Vánoční tábor

Vánoční tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413428/bmid_vanocni-tabor-UAa-413428.png 4 325 110

Vánoce. Nastrojený stromeček, voňavé cukroví, šňůry bílých světýlek, dárečky, koledy… Na tyhle věci si Haley Hansonová nepotrpěla. Vánočním šílenstvím opovrhovala a svátky už mnoho let trávila pracovně v Karibiku. Hlavním cílem i náplní života pro ni byla kariéra v reklamní agentuře. Až do chvíle, kdy ji šéf kvůli lukrativní zakázce poslal na týdenní pobyt v malebné horské chatě, aby se tam ve Vánočním táboře „nakazila“ svátečním duchem. Haley si umínila tu nepříjemnou povinnost odbýt, jak nejrychleji to půjde, a vrátit se zase k práci. Jenže jak už to bývá, ne všechno vyjde tak, jak si člověk plánuje, a navíc – o Vánocích se někdy splní i přání, která si člověk ani netroufá přát…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Christmas Camp + Christmas Camp Wedding , 2019

BlankaHill
30.12.2019 5 z 5

Pokud chce někdo navodit vánoční atmosféru je tato knížka ideální. Vánoce jsou protkané každou stránkou. Úplně jsem se rozplývala. Myslim, že budu číst každý rok před Vánoci ( ◜‿◝ )♡Nádherné čtení:)

Lucik100
30.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaný. Autorka fantasticky zdůraznila atmosféru vánoc a pocity lidí.

Knihomolka97
30.12.2019 4 z 5

Příjemná oddechová knížka s krásnou vánoční atmosférou. Max byl kouzelný, takového pejska bych taky hned brala. :-D

Dáduše
30.12.2019 odpad!

Čekala jsem, že téma tábora dodá příběhu větší originalitu, než ostatním romancím, ale strašně jsem se nudila. Za mě ne!

tanecnica
29.12.2019 4 z 5

Vánoční romantika, jak má být. Knížka je ideální na období adventu, vánoční atmosféra, výzdoba, světýlka, cukroví, láska. Příběh je velmi nenáročný, ale není úplně blbý, formálně je text napsaný slušně. Za mě doporučuji pod vánoční peřinu...

Skalara
25.12.2019 5 z 5

Mě se tato kniha o Vánocích prostě líbila, správně naladila :)

Irsaf
24.12.2019 4 z 5

Typický, předvídatelný vánoční příběh se zbytečným, přeslazeným koncem... Ale povedený...
Druhý příběh je tu úplně zbytečný...

Andynka
23.12.2019 5 z 5

Tato kniha se u mě zařadí mezi mé nejlepší knihy na Vánoce, ke kterým se ráda vracím. :-)
Pokud se potrebujete Vánočně naladit. Tohle je to pravé!
Vánoční atmosféra z toho naprosto stříká a já bych si moc přála, abych se takového tábora mohla účastnit. Je dobrý, když jsou tu lidi, kteří stále věří v ducha Vánoc.

veronika0382
23.12.2019 5 z 5

Příběh jsem si moc užila a už teď vím, že si ho příští rok přečtu znovu. Je to taková ta kniha, jako Vánoční koleda, která by se klidně mohla stát kultovní a všichni se k ní budou v tento čas moc rádi vracet. Nakazila mě dokonalou vánoční atmosférou a přiměla mě si tento čas víc užívat a usmívat se.

Safienka
23.12.2019 3 z 5

Romantický vánoční příběh plný Vánoc. Spíš bych to přirovnala k nějaké animované pohádce.

HaniSebi
22.12.2019 5 z 5

"Každá vločka je jako vánoční pusa."

Vždy se snažím hodnotit knihu v rámci žánru. Tady bych asi dala 4,5*. Úplně netuším, co očekávaly jiné čtenářky, ale já přečetla anotaci, viděla žánr román a k tomu nakladatelství Baronet a bylo jasné, do čeho jdu. Jestli někdo chce do poslední chvíle hloubat a dlouze uvažovat, jak asi příběh dopadne, popřípadě cítí silnou potřebu zapojit levou mozkovou hemisféru tak nesáhne po této knize. Vánoce, romantika a zase Vánoce. Jednoduché, předvídatelné, přeslazené, ale prostě tak nějak vánoční. Po hektickém období plném práce to byla první kniha, po které jsem při vánočním volnu sáhla a zklamaná nejsem. Hořící krb, čaj, deka a tahle knížka. Coby milovníka Vánoc mě potěšila a pohladila. Jasně, že to nebylo dokonalé, mně například vadilo, jak se všichni neustále všemu smějí a chyběl mi popis postav. Ale co. Je to oddechová vánoční romantika, relax, žádný adept na Man Bookerovu cenu a tak by to měl čtenář brát. Žádné divoké zvraty, žádná úžasná zápletka, jen přehnaně pozitivní a kýčovitý příběh, kterému nasadí korunku novela Svatba ve Vánočním táboře, což je v podstatě delší epilog.

alzbeta4340
20.12.2019 2 z 5

Prvoplánovitě sladká romantika bez zajímavého příběhu a bez vtipu. S jednotlivými hrdiny jsem se nedokázala sžít, natož jim fandit. Je spousta knižních romancí, i vánočních, které pobaví, ale Vánoční tábor mezi ně nepatří.

