Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1076 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

zuzanie1
22.08.2019

Po téhle knížce jsem sáhla náhodou... a musím říct, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Jdu hned zkusit další knížku od autora.

Pasadenka
18.08.2019 4 z 5

Zajímaví příběh, který mě nutil číst dál a dál až do samého konce. Vícevrstvé zpracování a neustálé čekání na vyjasnění, jak že to tedy všechno vlastně je mě udrželi v napětí až do samotného konce.

Nejdřív mě vrstva s herectvím varovala, že to bude nejspíš hloupost. Nicméně se krásně prolínala s vrstvou Květů zla i dua dvou psychopatů, kteří se skvěle doplňují. Asi se nedá říct, že je to krásný příběh – to by vyznělo krapet úchylně, ale rozhodně dobře napsaný.

Autor dobře vystavěl možnosti vyznění příběhů a nutil mě pořád přehodnocovat své očekávání. I když byl pro mě problém ztotožnit se s postavami a přežívat vše naplno, jako příšerky z terária mě po celou dobu bavili a hlavně zajímali.

Když se zamyslím nad knížkou jako celkem, tak technicky je skvělá. Co mi chybělo byla duše příběhu. Na to, že se vše točilo kolem psychologie mi přišel vnitřní svět hlavní hrdinky povrchní. Ale nejspíš je to daň za budování krimi zápletky a udržování napětí.

Adel153
18.08.2019 3 z 5

Ze začátku se kniha četla hodně dobře. Poté jsem se trochu ztrácela, ale i tak mě ten příběh bavil a přišel mi něčím jiný.

Leňulaaa
17.08.2019 5 z 5

Napínává až dokonce, když už čtenář začíná něco tušit autor ho svede na jinou stopu.
Krátké kapitoly rychle utíkají a než se nadejete jste na konci.

hanka616
12.08.2019 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem se trochu bála, ale musím říct, že se mi kniha líbila a to hodně. Na začátku knihy jsem si mylela, že vím, v polovině jsem si nebyla jistá a na konci jsem zjistila, že jsem nevěděla nic :-) Tak to má být.

princesse
08.08.2019 5 z 5

Moc dobře, mooooc dobře se mi kniha četla a když jsem si už, už myslela, že vím, tak jsem zjistila, že nevím. Za mě spokojenost a krátké kapitoly a psaní ve stylu scénáře neskutečně utíká, takže než jsem se nadála byla jsem v půlce knihy a druhý den svižně uběhla i druhá.

dencazrnu
04.08.2019 4 z 5

Krátké a svižné kapitoly, to se mi líbí. Člověk se ještě nestihne začíst a už je konec knihy. Autor se s knihou popral statečně. Celou dobu jsem byla natěšená, jak to vlastně dopadne. Po dlouhé době kniha, která není "na jedno kopyto", jako ostatní thrillery. Za mě super, určitě se k ní v budoucnu někdy zase vrátím :)

Mojepočteníčko
03.08.2019 4 z 5

Autorův předchozí román Ta přede mnou se mi moc líbil, proto jsem neváhala a přečetla si i jeho další knihu. Baví mě jeho styl psaní i svižnost krátkých kapitol. Clair pro mě zůstala po celou dobu četby velmi obtížně definovatelnou postavou. Jediné co mi nesedlo, byla dynamika příběhu a dávkování napětí. Po dočtení jsem se cítila vyčerpaná, protože doba, po kterou mě autor udržoval v napětí, trvala až přespříliš dlouhou dobu. I tak ale knížku určitě k přečtení doporučuju :-)!

mol378
01.08.2019 4 z 5

Do poslední chvíle jsem s jistotou nevěděla, kdo je vrah - lhali a předstírali úplně všichni. Autor vytváří zásadně mně nesympatické postavy, což je pro mě dobře, protože se s žádnou neztotožním a nedělám si předčasné úsudky o rozuzlení. Napínavé, docela spletité a promyšlené. Chvilku trvalo, než jsem se začetla a některé detailní rozbory každého nepatrného myšlenkového hnutí postav přečetla skutečným rychločtením, zdržovaly mě bez dalšího přínosu. Ale kniha patřičně gradovala s dobrým překvapivým závěrem.

crazyslunicko
31.07.2019 5 z 5

Tajna agentka Clare ve sluzbach policie. Ze zacatku to neni moc vzrusujici, ale postupne se zacne dej dost dramaticky vyvijet. Clare padne na uplne dno a nikdo ji neveri jeji verzi. Vsichni si mysli, ze je blazen a akorat si vymysli. Vzdyt mela prece v minulosti nasilnicke sklony. Jeji dramaticke detstvi a putovani po pestounskych rodinach v ni zanechaly hluboke stopy. Presne tohle Patricka ucaruje. Zachrani ji z jejiho nestastneho zivota a stara se o ni jako o male nezne kuratko. Konec byl dost necekany. Clare ocekavala od nastevy Evropy gesto lasky, ktere dostala, ale v jine forme.

Garous110
30.07.2019 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a místy mě šokovala

Anička.pa
28.07.2019 3 z 5

Chvílemi jsem byla trochu zmatená, a nevěděla co si myslet, ale jinak se mi kniha líbila. Na vraha jsem měla podezření skoro hned od začátku, ale i tak mě konec překvapil.

hnilda3
26.07.2019 5 z 5

Kniha mě rychle vtáhla do děje, přečetla jsem ji za dva dny, byla napínavá a zaujala mě.

Denisa153
24.07.2019 3 z 5

Na rozdíl od knihy Ta přede mnou mi byla hlavní hrdinka protivná, typická Hérečka. Jinak jak to nakonec dopadne a kdo je vrah jsem tušila už od začátku. Cca do půlky mě to bavilo, ale potom se děj hrozně vlekl a byl celkově nudný. Znovu bych to číst nemusela.

radka3243
24.07.2019 4 z 5

Napínavá děsivá. Já teda každou chvíli věřila něčemu jinému. Vypravěčka to pro mě zahrála celé skvěle.

Janík511
23.07.2019 1 z 5

Dočteno z povinnosti, jinak nuda, nuda.... K autorovi se už vracet nebudu, jeho knihy mě nebaví.

Katulinka69
18.07.2019 2 z 5

Víc hvězd dát nemůžu. Nějak mě kniha neoslovil.

Veru1703
14.07.2019 5 z 5

Od knihy jsem očekávala hodně a myslím že já osobně i hodně dostala. Znáte to sto lidí sto chutí. Já jsem knihu přečetla jedním dechem a bavila mě od začátku do konce. I když chvíle před koncem pro mě byli dosti matoucí, tak se to nakonec vše vysvětlilo. Líbil se mi nápad i zpracování a těším se na další autorčinu knihu.

Luciecii
08.07.2019 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, hodně rozmanitá. V ději jsem se chvilku příjemně ztratila, takže mě závěr i maličko překvapil, ač jsem ho vlastně už od začátku očekávala. Hlavní postava, nevím proč, mi byla chvílemi trochu nesympatická, ale ke konci už jsem se s ní sladila. Líbilo se mi zasazení básní a docela i styl psaní dialogů. Bylo to trochu neobvyklé, ale člověk si na to rychle zvykl.

Ihivanka
02.07.2019 5 z 5