Vdáváme matku a jiné povídky

Vdáváme matku a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12260/bmid_vdavame-matku-a-jine-povidky-8XZ-12260.jpg 4 172 29

Osm povídek o rodině, zvířatech a autorových veselých zážitcích s přáteli.

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , BB art

Marrying Off Mother And Other Stories , 1991

helusa2
24.10.2018 4 z 5

Velmi vtipná knížka, při jejímž čtení jsem svým smíchem rušila manžela při práci :-) První od tohoto autora, a jelikož jsem od přátel dostala k narozeninám hned dvě, určitě ne poslední :-)

RHorse
10.09.2018 5 z 5

Klasický Durrell. Tohle byla pro mě druhá jeho knížka a opět nezklamal, umí výborně vyprávět. Nejlepší povídky Vdáváme matku a potom Ludwig, u těch jsem se bavila přímo královsky. Další knížku už mám připravenou a pak mi nezbývá, než dovykoupit místní antikvariát :-).

Hanifa
26.08.2017 5 z 5

Další moje oblíbená Durrelova kniha. Určitě se k ní vrátím.

Noita
16.01.2017 5 z 5

Úryvek z povídky "Fred neboli dotek teplého jihu":

„Řeknu vám že opravdu nevím, kam to všechno spěje,“ podotkla paní Magnolia nad stránkami místních novin, které právě důkladně pročítala. „Teď chtějí dokonce udělat jednoho negra starostou.“
Neklidně jsem se podíval ke dveřím, ve kterých před chvílí zmizel Fred.
„Pokud vás zajímá můj názor, tak nám vládne banda bílých lumpů a negrů. Áno, vážně - bílá chátra a negři!“ ujistila mě a napila se kávy.
„Paní Magnolie, vysvětlete mi jednu věc. Víte přece, jak jsou dnes černoši citliví na různé poznámky. Nebojíte se takhle mluvit, když by vás mohl slyšet Fred?“
„Mluvit jak?“ Otočila ke mně své obrovské, nyní nechápavé oči.
„Myslím o negrech a tak podobně.“
„Ále Fred přece není žádný negr,“ reagovala pobouřeně.
Blesklo mi hlavou, jestli snad není barvoslepá.
„Né,“ dodala. „Můj prapradědeček koupil Fredova pradědečka už v roce 1850. Mám na to stále účtenku. Fred se narodil tadý. Fred není žádný negr. Fred patří do rodiny.“
A tak jsem se vzdal naděje, že někdy porozumím jižanské nátuře.

Martin, Vyškov
07.07.2015 5 z 5

Durrellovi povídky mě opět nezklamaly, skvělá kniha pro dobrou náladu :-)

lena_itf
19.04.2014 4 z 5

Souhlas s Martin Happy.
Jinak dle mého názoru je O mé rodině a jiné zvířeně daleko lepší

mikika
18.06.2013 4 z 5

Nejlepší povídka je právě Vdáváme matku, vrací příběh zpátky na Korfu za bláznivou rodinkou, kdy se sourozenci rozhodnou, že máti by se měla s někým vhodným seznámit... paráda!

Martin_Happy
02.01.2012 5 z 5

Pokud mohu nějakou vypíchnout, pak právě tu, ze které pochází titulní obrázek. O prasnici která milovala rokfor a hledala lanýže. Ta je vskutku skvostná

fanny
30.11.-0001 5 z 5

JE TO VÝBORNÁ KNIHA-JSOU TO POVÍDKY Z CEST GERALDA DURRLLA.
JE TO MOC HEZKY NAPSANÉ. VYPRÁVÍ SMUTNÉ, VTIPNÉ A VĚTŠINOU PRAVDIVÉ HISTORKY. FANNY