Vánoční tábor

Vánoční tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413428/bmid_vanocni-tabor-UAa-413428.png 4 325 110

Vánoce. Nastrojený stromeček, voňavé cukroví, šňůry bílých světýlek, dárečky, koledy… Na tyhle věci si Haley Hansonová nepotrpěla. Vánočním šílenstvím opovrhovala a svátky už mnoho let trávila pracovně v Karibiku. Hlavním cílem i náplní života pro ni byla kariéra v reklamní agentuře. Až do chvíle, kdy ji šéf kvůli lukrativní zakázce poslal na týdenní pobyt v malebné horské chatě, aby se tam ve Vánočním táboře „nakazila“ svátečním duchem. Haley si umínila tu nepříjemnou povinnost odbýt, jak nejrychleji to půjde, a vrátit se zase k práci. Jenže jak už to bývá, ne všechno vyjde tak, jak si člověk plánuje, a navíc – o Vánocích se někdy splní i přání, která si člověk ani netroufá přát…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Christmas Camp + Christmas Camp Wedding , 2019

denisa8946
09.01.2021 5 z 5

Knížka splnila má očekávání. Pěkný příběh s romantickou zápletkou a nabitý vánoční atmosférou. Líbil se mi vývoj hlavní hrdinky, která postupně přehodnocovala svůj pohled na život, až zjistila, co je v životě skutečně důležité. Knížka je vhodná pro všechny, kdo si chtějí odpočinout.
Za mě je skvělé, že knížka obsahuje také novelu, která dovypráví příběh hlavních hrdinů.
Velmi se mi líbilo, že na konci byly vypsané recepty, které se v knize objevily.

Kristulda
06.01.2021 3 z 5

Hezký příběh, ale místy přeslazený, hlavně druhá část. Je to nenáročná oddychovka plná vánočního všeho.

Evar88
03.01.2021 2 z 5

Od této knížky jsem čekala trošku více. Jako první jsem četla ,,Jak si zamilovat Vánoce", která mi přišla vážně milá a vánoční. Tábor na mě ale působil jako režimní propaganda Vánoc a občas jsem chtěla od všech těch stromků, ozdob, cukroví, sněhu a horkých čokolád s křikem utéct. Čeho je moc, toho je příliš! Nezískala si mě ani Haley, která se sice z umanuté workoholičky propracovala k trochu sympatičtější postavě, ale pořád to není člověk, s nímž byste se chtěli kamarádit. Rozhodně nedoporučuji závěrečné čtení o svatbě, kde se cukrkandl lepil ke každé stránce. Zlatý táborový režim na začátku! :-)

annie16
02.01.2021 3 z 5

Kniha celkem dobře napsaná, ovšem na mě víc "sladká".

Teri27
01.01.2021 1 z 5

Knížka má krásnou obálku, ale to je asi tak všechno. Bylo to úmormé a nekonečné dočíst dokonce. Přeslazené, nic se tam extra nedělo.A přehnaná inteligence psa Maxe mě štvala.

ApolenkaS
30.12.2020 3 z 5

Pohodová náladovka k adventu. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, ale postupně si mě získala. A druhá kniha jako pokračování, to už je jen taková sladká tečka na konec. Příjemné počtení.

Any26
29.12.2020 4 z 5

WAU, takový vánoční tábor bych brala všema deseti. Místo, kde se odreagujete a zapomenete na všechny starosti a jenom se bavíte. Kouzelné místo, které Vás spojí s rodinou a dokonale naladí na Vánoce - TO JE VÁNOČNÍ TÁBOR, KTERÝ POPISUJE KAREN SCHALER.
Oddechová knížka, s opravdu nádherným přebalem.

kslunicko
28.12.2020 3 z 5

Milé a pohodové čtení na období Vánoc.. Ideál:)

Annkag
24.12.2020 4 z 5

Příjemné vánoční odpočinkové čtení... dokonce jsem si i proplakala.

Jurfinka
23.12.2020 5 z 5

Nic moc

ydnac
22.12.2020 4 z 5

Letos jsem úplně propadla vánočním knihám :-) bylo to přehnaně sladké? Bylo :-) ale co už, jsou Vánoce a trocha té romantiky neuškodí... líbilo se mi jak se Haley nakazila vánoční atmosférou a rozhodla se konečně trávit Vánoce s rodiči doma místo u moře - jsem příznivcem Vánoc se sněhem, stromkem a pohádkami :-) tak ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Janík511
21.12.2020 3 z 5

Přeslazená vánoční kniha, která kromě tradic žádný velký přínos nemá. Bohužel ani věrohodná nebyla zamilovaná zápletka, kdy poslední čtvrtina knihy byla naprosto zbytečná. Plánování svatby jsem už jenom rychle přelétla očima, za mě naprosto zbytečně natažená a vlastně tak trochu už o ničem, romanticky to zrovna nepůsobí. Knize by prospělo zakončení tím, že se potkají v Bostonu a dají se dohromady s otevřeným koncem, pak ano, to jsem také čekala a divila se té zbytečné omáčce potom.

