Velké problémy v Malém Vietnamu

Velké problémy v Malém Vietnamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524164/bmid_velke-problemy-v-malem-vietnamu-65278b66e6b40.jpg 4 772 772

Tomáš Kosek série

Tomáš Kosek má problém. Velký problém. Někdo unesl dceru českého premiéra a stopy vedou k prastaré sektě, která to s magií myslí nejen smrtelně vážně, ale hlavně s ní opravdu umí zacházet. Navíc se pohádal se svou holkou a ta se vrátila zpět k prostituci. Prahou se k tomu všemu toulají démoni z vietnamských legend, čínští zabijáci a bisexuální agentky Litevské tajné služby. Tedy ta je jenom jedna, ale stejně je s ní potíž. Mohlo by to být ještě horší? Jistě, ještě je tu to proroctví o konci světa. Jak jinak? Vždycky je tu nějaké proroctví. Jenže tohle, zdá se, není úplně vycucané z prstu.... celý text

Bediczek
19.12.2016 1 z 5

Je to takova nuda, ze jsem to ani nedocet. Hlavni hrdina trpi superhrdinskym nesvarem, ktery zabiji veskere napeti. Humor je vetsinou krec. Vubec mne nezajma jak to dopadne.

Mermaida
03.12.2016 5 z 5

Můj druhý Kotleta právě dočten. A musím konstatovat, že to byla stejně úchvatná četba jako má prvotina v díle "Příliš dlouhá swingers party". Sex, démoni a akce - co víc si od Kotlety přát? :-D

Detestie
29.11.2016 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce, tak jsem byla nadšená. Kotleta nezklamal. Spousta sexu, násilí a sem tam vtipné hlášky. Jsem nadmíru spokojená a určitě si to přečtu znovu a bude-li pokračování, tak nebudu váhat a koupím.

Predator666
20.11.2016 3 z 5

Trochu jsem se rozhodoval, zda nedát jen dvě hvězdy. První kniha, rozdělená na pět povídek byla zábavnější a víc členitější. Vietnam je zase krvavější a je v něm více erotického materiálu. Nakonec tu něco ubilo a zase něco přibilo. Tak vznikla patová situace a já se rozhodl pro stejné hodnocení.
Tahle série mě u pana Kotlety celkem zklamala a jen mohu doufat, že se konečně "vys...kašle" na krimi a vrátí se k upírům. Ne každý je v krimi žánru dobrý jako třeba Štěpán Kopřiva.

cori
05.11.2016 3 z 5

Akční oddechovka s nezničitelnými hrdiny a pražskými reáliemi plná hlášek a sexuální magie. Knihu, která by končila souloží (Kosek + jeho 3 milenky), jsem ještě nečetla.

Misan1993
13.10.2016 4 z 5

Další slovník vulgarismů v podání Kotlety, který mě zpříjemnil nějaký ten čas. Když to porovnám s Příliš dlouhou swingers party, tak je to kvalitou mnohem výš. Jinak od Kotlety už je to moje šestá kniha a zatím příjemné překvapení ze světa tuzemské fantasy.

mot33
30.09.2016 3 z 5

Nevim nevim takové nějaké které proč a nač.

Pasadenka
24.09.2016 3 z 5

Ne, že by jednotlivé části byli špatné, ale jako celek to stálo za starou bačkoru. Chyběl tomu příběh! Tohle mi přišlo jako povrchní kopie a začínám se obávat, že autor už nemá co kloudného v tomto žánru říct. A to je ohromná škoda! :‘(

RickyRicardo
19.09.2016 4 z 5

Ještě víc krve, násilí, střev a šuk*ní. Kniha je výborná o tom není pochyb, ale musím říct že první díl byl o něco lepší. Nečekal jsem nic jiného než nabušenou jízdu, Kterou jsem dostal, ovšem místy to bylo možná až moc přebušené a začalo to nudit. Každopádně Kotleta mě nezklamal a těším se na další knihy.

sola_lupa
15.09.2016 3 z 5

Hlášky jsou za mě zcela odbourávající, seznam zbraní je taky fajn, ale příběh mi přijde takový nedomyšlený. Neustálé pobíhání, samá nesmrtelnost a když dojdete ke konci, čekáte, že to dopadne vážně nějak extra, třeba že umře klaďas nebo nějaký deus ex machina,... Musím ale říct, že začátek mě dost uchvátil, jen potom to začalo lehce drhnout. A to až do konce.

markyticka
11.09.2016 2 z 5

První kniha příběhů o Koskovi mne musím se přiznat bavila mnohem víc... Tady mi trvalo dlouho, než jsem se začetla a musela jsem se nutit knihu dočíst...

