas zůstanou v hlavě a pak se usadí nejen v knihovně ale i v srdci. Tuhle kdybych nedočetla ještě ten den, tak asi neusnu :-D Tak moc chcete vědět jaký bude konec,protože veškeré vaše teorie během čtení selhávají. Ale jestli je to nakonec Pravda nebo lež...to ví stejně jenom Verity!!

ElenaM
17.06.2020 5 z 5

Šokující, bravurní kniha !!!!
Colleen se toho nebála a hned svým prvním psychothrillerem nasadila laťku hodně vysoko. Kniha je jednoduše skvělá a probudí ve vás hned několik emocí. Místy jsem byla znechucená. Místy jsem byla vyděšená. A nakonec....jsem byla šokovaná. Kniha je místy mysteriózní, děsivá, že vám běhá mráz po zádech. Bravo, Colleen!!!
Taky zastávám názor, že se neměl měnit název originálu - Verity. Ale to už je detail. Obálka je velmi krásná a zaujme na první pohled.
Taky oceňuji rozsah knihy. Příběh není plný zbytečné omáčky a díky kratšímu rozsahu je možné udržet čtenáře neustále v napětí.

leník511
17.06.2020 4 z 5

Wow !!! Co to bylo ?!
Sice u mě pořád vedou její romantické knihy, ale tohle bylo fakt něco !!!
A ten konec ?!

nada3314
17.06.2020 5 z 5

Celý ten příběh je neuvěřitelný, skvělý! Colleen si s náma vážně dobře hraje. Takže né jen to, že umí psát parádní romány pro ženy, ale tento psycho cosi je fakt bravúrní počin... A ten konec? Nemám slov! Tleskám!!

2688
16.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo no bylo to nemám slov. Po přečtení této knihy jsem 7dní přemýšlela a vymýšlela jak to asi bylo.....
Konečně po 7dnech jsem se rozhodla napsat komentář.....
Došlo mi že jsem vlastně ráda jak je to zakončené.... protože ani jedna možnost co jsem vymyslela mi nepřipadalo Dost! na to aby to tak skončilo. COLLEEN tohle se ti neuvěřitelně povedlo !!!!

Kikina182
16.06.2020 5 z 5

Colleen Hoover je brilantní autorka a její nejnovější kniha Pravda, nebo lež mě v tom jen utvrdila. I když je to její prvotina ze žánru psychothriller, tak to skoro není poznat. Trochu škobrtla v první kapitole, která na mě působila nereálně, ale to podle mě nebylo kvůli změně žánru. Jinak je kniha naprosto úžasná. Všechno dává smysl a skvěle to do sebe zapadá. Autorka mě celou dobu udržovala v neustálém napětí a nedala mi možnost přijít na to, co se v příběhu děje dřív, než jsem se dostala na poslední stránku. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Colleen Hoover a psychothrillerů.

Banni37
16.06.2020 5 z 5

Ta Colleen má ale úžasně zvrácenou fantazii :) Napínavé psycho od počátku do konce, klobouk dolů!

Janinkniznisvet
15.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha za rok 2020. Nešlo se od čtení odtrhnout. V noci se mi zdály hnusné sny a taky se budila díky této knížce. Byly pasáže kdy mi bylo až špatně.Knize se nedá nic vytknout. Všem ji doporučuji.

Bar16
15.06.2020 5 z 5

Ano, milá Colleen, jen tak dál!
Více netřeba komentovat.