Hvězdinka
20.12.2020 1 z 5

To bylo sladší než cukr... Vánoční příběh takřka bez děje, nejsem prostě cílová skupina.

Simstr
12.12.2020 4 z 5

Pěkně napsaná vánoční kniha. Jedna z mála co mě bavila. Jeff mě někdy strašně štval, asi je malinko cholerik :-) ... Doporučuji přečíst kolem Vánoc.

pip11
24.11.2020 4 z 5

Kouzelná Vánoční atmosféra, koledy, spousta sněhu, cukroví a … splněných přání? Dokonale Vánočně laděný příběh, ve kterém nic jiného nečekejte…prostě jen sladký příběh od začátku do konce :)

Lvíček835
22.11.2020 5 z 5

Překrásný příběh plný vánoc a lásky

Teniskaha
31.10.2020 odpad!

Fujtajbl. Přeslazenější víc než Rosumande Pilcher. Horor!!! Vždyť se tam nedělo nic zajímavého. Styl psaní nezajímavý. Někdy mě zápletka nebaví, ale spisovatel/ka jsou tak talentovaní, že mě to nakonec začne bavit, tady se to rozhodně nestalo. Jako film bych to možná překousla, ale jako knihu? Ne!!! Ani jsem to nedočetla, jak nudné to bylo. Holt jsem se nechala zlákat hodnocením a obálkou...

Markét0138
02.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Možné spoilery!

Hodně jsem váhala, kolik mám dát hvězd. I když se nejedná o špatnou knihu, hlavní mužský hrdina mě vytáčel doběla a způsobil, že mi trvalo asi měsíc a půl dočíst Vánoční tábor (s novelou Svatba ve Vánočním táboře to už bylo rychlejší).
Tak se na to podíváme:

- už když byl hlavní hrdina Jeff představen, jeho nedávná minulost způsobila, že jsem měla chuť ho uškrtit. Jeho máma byla nemocná a nakonec zemřela, přičemž Jeff měl v té době přítelkyni. Já taky ztratila svou mámu, ale já v té době byla skoro sama a nikoho tak blízkého jsem neměla, takže to, jak se Jeff zachoval, mi nedávalo smysl. Místo toho, aby se o svou přítelkyni opřel, ji odkopl. Je přitom řečeno, a v novele Svatba ve Vánočním táboře dál rozvedeno, že žena, s níž tehdy chodil, byla jeho partnerkou PĚT LET, znala dobře Jeffovy rodiče a sama přímo řekla, že jeho máma pro ni byla jako vlastní a její ztráta ji hodně zasáhla. A ten bastard Jeff to moc dobře věděl, ale místo toho, aby ji podržel a nechal se na oplátku držet od ní, ji odkopl a tím jí zasadil další ránu. Nechápala jsem ani reakci Haley, hlavní hrdinky, na toto zjištění. Místo toho, aby ji to přimělo pochybovat o Jeffově charakteru a o tom, jestli jí nehrozí to samé, kdyby šlo do tuhého (kdyby se např. něco stalo jeho otci), byla její první starost to, jestli to neznamená, že se s bývalou přítelkyní pořád milují a teď si Jeff vybere ji místo Haley.

- když jsem u Haley... Jeff se k ní až do posledních stránek "hlavní" knihy choval hrozně. Haley je zodpovědná žena a velká dříčka, soustředěná na svůj cíl, kterým v tu dobu bylo zasloužit si povýšení; byla typická workoholička, která se až moc ponořila do své práce a vlastně zapomněla, jak zpomalit a odpočinout si. Ve vánočním táboře se měla naučit přesně to, i když ona to jako šanci k odpočinku původně nebrala, a když se jí povedlo pochopit, že rovnováha mezi pracovním a osobním životem je důležitá, jasně se ukázalo, že není jen schopná a pracovitá, ale také laskavá, starostlivá, vtipná a nebojácná. Jeff byl ale přesvědčený, že Haley je nějaký "vánoční padouch", který tábor zkazí, a snažil se vnutit svému okolí myšlenku, že Haley je špatný člověk. Haley přitom neudělala nic, čím by tábor sabotovala, naopak se pouštěla do všech aktivit, i do těch, které jí nebyly příjemné, a s ostatními vycházela dobře. Jenom Jeff o ní pořád předpokládal to nejhorší, obviňoval ji z věcí, které nebyly pravdivé, a několikrát se na ni naštval kvůli úplné hlouposti. Haley pro něj měla slabost už od začátku, byla to skoro taková instantní láska, která vznikla nereálně rychle, a Jeff jí svým chováním několikrát dost ublížil.

