Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1079 1079

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

Princezna22
17.01.2019 2 z 5

Kniha mě absolutně nebavila.. Nemohla jsem se vůbec začíst,ale nakonec tedy po úmorném snažení jsem se dokopala a knihu dočetla.. Uf

Ivuska.09
17.01.2019 2 z 5

Jednu věc knize nemohu upřít - má neuvěřitelný spád. Na konci příběhu se autor svěřuje, že podobný příběh už jednou vydal. Akorát ho přepsal. Ponechal nějaké základní myšlenky a scény. Podle mě to nebyla dobrá volba. Uznávám, že kniha pohltí a je plná zvratů. První polovina je povedená a bavila mě. Hodně. Pak ale autor čtenářům začal zamlčovat některé věci. Chápu proč. Chtěl, aby čtenáři tápali. A aby byl konec víc šokující. Podle mě to ale čtenáře jen mate. I když na konci souvislosti pochopíte, já mám pocit, jakoby mi stále něco chybělo a zároveň přebývalo. Zejména ve druhé polovině byl příběh opravdu moc překombinovaný.

happy-smile
16.01.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Autor nám každou čtvrtinu knihu předhodí novou teorii o tom, jak to bylo, a čtenář potom jenom pořád dumá nad tím, která z těch verzí je nejpravděpodobnější. Opravdu jsem byla zvědavá na to, jak to nakonec dopadne. Kdo byl vlastně ten psychouš. Napětí mě až do poslední chvíle nepustilo a kniha se opravdu četla sama.

7sara
16.01.2019 5 z 5

Super, skvěle zahrané :-)

Tereziee
15.01.2019 3 z 5

Tak tohle byla jízda. Celou knihu jsem se nemohla trhnout od čtení ale...ten konec? Strašnej mišmaš úplně všeho a hrozně moc otazníků a zmatených vysvětlení. Bylo to čtivý, ale škoda toho že to autor nezvládl zakončit lépe.

hronova.anna
13.01.2019 2 z 5

Ja popravdě vůbec nevím, co si o knize myslet. Nejdřív mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu začetla, protože styl, jakým je to napsaný mi vůbec nevyhovoval. Hlavní postava mi byla fakt nesympatická a celý příběh mi přišel hrozně splácaný dohromady. Občas se v příběhu dlouho nic nedělo, za to konec byl odhalený během 10 stran.

Musím uznat, že předešlá kniha byla fakt super a něco podobného jsem očekávala i od Věř mi. Ale v půlce jsem váhala, jestli mám knihu vůbec dočíst. Námět super, ale zpracování mě nezaujalo. Znovu už opravdu ne.

Teri27
12.01.2019 1 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu už dočetla. S Ta přede mnou se nedá srovnat.

krakenka8
12.01.2019 5 z 5

Napínavé, nepředvídatelné, úžasné. Dočetla jsem se zatajenym dechem a pořád se mě to drží. Doporučuji na 100%

Ticiana
11.01.2019 5 z 5

Kniha ma kratke kapitoly a ja se hned zacetla. Mne se kniha libila. Bavili mne ty herecky cviceni. A chvilemi jsem vubec netusila jestli je to hra nebo ne. Za mne pecka.

Jana77
09.01.2019 3 z 5

Docela zklamání. Dlouho jsem netušila, o co v knize jde. Styl psaní mi nevadí, ale nedokázala jsem se začíst. Ta přede mnou byla rozhodně mnohem lepší.

mmmisulka.r
08.01.2019 2 z 5

Překombinované. Vůbec mě to nenadchlo. Takové plácání se v hereckých estrádách.

Nixa
07.01.2019 3 z 5

První autorova kniha se mi líbila o trochu více. Toto bylo trochu překombinované, ale konečný zvrat byl skvělý, rozhodně jsem to už nečekala. Kniha byla velmi čtivá, měla jsem jí přečtenou prakticky za pár hodin.

Ajuszka
06.01.2019 5 z 5

Do třetí části knihy jsem se dostala ani nevím jak,bylo to tak skvělé. Pak zajimavost sklouzla o polovinu dolů a už mě to moc nebavilo.A konec? Ten byl teda pěkně zmatený.Ale kniha se mi líbila a určitě si přečtu další..až vyjde samozřejmě :)

Dela111
06.01.2019 3 z 5

V příběhu musí policie odhalit sociopata, který se umí dokonale přetvařovat. Najmou hlavní hrdinku, která žije herectvím a do role se dokáže skutečně vžít... Je ale možné, aby vyšetřování vraždy stálo na hereckém umění civilistky? Nebo je to jinak? Je to netradiční nápad, ale na mě působil nesmyslně.
Knihou nás doprovází Baudelairova poezie Květy zla, která tu má zásadní význam. Ke zvratům v ději dojde, ale mě nepřekvapily. I konec jsem očekávala přesně takový.
Kladem je, že se kniha dobře čte, je zde i přiměřeně napětí a děj jde kupředu bez hluchých míst. Bohužel čtenářský zážitek z dobrého thrilleru se u mě nekonal.

Sabča92
03.01.2019 2 z 5

Psychothrillery mám ráda ale toto.. Nevím, přišlo mi to až moc překombinované. Autor chtěl za každou cenu zaujmout a čtenáře šokovat, takže neustále měnil děj sem a tam... navíc hlavní hrdinka mi vůbec nebyla sympatická a konec to už bylo na mě opravdu moc..
Věř mi vychází z autorovi první knihy, kterou ale nikdy nepublikoval. Nyní chápu proč.
Přitom anotace zněla skvěle a začátek knihy vypadal na opravdu povedený psychothriller. Škoda, ale i tak se pustím i do Té přede mnou.

BlankaTr
03.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, poutavá a napsaná tak, že mi vyhovovaly jednotlivé kapitoly. :)

vonMalik
02.01.2019 5 z 5

Kniha přečtená za jediný den. Tak moc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Do poslední chvíle nevíte co je pravda a co lež. Konec byl pro mě hodně překvapivý, protože jsem sama během čtení několikrát změnila názor na postavy. Skvělá kniha!

koki.veru
02.01.2019 5 z 5

Pěkný příběh,napínavý od začátku do konce. Jediné,co mi nevyhovovalo,byly ty básničky,protože poezii moc nemusím. Ale jinak povedená kniha.

martinka07
02.01.2019 5 z 5

Co je pravda a co pouhá iluze? Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo lže a kdo mluví pravdu. Styl autorova psaní mi vyhovuje. Díky krátkým kapitolám se čte kniha sama a nejde se odtrhnout.

jana7053
02.01.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka mi není vůbec sympatická...a hlavní mínus knihy je mnoho zvratů. První kniha od autora Ta přede mnou se mi líbila o něco víc.
Každopádně se velmi dobře četla a nenudila jsem se u ní.