Peťkaaa
15.06.2020 5 z 5

Colleen je pro mě zárukou kvality. Dokáže velice čtivě a citlivě zpracovat vážná témata a při čtení jejích knih mi po ruce nesmí chybět kapesník. Tentokrát se jedná o autorčin první psychologický thriller.
Kniha se čte sama, což není u Colleen nic výjimečného. Její styl psaní mi neskutečně sedí. Kdyby popisovala, jak se peče chleba, četlo by se to stejně dobře. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Ve chvíli, kdy Lowen objevila Veritin rukopis už jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a než jsem se nadála, bylo dvěstě stran pryč.
Kapitoly, ve kterých Lowen četla autobiografii Verity byly od začátku do konce absolutní psycho. A to doslova. Při jejich čtení mi naskakovala husí kůže a některé pasáže se mi vůbec nečetly snadno. Ale i přesto jsem potřebovala vědět, co bude dál. Následovala chvíle, kdy jsem si říkala, aha, takhle to je, ale poté přišel nečekaný zvrat, který mi vyrazil dech.
Za mě má kniha všechno, co by mít měla - čtivost, napětí, romantiku, zajímavou zápletku a zvrat. Doufám, že tohle není první a zároveň poslední thriller, který Colleen napsala, protože tenhle styl jí sedí.

gnocchi
15.06.2020 5 z 5

Knihy Colleen Hoover miluju a tahle se mi opravdu líbila moc. Někdo už tu psal, že mu vadí slovo šukat, mně vadí také, ale je mi jasné, že nahradit to slovem milovat, nedokáže vyjádřit tu vášeň, momentální potřebu a touhu, jednoduše ten náboj a sílu. Prostě to slovo na Š, ať se nám líbí nebo ne, je výstižné -;)).
S těmi několika málo postavami autorka dokázala udržet moji pozornost celou dobu i když jsem si po pár stránkách říkala, že je děj dost předvídatelný, tak nebyl.. Já si vlastně ani teď nejsem úplně jistá, kde je pravda. Za mě plny počet hvězdiček.

JessieEx
15.06.2020 5 z 5

Parádní jízda, ale thrillerem bych to nenazvala. Spíš se jedná o solidní psycho, mysteriózní a gotické, s milostnými/romantickými prvky a thrillerovým koncem. Čtení jsem si ale rozhodně užila. Jediné, co mě rušilo, bylo to slovo na "Š", které se tu objevovalo fakt hojně.
Za ten konec dávám nejvyšší hodnocení.
A protože to tady nechci zahltit, moje celá recenze je na blogu: https://bookaholicjessie.blogspot.com/2020/06/jina-colleen-hoover.html?m=0
Přidávám i do záložek :)

zdehan
15.06.2020 5 z 5

Tak to byla silný příběh nešlo se od toho odtrhnout přečteno za jeden den kniha stojí za přečtení.

MedvidekS
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla jííízda! Miluju knížky od Colleen, takže by se mi asi líbil i nákupní seznam od ní, ale tohle bylo vážně skvělý. Nečtu psychothrillery, ale tohle mě totálně vcuclo a vycuclo.

Barussat
14.06.2020 5 z 5

Moje druhá knížka od Colleen a PANEBOŽE! Tohle je mazec. Knížku jsem přečetla za víkend a za jeden den více než polovinu knihy, protože to prostě nešlo.. Neskutečný! Měla jsem z toho mrazení, knihu musela odložit, abych se nadechla a všechno to zpracovala a pak zase vzít do ruky, protože jsem potřebovala vědět, jaké to bude dál. Colleen ukazuje, že nikdo není černobílý a že všichni máme dobré i temné stránky. Neskutečná kniha. Doufám, že autorka bude v psychothillerech pokračovat, protože jí to jde opravdu na výbornou! Já jsem nadšená a těším se na další knihu.

Wabinka
14.06.2020 5 z 5

Úplně jiná kniha,než na jakou jsme u Colleen zvyklí...a je to prostě pecka.
V poděkování mě zaujaly některé body-mimo jiných třeba ten,že by snad mohla vzniknout kniha ve spolupráci s K.A.Tucker :-)

bara-z5649
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle jsem tedy vůbec nečekala! Jako co? Colleen je skrytě i TAK DOKONALOU autorkou psychothrillerů a my jsme o tom do teď neměli ani ponětí? Kde se to v autorce najednou vzalo?
Tuhle knihu všem moc doporučuji, protože je to jedna (a troufám si říci, že i ze všech knih, které doposud napsala) nejlepší autorčina kniha.