Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483104/bmid_vanocni-prasatko-wrZ-483104.jpg 5 915 915

Napínavá pohádka plná kouzel od autorky Harryho Pottera. Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

pichova.veru
04.11.2021 5 z 5

Krasny Vanocni příběh o prasatkuna Kubovi. Knížka je plna kouzelných scén, napětí a lásky.

mysa.cek
02.11.2021 5 z 5

Ak má byť Vianočné prasiatko reparát, po nie celkom vydarenom Ikabogovi, tak tentokrát má pani Rowlingová jednotku! Kam zmizli veci, ktoré sa stratili? A čo sa stane s tými, ktoré už nikto nepotrebuje? Krásny, dojímavý príbeh, nechýba mu dobrodružstvo. Veľmi sa mi páči hodnotové ukotvenie príbehu a oceňujem aj "zero waste" posolstvo, ktoré pozorný čitateľ medzi riadkami určite nájde.
Máličko mi prekážal motív rozvodu, nového maminho frajera a protivnej nevlastnej sestry...podľa mňa by sa bez toho príbeh zaobišiel. Ale to už je asi taký "rowlingovský" štandart. Napriek tomu ma kniha príjemne prekvapila, potešila a pohladkala po dušičke :)

Klarkare
01.11.2021 5 z 5

Pekná knižka, milé ilustrácie a zaujímavý príbeh.
Ako rozprávka pre deti by kniha bola naozaj úžasná, a vlastne aj je, len by tam nemuseli byť veci ako nevlastná sestra či rozvod rodičov. Inak nemám čo vytknúť.

Desdemona18
30.10.2021 5 z 5

No vitaj! Po té hrůze jménem Ikabog nádhera! Doporučuji všem.

DK197
30.10.2021 5 z 5

KNIHA: Pokud jste četli nějaká veřejná doporučení na knihu, musím říct, že tentokrát se reklama nemýlí. Kouzelný, laskavý a dobrodružný vánoční příběh plný zajímavých míst, postav i zvratů. Celou dobu se tak nějak budete usmívat a užívat si to (ačkoli příběh vyvolá i jiné emoce). Mimochodem klobouk dolů před překladatelem, je to úžasná práce. Doporučuji všemi deseti. A to dětem i dospělým.

Ellinek
23.10.2021 5 z 5

Oproti Ikabogovi, který byl hodně spletitý a drsný, je tohle opravdu pohádka pro děti. Krásný příběh, kde opět musím vyzdvihnout český překlad, protože Kdovíkde a Kdekrucije, to jsou prostě tak geniální názvy, u kterých jsem se pořád musela usmívat. I když ani tady si Rowllingová neodpustila zapojení silnějších témat, jako rozvod rodičů, nový partner maminky a nevlastní sourozenec, což já už u ní považuji spíše za násilnou potřebu vecpat to všude, je to zpracováno uvěřitelně a citlivě, takže je to zároveň přidaná hodnota pro děti, že něco takového je běžnou součástí života. Navíc je to příběh o přátelství, o lidských hodnotách, to všechno ve snové krajině Země Ztracených, kde končí každá zapomenutá hračka. Opravdu krásné, bavilo mě to i jako dospělého a jako vánoční knížka pro malé děti je tohle perfektní volba. Na večer před spaním, kdy rodič předčítá ratolestem...škoda že to nemám komu číst. :D

bara7893
19.10.2021

Odpoledne vyzvednuto, před chvílí dočteno. Krásná, vánoční knížka, napínavá, dojemná, ale pro děti tak od 9 let