Vane vítr z hor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá část slavné norské ságy o zakladatelích hrdého selského rodu Bjorndalů a o jejich zápasu o existenci uprostřed drsné severské přírody. Syn Daga Bjorndala se oženil s půvabnou dívkou z vážené městské rodiny. Dívka není zvyklá na svérázné přírodní podmínky a těžkou práci na statku, takže sňatek je pro ni velkým krokem do neznáma. Její počáteční strach a neobratnost jsou postupně vyvažovány láskou jejího manžela a moudrostí, rozvážností i přátelstvím všech obyvatel Medvědího dolu. Norský klasik zde líčí dávné zvyky norského venkova a divokou krásu severské přírody spolu s dramatickým příběhem osudové a vykupující lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299172/big_vane-vitr-z-hor-jlK-299172.jpg 4.5224
Série:

Věčně zpívají lesy 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Československý spisovatel
Originální název:

Det blaserblaaser fra Dauingfjell, 1934


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Vane vítr z hor

Janadvorackova
22.12.2021

Celá série se dobře četla, ale v každém dílu cosi chybělo. Vím, o co se autor snažil, ale nedokázal to. Sdělil příběh, který stál za sdělení, ale jen částečně a místy bez emocí. Zajímavé okamžiky nerozvinul, jak měl, či mohl.

Ála41
04.05.2021

Stejně jako první díl ságy je i tento z mého pohledu pěkné čtení. Tento díl se mi možná líbil i trochu víc, což se mi běžně u vicedilnych knih nestává. Těším se na poslední část. Je tedy pravda, že někdy má děj velmi rychlý spád a kdyby byl více rozepsany, dílo by bylo úchvatné. Naopak delší uvahove části o Bohu a víře by šly asi i zkrátit, nebo ne?!? Toť věc názoru. Popisky lesů a přírody a souznění s ní nadhera!


lencin
02.09.2020

Druhý díl.
První díl.
Sága Daga Björndala a jeho rodu. Drsný příběh norského venkova a samot konce 18. a začátku 19.století. Víra v Boha jako jediná cesta k žití a přežití. Velmi drsné a sugestivní.
(2008)

knihomolka525
05.07.2020

oproti první knize jsem dosti zklamaná..nedýchá z ní ta živočišnost jako z té první

Evaho73
11.02.2020

Krásne myšlienky, úvahy a rozjímania sú aj v tejto časti. Oproti tej prvej, sa dej trochu spomalil a miestami bol i viac akčnejší.
Autorovi sa veľmi dobre podarilo na postavách vyprofilovať rôzne ľudské charaktery, ktoré odrážali ich zmýšľanie a konanie.
Aké "malichernosti" dokážu zviesť človeka z tej pravej cesty a kvôli ktorým dokáže zbytočne premárniť podstatnú časť života...
Stačí iba prekročiť svoj tieň, priznať si chyby, pochopiť konanie iných a hlavne odpustiť a ísť ďalej...
Obohacujúce literárne dielo, ktoré som prečítala jedným dychom.

adelinka
01.09.2019

Čítala sa mi chvíľami rýchlo potom pomalšie, ako keby pútavosť stúpala a klesala....Celkovo hodnotím dobré čítanie, zaujímavé postavy, vzťah k prírode, k majetku.....prečítala som celú trilógiu a z mojej strany dejové napätie stúpalo v druhej a vrcholilo v tretej časti....

katerina9848
24.07.2019

Perfektni čtení

bookcase
08.06.2019

Opět nádhera, drsný sever a pomalu plynoucí vyprávění.

1