Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1075 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

zdenaR
19.07.2022 4 z 5

Napínavé, možná malinko zdlouhavé, přesto velmi čtivé.

hakunamatata
04.07.2022 3 z 5

V téhle detektivce bylo fajn ozvláštnění - verše z Květů zla. Jinak je to klasika - rychle se to čte, děj se několikrát otočí a za půl roku vůbec nebudete vědět, o čem to bylo.
Jako nějaká jednohubka je to dobrá detektivka, ale nic, co by ve mně zanechalo hlubší stopu.

MilackovaN
28.06.2022 4 z 5

Velmi originální příběh, který Vás až do poslední chvíle drží v napětí. Mě osobně posledních 15 stránek zkazilo celkový dojem z knihy. Bylo to na mě prostě a jednoduše už moc překombinované. Ale i tak můžu doporučit.

KnihoSny
16.06.2022 5 z 5

Tak tady ty pocity mám velké tak na začátek kniha mě úplně dostala:D nevěděla jsem co je realita a co ne:D Claire mi byla moc sympatická konec ten konec mi nedá spát jak je možný že sem to ne odhadla jako opravdu jsem si poslední kapitolu musela dát ještě jednou:D abych uvěřila:D asi takové pocity mám:D sama motanice

uzivatel6305
15.06.2022 4 z 5

Teda lidičky, vůbec to není špatný! Sice je to dost velká motanice, ale je v tom napětí a čte/poslouchá se to samo. Dávalo mi to i smysl a moc tak přehnané to chování Claire zase nebylo, když vezmete v potaz její minulost i současnost. Moje druhá od tohoto autora, jeho styl se mi líbí a těším se na další. Jděte do toho.

archivářka115
26.05.2022 3 z 5

Ze začátku se mi moc líbila. Vyhovovaly mně krátké kapitoly, hezky se četla. Ke konci mně začalo vadit stále silnější, paranoidní chování hlavní hrdinky. Knížku jsem dočetla, ale čekala jsem od ní víc.

Čmeláček
23.05.2022 3 z 5

Od Delaneyho jsem zatím ještě nic nečetl a začal jsem touhle knihou. Snad to bude příště lepší, protože tahle slátanina mě fakt docela zklamala.

raty
20.05.2022 4 z 5

Chtěla jsem vyzkoušet nového autora a musím uznat, že kniha má něco do sebe. Bohužel to není úplně můj oblíbený styl. Nepravděpodobný a překombinovaný děj se snahou šokovat několika zvraty. Hlavní hrdinka mi také moc k srdci nepřirostla. Zajímavý je nápad s částmi textu psanými jako scénář i s použitím básní z knihy Květy zla.

Lexie321
23.04.2022 5 z 5

Kniha bola super! Veľmi ma bavil štýl písania aj ked hlavná postava mi velmi nesadla a hoci väčšinou nemám rada keď som ako čitateľ oklamaná tu mi to ani nevadilo lebo to bolo tak úžasne a pútavo napísané. 10/10 určite vrelo odporúčam!

TerezKA.LI
01.04.2022 2 z 5

Začátek mi přišel velmi zajímavý, hezký námět, postupně mi děj upadal, od poloviny jsem nevěděla jestli jsem blázen já nebo knižní postavy. Konec už byl vyloženě pritazeny za vlasy ,i kdyz musím konstatovat, že mě i mile překvapil rozuzlením, jakkoliv bylo nereálné.

Knihu jsem poslouchala jako audioverzi, hlavně proto, že ji namluvila Veronika Kubarova, její hlas se hezky poslouchá, proto jsem to asi vydržela až do konce. Knížku si myslím, že bych tak v půlce odložila

asam
21.03.2022 3 z 5

Začátek svižný - způsob střídání rozhovorů přidal na rychlosti a spádu. Od půlky se to vše zpomalilo a začala mě to docela nudit. Přečetla jsem jenom ze zvědavosti jak to skončí.
Pro mě zklamání.

Evaho73
09.03.2022 4 z 5

Najskôr ma zaujala obálka a neskôr i samotný thriller s nedôveryhodnou rozprávačkou v hlavnej úlohe, kde jej psyché ovplyvňuje detstvo prežité v pestunských rodinách. Za mňa knihu hodnotím, ako divokú jazdu s množstvom zvratov vyvolávajúcich následné špekulácie o možnom pachateľovi, kedy sa navyše v závere potvrdil môj prvý predpoklad.
Celkovo bola zápletka trochu "pritiahnutá za vlasy" a viac by som ocenila jej reálnejší vývoj a následné vyústenie.

Mili01
11.02.2022 5 z 5

Za mě naprosto skvělá kniha. Po dočtení jsem si začala uvědomovat některé detaily. Donutí to člověka se k některým pasážím vrátit a mít ten “aha” moment.

Lubisek
03.02.2022 3 z 5

Bezprostředně po dočtení musím říci, že mám opravdu rozporuplné pocity.
Po autorově debutu je tahle kniha určitě lehkým zklamáním.

