Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1076 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

Avila
08.11.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře už od začátku mě vtáhla do děje. Ve třetí části knihy příběh trochu zvolnil což pro mě bylo trochu zklamání. A Claire mi nebyla úplně sympatická. Ale jinak za mě dobře napsaný thriller.

boruvkovy_kolac
23.10.2019 1 z 5

Knihu jsem dočetla s přemlouváním. Nesympatické postavy,příběh pojat nezajímavě. Vadilo mi prostředí z divadla a také verše od Budelaira.

andrea4468
21.10.2019 4 z 5

Začátek mě opravdu bavil, kniha byla čtivá! Po polovině příběh trochu změnil směr - chvilkami mě určité části moc nebavili ale později začala kniha opět bavit a konec byl pro mě super. Určitě stojí za přečtení.

MirKop
14.10.2019 1 z 5

Ale ne..toto se za mě moc nepovedlo. Po slibném začátku se příběh rozvinul do zmateného patosu namíchaném s nezáživnými vsuvkami s Baudelairem, jehož verše byly pro mě stejně složitě uchopitelné, jako příběh sám. Moc utahané, hlavní aktérka mi ke konci přišla snad ještě pomatenější než ten Fogler...

Ta přede mnou - to byla pecka od začátku do konce, ale Věř mi...no fakt nevěřím, uvěřitelné to nebylo vůbec a ten konec tomu nasadil korunu, protože to už nedávalo smysl ani za mák :-(

Spoiler: Dokáži se nějak ztotožnit s tím, že někdo dokáže hrát jako o život a opravdu se vžije do své role...ale to že s Claire po celou dobu, měsíce, 24h denně cestuje komando a poslouchá každý její slovo...aniž by si to vlastně uvědomovala ( vžila se přeci na 100% do své role ) a mimoděk s ní odletí i do Evropy...a to s sebou jako měla odposlouchávačku, kterou si každý den nasazovala, ale asi to bylo natolik součástí sebe sama, že to také asi prostě zapadlo do role..to si totiž pak úplně odporuje té teorii, že se měla stát jeho milenkou a ne jen nastrčenou volavkou...ach jo

cleopatra11
07.10.2019 4 z 5

Zajímavá kniha..bavila mě sice jen do doby, než začali ke konci zkoušet tu divadelní hru, pak už mě to moc nebralo..Ale nezatracuji, dávám 4 hvězdy za dobrou zápletku a napětí.

Kate653
06.10.2019 4 z 5

Třeba ho ale vážně milovala...

mystar
06.10.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, mela zajimavou zapletku. Bylo to jako nahlidnou sociopatovi do hlavy. Chvilema jsem se ztracela, nevedela jsem co je nahrane a co je ve skutecnosti. Od zacatku jsem tusila kdo je vrah, i kdyz jednou jsem trosku zavahala. Dobre cteni.

Morgaine07
06.10.2019 5 z 5

Knihu jsem si zakoupila ve stylu audio knihy a příběh se mi velice líbil.

Kaik
30.09.2019 4 z 5

Méně ucelené než „Ta přede mnou“, ve druhé půlce mi už hlavní postava lezla trochu na nervy. Přesto knihu hodnotím dobře, z několika důvodů: líbilo se mi herecké a divadelní prostředí, způsob dialogů mi přišel zajímavý (divadelní repliky), a i když jsem leccos tušil, až do konce jsem si opravdu nebyl jistý vůbec ničím. A pak mám ještě jeden důvod pro čtvrtou hvězdu. Věřte mi. Díky, K! ;)

Kristy78
29.09.2019 4 z 5

O trochu méně propracovanější než předchozí autorova kniha. Ale i tak jsem se stihla v ději ztratit a sama jsem nevěděla, co je ještě hra a co realita děje. Skvělé! Díky za tip a "společné" čtení, P.! :)

verense
26.09.2019 3 z 5

Já nevím, ale mně Claire strašně lezla na nervy, já bych ji nechala v tom blázinci a byl by klid. Celkem jsem i uvítala, když už byl konec (nepřekvapil, nešokoval) a s potěšením vracím knihu do knihovny. Asi jsem měla po prvním Delaneyho díle příliš vysoká očekávání.

Barunka1005
18.09.2019

Kniha se mi líbila. Byla jsem překvapená závěrem, který jsem nečekala...=)

klarinka9974
11.09.2019 4 z 5

Popravdě jsem kapitoly s herectvím přeskakovala a vůbec se za to nestydím. Spíš naopak jsem se tím blíž přibližovala ke konci. Kniha se mi líbila, dobře se četla a rychle vás vtáhne do příběhu. Jenže se to celé točí kolem pár osob a tak je jasné, že někdo z nich za to všechno může. Sice mě konec malinko překvapil ale nebyla to žádná pecka. Ale udělejte si vlastní názor na to, zda-li je to celé jenom divadlo a nebo herci jsou opravdoví....

