Verity

Verity https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437726/bmid_verity-3IN-437726.jpg 4 2903 2903

Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

Kiwicatko
25.06.2020 5 z 5

Boze, tak tohle bylo neskutecne. Autorka je neskutecna. Nemohla jsem se od cteni odthnout, porad jsem si rikala, ze uz jen jednu kapitolu. Nakonec jsem skoncila s celou knihou ve ctyri rano uplne psychicky rozlozena.

Postavy jsem milovala a nenavidela, truchlila jsem s nimi, zvazovala, ceho je clovek schopny nebo by mohl byt schopny... Ta temnota pribehu na me v noci padala, mela jsem pocit, ze jsem v tom silenem dome. A bala jsem se, tak moc me to dokazalo vtahnout.

Jsem zkratka unesena...

inom
25.06.2020 5 z 5

Po zkouškovém ve škole, množství práce na brigádě nebo kolem domu byla tohle první kniha po níž jsem sáhla po skoro dvouměsíční knižní pauze. A nemohla jsem si vybrat lépe. Kniha byla naprosto boží. Většinou čtu romantiku, krimi nebo nějaký temnější psychotriller - a tato kniha mi poskytla vše co mám ráda v jednom balíčku. Colleen zase znovu dokázala, že jde o skvělou autorku a nezávisle na tem, zda jde nebo nejde o její typický styl, ví co dělá. Za mě určitě více takovýchle příběhů.

MimaJ
25.06.2020 4 z 5

Autorku som mala možnosť spoznať rovno v inom svetle, kedže vybočila zo zabehnutých koľají pri písaní tohto titulu a musím povedať, že vďaka tomu dielu dám šancu aj jej romancam. Knihu som čítala na odporúčanie, sama by som po nej pravdepodobne nesiahla, čo by bola zrejme chyba. Do príbehu som sa začítala pomerne rychlo, je písaný pútavo aj keď som bola trošku skeptická ohľadom predvídateľnosti deja (na konci ma, samozrejme, autorka milo vyviedla z omylu). V konečnom dôsledku to bolo príjemne strávených pár hodín vo svete, kde neviete, čo je pravda a čo lož.

VasnivaCtenarka
24.06.2020 5 z 5

Co se týče samotného námětu, ten byl promyšlený velmi dobře a velmi precizně. Vše, co se v příběhu dělo, do sebe krásně zapadalo. Při čtení budete chápat všechny postavy a budete doslova nesnášet tu mrchu Verity! Jak může vůbec takový člověk existovat?! Tohle se vám bude honit hlavou. Budete si přát, aby se ten úžasný Jeremy už konečně svléknul a pomiloval Lowen. I tyhle myšlenky vás budou napadat při čtení. Budete nedočkaví. Netrpěliví. Budete chtít vědět jak se vyvine jejich vztah a jak to dopadne s Verity. A závěr? Závěr je skvělý, i když možná trošku předvídatelný, ale přesto skvělý!

Kapitoly v knize byly poměrně krátké, takže jste měli pocit, že děj ubíhá opravdu velmi rychle. Kapitoly se rozvěž také střídaly. Vyprávění bylo vždy proloženo čtením autobiografie od Verity, což velmi zdařile dokreslovalo celý příběh a tvořilo právě onu šokující linku. Tohle se Colleen povedlo opravdu skvěle. Má talent psát naprosto uvěřitelně, takže při čtení nemáte ani nejmenší pochybnost o tom, že by to mohlo být jinak. A tím si vás také Colleen umí krásně vtáhnout do děje. Zkrátka vás lapne a už vás nepustí. A když už budete muset knihu odložit a jít dělat něco méně důležitého než čtení (protože pro správného knihomola není na světě nic důležitějšího než čtení), tak budete celou dobu myslet na Verity, Jeremyho a na Lowen.

Tempo knihy bylo příjemné. Nebylo ani zrychlené, ani loudavé, bylo tak akorát, abyste si vše, co se v knize děje, pěkně užili.

Přemýšlím, jestli bylo v knize něco, co by mi bylo nepříjemné… co bych mohla zkritizovat. A nic mne nenapadá. Já prostě téhle knize nemůžu nic vytknout. Pravda, nebo lež je prostě skvělá kniha. Je to oddechová četba, při které se nebudete nudit. Hluchá místa v ní nejsou, vše do sebe krásně zapadá, postavy si zamilujete a budete jim přát jen to nejlepší (až na Verity) a konec může být pro mnohé šokující. Vyřešení celé zápletky se autorce také povedlo na jedničku s hvězdičkou.

