Vánoční tábor

Vánoční tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413428/bmid_vanocni-tabor-UAa-413428.png 4 325 110

Vánoce. Nastrojený stromeček, voňavé cukroví, šňůry bílých světýlek, dárečky, koledy… Na tyhle věci si Haley Hansonová nepotrpěla. Vánočním šílenstvím opovrhovala a svátky už mnoho let trávila pracovně v Karibiku. Hlavním cílem i náplní života pro ni byla kariéra v reklamní agentuře. Až do chvíle, kdy ji šéf kvůli lukrativní zakázce poslal na týdenní pobyt v malebné horské chatě, aby se tam ve Vánočním táboře „nakazila“ svátečním duchem. Haley si umínila tu nepříjemnou povinnost odbýt, jak nejrychleji to půjde, a vrátit se zase k práci. Jenže jak už to bývá, ne všechno vyjde tak, jak si člověk plánuje, a navíc – o Vánocích se někdy splní i přání, která si člověk ani netroufá přát…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Christmas Camp + Christmas Camp Wedding , 2019

Matita310
11.12.2019 5 z 5

Wau, wau, wau!!! Během posledních pár dní jsem přečetla několik knih s vánoční tematikou. Ale toto?!!! Tato kniha naprosto předčila mé očekávání. Skvělé čtení!

Pípasek
11.12.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh vhodný právě pro adventní čas, který byl i zfilmován. S knihou se vracíte do vzpomínek na vánoce Vašeho dětství

Lenka_S
10.12.2019 4 z 5

Milý vánoční příběh plný romantiky, jehož hlavní děj se odehrává v malebné horské chatě. I když je kniha plná klasickych romantických klišé a v druhé části příběhu místy až příliš "přeslazená", k navození té pravé vánoční nálady je naprosto ideální. Navíc mě velmi uchvátil nápad na vánoční tábor, kde se hosté na týden oprostí od pracovniho stresu a věcného spěchu a v klidu si odpočinou a užijí si vánoce takové jaké by meli být.

KnihomolkaYulča
08.12.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka Haley Hansonová si hrála s panenkami, kdo dřív uhne pohledem. Panenky vyhrávaly.
Haley : „Takže, abyste věděly. Musíme spolupracovat, pokud mám dostat tuhle reklamní kampaň, rozuměno?“
Lidé vždycky říkali, že má rozvinutou představivost. Pro práci brand managera se tahle vlastnost hodila. Ale ani její fantazie nepřiměla panenky k odpovědi.

Nebyly to jen nějaké panenky. Byly to panenky od Tyler Toys, jedné z největších hračkářských firem v zemi, která se chytala proniknout na mezinárodní trh. A přesně takovou zakázku Haley potřebovala, pokud se chtěla stát společnicí firmy.

Její šéf Larry, majitel firmy, jí tu pozici slíbil, pokud do konce roku uloví multimilionovou zakázku. A tehdy vstoupily na scénu tyto vánoční panenky.
Nastoupila u agentury hned po vysoké škole - před osmi lety. Vybrala si reklamu a konkrétně práci s nastupujícími značkami, protože to byla cesta, jak zkombinovat své kreativní dovednosti s vyjadřovacími schopnostmi. Moc ráda pomáhala lidem a firmám promlouvat k zákazníkům originálními způsoby.

Dostala se do bodu, kdy už nechtěla pro agenturu jen pracovat – chtěla mít podíl v podniku, z něhož pomohla udělat jednu ze špičkových reklamních agentur na východním pobřeží. Pracovala tvrdě a věděla, že si to zaslouží.

Byla jedináček, vyrostla v rodině, kde nikdy nebylo peněz nazbyt, ale měla štěstí. Rodiče jí sice nemohli dopřát moc materiálních věcí, třeba módní oblečení a cestování, musela oželet i taneční a gymnastické kroužky, ale vždycky věděla, že ji mají rádi. Rodiče v ní budovali víru, že možné je všechno, a tak si už v dospívání umínila, že nikdy nechce mít nouzi o peníze jako oni. A rodiče už se o ni nebudou muset strachovat. Ona se o ně postará.

Haley se vrátila k panenkám. Zakázky, jako ta od Tyler Toys, nerostou jen tak na stromech. Tohle bude její šance.