Lenka.Vílka
09.09.2019 4 z 5

Nemohu vinit autora, že moje téma nejsou "herecké kotrmelíny". Takže jo, než se vetře do přízně tomu chlápkovi, co možná zabil svou ženu, ale možná ne, vyloženě jsem trpěla. To bylo vážně peklo. I přestože věci v té části byly důležité, pro pochopení charakteru Claire. To mě bavilo, ale číst to ostatní, ne, to prostě není pro mě. Ale potom se to rozjelo a dostalo spád. Ale pořád jsem čekala na nějakou, já nevím, asi víc pecku. Nemohu se zbavit dojmu, že číst jako první knihu autora, jsem asi měkčí v hodnocení. Jenže po skvělém kousku "Ta přede mnou", je to trochu zklamaní. Kniha je totiž úplně jiná, to je plus. Ale na druhou stranu je taková tuctová, přestože ze začátku o zajímavém námětu. Ale vemte si anotaci a tempo knihy. Než se dostanete tam, kam anotace, na jaké jste straně?! Buď je málo rozepsaná psycho část nebo moc rozkecaná anotace. Vyberte si.

Co se mi líbilo, byl dvojitý styl vyprávění. A já tentokrát pochopila, proč tomu tak bylo! Juchů, jupí, jsem hvězda! :D
(A zároveň to knihu trochu "nafouklo", jinak by měla mnohem míň stránek.)

A oceňuji, že má autor evidentně nastudovanou i tamtu knihu. Ne, že bych jí četla, ale asi by mu v tom pořádně vymáchali ostatní čtenáři nos, kteří četli.
(Možná z knihy taky psal závěrečnou práci.)

Ale...

...vzhledem k tomu, co se dělo celou knihu a co jsem se postupně dozvídala v ději. Jsem konec Claire přála. Vážně jo. Proč? V knize...

Protože já se nemusím sžít s postavama. Nemusím je mít ráda. To vem čert. Ale musím se sžít s knihou. Mám ráda, když ze mě vyjíždímá emoce. Jakékoliv, které prohloubí pocit ze čtení. To se zde bohužel nedostavilo, přestože kniha byla čtivá. Hodně.

Obálka povedená. Jenom mi vadilo, že věta "Autor bestselleru Ta přede mnou" na obálce vepředu, je hned pod jménem autora a je skoro stejně velkým písmem jako ono jméno :(

Katuska88
03.09.2019 5 z 5

Nesrovnávám, protože jsem zatím autorovo druhou knihu "Ta přede mnou" nečetla.
Možná právě proto hodnotím kladně.
Kniha se mi překvapivě velmi líbila.
V ději nastalo několik zvratů, a i když jsem něco málo tušila, nakonec jsem byla stejně překvapená.
Hrdinka mi nebyla zrovna sympatická, ale i přes to jsem se knihou velmi pobavila.
Musím hodnotit kladně, kupodivu přes celkový dojem, že je to celé velmi přitažené za vlasy.

Kate653
02.09.2019 4 z 5

začátek knihy byl pro mě zdlouhavý a nemohla jsem si zvyknout na styl, kterým je napsaná. ale stejně jako u autorovi druhé knihy jsem se do příběhu později začetla a nemohla jsem se odtrhnout. konec mě trochu zklamal - bylo vůbec něco skutečné? myslím že každý čtenář si to může domyslet. název knihy přesně odpovídá jejímu příběhu, který je opravdu zajímavý!

Petrasim
01.09.2019 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla pro mě velkým zklamáním. Vůbec mě nebavila a nemohla jsem se do ní vůbec začíst.

Andrea_I_Am
29.08.2019 2 z 5

A já té anotaci tak věřila, na knihu se těšila ... a někdy v půlce jsem si začala říkat, že ta zápletka je nějaká zvláštní ... no a chvíli na to jsem začala litovat, že jsem si tu knížku koupila. Jako každý jiný bestseller se hezky čte a první půlka knihy mě opravdu bavila, ale pak autor nacpal do velmi krátkého úseku tolik, ale tolik věcí, které mi navíc nepřišly úplně reálné, některé události úplně zbytečné, jiné nedotažené ... kdyby si s tím dal víc práci, knížka je to mnohem lepší. Takhle je to jen slet něčeho divného, málo promyšleného, čemu chybí uvěřitelnost.

Simmminek
25.08.2019 5 z 5

Skvělá zápletka. Četla jsem jedním hltem. Miluji, jak se v dějí stane něco, co změní naprosto vše. Zde se to stalo nejednou.

Sazinek
23.08.2019 5 z 5

Skvěle zpracované. Části s citacemi Baudelaira mě moc nebavily, ale muselo to tam být, aby to dávalo smysl. Stojí za přečtení, zajímavý konec.