Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

xnova58
28.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Velmi se mi líbil styl, jakým byla kniha napsaná. Do poslední chvíle nemůžete ničemu věřit. Očekávala jsem happyend, který se bohužel/bohudík nekonal. Dle mého názoru stojí za přečtení.

Sharah
28.12.2018 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha ????

petrarka72
21.12.2018 4 z 5

O hvězdu více než Ta přede mnou. Partnerské variace na Zmizelou a nenápadné ohledávání, co všechno znamená herectví. A kdyby poslední třetina neztratila dech a to ohledávání důslednost, bylo by to za plný počet. Jo! A Baudelaire je samozřejmě bůh.

Matita310
18.12.2018 5 z 5

Další skvělá knížka. Ta přede mnou se mi asi líbila o něco víc, ale i tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji!

biairicia
10.12.2018 3 z 5

Četlo se to celkem hezky, to jo. Ale na mě to bylo asi moc přeplácané. Dialogy s nadpisama, kdo co říká, mi nesedly. Jako by bylo třeba zaplnit stránky, protože není o čem psát. Nečíslování stránek začátku kapitol mě štve obecně, u každé knihy. A citace částí ještě takhle ujetých básní? Zase zbytečné plnění stránek. K tomu poezie taky nic pro mě. Ta přede mnou určitě lepší. Ikdyž bych toto dílo uplně nezatracovala.

Bartovak
07.12.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla velmi čtivá. Zajímám se o Baudelaira a obdivuji Baudelairovu sbírku "Květy zla", kterou mám přelouskanou snad 100x. Takže to byl další důvod proč se mi kniha četla tak dobře. Ponořit se do knížky, která je nejen skvěle napsaná, ale má i literární postavu o kterou se zajímáte, je prostě bezva počtění. Co už mě méně bavilo byla občas dějová linka, ale postupem času se mi to v hlavě rozleželo a beru to jako geniální tah autora. Možná je to matoucí, ale pro mě postupem času celkem logické vysvětlení, i když nemuselo by tam být těch dějových uzlů tolik. Co se týče hlavních postav nijak mi nevadily. Ovšem pravda je, že tato kniha nemusí sednout každému, protože je tam velmi vyobrazen Baudelairův naturalizmus. Ale za mě tato kniha rozhodně jo!

Ivulka432
02.12.2018 1 z 5

Kniha je sice čtivá, děj pro mě absurdní a celkový dojem z knihy: divná. Za chvíli si z ní nebudu pamatovat vůbec nic. Další knihu od autora si určitě nekoupím.

Bíčko
24.11.2018 2 z 5

Upřímně vůbec nevím, co si o této knize myslet, právě jsem ji dočetla a hlavou mi běhá plno nezodpovězených otázek. Sice se mi četla dobře, na psaní formou scénáře jsem si časem také zvykla, ale hlavní hrdinka mi byla nesympatická od začátku až do konce a její věčné upravování pravdy mi lezlo na nervy. Možná až se mi to trochu rozleží v hlavě, pochopím to, co mi zatím nedává smysl...

Neara
23.11.2018 5 z 5

Už předchozí kniha byla velice dobrá,ale tato je ještě lepší.Napínavé od začátku do konce,přečteno za pár hodin.Doporučuji.

DoDidDone
23.11.2018 3 z 5

Teď dávám čtyři hvězdičky, ale je dost možné, že v příštích týdnech/ měsících, až se mi knížka pořádně rozleží v hlavě, to změním. Autor si mě získal jeho předešlou knihou Ta přede mnou, kterou doteď hodnotím jako jeden z nejlepších thrillerů roku 2017. Líbil se mi styl psaní, atmosféra, spád a taky především nápad. To všechno ve Věř mi zůstává, ale přesto chápu, proč je (zatím) hodnocení knihy v modrých barvách a s dost nízkým hodnocením. Myslím, že tahle kniha není úplně pro každého a může čtenáře v některých místech dost naštvat.

Začátek je pro mě lepší než druhá polovina – postava mi byla (relativně) sympatická, děj se držel hezky v jedné linii, všechno dávalo smysl, ale pak se to zamotalo do tisíce uzlů, hlavní postava začala být otravná (a někdy trapná) a děj začal kolísat a kdyby nebyla kniha dobře napsaná a stránky neubíhaly samy, asi bych v půlce ztratil zájem. Konec je dobrý a mně se líbí, protože celá kniha se točí ohledně jednoho tématu a na konci to hezky vyplyne na povrch, ale zároveň to hodí celých asi sto padesát předešlých stránek přes palubu a některá místa autor vůbec nedovysvětlil a já mám pořád dardu otázek, co teda v tom případě znamená tohle a proč hlavní postava udělala tohle, když to bylo celou dobu jinak…?

Ale to lepší: stránky utíkají samy. Autor je skvělý k udržování napětí a tajemství, která vmete čtenáři na posledních stránkách knihy, kdy to nikdo už ani nečeká. Líbí se mi, že Věř mi a Ta přede mnou jsou úplně jiné knihy a to jak stylem, tak postavami a průběhem děje. Nápad obou knih je perfektní. Tato kniha je o herectví a některé kapitoly a úryvky jsou psány ve stylu scénáře a na to se hezky kouká. :D Za mě je to dobrá kniha, i když to tak podle komentáře moc nevypadá.

Knihu bych nedoporučoval, pokud:
- nemáte rádi, když hlavní postava dělá spoustu špatných rozhodnutí (i když to dá na konci smysl) a není zrovna dobrý příklad.
- nemáte rádi, když se v knize vyskytují VELICE časté citace z jiné knihy a jedna z postav je jí posedlá do nezdravé míry
- nemáte rádi, když autor manipuluje se čtenářem a všechno stokrát otočí.

lenka666
11.11.2018 5 z 5

Předešlá kniha byla o něco lepší, ale přesto se mi kniha líbila. Bylo to zajímavé téma a na styl psaní jsem si během četby zvykla. Docela mě nízké hodnocení překvapilo.

Bisdog
06.11.2018 2 z 5

Kniha mě přišla zdlouhavá a bez akce ,očekávala jsem víc ...