V cestě jí stála jenom jedna maličkost, nebo spíš jedna velice důležitá osoba – její šéf. Pro Haley byl Larry vždycky mnohem víc než to. Byl její mentor. Dal jí příležitost, přijal ji rovnou po škole. Byl přísný, ale spravedlivý, nutil ji překonávat očekávání. Naučil ji, že má vždycky uvažovat netradičně, nikdy se nesmířit s odmítnutím a neustále být o krok před konkurencí.

Takže když Haley dostala zasvěcený tip, že firma Tyler Toys pomýšlí na spolupráci s novou reklamní agenturou, okamžitě zapojila svoje kontakty a zjistila, že se ředitel Tyler Toys chystá na baseballový zápas v Bostonu. Zatahala za nitky a zajistila si lístky do stejné lóže. Ještě než na hřišti nastala třetí směna, domluvila s ním prezentační schůzku. Měla se konat za dva týdny, těsně před Vánocemi. Bylo to dokonalé až do chvíle, kdy se Larry rozhodl, že tu schůzku povede Tom, další viceprezident společnosti.

Haley se otřásla, jen na to pomyslela. To v žádném případě nemůže dopustit. I Tom se toužil stát společníkem, poslední dva roky spolu soupeřili. Haley proti němu osobně nic neměla. Byl asi o deset let starší než ona, ženatý, dvě malé děti. Docela příjemný člověk. Jen mu nemínila dovolit, aby ji připravil o postup v kariéře. Nebylo v tom nic osobního. Byl to byznys.

A tehdy jí šéf dál podmínku, že musí projít Vánočním táborem, aby zakázka byla její... Haley totiž každé Vánoce zmizí do Karibiku. A nevěří jí, že by tu zakázku zvládla, protože tento rok chtěli něco výjimečného.

Co všechno Haley čeká ve Vánočním táboře?
Projde ho až do konce?
Probudí v ní Vánočního ducha?

Příběh byl naprosto dokonalý, miluji Vánoční atmosféru. Haley je upjatý workoholik. Nejraději by pořád pracovala a vůbec neodpočívala. Už ani neví, co opravdové Vánoce jsou. Líbí se mi, že v knize měl velkou roli i pes. A milovníci pejsků to určitě ocení. Víc nepovím, protože tento zážitek si musí každý přečíst sám.
Kniha obsahuje dodatek. Druhou část příběhu. A samozřejmě dokonalé zakončení celého příběhu. Rozhodně vás v knížce čekají nějaké recepty, hry a aranžmá. Doporučuji.

lusitta05
04.12.2019 2 z 5

Nemám rada také nudné cukrkandlové rozprávky. Prečítala som, ale už neviem o čom to bolo. Asi som už z takých príbehov vyrástla :)

LilianaFalcon
04.12.2019 2 z 5

Já vím, že se to jmenuje Vánoční tábor... a ten taky čtenář dostane, ale...
Na mě to prostě bylo moc. Dovedu si to představit jako 1,5 hodiny dlouhý film. Ale trávit u téhle knížky několik večerů? To už dávám radši přednost "obyčejné nevánočně" laděné romantice.

Irmgard
03.12.2019

nedokázala jsem to dočíst, prostě nuda, nuda, nuda

veronna
17.11.2019 5 z 5

Pro mě byla tato kniha pohlazením po duši. Vánoční atmosféra na mě dýchala ze všech stran, jsem nadšená. Určitě se k této knize zase vrátím.

Monika97Švej.
01.11.2019 5 z 5

Nádherný děj!
Kniha mě moc bavila, zhltla jsem jí za jeden den a věřím, že o Vánocích si jí s chutí přečtu znova! ????

Kukicka
07.10.2019 4 z 5

Byl to mily, pohodovy pribeh, ze ktereho salal klid a vanocni atmosfera. Mozna jsem si to mela nechat na Vanoce a uzila bych si to jeste o chloupek vice. Krasne by se to hodilo na zfilmovani a to me jeste u zadne knizky nenapadlo. Uplne jsem se po precteni zacala tesit na zdobeni stromecku, peceni cukrovi a jak budu zachumlana pod dekou sledovat pohadky a vanocni filmy