Velké problémy v malém Vietnamu

Velké problémy v malém Vietnamu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305714/bmid_velke-problemy-v-malem-vietnamu-vx5-305714.jpg 4 769 769

Tomáš Kosek série

Tomáš Kosek má problém. Velký problém. Někdo unesl dceru českého premiéra a stopy vedou k prastaré sektě, která to s magií myslí nejen smrtelně vážně, ale hlavně s ní opravdu umí zacházet. Navíc se pohádal se svou holkou a ta se vrátila zpět k prostituci. Prahou se k tomu všemu toulají démoni z vietnamských legend, čínští zabijáci a bisexuální agentky Litevské tajné služby. Tedy ta je jenom jedna, ale stejně je s ní potíž. Mohlo by to být ještě horší? Jistě, ještě je tu to proroctví o konci světa. Jak jinak? Vždycky je tu nějaké proroctví. Jenže tohle, zdá se, není úplně vycucané z prstu.... celý text

jiri1478
25.06.2019 5 z 5

Tahle kniha je prostě víc a víc.

Grepp
28.05.2019

Moja prvá kniha od Kotletu. Čítal som ju súčasne s Kulhánkovou 'Vyhlídkou na věčnost' a vzhľadom na to, aké nízke očakávania som mal, bol som veľmi príjemne prekvapený istou sviežosťou, priamočiarosťou až odľahčenosťou v porovnaní s vyššie zmieneným Kulhánkovým neúnosne prekombinovaným mega nákladom.

tlllk
16.05.2019 5 z 5

to je ako komentovať porno, len na záver namiesto svadby pár zúrivých démonov , ale bavil som sa ...

Archie
02.05.2019 5 z 5

Tentokrat uceleny "roman" , a zase to byla jizda. Zombie vietnamci, cinsti demoni, kurba jako zdroj magie, kozata urednice Chlumska, bisexualni Litevka, akce na Andelu, cerny humor, cit pro tempo. Takze jeste Posledni tango v Havane. Vidim velky cerny.

Patapuf
02.04.2019 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost... na rozdíl od jedničky tohle nejsou povídky, ale jedna dlouhá jízda plná sexu, akce a démonů... napětí až do konce... čte se jedním dechem jako všechny kotletovky...

Jolana.b
26.03.2019

Bylo to mé první seznámení s tímto autorem. Dlouho jsem se mu bránila, protože z autorů o nichž se hodně mluví, bývám zklamaná. Tentokrát jsem však byla velmi příjemně překvapená. Na dlouhou noční směnu ideální kniha. Nenechá vás usnout. Vřele doporučuji.

avalonek
22.03.2019 5 z 5

Umí,pan Kotleta opravdu umí.Tohle byla luxusní akce..Naprostá pecka.Nemohla jsem se odtrhnout a už zase nemám co číst..Už se těším na další díl

whiolet
01.03.2019 4 z 5

"Není silnější magie než sexuální.Je nejjednodušší.Je nejmocnější.Je nejnebezpečnější. A je s ní největší sranda"

Tenhle úryvek z knihy asi mluví za vše,protože přesně o tomhle knížka je.
Je v ní neuvěřitelně moc sexu, magie, krve, zbraní a sarkasmu a tohle všechno já můžu :D

declen
27.02.2019 4 z 5

"Rychle, paní Chlumská, kuřte." Kotletovy nemůžeme upřít pár dobrých nápadů, pár i hodně vtipných. Zbytek béčková superhero oddychová řezanice.

Blafoun
25.02.2019 4 z 5

I když jsem u první knihy této "detektivní" série pár věcí vytýkal, přišla mi o něco lepší než tato, ale i tak to byla super zábava. :-)

hnusák
16.01.2019 1 z 5

Už nikdy více, opravdu se to Kotletovi vymklo z rukou.

sovic
15.01.2019 3 z 5

Nevim no. Ten format prvni knihy o Koskovi jako nekolik povidek mi sedl vic, nez tohle

kachnat
01.11.2018 5 z 5

Odpočinkové, vtipné. Pro toho, komu nevadí sex, sprostá slova a démoni. Je to napsáno opravdu čtivě. Odpočinkové.

Mezrik
20.10.2018 3 z 5

Dvě slova, čtivé a oddechové.

Dle mého názoru méně nápadité než předchozí kniha. Nad občasnými úkazy sexuální magie a jinými šílenostmi jsem musel kroutit hlavou. Líbí se mi pojetí knihy jako super, mega, ultra, drsné, fantasy řežby s napětím, magií a sexem, ale občas už toho bylo příliš.

tsal
20.08.2018 2 z 5

Po sto stranách odloženo na věčné časy a Kulhánek je pro mě stále králem. Podprůměrná spotřební literatura bez životnosti a s minimem talentu a nápaditosti.