Insignitka
05.09.2016 3 z 5

Já vám nevím.... tohle je prostě takové.... no moc mě to nebavilo

Svářeč
04.09.2016 1 z 5

Nevím, jestli už jsem z tohoto typu literatury vyrostl, nebo jestli je tahle kniha prostě odpad, ale kloním se spíše k té druhé možnosti. Povídkový první díl mi celkem sednul, ale románová verze téhož pro mě byla dost utrpením. Příběh je úplně primitivní, již stokrát zrecyklovaný a slouží spíš jako výplň akčním a erotickým scénám, kterých je tady asi milión a jsou napsané neskutečně rutinně a strojově, prostě jen někdo někoho seká, střílí nebo š*ká, úplně bez napětí a emocí. S přibývajícími stranami jsem začal přeskakovat celé odstavce a vždy si jen na konci oddílu přečetl, jak bitka skončila. Vtipná přirovnání jsou tentokrát spíš rádobyvtipná a působí křečovitě a vynuceně. Vůbec celá kniha na mě působí neskutečně odfláknutě, jako by to autora snad vůbec nebavilo a jen si plnil povinnost vůči nakladateli. Např. hlavní hrdinka je LITEVSKÁ tajná agentka, o níž se jen tak mimochodem dozvíme, že pochází z RIGY. Co si mám myslet o autorovi, kterému vlastní román nestojí ani za to, aby si zjistil hlavní město země, z níž pochází jeho hrdinka? Ale chápu, že pologramotného bruntálského řezníka nejspíš zmátla prastará past na nepříliš zdatné angličtináře Litva/Latvia. Jedna hvězdička za občasné záblesky vtipnosti, jinak je to naprostý odpad a upřímně nechápu ty lidi, co to tady pětkujou. Kotletu jsem nikdy příliš nemusel (solidní Swingers párty, snesitelná Perunova krev a jinak nic), ale touhle spatlaninou se pro mě definitivně stal nejvíce přeceněným neumětelem v naší zemi.

Ruxandra
30.08.2016 3 z 5

Čekala jsem stejný koncept jednotlivých příběhů​,​ jako v "Příliš dlouh​é​ swingers party​", který bych popravdě uvítala více, ucelený příběh knize spíše uškodil. Ano, byla to zábava, jako vždy, ale bohužel jsem zjistila, že mi připadají všechny hlavní postavy v knihách pana Kotlety charakterově, jednáním atp. úplně stejné (Tomáš Kosek, Jan Bezzemek, Petr Mlejnek) :) I tak si ale další knihy ráda přečtu, jsou to ideální oddychovky.

Lucie_D
28.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha plná akce nějakého toho sexu. Ale hlavně skvělé vtipy a hlášky :-) A to jsem četla jen 3 knihy ( Příliš dlouhá swingers party, Lovci a teď tato) od tohoto autora a všechny se mi líbily

Geramon
26.08.2016 4 z 5

Sexuální magie je fakt hustá:o))))
Jinak akce akce akce. nějaký ten sex akce akce. Ale proč ne.
Je to pěkná kniha. Jen škoda parťáků ty to již nerozchodí :o))
Ale třeba je nějak v další knize oživí?

doctor_H
25.08.2016 2 z 5

četl jsem od Franty všechno, ale tohle je nejhorší co napsal.. první polovina knihy je tragická, plna vtipnych hlasek, kterym se bohuzel nezasmejete, jsou tam spíš na obtíž, příběh též nic moc. Celkem to na mě dělá dojem, že to napsal přes víkend na chatě.

Terva
22.08.2016 3 z 5

Kosek, Hort a Gibson opět v akci.
Tentokráte se mistr Kotleta rozhodl, že všechny aktéry nechá prožít celý příběh.
Vznikla, tedy na rozdíl od Příliš dlouhé swingers párty, ucelená kniha nerozdělovaná povídkami.
A bohužel má to své chyby. Málo akce, málo vtipu a jen o trochu více erotiky.

V poslední době mám pocit, že éra Bratrstva krve je už dávno pryč a spisovatel začíná zabředat do vážných příběhů.
Sice je tu spousty napsaného moudra, jen citátů jsem vybral okolo patnácti, ale příběh samotný mě neoslovil a vlastně mi připadal trochu rasistický.
Obrázek nakreslený proslulým Liusem Royem, se ke knize vůbec nehodí a je zavádějící.
Možná bys mohla líbat, když už mi ho honíš nemá s erotickým obrazem nic společného.

Pocta Štěpánu Kopřivovi a zaplacení poplatků za použití jeho fráze je povedená, ale jako vtip je jedna z mála, kterým jsem se zasmál.

Malá ochutnávka:
Svět byl šílený a já taky. Moje holka – bývalá prostitutka – mě opustila, a přesto jsem po ní pořád toužil. Pak jsem si před pár dny narazil litevskou agentku, která si to s mou bejvalkou přede mnou rozdala v bordelu a teď lítá někde ve Vietnamu a mezi tím tak nějak omylem začal spát s Klárou. A to si ještě pořád vykáme.......

CITÁT – Dopičikurvamrdatjebattojsemalevhajzlu....

Akainkan
18.08.2016 4 z 5

Kniha není špatná. Dle mého soudu by jí více slušelo kdyby byla psaná formou jednotlivých povídek, ale jakožto velký Kotletův fanda jsem ochoten lecos odpustit. Pražáci samozřejmě ocení že pasáže si mohou představovat v sobě známých lokalitách. V konečné fázi hodnotím knihu 4 hvězdami což podle mně plně odpovídá. Je to nadprůměrné dílko v rámci žánru který kotleta dnes již zosobňuje ale lepší to podle mne taky mohlo být, alespoň o kousek. :)

Fuksinka
17.08.2016 3 z 5

Podle očekávání se jedná o další zábavný brak u kterého vypnete a jen si užíváte. Honičky, hlášky a sex zde samozřejmě nechybí. Mě ale Frantův svět megie moc nechytnul. Potřebovala bych asi víc propracovaná pravidla možností magie. V porovnání se staršími kotletovkami je rozhodně horší a v ramci žánru průměr.