Věř mi ekniha

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/ver-mi-z4W-393393.jpeg 3.6732
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

Believe Me, 2018

Kniha Věř mi

čef

Autor píše obvykle velmi rafinované knihy a tato není výjimkou. S uvěřitelností je to samozřejmě potom horší, ale koho to zajímá? Hlavně se nechat upoutat a vychutnat si zajímavý obsah okořeněný zde verši Baudelaira z jeho nejznámější sbírky Květy zla. Na verše asi moc nejsem, ale zde mi přišly funkční a ve spojení s vražedně napínavým obsahem nepřetržitě fascinující. Napsal to tedy podle mne hodně dobře a určitě to již dříve řeklo už hodně čtenářů i Ta přede mnou.

Marsí5

Nejsem nadšenec do temných thrillerů, v tomto případě jsem však byla velice spokojená :-)
Kniha má zajímavý děj, několik nečekaných zvratů a odhalení, nechybí ještě napínavější konec a závěrečné osvětlení několika situací z pohledu "za scénou" :-)
Čtenář podle mě nemá velkou šanci uhodnout pachatele, protože se mu nedostává všech informací a myšlenek Claire. Možná autor ani nezamýšlel, aby se to "divákovi" podařilo :-)
Knihu doporučuji, rozhodně překvapí ;-)

BlueTer

Kniha mě velice zaujala, protože ten nápad je opravdu skvělý. Líbí se mi i ty divadelní dialogy. Kniha se čte sama, rychle odsýpá.
ALE trochu mi vadí to množství zaplete, spolupracuje s FBI, je blázen, pak zase ne a pak zase jo.. Ten konec tomu dal jen korunu.
Autor mohl ten konec trochu rozvinout, chtěla jsem se dozvědět, jak to teda bylo a toho se mi nedostalo.
Jinak pěkně napínavé.

VeruMalfoy

Hlavní postava mě vytáčela svým chováním a svojí nafoukaností. Dějově však kniha byla dobrá, protože jsem si často myslela, že už vím, kdo je vrah, a pak jsem byla vyvedena z omylu. Vlastně až do konce knihy jsem si tak úplně nebyla jistá. Temný psychologický thriller to ale není ani náhodou, takže tři hvězdičky.

sarka0168

Pro mne - skvele! Uz dlouho se mi nestalo, ze bych knihu precetla jednim dechem! Pomohly tomu i kratke kapitoly a spad, zadne natahovani deje.

KatarínaK.

Bestseller. V tomto případě tomu věřím. Knihu jsem dostala jako dárek. Jako psychothriller splnila moje očekávání. Od 2.části knihy jsem vůbec netušila, kdo bude tím skutečným padouchem. Postava Claire mně mátla. Je ta dobrá nebo ta zlá? Ve 3.části mi už opravdu naskakovala husí kůže. To se povedlo.

Ester71

Popravdě nevím, co si mám o téhle knížce myslet. Na jedné straně byla napínavá, zajímavé myšlenky, na straně druhé mi přišla nedoladěná, naivní. Čtyři hvězdičky.

martina5069

Posloucháno jako audiokniha. Na přednes Veroniky Khek Kubařové jsem si musela chvilku zvykat ale potom se poslouchal hezky. Tahle kniha je vlastně docela psycho kdy nevíte na čem ste ale skoro bez krve. Nevím no čekala jsem víc, příběh měl potenciál ale začne vás postupem poslechu nudit až jste na konci a řekne te si no já to věděla konec. Ale jo tři hvězdičky si zaslouží. Hlavní hrdinka Claire super, hlavně zasazení příběhu do školy herectví. Největší sympaťák pro mě byl určitě detektiv. No a Patrika by chtěla každá druhá :-) Momentálně si čtu komentáře a musím uznat, že autorka asi opravdu nevěděla co píše za žánr protože náznaky 50 odstínů s psychothrilerem dohromady tam opravdu jsou.