Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393393/bmid_ver-mi-z4W-393393.jpeg 4 1076 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

MichaelaS081
10.06.2020 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do konce. Moc se mi líbila. Konec knihy byl nečekaný, překvapil mě.

Ivka14
09.06.2020 2 z 5

1/4 knihy jsem hltala a příběh mě bavil, ale pak jsem se do toho tak zamotala, že jsem nevěděla, která bije.

Dajine
07.06.2020 5 z 5

Zabloudila jsem ve vlastní hlavě.

ber
29.05.2020 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. To pohrávání si s pravdou a lží se mi moc líbilo a ten nečekaný konec mě prostě dostal.

Peyka
03.05.2020 3 z 5

No tak to bylo strhující divadlo, i když dost surrealistické. Kniha je napsaná neuvěřitelným tempem, krátké kapitoly, krátké věty, neformální jazyk, dynamická slovesa (čteno v originále). Téma sexuální deviace je vždycky svým způsobem atraktivní pro čtenáře. Pasáže psané formou scénáře naprosto perfektně zapadaly do děje.

Nicméně postava Claire mi byla od začátku nesympatická. Nepřišla jsem ji na chuť. I když o to, co se po ní chtělo, nepožádáte jen tak nějakou tuctovou herečku z Ordinace.. I přes antipatie, díky autorově umění vytvořit tísnivou a matoucí atmosféru (jeho úspěšný debut Ta přede mnou je vynikající), jsem dočetla. Úryvky Baudelairových básní, které autor překládal sám, jak píše v příloze, naprosto skvěle splynuly s tématikou a dodali knize umělecký nádech.

Až do poslední stránky nevíte, jestli je to hra nebo realita. I poslední věta vás nechá tápat.

Ta přede mnou je lépe vykonstruovaná dějově, tady mi přišlo, že je to chvílemi až moc překombinované a vlastně všemu tomu je těžké uvěřit. :)

Daiv666
30.04.2020 4 z 5

Kniha velmi energická...hodně napětí...do poslední stránky jsem netušila, co je realita a co je pouze hraná scéna.

ivzu77
26.04.2020 4 z 5

Za mne se kniha četla velmi rychle, bylo to zajímavé o ty převyprávěné rozhovory formou scénáře. Já jsem sama netušila, kdy Claire hraje a kdy už třeba zase ne... konec překvapivý, nenudila jsem se.

Doubravka1975
25.04.2020 5 z 5

Věř mi....Komu nebo čemu? Vůbec jsem netušila....
Skvělé a napínavé od začátku až do konce.
Před Claire smekám pomyslný klobouk, je to herečka s velkým H.

RomanaK
21.04.2020 5 z 5

Tak za mě Ano, nejdříve jsem si myslela, že ten konec si kniha nezaslouží,byla jsem zhruba 50 stran před koncem, že je to laciné. Ale další stránky, jo.... Sežrala jsem to i s navijákem. I když mě závěr a možná varianta při čtení knihy napadla, dokonale mne kniha vtáhla do děje , že jsem úplně zapomněla. Za mě si kniha zaslouží plný počet.

vanilka231
15.04.2020 3 z 5

Právě dotčeno... Upřímně nevím jestli se mi líbila nebo ne... Je pravda, že jsem byla zvědavá na konec jak to dopadne, ale že to dopadne takhle... konec nečekaný, ale super, že Clear bude schopna pro roli udělat opravdu cokoli..
"trvalo by hodiny, než byste vykrvacela"
... To jsem fakt nečekala...
Takže průběh knihy zvláštní, pointa dobrá, konec super... Za přečtení určitě stojí, ale že by to byla pecka, to se říct nedá.