Já mám sex a násilí ráda, jakože fakt hodně. Jenže s nimi autor musí umět pracovat. Ony totiž i ty nejlepší věci dokážou být prudce nudné, když chybí styl a je to jen šup sem, šup tam, říz sem, stříl tam. Akční scény mi přišly o ničem, hrdina mě absolutně nezajímal, příběh připomínal spíš poslepovaný slepec scén než něco souvislého a sex...:

„Vrazil jsem jí prsty do kundičky, roztáhl ji a dovnitř vrazil jazyk. Přitom jsem jí jednou rukou mačkal prsa a palec té další vrazil do druhé dírky.“

Jako... sex je repetiční činnost a narvat slovo „vrazil“ třikrát do dvou řádků je svým způsobem obdivuhodný výkon, ale já si s dovolením radši pustím osm desátkové německé porno. U toho budu trpět míň.

Kniha sama si pak krásně skrouhla životnost tak max. na pět let. S hláškováním je to totiž jako s kořením – přiměřeně, přiměřeně, jinak to můžete rovnou vylít do záchodu. A tady jich přiměřeně nebylo. Kotleta sekal jednu hlášku za druhou a každou s minimální životností. Na to, že má kniha dva roky, jsem si musela některé odkazy dohledávat už teď, protože co bylo tenkrát tak třeskutě vtipný a cool, po tom dneska ani pes neštěkne. A s každým rokem bude hůř.
****
A víte, co mě taky štvalo?
****
Že hvězdičky neznačí konec věty, tak by je podle toho autor mohl začít nepoužívat.

Allia
14.08.2018 3 z 5

Co dodat prostě pořádná "Kotleta" :-D Oddechové čtení plné magie, sexu, démonů a opět sexu :-) Celkem povedené, i když první díl s povídkami byl lepší, ale i tak stojí za přečtení a ztráta času to rozhodně nebude, hlavně pokud máte rádi tento žánr :-) Už se těším na další díl s Koskem :-)

kethy
12.08.2018 3 z 5

V této Kosekově sérii byla lepší první kniha, která byla rozdělena na několik povídek. Celovečerní kniha mu nesvědčí. Je tam pár dobrých nápadů, nechuťáren a akce, ale jako celek to moc nefunguje.

DeathStroke
10.08.2018 5 z 5

Velice povedená tvorba Františka Kotlety a taky má první zkušenost s tímto autorem. Jako mladý čtenář jsem se nechal pohltit mně podobnou tématikou sexu, násilí a dekadentního humoru, že jsem měl knihu ''zhltnutou'' během chvíle.

Lenka.Vílka
29.07.2018 3 z 5

("Teda, Gibsone, kámo, tady jsou zvyklý na ledacos, ale na tohle nebudou mít nejspíš ceník." Já vím, je to pracovní záležitost. Ale jestli bych šla s někým do bordelu, tak jedině s Gibsonem!)

S knihou jsem měla problém tak zhruba od padesáté strany. Nejde o příběh primárně, ale spíš o to, jakým stylem je napsaný. První díl mi vyhovoval. Co povídka, to nový příběh. Takže všeho bylo tak akorát. Trojkombinace nadpřirozeno, násilí a sex byla dobrá na malém prostoru. Druhý díl má jasný problém. Tohle se tady epizodně opakuje. Takže padne trojkombinace a potom věta: "A vy si myslíte, že tohle je konec?" (Nebo postavičkám těhle divnejch šachů dojde, že to není konec, tak si prostě na chvilku daj pauzu.) A jede se dál od začátku a stále dokola, protože tohle vážně nebylo zachránění konce světa. Takže se to zase opakuje. Naštěstí kniha obsahuje věci, které to zachránili. Ale věta: "Nenávidím proroctví." byla vtipná možná ještě po padesátéosé, ale při stotřicátépáte jsem se už nesmála.

Ale nuda to nebyla, smála jsem se úplně stejně jako minule. Jenom jsem zjistila, proč mi byl minule Kosek tak sympatický. Protože tam nebyl furt. Teď tam je furt, jenom se obměňovala ženská, která mu...pomáhá s případem a penisem. A on jí pomáhá...no, se všema dírama (v tomhle komentáři nespecifikovaným způsobem...nebo jenom trochu).

("Nebude stačit, když si ho vyhoníte?" "Honění není sex." "V náboženské výchově nás učili, že je." "Tak to vám lhali. Rychle, paní Chlumská, kuřte." "Sakra, tak jako zamlada, když jsem začínala na ministerstvu průmyslu.")

Chyběl mi tmel minulého dílu. Hort zase tolik ne, ale Gibson. Je to moje oblíbená nechutná prdelka, kterou naprosto zbožňuju. Takže jsem si ho užila jenom na začátku (zbytek...kdo četl, ví...nepočítám). A potom mi prostě chyběl. Takže jestli máte chuť na něco silně politicky nekorektního, na odpočinek, něco nechutného, sprostého a krvavého, tady jste správně. Takže do jedné ruky Kotletu a do druhé bibly (i když, to je taky jedna velká prasárna). Bude to třeba, pokud si pro četbu zvolíte autobusové nádraží jako já ;)

PS: epilog mě rozsekal. Takhle si Dumas Tři mušketýry asi nepředstavoval ;)

NightGepard
17.07.2018 5 z 5

Velmi dobrá Kotletovina. Bavil jsem se od začátku do konce. Důstojné pokračování Příliš dlouhé swingers párty.