Takže ano, určitě si knihu přečtěte. Nebudete litovat! Je to opravdu příjemná kniha a myslím, že vás bude bavit.

Rozhodně můžu doporučit.

Hvězdinka
24.06.2020 3 z 5

Mám smíšené pocity. Ano, kniha je čtivá, ale celkový dojem je pro mě laciný, taková červená knihovna s velkou dávkou sexu a navrch trošku thrilleru.

Miretti
24.06.2020 3 z 5

Nemám sebemenší pochybnosti, že autorka umí psát, a to přímo bravurně. I zde jsem se do příběhu ponořila od prvních řádek. Ale příběh jako takový mi prostě nesedl. Nepovažuji se za prudérní ženskou, ale jistými pasážemi z deníku jsem se doslova protrápila, a to nejen ve zmíněné oblasti. Byla to opravdu síla . Ale možná je to i tím, že jsem dle anotace čekala pohodovku o dvou spisovatelkách , o psaní knih. No, měla jsem ji číst pozorněji, teď už i v ní ty náznaky čehosi děsivého vidím.
Autorku přesto jednoznačně doporučuji, její psaní je opravdu kumšt.

Mojepočteníčko
24.06.2020 4 z 5

O tom, že Colleen Hoover umí psát už jsem věděla. Přestože jsem četla pouze jednu její knihu. Někdy to prostě stačí. A já mám oddechové, případně romantické příběhy se špetkou něčeho navíc opravdu ráda. Je fajn, když si po přečtení něco odnesete s sebou. I tak jsem se ale do autorčiny nejnovější knihy příliš nehrnula. Už proto, že kolem ní čtenáři na sociálních sítích ztropili obrovský povyk (míněno v dobrém). Jenže když jdete do knihkupectví ve dvou, někdy si odnesete i to, co jste původně neplánovali – to jistě známe všichni. Kniha Pravda nebo lež si ke mně našla cestu skrz výměnný obchod. Doslova…

Lowen je mladá, nikterak výrazná spisovatelka. Knihy, které píše, by mohl milovat celý svět. Její uzavřená povaha jí však brání proniknout do vod autogramiád, sociálních sítí nebo besed. Pak přijde osudové setkání a nabídka, jenž nelze odmítnout. I když se o to samozřejmě pokusí. Je vybrána, aby dokončila sérii úspěšné spisovatelky Verity Crawfordové.
Veritin manžel ji kvůli množství materiálů pozve na několik dní do jejich domu. Když se Lowen probírá papíry s poznámkami, objeví rukopis, který s původní sérií nemá nejspíš vůbec nic společného. Jeho obsah je šokující a opravdu velmi mrazivý. V domě se začínají dít podivné věci a Lowen si uvědomuje, že tahle rodina nejspíš ukrývá nějaké děsivé tajemství.
Jakou ženou tedy doopravdy je Verity Crowfordová?

Pokud si na tuto knihu vyhradíte dostatek času, věřím, že zvládnete přečíst během jednoho dne. Možná i několika hodin. Děj odsýpá, autorka ho prošpikovala drobnými, napínavými zvraty a okořenila erotickými scénami. Na druhou stranu sama za sebe musím říct, že i přes všechna pozitiva, jsem text četla dlouhou dobu spíše mechanicky. Nebyla jsem dějem od začátku zcela pohlcená.
V okamžiku, kdy jsem se začetla, dostal příběh neuvěřitelný spád. Poslední stránky jsem přečetla s obrovskou nedočkavostí a touhou vědět, jak to všechno vlastně dopadne. Paráda a velké WOW! Navíc autorka nechala čtenářům prostor pro vlastní představivost a to je věc, kterou já rozhodně vítám.
Co se týče postav, žádná z nich si vyloženě nezískala moje sympatie. Zejména Lowen mi nesedla. Byla pro mě přespříliš impulsivní, někdy možná až hysterická. Jeremy byl zase typ velmi přitažlivého muže, který (nevědomky) vybízí ženy k tomu, aby ho „zachránily“. Moc nechápu, proč se hlavní hrdinka po všem co prožila, byla ochotna obětovat takovému životu…

Věřím, že se vám kniha bude líbit. Tentokrát si totiž na své nejspíš přijdou i náročnější „thrilleroví“ čtenáři. Užijte si ji!

