Věčně zpívají lesy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl trilogie norského spisovatele Trygve Gulbranssena nás přivádí na Medvěddí důl, statek ležící mezi lesy v horách na severu. Hospodařit uprostřed krásné, ale drsné přírody není snadné a zdejší lidé, chtějí-li přežít, musí ctít vlastní zákony a tradice. V jejich čele stojí rod Björndalů, svrchovaných pánů na Medvědím dole a znávaných medvědobijců. Ani jim se nevyhýbají tragédie, v těžkých životních podmínkách není nic zadarmo - mnohý se nevrátí z lovu na medvěda zabijáka, podlehne živlům nebo lidské zlobě, ale rod pokračuje dál. Nyní je vládcem usedlosti a okolního kraje Dag Björndal, muž hrdý, nesmlouvavý i hloubavý, strohý i vřelý. Také prvnímu z jeho synů se nevyhne neštěstí. A druhý syn, mladý Dag? Najde dost odvahy, aby se vyznal ze své lásky ke krásné Adelheid, dceři majora Barra? V osudech rodiny statkáře Daga Björndala se ukrývá prožitá lidská zkušenost, její členové se k moudrosti a zrání musí protrpět bolestnými ztrátami, každodenním úsilím a hledáním víry. A právě proto jsou nám tak blízcí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290250/vecne-zpivajici-lesy-KWH-290250.jpg 4.4391
Série

Věčně zpívají lesy 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Český spisovatel
Orig. název

Og bakom synger skogene, 1933

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Věčně zpívají lesy

Přidat komentář
lencin
02. září

První díl.
Sága Daga Björndala a jeho rodu. Drsný příběh norského venkova a samot konce 18. a začátku 19.století. Víra v Boha jako jediná cesta k žití a přežití. Velmi drsné a sugestivní.
(2008)

niknikita
23. května

Moudrost dávných časů našich předků najde každý, kdo čte s otevřeným srdcem tuto severskou ságu...❤️


vterinka
01. dubnaodpad!

Ne, takhle kniha mě absolutně nezaujala. Dostala jsem ji darem. Doufala jsem, že snad bude dobrá. Bohužel. Ačkoliv se místy jevila jako sympatická, tak to bylo záhy zabito. Dostala jsem se k 57. straně a dál to nešlo. Ztráta času. Čtení o ničem. Je to plytký popis, co se stalo a jdeme zase dál.
Normálně to nedělám, ale přečetla jsem si pár hodnocení, ze kterých jsem vyvodila, že opravdu nemá cenu plýtvat časem a v četbě pokračovat.
Mimochodem, ten jazyk! Katastrofa! Už dlouho mě žádná kniha až tolik nezklamala. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Za mě jedno obrovské zklamání.

Zdenik
25. března

Úchvatná kniha, která vás přenese do světa lázů a statků - do světa rivarity, pospolitosti, tradic , chudoby i bohatství, lidského utrpení i radosti. Kniha je opravdu skvostem, napsaná s láskou k severské přírodě.

jirina4159
01. března

Připomenutí minulých dob oddychové čtení, lehce romantické a v dnešní době opravdu přežité. Za přečtení ale stojí.

Opatov
17. února

Nádherná norská 3-dílná sága. Život uprostřed lesů vyžaduje řád, který vychází ze starých osvědčených tradic. Ztělesněním těchto tradic je starý Dag. V mladém Dagovi a Adelheid se střetávají dva odlišné světy, cesta k jejich porozumění je velmi dlouhá a ne všichni jim přejí.

Evaho73
09. února

Krásny príbeh s veľkými výpovednými hodnotami!!!
Najskôr si ma dostali bájne opisy krásnej nespútanej, ale drsnej severskej prírody.
Ďalej som pri čítaní niekedy mala pocit, že čítam niektoré podobenstvá z biblie.
Áno, dostala ma aj opísaná viera a pokora k Pánu Bohu.
Nakoniec sa mi neskutočne páčili úvahy hlavného hrdinu o živote, skutkoch, akejsi spätnej rekapitulácii života, čo bolo vykonané dobre a čo sa priečilo Bohu, srdcu, svedomiu... Najkrajšie bol opísaný jeho vnútorný boj, keď nadobudol pocit a presvedčenie, že musí skloniť hlavu pred svojím zásadami, pýchou a pokoriť sa, ponaučiť sa zo svojich chýb, naučiť sa odplácať lásku k bližným, naučiť sa milovať nepriateľov, pomáhať tam, kde sa pomôcť oplatí, usmerniť iných a pomôcť im vykročiť na správnu cestu....
Skrátka v tejto knihe je toho veľmi veľa, čo si môžem odniesť, alebo k čomu sa budem chcieť vrátiť.

KnihomolkaOli
31. ledna

Chvíli mi trvalo, než jsem si zalíbila styl psaní, ale po chvíli se mi začal dokonce zamlouvat. V knize nejde o popsání nějakého konkrétního příběhu, ale života několika generací, proto nás provádí v celkem rychlém sledu desítkami let. Prostředí bylo krásné a surové, takto si skandinávský venkov představuji (aspoň tedy v té době) a hrozně mě láká. Těším se na další díly.

1

Doporučujeme

Strašidlo cantervillské
Strašidlo cantervillské
Sedm démonů
Sedm démonů
Řeka bohů - Bůh pouště
Řeka bohů - Bůh pouště
Cesta kolem světa za osmdesát dní
Cesta kolem světa za osmdesát dní