Market = )
20.12.2019 3 z 5

Já jsem trochu zklamaná. Nápad se mi líbí, popis fungování Vánočního tábora a jeho prostředí je bezva a předvídatelný příběh u tohoto typu knížky spíše vítám. Ale tak často se tam někdo na někoho "dojatě podíval" nebo ho "odměnil vděčným pohledem", že mi to celkový dojem dost zkazilo (nebyla výjimka, že by to bylo třikrát na jedné straně textu...). Asi by bývalo bylo lepší, kdyby zůstalo u filmu a ty dojaté a vděčné pohledy by byly jen vidět na obrazovce a nestaly se hlavní náplní knihy :-(. Škoda.

handulli
19.12.2019 4 z 5

Souhlasím s komentáři níže - druhý příběh už nebyl až tak dobrý a byl zbytečně natahovaný se všemi těmi miluji tě pro každého člena rodiny. Nicméně Vánoční tábor nebyl špatný, a takhle před Vánoci mě příjemně naladil. Stačilo, kdyby měl už jen epilog a ne tu přisunutou povídku na závěr a bylo by to dokonalé :)

Ivuska.09
19.12.2019 5 z 5

Vánoční tábor je rozhodně tím nejlepším vánočním příběhem, který jsem zatím četla. Myslím, že tam je naprosto všechno z "vánočních činností a zvyků", víc by tam toho už ani nacpat nešlo. Ale mě to bavilo a takhle před Vánoci to bylo nádherné čtení. Bavil mě i život hlavní hrdinky, zápletka, děj... Akorát mi trochu vadilo rozdělení na dva příběhy, myslím, že vše prostě mohlo pokračovat dál, protože ten druhý už jsem si pak neužívala tolik jako první.

Nelička
18.12.2019 4 z 5

Kouzelná titulní fotka, Vánocemi nabušený příběh o tom, jak v "Grinchovi" probudit "Ducha Vánoc"... Bylo tam absolutně vše, co k Vánocům patří, od materiálních záležitostí až po lehké ponaučení. Vánoce obecně miluju, ale občas toho všeho bylo i na mě až moc... Každopádně knížka se mi obecně moc líbila, až na občas lehce roztahané pasáže, ale neva. Řekla bych, že si právem zaslouží 4*/5*.

Ps: Druhý navazující příběh mi teda připadal totálně zbytečný. Vůbec bych ho tam nemusela mít. Konec prvního mi naprosto vyhovoval.

sgjoli
18.12.2019 4 z 5

POZOR, OBSAHUJE PATRNĚ DROBNÝ SPOILER

Dlouho jsem přemýšlela, jak hodnotit. Nakonec ale 4 hvězdami s tím, že se budu snažit ignorovat tu druhou část příběhu "Svatba na Vánočním táboře", která je k Vánočnímu táboru přilepená a která mne fakt dost nudila. Kdybych hodnotila i tu svatební část, dám tak dám knize celkově 3 hvězdy.
První příběh mne ale bavil hodně. Bylo to milé, příjemné, oddechové čtení, které pohladilo po duši. Bylo to sladké, odpočinkové čtení - četlo se to moc hezky a mně se to líbilo.
Druhý příběh mi ale připadal, že je tam prostě navíc - jako nastavovaná kaše. Kýčovité, roztahané, uměle natahované a pro mne už za hranou toho, co se mi líbí. :-( Umím si představit (a vlastně by mi to tak i vyhovovalo), že by ten druhý příběh v knize vůbec nebyl.

Arianne
14.12.2019 3 z 5

Přeslazená, předvídatelná romantika prošpikovaná všemi klišé, co se jich najde. K tomu přimícháno co nejvíce vánočních dekorací, cukroví, ohně v krbu a psa, aby se tedy navodila atmosféra. Zpočátku na mě všechno působilo dost křečovitě, ale pak jsem se začetla a protože jsem nemusela mít strach z konce, byla jsem zvědavá, jestli v rámci všech klišé padne i ona zásadní věta "All I want for Christmas is you"...

katst
13.12.2019 5 z 5

Konečně přesně to, co jsem hledala ❤. Kniha má vše, co od vánoční knihy očekávám. Krásný, milý, pohodový, tak akorát romantický a přitom velmi vánoční příběh. Číst v létě nedoporučuji :-), ale pro naladění se na blížící se svátky je naprosto ideální. Ráda se k ní v budoucnu vrátím...

Šánka
12.12.2019 4 z 5

Takový milý vánoční příběh plný světýlek, vůně cukroví a stromečků, vánočního kouzla a samozřejmě lásky. Předvídatelné, romantické, možná i kýčovité s náručí přání, která se mají plnit právě o Vánocích :-).
Pokud se chcete naladit v tom hektickém předvánočním čase, nebo se jen tak odreagovat, Vánoční tábor by to vše měl splnit.