Ouninka
24.06.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělá kniha, do děje jsem byla maximálně položená...hezky svižně se knížka četla. Těším se na další knihy autorky :-)

Ellyse
23.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Přečteno během dvou dnů. U několika scén jsem skoro ani nedýchala, jak jsem byla napjatá, měla jsem strach společně s hlavní hrdinkou. Nakonec čtenář neví, čemu by měl věřit, k jaké pravdě se přiklonit. Na ponoření se do jiného světa je tahle kniha ideální.
Mně osobně na dopisu nesedí to, že by Jeremy o rukopisu věděl už předtím, než přijela Lowen, a věřil mu. Přece jen v tom rukopise byly konkrétní situace, které by si on musel pamatovat jinak, než jak tam jsou popsány, pokud by finální dopis byl pravdivý a rukopisy byly tedy opravdu vymyšlené, neodpovídající skutečnosti.

Š.Ala
23.06.2020 4 z 5

Zajímavý příběh... Asi jsem četla napínavější thrillery, ale i tento stál za přečtení.
Ať už byla, nebo nebyla autobiografie pravdivá, tak na posledním dopisu mi jedna podstatná věc nesedí, a proto dopisu nevěřím...

marketa4469
22.06.2020 5 z 5

Neuvěřitelná kniha a příběh. Celou dobu jsem byla napjatá jak struna a čekala na konec. Ten mě úplně dostal. Myslím, že Colleen vůbec neklaplo vedle s jiným typem knih. Asi by mohla psát vše :-D budu netrpělivě čekat na další knihu, která vyjde a bude mi asi jedno, jaký to bude žánr.. :-D

Janča88
21.06.2020 5 z 5

Jedním slovem pecka! Začala jsem s knížkou dnes dopoledne a v podstatě jsem ji neodložila až do přečtení poslední stránky!
Od určité fáze má čtenář dojem, že vlastně tak trochu ví, jak to asi dopadne, ale ono je to všechno nakonec úplně jinak!

Terka1975
21.06.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Kdo má rád knihy typu není vše jak to vypadá a pravda může být viděna z různých úhlu jinak, tak si přijde na své. Kniha šokuje už v počátku a pak jí jde těžko odložit, protože vás zajímá skutečná pravda.

kneslova
21.06.2020 4 z 5

Velice dobře a profesionálně napsaná kniha, prostě se čte velice dobře, Ano je tam příliš mnoho tzv. erotických scén, ale vzhledem k dějové lince, budiž. Kdo je tam záporný hrdina - při čtení zjistíte, že vlastně není žádný. Všichni jednají dle své povahy, zajímavý zvrat, druhá polovina knihy je opravdu napínavá.

HaHy7
21.06.2020 5 z 5

Vau! Kniha mě od začátku pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji na jeden zátah, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Během čtení se ve mě mísily různé pocity. Do posledního slova napínavý, nepředvídatelný a velmi čtivý příběh.

keiko33
20.06.2020 5 z 5

Tak toto bol dokonaly psychotriler. Tento zaner mam rada a toto bolo zatial najlepsie, co som v tomto zanri citala. Stranky som doslova hltala a v urcitych scenach som ani nedychala. Pri scene na schodoch pocas Loweninych narodenin som az podskocila na mieste. A ten koniec? To bolo dokonale odhalenie. Tato kniha mala vsetko, co mala mat a mozno aj viac. A aj ked to bolo nieco uplne ine, co bezne autorka pise, tak to zvladla bravurne. Mam rada jej romantiku, no mohla by pokracovat aj v takejto tvorbe. Co dodat. Coho sa autorka dotkne, to premeni na "zlato".

Radulinka1

Pravda nebo lež ... toť otázka ... skvělá kniha

Samsullka
20.06.2020 5 z 5

Hodně dobrá!!! Líbil se mi nápad děje a celkové zpracování. Za mě plný počet bodů.

carol.skornova
20.06.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem hltala slovo od slova. Miluji knihy od Colleen a neměla jsem ponětí, že umí psát i tento žánr. Každopádně psychothrillery ji taky moc sedí. Doufám, že se od ni dočkáme dalšího takového díla.
Zvrat na konci jsem opravdu nečekala.
Všem moc doporučuji.

Kantynka
19.06.2020 5 z 5

tohle byla bomba!
neobvyklý žánr autorky se mi moc líbil a moc se jí to povedlo, i když tohle normálně nepíše. knížka byla čtivá od začátku až do konce a měla jsem ji přečtenou sakra rychle, protože touha vědět, jak to skončí byla hodně silná :D.