EmillyT
12.04.2020 3 z 5

Kniha je čtivá a příběh nesmírně zamotaný. Celou dobu jsem nevěděla komu a čemu věřit. Scénářové pasáže mě příliš nenadchly. Když shrnu svůj celkový dojem z kniha, tak to vystihuje hodnocení "dobrý", takže za 3*.

kneslova
01.04.2020 4 z 5

Velice čtivé, ale ne úplně uvěřitelné. Každopádně stojí za přečtení

Hope80
18.03.2020 2 z 5

3/4 knihy mě opravdu nebavila,o ničem. Kniha Ta prede mnou byla výborná, ale tato mě vůbec nezaujala.

asterixka
12.03.2020 2 z 5

Předchozí autorova kniha, Ta přede mnou, se mi líbila, takže jsem měla velká očekávání. Nakonec se z příběhu "vyvrbila" pěkná slátanina, na konci jsem už nevěděla, čí jsem :) Takže za mě určitě ne.

mirka2558
06.03.2020 5 z 5

Teda ten koniec! Veľmi dobrá kniha určite odporúčam

Krchnaida
03.03.2020 4 z 5

Ano, bavila mě, četla se fajn a bylo to zajímavé :-)

Awča
03.03.2020 4 z 5

Zápletka zajímavá, začátek mě hodně bavil, byla jsem napnutá, jakým směrem se celý příběh vyvine. Vsuvky ala scénář knihu ozvláštňovaly.
Časem se pro mě zápletka stávala méně přehlednou, těžce uvěřitelnou, závěr mě možná až zklamal.
Ale nelituji, že jsem po knize sáhla, byla zajímavá, třeba ji autor ještě jednou předělá a bude to za plný počet hvězdiček :-)

romanka26
01.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila více než Ta přede mnou. Přečteno za dva dny, vyhovoval mi větší font písma i pasáže psané formou scénáře. Celou dobu mne kniha držela v napětí.

NymphMaeve
25.02.2020 4 z 5

Četla jsem Ta přede mnou a nebylo to úplně úžasné. Proto jsem u této knihy neměla velká očekávání. Ale o to větší bylo mé překvapení při dočtení. Celou knihu jsem neměla ponětí, co je pravda a co jen jako. Hlavní hrdinka je skvělá herečka, ale i bytost s emocemi. Musím říct, že jsem se sice občas ztrácela, na druhou stranu to v případě této knihy nebylo vůbec na škodu. Autor čtenáře drží v napětí od začátku do konce a i když jsem tušila, kdo je vrah, váhala jsem a názory měnila. Chvíli se děj vyvíjel na jednu stranu, po pár stránkách zase naopak. Konec pro mne naprosto nečekaný, rozuzlení a vysvětlení až na posledních pár stránkách, takže napětí až do konce. Postavy ty hlavní skvěle vyprofilované, zbylé jsou trochu ploché. Bylo to velmi čtivé, skvěle jazykově zpracované, text hezky graficky upravený, příběh napínavý a nemělo to žádná hluchá či nudná místa. Avšak kvalit strhujících thrillerů to nedosahuje, nadprůměr je to určitě. Jsem ráda, že jsem knize dala šanci, byla by škoda se jí vyhnout.

Julinka679
25.02.2020 4 z 5

Obsahuje SPOILERY!
U této knihy popravdě nevím jak hodnotit.
V příběhu jsem se chvílemi dost ztrácela a "scénářové" pasáže mi také moc neseděly. Claire mi byla vcelku nesympatická, někdy až doslova na facku ale ke konci jsem si ji docela oblíbila. Ostatní postavy nebyly špatné, Henryho a Franka jsem si oblíbila už na začátku, Patricka a Kathryn jsem ráda vážně neměla a u jednoho z nich jsem ani nemusela/neměla.
Patrick je vlastně od začátku označen za vraha a sociopata ale Claire tomu nevěří, tudíž se snaží prokázat jeho nevinu... nebo že by nás jen tahala za nos?
Konec mě upřímně nepřekvapil, přece jen od začátku byl Patrick označen za vraha, tudíž jsem jen čekala kdy se jeho pravá podstata objeví. To, že se "ukázal" ve Francii, přesně pod hrobem samotného Charlese Baudelairea bylo velice příhodné a lepší prostor snad dostat nemohl.
Jinak se knížka četla rychle, děj odsýpal a konec jen potvrdil mé domněnky o tom, kdo je vrah.
Není to tak dobré jako Ta přede mnou ale není to vyloženě špatné. Mám z toho celkem rozporuplné pocity, ale to jsem u předešlého autorova díla měla také.
Přikloním se tedy ke 4* a už se těším na další knihu od tohoto spisovatele.