- Jeff není jen sobecký a rychle odsuzující ostatní, ale také patří do kategorie emočně manipulativních knižních hrdinů, kteří chtějí ostatní kontrolovat. Je to dobře vidět na jeho chování k jeho otci, Benovi. Po smrti matky se Jeff začal vůči Benovi chovat přehnaně ochranitelsky a snažil se převzít kontrolu nad jeho životem. Chtěl Bena donutit, aby prodal svůj domov, kde také organizuje vánoční tábory, a přestěhoval se do konkrétního bytu v Bostonu; do bytu blízko toho jeho, aby ho měl Jeff pod dohledem. Tuto snahu podporoval argumentem, že vánoční tábory nevydělávají dost, takže bude lepší projekt ukončit a chatu prodat, a vysloveně Bena nutil, aby se podřídil. Ben o to nestál a zkoušel najít jiné řešení, protože vánoční tábory a to místo samotné bylo velmi důležité pro jeho zesnulou ženu a Ben měl příliš mnoho krásných vzpomínek na ni, které se vázaly k tomu místu, že prostě odejít nemohl. Navíc viděl vánoční tábory jako odkaz své ženy, v němž byl odhodlaný pokračovat. Snažil se to Jeffovi vysvětlit, ale ten byl jako hluchý. *Tu chatu po Vánocích prodáš, a hotovo.* To také znamená, že Jeff se s Benem snažil manipulovat neustálým opakováním tvrzení, že "jen chce pro něj to nejlepší", ale přitom myslel jen na sebe, ignoroval Benovy pocity a neposlouchal, když se mu snažil vysvětlit, že chce něco jiného. To jsou červené vlajky jako hrom.

- když Jeff zjistil, že si Haley DOVOLILA nabídnout Benovi jiné řešení, hrozně se naštval. Cítila jsem, že to bylo hlavně proto, že Benovi se líbilo řešení někoho jiného víc než to Jeffovo, a taky protože mu to Ben neřekl dřív (aby Jeff mohl mít šanci ho dotlačit k nesouhlasu). Jeff nahlas především zpochybňoval důvody, proč to Haley udělala, ale jeho argumenty ohledně toho nedávaly žádný smysl. Když přijela, neměla ani tušení, že Ben má finanční problémy, takže nemohla přijet s plánem, že z Bena udělá svého klienta a "bude z něj tahat peníze" (Jeffova slova, ne moje). Navíc, Ben se jí sám od sebe svěřil, Haley mu nabídla řešení a nechala mu čas a prostor na rozhodnutí - na rozdíl od Jeffa ho netlačila, aby udělal, co po něm chtěla. Jeffovy závěry tedy nemají logiku a jen poukazují na jeho strach ze ztráty kontroly nad situací.

- tohle je menší problém, ale stejně. V novele Svatba ve Vánočním táboře mi připadalo, že Jeff na vše příliš spěchá. Požádal ji o ruku jen měsíce po tom, co spolu začali chodit, a jen rok od začátku vztahu se mají vzít. To mi přijde uspěchané a jako další znak, že je psychický manipulátor a citový vyděrač - takoví lidé tlačí na pilu a podnikají důležité kroky ve vztahu hodně urychleně. Ale možná je to mnou - mám ve svém okolí lidi, kteří už vstoupili do manželství, a vždy to chtělo několik let vztahu, než k tomu došlo. V jednom případě dokonce deset let. Takže mi žádost o ruku, která padne dřív než po minimálně dvou letech, připadá uspěchaná.
A fakt, že Haley ani neznala nejlepšího kamaráda člověka, kterého si má brzy vzít, mi na klidu nepřidal.

Naštěstí jsem si kromě Jeffa nemohla stěžovat skoro na nic. Jak jsem zmínila, Haley je skvělá a zasloužila by si někoho lepšího, než je Jeff. Vedlejší postavy byly také úžasné; laskavou mateřskou figuru jako Laura a pejska jako Max bych ráda měla i ve svém životě. Styl psaní je trochu neobvyklý, ale není špatný, a vánoční atmosféra je v knize zachycená dokonale.

Lenka339
14.04.2020 5 z 5

Krásný romatický příběh, takové oddechové čtení. Kniha má také moc pěkný přebal.

1Booklover
22.03.2020 5 z 5

Nádherný vánoční příběh.
Skvěle Vás naladí vánoční atmosférou a budete mít chuť prožít Vánoční tábor na vlastní kůži.
Opravdu doporučuji. Nemám co vytknout.