Ze začátku jsem byl z knížky unešen, četla se sama, k čemuž do jisté míry dopomohly dialogy mezi postavami. Líbilo se mi také spojení s Baudelairem a jeho Květy zla, i když ke konci knihy už mi to trochu vadilo. Nicméně do začátku třetí části bych knize nic moc nevytýkal. Svižná, čtivá, zajímavá.

Ve třetí části se z knihy vytrácí dialogy a děj se začíná více vléct. Navíc kapitoly často končily moc brzy - nedovysvětlené. Mrzí mě, že se autor nepoučil a úplný závěr shrnul do pár stránek - stejně tomu tak bylo i u Té přede mnou. Zde však přidává ještě menší zápletku, když už si myslíme, že jsme vraha odhalili.

Nebudu spoilerovat. Ale co rozhodně můžu říci, že se mi závěr nijak nelíbil. Přišlo mi to hrozně přitažené za vlasy, prakticky nemožné, nereálné, neuskutečnitelné. Hlavní hrdinka mi také zrovna k srdci nepřirostla, celkově jsem v knize nenašel jedinou postavu, která by mě něčím "okouzlila".

Autorovi se tak pár věcí rozhodně nepovedlo, některé scény nedávaly smysl a řekl bych, že si občas i sám odporoval. Snažil se možná vymyslet nějaký epický konec a nakonec to bylo celé překombinované.

3* za povedený úvod, za námět a za čtivost. Samotného mě mrzí, že se z toho nevyklubalo něco více.

petulka6691
30.01.2022 3 z 5

Kniha se mi ze začátku moc líbila, pak mě bohužel chvíli nudila a nakonec jsem odhadla tak za půlkou konec.. což mě trochu mrzí, ale za to asi autorka nemůže.. někdy se stane, že z těch množství přečtených knih jsou nějaké podobné..

PetK
11.01.2022 3 z 5

Tak řekněme si na rovinu, že zápletka byla přitažená za vlasy. Místy autor dost čaroval, aby mu vše vyšlo tak, jak potřeboval. Víceméně mu to vyšlo, pokud budeme shovívaví. Kdysi jsem studovala herectví, tak jsem si docela užila odkazy na různé herecké techniky a cvičení. Audio (Veronika Khek Kubařová) bylo fajn. Kdybych to četla, asi by mě to bavilo ještě o něco míň.

Veronika1102
26.12.2021 4 z 5

Místy jsem byla hrozně zmatená. Nevěděla jsem co je realita a co si hlavní hrdinka domýšlela. Začátek byl skvělý, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Kniha byla velmi čtivá a nemohla jsem se dočkat až budu zase číst, ale ten konec mi úžas z knihy celý pokazil. Miluju přehnané konce, ale tohle bylo i na mě moc

Mabie
18.12.2021 2 z 5

Po dlouhé sérii sci-fi jsem záměrně zvolila naprosto jiný žánr a toto mi ho dopřálo. Začátek jsem ocenila, zvlášť spojitost s Baudelairem a jeho Květy zla (tuto sbírku jsem nečetla a netušila, že jsou básně tak temné), to příběhu přidávalo na jedinečnosti. Popis hereckého prostředí spolu s metodami, používanými ve škole herectvi, se mi velice líbil, stejně jako výborně vykreslená doba pobytu hrdinky v psychiatrické léčebně, ale rozčilovalo mě nejen zmatečné prolínání reality a fikce (příšerně překombinované), tak Claire, která se příběhem potácela jak alkoholik sklepem plným vína. Třebaže byla velmi dobrá ve své profesi, byla mi nesympatická - sebestředná, hysterická herečka, nebezpečná i sama sobě.
Knihu jsem vyslechla jako audio a Veronika Khek Kubařová byla jako vždy výborná a knize přidala pěkných pár bodů k dobru. Mám psychologické romány ráda, ale toto byla slátanina. Nejít o audioknihu, kterou jsem mohla poslouchat při jinÿch činnostech, odložila bych ji.

The_Kim
04.12.2021 4 z 5

Opět velmi neotřelá kniha, jsem docela překvapená, že tu má jen málo přes 70%, protože podle mě si zaslouží určitě víc.
Kniha má svých pár slabších částí, ale autor pak vždy vyrukuje s něčím šokujícím, takže ji jednoduše nemůžete odložit. Závěr knihy byl nečekaný, ale podle mě trochu nedotažený - spousta věcí mi nedávala moc smysl i po rozkrytí - za což společně s těmi hluššími místy odebírám jednu hvězdičku.

Ajina76
03.12.2021 2 z 5

Po knize Ta prede mnou jsem od teto cekala vic. Presto, ze mme neco nutilo cist stale dal, abych zjistila jmeno vraha, nektere pasaze jsem vybechavala. Coz casto nedelam. Stoji za precteni, ale u me na prednim miste v zebricku urcite nebude.